Extraliga dorostu

HC ZUBR Přerov – Mountfield HK

5:6

po s.n. (2:3) (0:2, 4:1, 1:2 - 0:0)

27.02.2024, 18:00 • ZS Přerov • O pořadí v play-off • Petr Komárek (@petrkomarek7)

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (20:32:22)
Mountfield Hradec Králové bere z přerovského stadionu dva body za výhru 6:5 po samostatných nájezdech. Dlouhý a dramatický duel rozsekl až ve čtvrté sérii samostatných nájezdů Jaroslav Šedivý, jenž se prosadil blafákem do bekhendu.

Jaroslav ŠEDIVÝ - 5:6

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Hradec Králové vítězí v samostatných nájezdech poměrem 3:2. O vítěznou trefu se ve čtvrté sérii postaral JAROSLAV ŠEDIVÝ, jenž proti Jonáši Trnkovi předvedl bekhendový blafák a zamířil přesně do pravého horního rohu domácí branky.

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měli herní převahu určitě hráči Hradce Králové, v rozhodující branku ji však proměnit nedokázali. V Přerově tak o vítězi budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:15

Skrytá střela Filipa Klímy od modré čáry doletěla až k Jonáši Trnkovi, který zasáhl betonem.

63:44

Vratislav Švejcar zleva pronikl před branku, položil si Filipa Růžičku, ale pak nadvakrát mířil pouze do boční sítě.

62:55

Hosté mají v prodloužení více ze hry a mnohem častěji drží kotouč na svých hokejkách.

61:04

Jonáš Trnka teď vůbec nevěděl, kde má po střele Olivera Forejtka puk. Nakonec ho našel někde ve své výstroji.

60:51

Oliver Forejtek střílel zápěstím, Jonáš Trnka vyrážečkou usměrnil letící kotouč mimo branku.

60:39

Karel Studnický se díky své rychlosti zprava protáhl před Jonáše Trnku, zblízka ale zamířil jen do jeho těla.

60:01

Hradec Králové ve třetím dějství předvedl obrat díky trefám Tobiáše Vítka a Radka Vencla. Za Přerov však poté srovnal Filip Vlk, který nakonec zápas za stavu 5:5 poslal do prodloužení.

60:00

59:50

Tobiáš Vítek se hnal hned do tří přerovských hráčů, ke střele se přes ně neprodral.

59:19

Vratislav Švejcar se hnal za kotoučem na levém křídle, bránící Oliver Forejtek mu ale zakončit nedovolil.

58:01

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31

Do velké šance se díky svému důrazu propracoval Vratislav Švejcar, Filip Růžička se však vyznamenal a kotouč dokázal schovat do lapačky.

57:00

Při hostujícím tlaku v útočném pásmu vyslal skrytou střelu od modré čáry Filip Klíma. Jonáš Trnka měl štěstí, že jej kotouč trefil do betonů v místě, kam zaklekl.

55:57

Patrik Hendrych pálil příklepem z levé strany z druhé vlny, zdálky ale vzdálenější tyč přerovské branky minul.

54:20

54:20 Filip VLK - 5:5

54:20 5/5

Přerov právě vstřelil branku!
Zubři ale po 14 sekundách od inkasované branky vyrovnávají. První nebezpečnou střelu FILIPA VLKA ještě Filip Růžička skvěle zneškodnil lapačkou. Po buly v útočném pásmu pak nicméně Vlka našel Dobřecký a přerovský útočník s číslem 7 trefil volnou část hradecké branky. Růžička se kotouč skokem k pravé tyči snažil zastavit, jenže to se mu nepodařilo. Asistence: Adam Dobřecký.
Vlk F., Dobřecký A., Koudela F., Pohanka A., Pala T.
Studnický K., Páleník O., Forejtek O., Vondruška J., Klíma Fi.

54:06

54:06 Radek VENCL - 4:5

54:06 5/5

Hradec právě vstřelil branku!
Východočeši mají ve třetí třetině rozhodně více ze hry a nyní znovu vedou. Hostující obrat dokonává RADEK VENCL, který se poblíž modré čáry otočil s pukem a ten se poté zastavil až v brance za Trnkou. Ten na pokus hostující obránce zdálky rukavicí nedosáhl. Asistence: Filip Frolík.
Vencl R., Frolík F., Hendrych P., Vítek T., Zikmund T.
Mozr M., Zahradníček J., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.

53:21

Martin Václavíček mohl dokonat hradecký obrat, když střílel bekhendem po přihrávce k levé tyči přerovské branky. Jonáš Trnka ale předvedl pohotový zákrok a drží nerozhodný stav.

