NHL

Dallas Stars – New York Islanders

2:3

po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

27.02.2024, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.98 4.22 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Bo Horvat (NYI) 1+0
3. Ilja Sorokin (NYI) 30 zákroků (04:50:37)
Islanders v utkání dvakrát vedli a dvakrát vedení neudrželi. Duel nakonec dospěl do prodloužení, v němž byl Dallas aktivnější, stejně jako po celou třetí třetinu, jenže to mu nebylo nakonec vůbec nic platné. Ve třetí minutě totiž udeřili hosté, konkrétně Bo Horvat a Islanders zvítězili 3:2.

62:54

62:54 Bo HORVAT - 2:3

62:54 3/3

Islanders právě vstřelili branku!
Jejich akce, během které byli hodně trpěliví, však končí vítězným gólem! Barzal držel puk, a držel a držel, dokud nenašel prostor k průjezdu do levého kruhu. Pak se stočil pohledem k mezikruží a našel BO HORVATA, jenž prostřelil Wedgewooda a ukončuje zápas. Asistence: Mathew Barzal, Mike Reilly.
Reilly M., Barzal M., Horvat B.
Stankoven L., Benn J., Lindell E.

62:30

Islanders mají puk ve vlastním pásmu a nikam nyní nepospíchají.

62:01

Stankoven se snažil posunout puk mezi kruhy k Hintzovi, kterému ale jeho přihrávka ujela do strany.

61:07

Zblokovaná střela Dobsona zpoza pravého kruhu. Johnston, jenž si prodlužuje pobyt na ledě, se zmocnil puku.

60:31

Za Heiskanenovou střelou se vydal Johnston, jenž se i prodral k dorážce, ale těsně minul levou tyč! Dallas spálil další velkou šanci.

60:01

60:00

59:55

Místo puku nyní skončil v síti Pavelski, kterému se nepovedlo puk protečovat. A ještě nepříjemně trefil nohu Sorokina.

59:42

Nepříjemná Johnstonova střela z pravého kruhu, na kterou neměl Sorokin úplně nejlepší výhled. Puk jej ale trefil a jemu se povedlo ho schovat pod lapačku.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:20

Dallas se snaží znovu tlačit do útočného pásma, Islanders ale nyní dobře brání svou modrou čáru.

57:31

Kotouč ve středním pásmu skončil na střídačce Islanders. Reilly trefil do hlavy svého spoluhráče Pelecha, puk ho zasáhl nešťastně do ucha.

57:04

Nelson otřel svou střelu o Robertsona, což ale nakonec nepomohlo. Wedgewood puk vyráží mimo brankoviště.

56:25

Rychlý útok Islanders, Barzal si sjel mezi kruhy za obranu a dostal přihrávku od modré čáry. Jeho protečování ale Wedgewood reflexivně zastavuje a zachraňuje svůj tým od pohromy! Komerční pauza.

55:55

Domácí šli ve třech proti dvěma, ale šanci spálili. Marchment se nechal při střele zblokovat.

55:45

Dobsonova střela od modré čáry neprošla skrz mezikruží až k brance Dallasu.

55:27

55:03

Ještě Lindellova rána od modré čáry, ta se ale odráží od horní tyče! Puk končí v ochranné síti. Dvě obrovské šance Dallasu v oslabení.

54:55

Faksa se dostal v oslabení do útoku a chtěl využít clony Dellandrey, jeho ránu z mezikruží Sorokin vyráží.

54:20

Další vyhození Dallasu do bezpečí.

53:44

Engvallovu ránu z nápřahu Wedgewood vyrazil a domácí vyhazují přes všechny čáry.

53:27

Domácí jdou do oslabení. Steel se provinil držením.

52:55

Suter nyní udělal důležitou práci v defenzivě, když se vrátil se soupeřem a zamezil mu rodící se brejk za obranu.

52:45

Kotouč vyletěl do hlediště, vhazuje se ve středovém kruhu.

51:53

A postavení mimo hru domácích. Hra se nyní docela kouskuje.

51:28

Kotouč ve středním pásmu skončil sražen na střídačku Islanders.

51:00

Domácí se usilovně snaží vymyslet nějaký pas za obranu. Tentokrát je to icing.

50:43

Postavení mimo hru zastavuje akci Dallasu.

50:08

49:48

Stars se chtěli dostat k dalšímu brejku, teď je to ale jen icing.

49:13

Hintz prováhal obrovskou příležitost, když se dostal za obranu Islanders, ale v zakončení z mezikruží trefil jen beton Sorokina. Střílel na jistotu, což se nevyplatilo.

48:57

Na druhé straně kluziště naopak zahrozil Palmieri z pravého kruhu, Wedgewood sráží střelu do strany.

