Mai Hontamaová (Q) – Kateřina Siniaková

0:2 3:6, 1:6

27.02.2024, 23:10 • Kurt č. 2, San Diego (USA) • 1. kolo • Filip Lefenda

Tipsport: 3.81 1.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kateřina Siniaková (43.) zaznamenala na pětistovce v americkém San Diegu pohodový vstup do turnaje. Na úvod zdolala sedmadvacetiletá Češka za hodinu a 13 minut 6:3 a 6:1 japonskou kvalifikantku Mai Hontamaovou (119.). K zisku prvního setu stačil favoritce jediný brejk. Ve druhém dějství vedla Siniaková už 5:0. Poté poprvé klopýtla na podání, hned v dalším gemu už však duel ukončila rebrejkem čistou hrou. V osmifinále narazí rodačka z Hradce Králové znovu na Američanku Emmu Navarrovou (26.), které bude moci oplatit porážku z minulého podniku v Dubaji. (00:32:07)

Konec zápasu

1:6

Kateřina Siniaková uzavírá povedené utkání brejkem čistou hrou. Hontamaová vyslala závěrečný bekhend za základní čáru.

0-40

Nyní už ano, a dokonce tři. Češka dobře střídala strany. Nakonec bodovala delším bekhendem do růžku.

0-30

Tentokrát nepřesný bekhend Hontamaové. Budou z toho pro Siniakovou mečboly?

0-15

Kateřina Siniaková začala na příjmu dobře. Delší výměnu získala díky soupeřčině forhendu za roh dvorce.

1:5

A ten využívá. I když není to úplně doslovná formulace, neboť Kateřina Siniaková vyrobila dvojchybu.

40-30

Kateřina Siniaková maže první z brejkbolů přímým bodem z podání. Hontamaová má ještě jeden.

40-15

Mai Hontamaová vykouzlila skoro ze země hraný křižný bekhendový stopvolej. To byl asi její nejlepší úder v utkání

30-15

Kateřině Siniakové je znovu hlášen aut. Aktuálně to na ukončení zápasu na servisu spíše nevypadá.

15-15

Hontamaové se povedlo vytlouct soupeřčin blok na síti.

0-15

Křižný forhend Siniakové vyskočil o pásku vysoko do vzduchu. Mai Hontamaová toho nevyužila, svůj forhend napálila z rohu do sítě.

0:5

Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.

0:5

Následuje přestávka a výměna stran.

0:5

Nyní už míří česká tenistka spokojeně na lavičku. Na konci dlouhé výměny se její forhend jen tak tak vyšponoval nad síť. Hontamaová reagovala čopem do výseče pro debl.

30-40

První brejkbol Kateřina Siniaková neproměnila. Nečistým křižným forhendem returnovala do zámezí.

15-40

0:1; 0:4; 15-40 - Kateřina Siniaková

15-40

Dva brejkboly pro Siniakovou. Útočila bekhendem k levé postranní čáře. Poté zahrála do stejné strany kurtu ještě jeden. Hontamaová už ho měla do protipohybu.

15-30

Vítězka prvního setu jde na příjmu do vedení. Tentokrát zabodovala náběhovým forhendem kros.