52:07

52:07 Tobiáš VÍTEK - 4:4

52:07 5/5

Hosté z přečíslení tří proti dvěma vyrovnávají. Z levé strany strany dostal kotouč od Patrika Hendrycha TOBIÁŠ VÍTEK, který z mezikruží švihem zamířil přesně do pravého dolního rohu přerovské branky. Asistence: Patrik Hendrych a Filip Frolík.
Vítek T., Hendrych P., Frolík F., Pavlík D., Studnický K.
Pohanka A., Mozr M., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.

51:22

Filip Frolík na levé straně útočného pásma vymanévroval s kotoučem a z otočky vystřelil. Jonáš Trnka betonem posunul puk do ochranné sítě.

50:01

Filip Klíma zkusil v situaci jeden na jednoho obelstít bránícího Adama Pohanku, ten mu však nedovolil protáhnout se z levé strany před Jonáše Trnku.

48:22

47:32

Adam Dobřecký mohl po nahrávce Filipa Koudely jet sám na branku, Ondřej Páleník ale předvedl šikovnou rybičku, kterou kotouč domácímu útočníkovi vypíchl.

47:03

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Filip Vlk – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Tobiáš Vítek – 2 min., sekání.

46:40

Hradec chtěl přesilovku sehrát na střelu z první, ale pro tuto chvíli se mu to nepodařilo. Přerov osvobodil Adam Dobřecký.

46:22

Josef Zahradníček – 2 min., hákování.

45:46

Filip Frnka si všiml, že Růžičkovi cloní jeden z jeho spoluhráčů, a vystřelil z levé strany. Filip Růžička dobře zaklekl a kotouč vyrazil před sebe.

44:51

Samuel Vyroubal chtěl posunout puk do útočného pásma Přerova, hrací předmět však po hradecké teči skončil mimo hřiště.

44:31

Matěj Kováč projel do středního pásma, odkud nahodil kotouč někam k hradecké brance.

43:17

Střela Jaroslava Vondrušky, který si najel mezi kruhy, byla tečovaná a kotouč skončil vedle levé tyče domácí branky.

42:53

Tvrdou ránu příklepem od modré čáry vyslal Karel Studnický, Jonáš Trnka ji betonem srazil do ochranné sítě.

41:58

Kotouč se odrážel příznivě pro Hradec, poté se ho ale v obranném pásmu zmocnil Adam Kočara a vyhodil ho do bezpečnější zóny z pohledu domácího celku.

40:48

Adam Dobřecký se uvolnil a najel si zpátky k hostující brance, Filip Růžička si prudkou střelu na první tyč vkleče pohlídal.

40:18

Z levé strany střílel Adam Pohanka, hradecká obrana kotouč usměrnila mimo branku Filipa Růžičky.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté.

40:01

Přerov ve druhé třetině stejně jako nedávno v jiném domácím zápase proti Plzni nasázel čtyři góly a otočil skóre na průběžných 4:3. O první gól Zubrů v zápase se v 23. minutě postaral z přečíslení Vratislav Švejcar. Na druhé straně sice z podobné situace vrátil Hradci náskok dvou branek Martin Václavíček, v 34. minutě ale během přesilovky opět snížil Tadeáš Pala a zanedlouho vyrovnal z dorážky Filip Frnka. Ze strany Hanáků to ale nebylo vše, v 36. minutě je totiž poslal do vedení Filip Koudela. Třetí třetina začne zhruba v 19:38.

40:00

39:25

Matěj Kováč předvedl nebojácný průnik po levém křídle, kotouč zblízka nasměroval do boční sítě hostující branky.

39:01

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:26

38:20

Tobiáš Vítek mohl potrestat přerovskou chybu v rozehrávce, kotouč ale osamocený nedokázal dostat do volného prostoru u levé tyče domácí branky.

38:00

Hosté se zatím úspěšně brání, nyní vyhodili až k brance Jonáše Trnky.

36:26

Martin Václavíček – 2 min., podrážení.

35:55

35:55 Filip KOUDELA - 4:3

35:55 5/5

Zubři jsou v laufu a otáčejí skóre utkání. Kotouč propadl až mezi kruhy k FILIPU KOUDELOVI, který si najel před Filipa Růžičku a po blafáku do forhendu zamířil mimo dosah jeho vyrážečky. Bez asistence.
Koudela F., Dobřecký A., Miklas D., Pohanka A., Pala T.
Hendrych P., Vítek T., Koklar T., Vencl R., Pavlík D.

