SP - Štafeta mužů 4x7,5 km, Soldier Hollow
Vítěz: Norsko
konec
08.03.2024, 20:25 • Soldier Hollow Nordic Center
•
Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)
live na
:
0
0
0
live navsaďte si na:
• Předzápasové kurzy: 0 - 0 - 0
SP - Štafeta mužů 4x7,5 km, Soldier Hollow
Vítěz: Norsko
konec
Zpět na online
Rozhodčí:
Diváci:
Listiny
Konečné výsledky
- 1.
Norsko
(S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen)
1:13:12,3 (3+5)
- 2.
Itálie
(P. Braunhofer, T. Giacomel, D. Bionaz, L. Hofer)
+26,5 (0+8)
- 3.
Německo
(J. Strelow, J. Kühn, B. Doll, P. Nawrath)
+27,3 (0+8)
- 4.
USA
(V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown)
+1:30,0 (1+9)
- 5.
Švédsko
(V. Brandt, J. Nelin, S. Samuelsson, M. Ponsiluoma)
+1:46,5 (1+9)
- 6.
Rakousko
(D. Unterweger, S. Eder, D. Komatz, P. Jakob)
+3:12,1 (0+8)
- 7.
Finsko
(J. Ranta, T. Seppälä, H. Laitinen, O. Invenius)
+3:34,7 (1+9)
- 8.
Francie
(F. Claude, E. Jacquelin, E. Perrot, A. Guigonnat)
+3:34,9 (4+13)
- 9.
Ukrajina
(A. Pryma, D. Pidručnyj, V. Mandzyn, A. Dudčenko)
+3:57,4 (1+7)
- 10.
Lotyšsko
(R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs)
+4:19,9 (1+11)
- 11.
Česká rep.
(M. Krčmář, J. Mareček, J. Štvrtecký, V. Hornig)
+4:23,5 (1+11)
- 12.
Estonsko
(J. Kulbin, R. Zahkna, K. Siimer, R. Ränkel)
+4:26,0 (1+15)
- 13.
Slovinsko
(M. Dovžan, A. Vidmar, J. Fak, L. Planko)
+4:38,3 (3+11)
- 14.
Polsko
(K. Badacz, J. Guńka, K. Guńka, M. Zawól)
+5:15,4 (0+11)
- 15.
Litva
(T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine)
+5:34,3 (0+12)
- 16.
Bulharsko
(B. Todev, V. Iliev, A. Sinapov, V. Zašev)
+6:00,0 (1+10)
- 17.
Rumunsko
(G. Buta, G. Coltea, D. Šamajev, C. Puchianu)
+6:05,0 (2+7)
- 18.
Kazachstán
(A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov)
+6:05,3 (1+13)
- 19.
Kanada
(C. Gow, A. Runnalls, L. Pletz, Z. Connelly)
+8:00,7 (0+6)
- 20.
Belgie
(F. Claude, M. Mackels, T. Langer, C. Beauvais)
(LPD)
- 21.
Švýcarsko
(J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg)
(LPD)
Startovní listina
- 1.
Norsko
(S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen)
- 2.
Německo
(J. Strelow, J. Kühn, B. Doll, P. Nawrath)
- 3.
Francie
(F. Claude, E. Jacquelin, E. Perrot, A. Guigonnat)
- 4.
Itálie
(P. Braunhofer, T. Giacomel, D. Bionaz, L. Hofer)
- 5.
Švédsko
(V. Brandt, J. Nelin, S. Samuelsson, M. Ponsiluoma)
- 6.
Rakousko
(D. Unterweger, S. Eder, D. Komatz, P. Jakob)
- 7.
Švýcarsko
(J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg)
- 8.
Slovinsko
(M. Dovžan, A. Vidmar, J. Fak, L. Planko)
- 9.
Česká rep.
(M. Krčmář, J. Mareček, J. Štvrtecký, V. Hornig)
- 10.
Finsko
(J. Ranta, T. Seppälä, H. Laitinen, O. Invenius)
- 11.
