07.03.2024, 03:30 • Ball Arena, Denver • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.88 4.39 3.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

55:25

55:25 Jean-Luc FOUDY - 7:2

55:25 5/5

Colorado právě vstřelilo branku!
Ještě jeden úder domácích. Po kombinaci v útočném pásmu dokázal Kiviranta dostat puk zpoza branky před brankoviště, kde se objevil JEAN-LUC FOUDY, první bekhend mu sice Reimer vyrazil, nicméně dorážka už skončila v síti a stav je 7:2 Pro domácího útočníka to byl zároveň první gól v NHL. Asistence: Joel Kiviranta.
Foudy J., Johnson J., Cogliano A., Manson J., Kiviranta J.
Määttä O., Sprong D., Kostin K., Fischer C., Gostisbehere S.

52:25

Colorado si zahraje opět přesilovku, dvouminutový trest za vysokou hůl si odsedí Alex DeBrincat.

47:12

47:12 Jonathan DROUIN - 6:2

47:12 5/5

Další gól domácího celku. Detroit propadl v obraně, levou stranou se do brejku dostal JONATHAN DROUIN a křížnou ranou se trefil nad Reimerovu lapačku – 6:2. Asistence: Ross Colton, Josh Manson.
Drouin J., Colton R., Johnson J., Wood M., Manson J.
Chiarot B., Raymond L., Compher J., Petry J., Perron D.

41:32

Colorado si zahraje přesilovku a to hned čtyřminutovou, neboť 2+2 minuty za vysokou hůl obdržel Joseph Veleno.

40:01

V brance Detroitu došlo ke změně, Alexe Lyona nahradil James Reimer.

39:26

39:26 Cale MAKAR - 5:2

39:26 5/4

Využitá přesilovka a domácí vedou již o tři branky! Přesilovková kombinace skončila na modré čáře, odkud zápěstím vyslal střelu CALE MAKAR, puk prošel přes několik hráčů a propadl Lyonovi pod lapačkou do sítě. Obránce Colorada zaznamenal svůj první hattrick v NHL a upravil na 5:2. Asistence: Mikko Rantanen, Jonathan Drouin.
Makar C., Rantanen M., Drouin J., MacKinnon N., Lehkonen A.
Chiarot B., Rasmussen M., Compher J., Petry J.

38:53

Opět se bude vylučovat a to na straně Detroitu. Dvě minuty za držení si vykoledoval Jake Walman.

36:12

36:12 Cale MAKAR - 4:2

36:12 5/5

Domácí tým uniká do dvoubrankového náskoku. Colorado předvedlo tlak na rozehrávku soupeře a po vybojování puku tvrdě zakončoval Rantanen. gólman Detroitu jeho dělovku pouze vyrazil před sebe a zcela volný CALE MAKAR pak bekhendem procedil puk mezi Lyonovými betony za brankovou čáru – 4:2. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
Makar C., Toews D., MacKinnon N., Lehkonen A., Rantanen M.
Chiarot B., Petry J., Kane P., Veleno J., DeBrincat A.

33:56

Rozhodčí udělili hned čtyři tresty, po dvou na každé straně. Domácí Miles Wood si odsedí dvě minuty za hrubost, Ross Colton zase za nedovolené bránění brankáři. Na hostující straně sedí na trestné lavici Shayne Gostisbehere s trestem za hrubost a Christian Fischer odpyká za lavičku dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

33:05

33:05 Drouinovo sólo i Petryho trefené břevno

33:05

Po chybě obrany hostů se do sóla dostal Drouin, zkusil střelu, tu mu ale Lyon vyrazil!

31:43

Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za krosček obdržel domácí Ross Colton, jenže po přerušení hry se strhla u branky krátká strkanice a hostující Olli Määttä si vykoledoval dvě minuty za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

28:49

28:49 Artturi LEHKONEN - 3:2

28:49 5/5

Domácí tým se dnes poprvé dostává do vedení. Za Lyonovou brankou čekal na optimální okamžik na příhru Rantanen, našel pak najíždějícího ARTTURIHO LEHKONENA a ten zblízka poslal puk pod horní tyčku – 3:2. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
Toews D., Makar C., MacKinnon N., Lehkonen A., Rantanen M.
Raymond L., Rasmussen M., Compher J., Seider M., Walman J.

26:00

26:00 Lyonův skvělý zákrok lapačkou

26:00

Po další kombinaci dostal puk na levý kruh Nathan MacKinnon, jenže jeho prudké zakončení zastavil Lyon bleskurychlou lapačkou.