35:43

Hradec se pokusil o odpověď, ránu z levé strany zblízka Jonáš Trnka zastavil na hrudi a kotouč vyrazil před sebe.

34:27

34:27 Filip FRNKA - 3:3

34:27 5/5

Zanedlouho Přerované také vyrovnávají. Před hostující brankou vznikla skrumáž, kterou dokázal využít FILIP FRNKA a zblízka dorazil puk tam, kam Filip Růžička nedosáhl. Asistence: Petr Došlík a Šimon Matyáš.
Frnka F., Došlík P., Matyáš Š., Mozr M., Mátl L.
Páleník O., Vondruška J., Studnický K., Klíma Fi., Forejtek O.

33:36

33:36 Tadeáš PALA - 2:3

33:36 5/4

Domácí početní převahu využívají a opět prohrávají pouze o gól. První střela TADEÁŠE PALY z levé strany útočného pásma sice skončila nad brankou Hradce, Pala ale zanedlouho zakončoval znova a tentokrát už mířil přesně. Filip Růžička šel do pokleku marně. Asistence: Filip Vlk a Filip Koudela.
Pala T., Vlk F., Dobřecký A., Koudela F., Pohanka A.
Klíma Fi., Pavlík D., Koklar T., Pánek J.

33:03

Patrik Hendrych – 2 min., nedovolené bránění.

32:22

Karel Studnický nabral rychlost na pravém křídle a projel až před domácí branku, kde jej Jonáš Trnka vychytal betony.

31:22

Po nahrávce od zadního mantinelu střílel zblízka u levé tyče přerovské branky Jaroslav Šedivý, Jonáš Trnka ale dokázal udržet kotouč mezi betony a domácí tým podržel.

30:46

Nyní už se opět hraje, o puk se chvíli bojovalo v rohu útočného pásma Přerova.

30:40

Hra je nyní na delší čas přerušena, protože ledaři musejí spravit nějaký zádrhel na mantinelu poblíž přerovské střídačky.

30:21

30:13

Filip Frolík se střelou od modré čáry počkal a jeho zakončení bylo pak o to nebezpečnější pro domácího brankáře. Jonáš Trnka ale přesto dokázal vytrčit levý beton a kotouč vyrazit mimo branku.

29:54

Šimon Matyáš si srovnal kotouč za brankou Jonáše Trnky a poté ho vyhodil až k Filipu Růžičkovi.

29:00

Filip Vlk vystihl hradeckou rozehrávku, Filipu Koudelovi ale na levou stranu útočného pásma nedokázal nahrát tak, aby Koudela mohl střílet.

28:21

Filip Frnka – 2 min., podrážení.

27:56

Najetý Ondřej Páleník mířil dobře k pravé tyči přerovské branky. Jonáš Trnka se ale do těchto míst dokázal natáhnout lapačkou a připsal si velmi kvalitní zákrok.

27:09

27:09 Martin VÁCLAVÍČEK - 1:3

27:09 5/5

Hosté si berou zpět dvoubrankový náskok. Zubři chybovali u mantinelu, čehož využil Jaroslav Šedivý. Ten našel před brankou najetého MARTINA VÁCLAVÍČKA, jenž rychle zakončil mimo dosah lapačky Jonáše Trnky. Asistence: Jaroslav Šedivý a Tomáš Koklar.
Václavíček M., Šedivý J., Koklar T., Pánek J., Pavlík D.

26:49

Filip Vlk se rozhodl zakončovat z mezikruží. Filip Růžička si vkleče puk bez problému našel a zasáhl lapačkou.

26:01

Filip Klíma se chtěl protáhnout před branku Přerova. Když mu to úplně nevyšlo, zakončil bekhendem na první tyč. Jonáš Trnka po letícím kotouči úspěšně máchl lapačkou.

25:00

Zubři se pokusili o rychlý přechod středního pásma, Filip Frnka si ale dal kotouč až příliš před sebe a pak už u něj byli dříve hokejisté Hradce.

22:47

22:47 Vratislav ŠVEJCAR - 1:2

22:47 5/5

Zubři ideálně sehráli přečíslení dva na jednoho a dostávají se na kontakt. Filip Frnka našel z pravé strany najíždějícího VRATISLAVA ŠVEJCARA, který prostřelil přesouvajícího se Filipa Růžičku. Asistence: Filip Frnka a Marek Mozr.
Švejcar V., Frnka F., Mozr M., Zahradníček J., Mátl L.
Studnický K., Forejtek O., Klíma Fi., Páleník O., Vondruška J.

