3:2

konec (2:1, 0:0, 1:1)

11.02.2024, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.57 3.95 2.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a domácí celek jej dotlačil k výhře a dvěma bodům. Vstup do třetí třetiny ale měli lepší hosté, ti hned v první minutě srovnali krok po tečované střele Jareda McCanna, jenže už ve 46. minutě přišla odpověď Philadelhie. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Sanheim a Sean Couturier skvěle tečoval mimo Daccordův dosah. Domácí se pak hlavně soustředili na bránění těsného náskoku a když na obou stranách zůstalo nevyužito několik šancí, skončil zápas výsledkem 3:2. Philadelphia je po této výhře na třetím místě Metropolitní divize se 62 body, Seattlu patŕí v Pacifické divizi šesté místo s 52 body.

Philadelphia se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 doma proti Arizoně, Seattle bude ve stejný den a ve stejný čas bojovat na ledě New Jersey.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se busu těšit na shledanou. (04:09:16)

60:00

Laughton si volný puk dojel a doklepl jej do branky, čas už ale vypršel, takže gól nebyl uznán.

59:52

McCannova střela z levé strany skončila vedle, domácí pak dostali hru do středního pásma.

59:18

Tippett se pokusil o bekhendové zakončení vysokým obloučkem, skončilo to sice vedle branky, ale zakázané uvolnění se nepískalo.

59:10

Hostující tým si před vhazováním bere oddechový čas.

59:10

Další zakázané uvolnění Philadelphie.

59:03

Bjorkstandovo nahození od modré srazil Tippett, puk skončil mimo brankoviště domácích.

58:58

Couturier jen vyhodil po mantinelu a zavinil tak zakázané uvolnění.

58:16

Daccord je na střídačce, začíná power-play seattlu.

58:16

Burakovskyho rána od modré čáry byla sražena, i tento puk skončil mimo ledovou plochu.

57:32

Tatarovi nevyšla rozehrávka na levé křídlo, domácí opět jen poslali puk k Daccordově brance.

57:02

Sražený puk do ochranné sítě po souboji u mantinelu. Vhazovat se bude po Petersenově levici.

56:29

Sanheim vyvezl puk přes červenou čáru a poté jen nahodil do útočného pásma.

55:28

Foerster vybojoval puk, natlačil se před branku, ale kličku už nedotáhl. Daccord zvládl jeho zakončení vytlačit mimo brankoviště.

54:57

Couturier si najížděl na příhru z rohu, těsné před nápřahem mu ale jeden z obránců puk srazil.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Laughton (York, Frost), 19. Poehling (Hathaway, Seeler), 46. Couturier (Sanheim, Konecny) – 18. Tatar (Dunn, Larsson), 41. McCann (Wennberg, Dunn)

Philadelphia Flyers: Petersen (Ersson) – Drysdale, York, Ristolainen, Sanheim, Se. Walker, Seeler – Konecny, Couturier, Tippett – Atkinson, Frost, Farabee – N. Cates, Poehling, Foerster – Hathaway, Laughton (A), Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Dumoulin, R. Evans – Eberle, Beniers, Tatar – McCann, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Burakovsky, Yamamoto, B. Tanev.

17:09 PHI 2 HL zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Farabee
18:14 PHI 2:1 Poehling (Hathaway, Seeler)
22:31 SEA 2 Gourde, sekání
29:58 PHI 2 Se. Walker, sekání
40:36 SEA 2:2 McCann (Wennberg, Dunn)
45:30 PHI 3:2 Couturier (Sanheim, Konecny)
45:39 SEA 2 Borgen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
49:10 SEA 2 Oleksiak, nedovolené bránění