47:35

Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí jsou v těchto minutách jednoznačně nebezpečnější, v tuto chvíli se ale ke střelbě nedokážou propracovat.

46:30

Pouliot vypálil od modré čáry, Sorokin letící projektil vyráží. Dallas se drží v útočném pásmu a snaží se vytvořit tlak na obranu hostů.

46:05

Ani Pavelski z okraje pravého kruhu nedokázal prostřelit Sorokina. Ten likviduje i čtvrtou střelu Dallasu v této třetině a přerušuje hru. Komerční pauza.

45:29

Heiskanen je dnes hodně střelecky aktivní, na Sorokina ale zatím marně hledá recept. Posléze se ke střele dostal i Johnston, jenž ale přestřelil a puk končí mimo hřiště.

44:44

Wedgewood poprvé ve třetí třetině musel zasahovat. Prudkou střelu z levého kruhu drží u svých betonů a přerušuje hru.

43:59

A když střela konečně přišla, Duchene trefil jen zadní mantinel. Islanders se zmocnili puku a vyvezli ho do středního pásma, čehož využívají k prostřídání.

43:45

Dallas drží dlouze útočné pásmo a trpělivě kombinuje. Chybí tomu ale střelba.

43:18

Heiskanen vypálil od modré čáry a Sorokin musel betonem vytěsnit puk na zadní mantinel.

42:10

Tečovaná Suterova střela sice prošla, ale trefila Sorokina do ramene. Islanders se snaží usilovně bránit, sami ale mají problém s přechodem středního pásma.

41:41

Dallas nastoupil do třetí třetiny hodně aktivně. Ale další z řady střel byla pouze zblokována. Hintz se neprosadil.

40:58

Heiskanenova střela zpoza pravého kruhu až k brance neprošla, z trajektorie ji vychýlil bránící Dobson.

40:34

Sorokin měl dobrý výhled na střelu Sutera, kterou bez obtíží likviduje.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:59.
Po dvou třetinách je utkání zcela otevřené. Dallas dvakrát prohrával a dvakrát se mu povedlo vyrovnat. Při odchodu do kabin svítí skóre 2:2.

40:00

39:15

Rychlý přechod středního pásma předvedl Roope Hintz, který vypálil švihem z okraje levého kruhu. Sorokin jeho pokus vyrazil.

38:53

Vhazuje se před brankou Dallasu. Wedgewood přerušil hru po střele od Horvata z mezikruží.

38:17

38:17 Logan STANKOVEN - 2:2

38:17 5/5

Dallas právě vstřelil branku!
A nakonec se Dallas vyrovnání dočkává! Johnston odvedl obří kus práce, nenechal se odstavit od puku a posunul jej v levém kruhu k LOGANOVI STANKOVENOVI, který střílí svůj první gól v NHL! Asistence: Wyatt Johnston.
Stankoven L., Marchment M., Pouliot D., Hanley J., Johnston W.
Pelech A., Dobson N., Palmieri K., Lee A., Pageau J.

37:34

Benn s Harleym předvedli bleskový průchod přes útočnou modrou a druhý jmenovaný napálil tyč Sorokinovy klece!

36:29

Komerční pauza.

36:24

A mohlo být vyrovnáno! Jenže dorážku Smithovy střely trefil Steel bekhendem jen přímo doprostřed branky.

35:24

35:24 Kyle MACLEAN - 1:2

35:24 5/5

Velká chyba Dallasu, který nedokázal v obraně pomoci Wedgewoodovi a je z toho gól Islanders. Engvall vystřelil z okraje levého kruhu, pak se dostal k dorážce a aby toho nebylo málo, puk se k němu odrazil znovu. To už Engvall posunul zpět do mezikruží, kam se vřítil KYLE MACLEAN, jehož další dorážka už končí za zády Wedgewooda. Asistence: Pierre Engvall, Ryan Pullock.
Pulock R., Holmström S., Engvall P., Aho S. I, MacLean K.
Pavelski J., Robertson J., Hintz R., Pouliot D., Hanley J.

34:17

Pro změnu se zakázaného uvolnění dopustili Islanders.

33:32

Nepřesná kombinace domácích vede k icingu.

33:23

Stankoven zachytil u modré čáry vyhození Islanders, ale to už bylo v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:10

Prudká střela Matta Martina z pravého kruhu se stala kořistí brankáře Wedgewooda. Jeho patnáctý zápas v utkání.

30:41

Zblokovaná střela Robertsona vyletěla až do ochranné sítě. Komerční brejk.

30:35

Další zakázané uvolnění Islanders.

30:26

Heiskanen na druhé straně kluziště mohl využít pasu Harleyho do pravého kruhu, ale promáchl...

