Liga mistrů

FC Kodaň – Manchester City

1:3

konec (1:2)

13.02.2024, 21:00 • Telia Parken, Kodaň • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 14.0 6.45 1.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 1:12. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:3. (23:05:12)
Fotbalisté Manchesteru City splnili na půdě Kodaně roli favorita a výhrou 3:1 důrazně vykročili k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Obhájce trofeje od začátku dominoval a v některých pasážích první půle jezdila obrana Kodaně na kolotoči. V 11. minutě otevřel skóre Kevin De Bruyne, ale ve 34. minutě se dokázal z ničeho nic prosadit Magnus Mattsson, který potrestal špatnou rozehrávku brankáře Edersona. To však byla také jediná nebezpečná situace, do které Citizens soupeře za celé utkání pustili. V nastavení úvodního dějství pak vrátil Manchesteru vedení Bernardo Silva. Po změně stran Angličané nadále kontrolovali hru. Sice už neměli tolik gólových příležitostí, ovšem kodaňští Lvi si nevytvořili vůbec nic. V úplném závěru však hosté utáhli šrouby a v nastavení pečetil výsledek duelu Phil Foden.

90+3

90+2

90+2. Phil FODEN - 1:3

90+2

Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté v závěru utáhli šrouby a přidali třetí gól, kterým dost pravděpodobně rozhodují tento dvojzápas! Postaral se o to PHIL FODEN, který se zapojil i do mezihry, když na pravé straně pokutového území předal balón Kevinovi De Bruyneovi. Ten chtěl nahrávat před bránu, míč ale tečoval bránící Vavro tak, že ho odvrátil právě k Fodenovi a ten přesnou střelou z nějakých sedm metrů nedal Grabarovi šanci – 1:3.

90+2

Matheus Nunes rozběhl Erlinga Haalanda. Ten na levé straně utekl bránícímu hráči, ale neprostřelil Grabaru. Dorážku Matheuse Nunese pak zablokoval Vavro. Vzápětí měl Haaland další šanci a souboj opět vyhrál výtečný Grabara!

90+1

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. Citizens hru kontrolují a míč mají nadále na kopačkách.

89

Zpětnou přihrávku De Bruyneho na Haalanda zablokoval McKenna. Domácí se brání statečně, ale určitě by chtěli ještě zkusit i ohrozit bránu soupeře.

87

Kevin De Bruyne zkusil z přímého kopu chytrou střelu pod nadskakující zdí. Míč prošel, ale Grabara stačil zareagovat a balón před brankovou čarou chytá!

86

Scott McKenna se dotkl míče rukou a hosté budou rozehrávat standardní situaci.

86

Dobrý centr Dokua z pravé strany. Haalanda nenechal zakončovat obránce Diks.

85

Domácí se po posledním střídání snaží hrát ve středu hřiště agresivněji. Nyní ale vyjel s balónem na útočnou polovinu Citizens Phil Foden.

84

Žlutou katu za protesty dostal domácí trenér Jacob Neestrup.

83

Přihrávka Kevina De Bruyneho byla pro Phila Fodena o něco delší. Hostující hráč ve snaze balón zasáhnout před šestnáctkou upadl.

82

Hosté ve druhém poločase Kodaň zatím k ničemu nepouštějí. Hru kontrolují.

81

Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Elias Achouri, přichází Christian Sörensen,
ze hřiště odchází Magnus Mattsson, přichází Jordan Larsson.

79

Odražený míč napálil na hranici šestnáctky z první Phil Foden. Ten ale zamířil nad bránu.

1:3

konec (1:2)

Branky: 34. Mattsson – 11. De Bruyne (Foden), 45+1. B. Silva, 90+2. Foden (De Bruyne)

Karty:   71. Falk (KOD), 74. Diks (KOD), 84. Neestrup (KOD)

Střely na branku: 1:12. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:3.

FC Kodaň: Grabara – Jelert, Vavro, McKenna, Diks – Mattsson (81. Larsson), Falk, Gonçalves (70. O. Höjlund) – Achouri (81. Sörensen), Claesson (C) (55. Cornelius), Elyounoussi.
Náhradníci: Rúnarsson, Gadeberg Buur – Óskarsson, Ankersen, Meling, Clem, Bardghji, Froholdt.

Trenér: Jacob Neestrup

Manchester City: Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva (78. Nunes) – Foden, De Bruyne, Grealish (21. Doku) – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson – Álvarez, Akanji, Bobb, Susoho, Lewis.

Trenér: Pep Guardiola