22:11

Adam Dobřecký před brankou Filipa Růžičky vystihl rozehrávku Hradce, než si ale stačil srovnat puk na střelu, hostující hráči jej dokázali eliminovat.

21:38

Daniel Pavlík po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil od modré čáry, Jonáš Trnka se po kotouči letícím nad branku natáhl a schoval ho do lapačky.

21:01

První střelu Karla Studnického z levé strany Jonáš Trnka betony vyrazil před sebe. Studnický se díky tomu dostal k druhému pokusu, s kterým měl brankář Zubrů co dělat, aby ho nepropustil za svá záda a brankovou čáru.

20:13

Filip Klíma převzal přihrávku jedoucí přes střední pásmo, s dvojicí bránících soupeřů si však neporadil.

20:01

Hradec měl v první třetině více ze hry, což potvrdil dvěma góly. Jako první udeřil v šesté minutě unikající Filip Klíma. Přerov poté jako by vypadl z tempa a ve 14. minutě inkasoval podruhé z hole Ondřeje Páleníka. Mountfield tak na Hané zatím vede 2:0. Druhá třetina začne zhruba v 18:45.

20:00

19:37

Vratislav Švejcar se po průniku Filipa Frnky pěkně uvolnil ke střele z levé strany útočného pásma, dobrou práci ale odvedla hradecká obrana, která kotouč až k Filipu Růžičkovi nepustila.

19:01

Běží poslední minuta první třetiny.

18:19

Filip Frolík mohl přidat třetí hostující gól, z mezikruží ale švihem přerovskou branku minul.

17:42

Tadeáš Pala si z pozice obránce vybruslil na levý kruh, puk však nasměroval jen do soupeře, který se nacházel před ním.

17:02

Hradec obsadil útočné pásmo a od modré čáry vystřelil od pravého mantinelu Jan Pánek. Jonáš Trnka si letící kotouč našel a vyrazil ho do strany.

16:21

Otto Hilšer přihrál na modrou čáru Adamu Kočarovi, jehož přízemní nahození skončilo vedle pravé tyče hradecké branky.

15:19

Filip Frolík si vyjel na zakončení od útočné modré čáry a chtěl poslat kotouč ke vzdálenější tyči. Jonáš Trnka se natáhl a připsal si zákrok vyrážečkou.

13:15

13:15 Ondřej PÁLENÍK - 0:2

13:15 5/5

Autorem branky je ONDŘEJ PÁLENÍK. Klíma se tentokrát proměnil ze střelce v nahrávače a poslal puk do prostoru před brankou, odkud ho Páleník napálil do sítě za zády padajícího Jonáše Trnky. Asistence: Filip Klíma a Jaroslav Vondruška.
Páleník O., Klíma Fi., Vondruška J., Studnický K., Forejtek O.
Matyáš Š., Zahradníček J., Kováč M., Došlík P., Vyroubal S.

12:55

Patrik Hendrych se pokoušel zachytit puk na útočné modré čáře, při zpracování ho nicméně poslal do prostoru střídaček.

12:41

Filip Frolík udělal úhybný manévr a uvolnil se na střelu z osy hřiště, kterou Jonáš Trnka chytil do výstroje.

12:21

Po pravém křídle postupoval David Miklas, hradecká obrana jeho střelu tečovala do ochranné sítě.

12:08

Domácím se nyní nepovedlo založení útoku a čárový rozhodčí jim píská zakázané uvolnění.

10:58

Úplně sám před brankou se ocitl po přihrávce z pravé strany Jaroslav Vondruška, nedokázal si ale puk zpracovat tak, aby ve výhodné pozici Jonáše Trnku ohrozil.

09:51

09:20

Přerované se nyní nedokážou zklidnit na kotouči a Hradec toho využívá. V útočném pásmu tráví s pukem na hokejkách dlouhé sekundy a šetří tak drahocenný čas.

08:25

Od modré čáry vypálil příklepem z první Marek Mozr, Filip Růžička šel rychle k ledu a betony vyrazil puk do strany.

07:51

Tobiáš Vítek – 2 min., hákování.

07:43

Defenzíva Zubrů si nyní u levé tyče nepohlídala Filipa Frolíka, který z těsné blízkosti zamířil vedle branky.

05:58

05:58 Filip KLÍMA - 0:1

05:58 5/5

Hosté otevírají skóre zápasu. Přerovské obraně ujel FILIP KLÍMA a bekhendem nasměroval kotouč do pravého dolního rohu branky Jonáše Trnky. Ten odklouzal k opačné tyči své branky a už nemohl zasáhnout. Asistence: Jaroslav Vondruška.
Klíma Fi., Vondruška J., Forejtek O., Studnický K., Páleník O.
Vlk F., Mozr M., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.