30:09

Horvat projel skrz střední pásmo a dostal se až do levého kruhu, nicméně Wedgewood jej vytěsnil za branku.

29:31

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

29:05

Stars se snaží držet iniciativu, jsou hodně povzbuzení z vyrovnávacího gólu. Usměrnil střelu na branku Islanders je však pro ně nyní dost složité. Obrana hostů se dobře hýbe.

27:42

Wedgewood přerušuje hru po střele zpoza kruhů. Komerční přestávka.

27:11

27:11 Matt DUCHENE - 1:1

27:11 5/4

Nakonec se ale domácím povedlo proměnit přesilovku a vyrovnávají! Harley vystřelil od modré čáry a Sorokin jeho pokus srazil vedle sebe. Tam už číhal MATT DUCHENE, který využil toho, že by brankář Islanders v rozkleku a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Thomas Harley, Logan Stankoven.
Stankoven L., Lindell E., Marchment M., Harley T., Duchene M.
Aho S. I, Romanov A., Pageau J., Cizikas C.

26:40

Dallasu se nedaří návrat do útočného pásma. Přesilovka se pomalu krátí.

26:05

Islanders první výraznější tlak druhé třetiny ustáli a vyhazují.

25:46

Benn se snažil prosadit před brankovištěm po vyjetí zpoza branky, Sorokin ale měl betony pevně u ledu.

25:21

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Ryan Pulock – 2 min., nedovolené bránění.

25:21

Před brankovištěm Islanders byl faulován Stankoven. Domácí budou hrát přesilovku.

25:05

Zblokovaná střela Johnstona mohl nadělat v pásmu Islanders paseku, ale těsně minula pravou tyč. Šla do protipohybu Sorokina.

24:29

Kotouč opět opustil ledovou plochu, znovu pak v pásmu Islanders.

23:41

Rozehrávka Islanders z jejich pásma byla tečována a končí v hledišti.

23:23

22:33

Postavení mimo hru Islanders.

22:19

Lindellovi se povedlo vybojovat puk a poslat ho do středního pásma.

21:52

Heiskanen je zpět na ledě, pokračuje klasická přesilovka hostů.

21:41

Nelson se z otočky před brankovištěm neprosadil, puk zamířil vedle branky.

21:23

Harley poslal puk ze svého pásma, ale pouze do hlediště. Hosté budou mít k dobru půl minuty přesilovku pět na tři.

20:54

Další Nelsonova střela se tentokrát zastavila o levou tyč!

20:37

Dobsonovu zblokovanou střelu využil k vlastnímu pokusu Nelson, jenž se dostal k odraženému puku a vypálil na Wedgewooda.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:03.
První třetina nabídla rychlý a atraktivní útočný hokej. Dallas vyhrál na střely 13-11, na góly ale prohrál 0:1, když se v 16. minutě prosadil Ryan Pulock. Do druhé třetiny půjdou Islanders v přesilovce.

20:00

19:52

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Miro Heiskanen – 2 min., držení.

19:52

Lee se dral za obranu Dallasu, ale byl faulován. V pokračující akci se hosté dostali ke dvěma střelám, než Wedgewood přerušil hru. Bude se vylučovat.

19:23

Wyatt Johnston se také dostal ke střele, zpoza levého kruhu ale nechal vyniknout Sorokina.

18:51

Icing domácích po trochu uspěchané rozehrávce.

18:40

Už to neplatí, Islanders se úspěšně ubránili a dostávají puk do neutrální zóny.

18:23

Další rána Dellandrey, tentokrát z pravého kruhu. Sorokin opět vyráží. Dallas nadále drží útočné pásmo.

17:57

Jedovatá rána Dellandrey z mezikruží. Sorokin dokázal reflexivně střelu vykopnout svým betonem.

17:06

Sorokinovi se povedlo zastavit tečovanou střelu Benna, jenž se k teči letícího puku dostal mezi kruhy.

16:49

Dallas byl v útoku, jenže po nepřesné střele o něj přišel. Když se mu povedlo vybojovat puk, tak se dopouští icingu po nepřesné přihrávce.

15:57

15:57 Ryan PULOCK - 0:1

15:57 5/5

RYAN PULOCK otevírá skóre zápasu! S pukem si od modré sjel až před kruhy a přízemní střelou podstřelil Wedgewooda, který šel na led trošičku později, než potřeboval. Asistence: Simon Holmstrom, Casey Cizikas.
Pulock R., Holmström S., Engvall P., Romanov A., Cizikas C.
Stankoven L., Benn J., Lindell E., Hanley J., Johnston W.