Ukrajina
(A. Pryma, D. Pidručnyj, V. Mandzyn, A. Dudčenko)
- 12.
Kazachstán
(A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov)
- 13.
Rumunsko
(G. Buta, G. Coltea, D. Šamajev, C. Puchianu)
- 14.
USA
(V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown)
- 15.
Lotyšsko
(R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs)
- 16.
Litva
(T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine)
- 17.
Polsko
(K. Badacz, J. Guńka, K. Guńka, M. Zawól)
- 18.
Bulharsko
(B. Todev, V. Iliev, A. Sinapov, V. Zašev)
- 19.
Belgie
(F. Claude, M. Mackels, T. Langer, C. Beauvais)
- 20.
Estonsko
(J. Kulbin, R. Zahkna, K. Siimer, R. Ränkel)
- 21.
Kanada
(C. Gow, A. Runnalls, L. Pletz, Z. Connelly)
1. Norsko (Lægreid, T. Bø, J. Bø, Christiansen) 1:13:12,3 (3+5)
2. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer) +26,5 (0+8)
3. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) +27,3 (0+8)
4. USA (Bonacci, Doherty, Wright, Brown) +1:30,0 (1+9)
5. Švédsko (Brandt, Nelin, Samuelsson, Ponsiluoma) +1:46,5 (1+9)
6. Rakousko (Unterweger, Eder, Komatz, Jakob) +3:12,1 (0+8)
7. Finsko (Ranta, Seppälä, Laitinen, Invenius) +3:34,7 (1+9)
8. Francie (Claude, Jacquelin, Perrot, Guigonnat) +3:34,9 (4+13)
9. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Mandzyn, Dudčenko) +3:57,4 (1+7)
10. Lotyšsko (Birkentals, Mise, Patrijuks, Rastorgujevs) +4:19,9 (1+11)
11. Česká rep. (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig) +4:23,5 (1+11)
12. Estonsko (Kulbin, Zahkna, Siimer, Ränkel) +4:26,0 (1+15)
13. Slovinsko (Dovžan, Vidmar, Fak, Planko) +4:38,3 (3+11)
14. Polsko (Badacz, J. Guńka, K. Guńka, Zawól) +5:15,4 (0+11)
15. Litva (Kaukenas, Strolia, Fomin, Mackine) +5:34,3 (0+12)
16. Bulharsko (Todev, Iliev, Sinapov, Zašev) +6:00,0 (1+10)
17. Rumunsko (Buta, Coltea, Šamajev, Puchianu) +6:05,0 (2+7)
18. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Akimov) +6:05,3 (1+13)
19. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Connelly) +8:00,7 (0+6)
20. Belgie (Claude, Mackels, Langer, Beauvais) (LPD)
21. Švýcarsko (Burkhalter, Stalder, Finello, Hartweg) (LPD) (22:01:34)
Český kvartet obsadil konečné jedenácté místo.
Cíl
Doběh Vítězslava Horniga na jedenáctém místě
Cíl
Cíl
29,1km
Cíl
Cíl
Itálie ve finiši poráží Německo!
Cíl
Cíl
Norsko vítězí!
Cíl
29,1km
28,6km
8stř
8stř
1. Norsko
2. Itálie +28,1
3. Německo +29,6
4. USA +1:35,8
5. Švédsko +1:58,1
6. Rakousko +2:48,2
8stř
Duel o stříbro se rozhodne na trati
8stř
8stř
S Norskem to vypadalo zle, jenže po úspěšné stíhačce nakonec dnes zvítězí!
