Španělský pohár

Real Sociedad San Sebastian – RCD Mallorca

1:1

po penal. (4:5) (0:0)

27.02.2024, 21:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Semifinále • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.51 3.65 7.71 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (00:35:57)
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:19.
Mallorca postupuje do finále poháru poprvé od sezony 2002/03, kdy dokázala celou soutěž vyhrát. Stalo se tak na stadionu v Elche, kde porazila 3:0 aktuálně třetiligovou Huelvu. O gólové trefy se tehdy postarali Walter Pandiani a Samuel Eto'o. O letošním soupeři týmu z Baleárských ostrovů se rozhodne ve čtvrtek v zápase mezi Bilbaem a Atléticem Madrid.
Tříhodinové drama v Reale Arena má pro domácí barvy smutný konec. Real Sociedad takřka celý zápas dobýval obranu Mallorcy. Nebyl ale produktivní a od 50. minuty dokonce prohrával z hlavičky Giovanniho Gonzáleze. Jedinkrát se na Basky usmálo střelecké štěstí v 71. minutě. Do prodloužení poslal zápas střídající Oyarzabal a stejný muž sehrál klíčovou roli i v penaltové loterii, když si jako jediný vylámal zuby na brankáři Greifovi.

Sergi DARDER proměnil rozhodující penaltu

5. série 4:5

Mallorca je ve finále Copa del Rey! Álex Remiro poprvé vystihl směr penalty, ale na dobře umístěnou střelu Sergiho Dardera stejně nedosáhl.

5. série 4:4

Greifovi chyběl kousek, ale nakonec na Beckerovu střelu až ke své pravé tyči nedosáhl. San Sebastián žije, ale teď potřebuje první nezdar Mallorcy.

4. série 3:4

Střelci hostů jsou dál neomylní. Remiro se zase odrazil ke své pravé tyči, zatímco Nemanja Radonjić posílal míč na druhou stranu.

Martín ZUBIMENDI

4. série 3:3

Martín Zubimendi napodobil Mascarella plazivou střelou do protipohybu Greifa.

3. série 2:3

Omar Mascarell za masivního pískotu fanoušků kopl penaltu do pravého spodního rohu. Remiro ani potřetí netipl správnou stranu.

3. série 2:2

I další penaltu měl na starost hráč z lavičky. Jon Ander Olasagasti si vzal minimální rozběh a neomylně uklidil míč k pravé tyči.

Manu MORLANES

2. série 1:2

Stejně jako v případě Turrientese se prosadil také Manu Morlanes. Mallorca vede 2:1.

2. série 1:1

Beñat Turrientes dává Baskům naději penaltou kopnutou do pravé části brány. Greif tentokrát skákal špatným směrem.

1. série 0:1

Vedat Muriqi moc fotbalového umu po svém příchodu nepředvedl, nicméně teď při penaltě suverénně skóroval do protipohybu Remira.

Mikel OYARZABAL jako jediný v penaltovém rozstřelu neuspěl

1. série 0:0

Greif navazuje na svou chycenou penaltu ze závěru první půle! Skokem k levé tyči dokázal zastavit přízemní střelu Oyarzabala.