04:52

Skrytá střela Filipa Koudely z levého křídla šla ke vzdálenější tyči, Filip Růžička ji hřbetem lapačky usměrnil mimo branku.

04:02

Domácí brankář si nyní poradil s pokusem Tomáše Koklara z levé strany, nahození Jana Pánka od modré čáry pak řešit nemusel, protože puk proletěl vedle jeho brány.

03:40

Z pravého křídla to zkusil Martin Václavíček, Jonáš Trnka hokejkou nasměroval kotouč do rohu kluziště.

03:30

02:54

Filip Vlk se na pozici obránce zmocnil kotouče a vyhozením z obranného pásma zastavil rodící se hradeckou protiakci.

02:22

Při vlastním oslabení se dostal k zakončení u levé tyče Vratislav Švejcar, Filipa Růžičku prostřelit nedokázal.

01:51

Patrik Hendrych vypálil zdálky příklepem, Jonáš Trnka zaklekl a betony vytěsnil kotouč před sebe.

01:30

Filip Frnka – 2 min., hákování.

01:10

Další možnost hostů už vypadala o poznání nebezpečněji. Rána z prostoru poblíž pravé tyče ale proletěla vedle přerovské branky.

00:40

Oliver Forejtek vystřelil z úhlu z pravé strany, Jonáš Trnka zasáhl betonem.

00:04

Úvodní buly vyhrál Hradec Králové.

00:01

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (Šejba) – Pala (A), Pohanka, Mozr, Matyáš, Zahradníček, Kočara – Miklas, Dobřecký (C), Koudela (A) – Frnka, Švejcar, L. Mátl – Hilšer, Došlík, Vyroubal – Kováč, Vlk.
Trenér: Pavel Neuman

Mountfield HK: Růžička (M. Záruba) – Forejtek (A), Studnický, Vencl, Zikmund, D. Pavlík, J. Pánek – Vondruška, Páleník, Fi. Klíma – Hendrych (A), Frolík, T. Vítek (C) – Šedivý, Koklar, Václavíček.
Trenér: Jiří Janoušek ml.

Rozhodčí: Novotná – Bubela, Mikšík.
HC ZUBR Přerov
Přerov uzavírá tabulku nadstavby O pořadí v play-off, během 13 zápasů (odehrál o jeden méně než Hradec) získal šest bodů. Na deváté České Budějovice ztrácejí Zubři tři body, Jihočeši nicméně odehráli o jedno utkání méně než oni. Modrožlutým se nedávno změnil hlavní trenér, David Kudělka odešel zachraňovat přerovskou juniorku a místo něj se na střídačku postavil dosavadní kouč juniorů Pavel Neuman. Hanáci naposledy vyzvali dvojici soupeřů z Moravskoslezského kraje: Vítkovice a Třinec. Oba duely měli nadějně rozehrané, ani v jednom ale nedokázali udržet vedení. S Ostravany nakonec padli 4:5 po prodloužení, s Oceláři pak 2:3.
Mountfield HK
Hradec Králové figuruje v tabulce nadstavby s 19 body na osmém místě. Stejně bodů nasbíraly také sedmé Vítkovice a šestá Plzeň, ty však mají lepší průběžné skóre (Plzeň -4, Vítkovice -5, Hradec -7). Na svého úterního soupeře mají lvi k dobru 13 bodů, v této sezoně se s ním utkali zatím pouze v základní části (1:5, 3:5, 3:0 z pohledu Hradce). Z posledních pěti zápasů si východočeský tým připsal tři výhry a dvě porážky. Vyzrát dokázal na Plzeň (4:3 po prodloužení), České Budějovice (4:2) a pražskou Slavii (5:4 po nájezdech), naopak nestačil na Vítkovice (1:5) a třinecké Oceláře (2:3 po prodloužení).

Utkání je z důvodu marodky v týmu HC ZUBR Přerov odloženo. Náhradní termín byl stanoven na úterý 27. února se začátkem v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

5:6

Branky a nahrávky: 23. Švejcar (Frnka, Mozr), 34. Pala (Vlk, Koudela), 35. Frnka (Došlík, Matyáš), 36. Koudela, 55. Vlk (Dobřecký) – 6. Fi. Klíma (Vondruška), 14. Páleník (Fi. Klíma, Vondruška), 28. Václavíček (Šedivý, Koklar), 53. T. Vítek (Hendrych, Frolík), 55. Vencl (Frolík), rozh. náj. Šedivý