15:26

Barzalovi se povedlo dostat do střelecké pozice v pravém kruhu, Wedgewood úspěšně vyráží puk.

14:14

Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Islanders. Komerční pauza.

13:44

Hra nyní probíhala ve středním pásmu, když se hosté dostali k puku a vyrazili ke zteči. Vracející se Heiskanen zachránil situaci a mezi kruhy obral soupeře o puk.

12:46

Barzal se uvolnil ke střele od levého mantinelu, Wedgewood letící puk vyráží.

12:20

Domácí v útočném snažení nyní zastavil ofsajd.

11:57

Další zákrok musel předvést také domácí Wedgewood. Nepříjemnou tečovanou střelu Martina vyrazil mimo brankoviště.

10:57

Bennovu střelu zpoza kruhů se snažil dorážet Stankoven. Sorokin v nepříliš brankářské pozici dokázal puk odrazit.

10:29

Kotouč po zblokované střele domácího Smitha vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.

09:57

Domácí se zakusovali do obrany soupeře, pouze Smith ale dokázal vystřelit z levého kruhu. Sorokin byl připravený.

09:00

Stejně nyní dopadl obránce Harley, který zkoušel střílet z levého kruhu. Sorokin připisuje pátý zásah.

08:47

Prudká střela Pavelskiho z okraje pravého kruhu. Sorokin puk vyráží.

08:27

Návrat do útočného pásma ze strany hostů. Tentokrát Martin trefil branku a Wedgewood zasahuje.

08:00

Jediná střela Matta Martina byla zblokována, jinak Islanders nedokázali při dlouhém útoku najít střeleckou pozici.

07:15

Ostrované se snaží držet iniciativu a uzavřeli soupeře před Wedgewoodovou brankou. Zatím ale nevystřelili.

06:06

Prudkou ránu švihem od Horvata má Wedgewood pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

05:42

Pro změnu se ke střele dostal Steel z levého kruhu. Sorokin znovu vyráží letící projektil.

05:00

Útok Islanders byl odražen i díky bloku od Sutera, jenž se postavil střele Pulocka. Z protiútoku se snažil otevřít skóre Delladrea, ale narazil na Sorokina.

03:46

Horvat nahodil puk na branku Dallasu od modré čáry. Wedgewood přerušuje dění na hřišti.

03:07

Romanov odrazil Smithovu střelu až do ochranné sítě za brankou Islanders.

02:38

Hra je poprvé přerušena po icingu domácího týmu.

01:23

Barzal se dostal za obranu Dallasu, jenže jeho nájezd dokázal Wedgewood srazit do strany.

00:53

První zákrok utkání předvádí brankář Sorokin, který se nenechal překvapit střelou od Robertsona.

00:01

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Lindell, Pouliot, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Duchene, Dellandrea – Benn, W. Johnston, Stankoven – Faksa, Steel, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, S. Aho I – Nelson, Horvat, Barzal – Lee, Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.
Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Pochmara, Schrader – Galloway, Mahon.
Hokejisté Dallasu na svém ledě přivítají hráče Islanders a budou plnit roli favoritů. A to navzdory tomu, že až v minulém utkání na ledě Caroliny dokázali přerušit šňůru čtyř porážek. Přesto se drží na druhém místě Západní konference a věří v mnohem lepší sérii výsledků.

Zápas proti Islanders může být z tohoto pohledu ideálním. Hosté jsou až dvanáctí ve Východní konferenci a prohráli pět z posledních šesti zápasů. Od začátku ledna pak vyhráli jen šest z jednadvaceti zápasů, takže i jejich dlouhodobá forma je tristní.

Islanders navíc patří k nejhorším týmům ve venkovních zápasech v této sezoně, takže vyhlídky nemají vůbec dobré.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

2:3

Branky a nahrávky: 28. Duchene (Harley, Stankoven), 39. Stankoven (W. Johnston) – 16. Pulock (Holmström, Cizikas), 36. MacLean (Engvall, Pulock), 63. Horvat (Barzal, Reilly)

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Lindell (A), Pouliot, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Dellandrea – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Faksa, Steel, Cr. Smith.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, S. Aho I – Nelson (A), Horvat, Barzal – Lee (C), Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Pochmara, Schrader – Galloway, Mahon

Diváci: 18532

15:57 NYI 0:1 Pulock (Holmström, Cizikas)
19:52 DAL 2 Heiskanen, držení
21:23 DAL 2 Harley, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
25:21 NYI 2 Pulock, nedovolené bránění
27:11 DAL 1:1 Duchene (Harley, Stankoven)
35:24 NYI 1:2 MacLean (Engvall, Pulock)
38:17 DAL 2:2 Stankoven (W. Johnston)
53:27 DAL 2 Steel, držení