8stř
26,1km
26,1km
7stř
7stř
7stř
Souboj o druhé místo
7stř
7stř
7stř
Christiansen sestřelil všechny terče
7stř
24,1km
24,1km
3EXC
3EXC
3EXC
3EXC
21,1km
21,1km
1. Norsko
2. USA +20,9
3. Německo +24,7
4. Itálie +43,3
5. Rakousko +1:37,6
6. Slovinsko +1:48,4
---
9. Česko +2:21,7
6stř
6stř
Norsko se prodralo do vedení, Itálie se propadá
6stř
6stř
6stř
18,6km
18,6km
1. Itálie 42:21,6
2. Norsko +10,2
3. Německo +16,2
4. USA +19,3
5. Ukrajina +41,8
---
9. Česko +1:51,7
5stř
Další dva trestné okruhy pro Francii, Štvrtecký zvládl položku velmi dobře
5stř
5stř
5stř
5stř
Bionaz zvládl jednu opravu, Norsko a Německo mu jsou už v patách
5stř
16,6km
16,6km
2EXC
2EXC
2EXC
14,1km
13,6km
1. Itálie 30:43,1
2. Ukrajina +22,4
3. USA +36,4
4. Německo +41,8
5. Rakousko +43,0
6. Francie +47,4
---
9. Česko +1:09,1
4stř
4stř
4stř
Jonáš Mareček se trestnému okruhu taktéž nevyhnul
4stř
4stř
Francie musí na dva trestné okruhy!
4stř
4stř
11,6km
11,1km
3stř
1. Francie 23:57,2
2. Itálie +13,4
3. Ukrajina +16,8
4. Německo +32,2
5. Česko +32,7
6. USA +33,2
3stř
Jonáš Mareček musel opravovat třikrát, trestnému kolu se vyhnul
3stř
3stř
9,1km
8,6km
8,6km
1EXC
6,6km
6,6km
6,1km
Krčmář ve stoupání na Claudeho neměl, tak se řadí za něj
6,1km
1. Česko 12:38,1
2. Německo +4,8
3. Ukrajina +5,9
4. Itálie +6,5
5. Francie +7,7
6. USA +10,0
2stř
2stř
Druhá položka: Krčmář jde do vedení, Laegreid selhal
2stř
2stř
2stř
4,1km
3,6km
1stř
1stř
1stř
První položka
1stř
1,6km
1,1km
V Soldier Hollow je sice pod nulou, ale celkově počasí připomíná spíš jaro
Start
1. Norsko (Lægreid, T. Bø, J. Bø, Christiansen)
2. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath)
3. Francie (Claude, Jacquelin, Perrot, Guigonnat)
4. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer)
5. Švédsko (Brandt, Nelin, Samuelsson, Ponsiluoma)
6. Rakousko (Unterweger, Eder, Komatz, Jakob)
7. Švýcarsko (Burkhalter, Stalder, Finello, Hartweg)
8. Slovinsko (Dovžan, Vidmar, Fak, Planko)
9. Česká rep. (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig)
10. Finsko (Ranta, Seppälä, Laitinen, Invenius)
11. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Mandzyn, Dudčenko)
12. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Akimov)
13. Rumunsko (Buta, Coltea, Šamajev, Puchianu)
14. USA (Bonacci, Doherty, Wright, Brown)
15. Lotyšsko (Birkentals, Mise, Patrijuks, Rastorgujevs)
16. Litva (Kaukenas, Strolia, Fomin, Mackine)
17. Polsko (Badacz, J. Guńka, K. Guńka, Zawól)
18. Bulharsko (Todev, Iliev, Sinapov, Zašev)
19. Belgie (Claude, Mackels, Langer, Beauvais)
20. Estonsko (Kulbin, Zahkna, Siimer, Ränkel)
21. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Connelly)
Švédsko by mohlo být nebezpečné i tentokrát, nasadí totiž stejnou sestavu jako na světovém šampionátu, tedy Brandta, Nelina, Samuelssona a Ponsiluomu. O stupně vítězů bude usilovat také Německo, Francie či Itálie.
České družstvo, jemuž v hodnocení SP patří devátá pozice, nasadí kvartet ve složení Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Jakub Štvrtecký a Vítězslav Hornig.
1. Norsko 360 b
2. Německo 270 b
3. Francie 236 b
4. Itálie 215 b
5. Švédsko 164 b
6. Rakousko 160 b
7. Švýcarsko 153 b
8. Slovinsko 138 b
9. Česká rep. 132 b
10. Finsko 126 b