NHL

Calgary Flames – Seattle Kraken

2:4

konec (0:1, 1:1, 1:2)

05.03.2024, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.3 4.03 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistika
Střely na bránu: 38 – 30 | Přesilová hra: 1/4 – 0/4 | Trestné minuty: 32 – 23

Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 58:06
Philipp Grubauer (SEA) – 36 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 59:07

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 17, čas na ledě 14:06
Tomáš Tatar (SEA) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:43

Tři hvězdy utkání
1. Jared McCann (SEA) 1+1
2. Andrej Kuzmenko (CGY) 2+0
3. Philipp Grubauer (SEA) 36 zákroků (06:27:25)
Pětizápasová vítězná šňůra Calgary byla přerušena. Na svém ledě totiž Plameny padly 2:4 se Seattlem, kterému se povedlo ve třetí třetině dvěma góly tak trochu zlomit odpor soupeře. V závěru se navíc Calgary nechalo zbytečně vylučovat i kvůli hrubému faulu Pospíšila, jenž dostal trest na pět minut a do konce utkání, kvůli čemuž nemělo možnost vytvořit závěrečný nápor a snažit se s výsledkem něco udělat.

59:40

Ještě jeden zásah Markstroma a ještě jedno vhazování v pravém kruhu.

59:24

Střela Eberleho se odráží od brankáře Markstroma až do ochranné sítě.

58:46

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Jegor Šarangovič – 2 min., podrážení.

58:05

Bude se vylučovat na straně Calgary, dnes už je hotovo. Seattle šetří čas s pukem na hokejkách.

57:35

Schwartz přišel o nůž ze své brusle, když jej Larsson trefil střelou od modré, až to zacinkalo. Rozhodčí nůž rychle sebral a Schwartz odkulhává na střídačku. Nechtěný blok proti vlastnímu spoluhráči.

56:25

Markstrom se vrátil do brankoviště, takže Seattle hraje v pěti proti čtyřem.

56:25

V pásmu Seattlu shodili rukavice Tanev s Colemanem. Zápas pro oba kohouty skončil.

56:14

Seattle je v plném počtu, nyní se tedy hraje v pěti na obou stranách.

55:47

Hosté vykombinovali puk až na útočnou modrou k Tanevovi, jenž se ale ke střele na prázdnou branku nedostal.

55:27

Chyba Calgary, které se dopouští ofsajdu. Přesto ale zůstává Markström na střídačce, byť se vhazuje ve středním pásmu.

55:18

Po několika střelách domácích se povedlo Seattlu dostat puk do neutrální zóny.

54:40

Calgary zkouší hru bez brankáře a hraje tedy v pěti proti čtyřem.

54:31

Komerční pauza, puk je mimo kluziště.

54:14

Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech. Tolvanen totiž dostává trest za hákování.

53:41

Pospíšil dostává trest na pět minut a do konce utkání za naražení zezadu. Beniers dostává dvě minuty za hrubost, ale trest se anuluje dvouminutovým trestem Pachala za hrubost. Takže Seattle má k dispozici pětiminutovou přesilovku.

2:4

Branky a nahrávky: 28. Kuzmenko (Kadri, Huberdeau), 48. Kuzmenko (R. Andersson, Kadri) – 5. Gourde (B. Tanev, Dunn), 33. Bjorkstrand (McCann, Schwartz), 41. Larsson (Beniers, Eberle), 53. McCann

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Weegar, Kylington, R. Andersson, Oesterle, Pachal – Kuzmenko, Kadri (A), Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman (A) – Huberdeau, Šarangovič, Dr. Hunt – Pelletier, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), McCann, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde (A), Kartye – Tatar, Yamamoto, B. Tanev.

SEA 2+2 Kartye, hrubost
27:50 CGY 1:1 Kuzmenko (Kadri, Huberdeau)
32:34 SEA 1:2 Bjorkstrand (McCann, Schwartz)
40:21 SEA 1:3 Larsson (Beniers, Eberle)
42:59 CGY 2 Coleman, hrubost
44:24 CGY 2 Pachal, krosček
SEA 2 Beniers, sekání
47:46 CGY 2:3 Kuzmenko (R. Andersson, Kadri)
48:09 SEA 2 Dunn, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
50:33 SEA 2 Oleksiak, vysoká hůl
52:29 SEA 2:4 McCann
53:41 CGY 5+20 OK Pospíšil, naražení zezadu, odpyká Dr. Hunt