24:39

Dnes podruhé míří Moritz Seider na trestnou lavici a opět to je za zdržování hry po vyhození puku přes mantinel. Přesilovka pro Colorado.

19:38

19:38 Fabbriho vychytal skvělý Georgijev

19:38

Gól měl na holi Fabbri, když dostal pas před brankoviště, jenže Georgijev se bleskově přemístil a vytáhl skvostný zákrok lapačkou!

18:18

Přesilovku si zahraje i Detroit, dvě minuty za podrážení si odsedí Ondřej Pavel.

17:07

17:07 Nathan MACKINNON - 2:2

17:07 5/4

Tak tahle přesilovka byla bleskově využitá! Po vyhraném buly předvedlo Colorado rychlou výměnu puku, na vrcholu pravého kruhu se do něj opřel NATHAN MACKINNON, tvrdou ranou prostřelil Lyona a zaznamenal svou 40. branku v letošní sezóně – 2:2. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
MacKinnon N., Makar C., Drouin J., Lehkonen A., Rantanen M.

17:01

Domácí tým si dá přesilovku, neboť Moritz Seider vyhodil puk přes plexi a obdržel za to dvě minuty za zdržování hry.

13:30

13:30 David PERRON - 1:2

13:30 5/5

Detroit právě vstřelil branku!
Hosté dnes podruhé vedou. Po vyhraném buly v útočném pásmu přilétlo před branku nahození od modré čáry, k puku se dostal DAVID PERRON a i když se Georgijev snažil a první zakončení vyrazil, tak dorážka skončila za jeho zády – 1:2. Asistence: Andrew Copp, Olli Määttä.
Perron D., Copp A., Määttä O., Fabbri R., Gostisbehere S.
Johnson J., Parise Z., Colton R., Drouin J., Jones C.

09:39

09:39 Rantanen mohl dostat domácí do vedení

09:39

Po buly se Rantanen ocitl ve velké šanci, když se po nečekané Coppově chybě dostal před brankou k puku, z bekhendu ale vysoko přestřelil!

05:15

05:15 Cale MAKAR - 1:1

05:15 5/5

No vida, máme srovnáno! Hosté ztratili ve vlastním pásmu puk, Rantanen protiútok sice ještě nevyužil, nicméně Colorado dostalo puk na modrou čáru, odkud nahodil CALE MAKAR a lehce tečovaný pokus skončil za bezmocným Lyonem – 1:1. Asistence: Devon Toews, Nathan MacKinnon.
Fabbri R., Copp A., Seider M., Perron D., Walman J.

01:48

01:48 Robby FABBRI - 0:1

01:48 5/4

Přesilovka je rychle využitá a hosté vedou! Detroit předvedl v útočném pásmu rychlou kombinaci, na konci přihrál DeBrincat k brankovišti, kde stál ROBBY FABBRI, od jehož brusle se puk odrazil za Georgijevova záda – 0:1. Asistence: Alex DeBrincat, Shayne Gostisbehere.
Fabbri R., Raymond L., Gostisbehere S., Kane P., DeBrincat A.
Toews D., Makar C., Wood M., Kiviranta J.

01:06

Hned v úvodu je tu přesilovka pro hosty, dvouminutový trest za hákování vyfasoval Artturi Lehkonen.

7:2

Branky a nahrávky: 6. Makar (Toews, MacKinnon), 18. MacKinnon (Rantanen, Makar), 29. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 37. Makar (Rantanen, MacKinnon), 40. Makar (Rantanen, Drouin), 48. Drouin (Colton, Manson), 56. Foudy (Kiviranta) – 2. Fabbri (DeBrincat, Gostisbehere), 14. Perron (Copp, Määttä)

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Drouin, Colton, Parise – Kiviranta, C. Wagner, Wood – Foudy, Pavel, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Detroit Red Wings: Lyon (41. Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Compher, Rasmussen – Sprong, Copp (A), Kostin – Perron (A), Fischer, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Galloway, Brisebois

Diváci: 18 132

01:06 COL 2 Lehkonen, hákování
01:48 DET 0:1 Fabbri (DeBrincat, Gostisbehere)
05:15 COL 1:1 Makar (Toews, MacKinnon)
13:30 DET 1:2 Perron (Copp, Määttä)
17:01 DET 2 Seider, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
17:07 COL 2:2 MacKinnon (Rantanen, Makar)
18:18 COL 2 Pavel, podrážení
28:49 COL 3:2 Lehkonen (Rantanen, MacKinnon)
31:43 COL 2 Colton, krosček