Česko – Švédsko

3:1

konec (0:0, 1:1, 2:0)

08.02.2024, 18:30 • Michal Heřman

Zápas končí vítězstvím českého celku 3:1. Češi tak mají po výhrách nad Švýcarskem (po nájezdech) a Německém další body a po dni volna se v sobotu utkají se silným Finskem. Zápas se Švédskem byl hodně vyrovnaný a rozhodly ho malé detaily. Výborně zachytal brankář Kavan, pochvalu si ale zaslouží celý český tým. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (20:36:24)

59:48

Tohle už Češi zvládnou. Puk je ve středním pásmu.

59:31

Do konce třetí třetiny zbývá necelá půlminuta. Švédi teď mají velký tlak!

59:10

Do protiútoku se dostali Češi, prázdnou branku ale netrefili.

58:44

Švédsko to zkouší v šesti!

58:02

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Češi navíc drží puk v útočném pásmu.

57:14

Slibný protiútok Česka končí střelou vedle branky. Puk získávají následně Švédové.

56:30

Švédové evidentně přidali na tempu, Češi ale dokázali dostat puk do středního pásma a rychle střídají.

56:12

Nahození od modré bez problémů kryje Kavan.

56:02

Švédům teď bude čas utíkat ještě rychleji. Začaly už poslední čtyři minuty třetí třetiny.

55:19

55:19 Jaromír PÉREZ - 3:1

55:19

Česko právě vstřelilo branku!
Důležitý gól dává Česku dvoubrankové vedení! JAROMÍR PÉREZ si dobře počkal v předbrankovém prostoru na přihrávku Holinky a propaluje gólmana! Kolem něj sice byli tři Švédi, úplně ale vypustili jeho hlídání. Asistence: Holinka a Maštalířský.

54:52

Další závar před českou brankou. Kavan situaci ustál a přerušuje hru.

53:40

Švédi zamkli soupeře před Kavanem, který musel řešit dvě střely.

53:03

Hurtig je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

52:49

Švédsko vyhazuje a prostřídává. Navíc se hraje v obranném pásmu Česka.

51:46

Pro Česko je tu vítaná přesilovka. Hráči v bílých dresech kombinují v útočné třetině.

51:03

Vyloučení v týmu Švédsko:
Hurtig – 2 min., podrážení.

3:1

Branky a nahrávky: 30. Spěváček (Hradec, Felcman), 49. Maštalířský (Holinka), 56. Pérez (Holinka, Maštalířský) – 33. Hedqvist (Nilsson)

Česko: Kavan (Hambálek) – Vandas, Ehrenberger, Volas, Svoboda, Samson, Beran, Hamrla, Bialy – Adámek, Handl, Holinka, Kalužík, Fiala, Pérez, Maštalířský (K), Vehovský, Felcman, Hradec, Zmola, Spěváček

Švédsko: Munther (Glifford) – Bürger, Hurtig, Landén (K), Hallquisth, Fransen, Wikman, Sundqvist – Sjödin, Svensson, Westlin, Nilsson, Vuollet, Pettersson, Träff, Lejon, Hedqvist, Zether, Stahlberg, Grandberg, Wersäll

Rozhodčí: Borga, Ruprecht – Fuchs, Francey

03:57 SWE 2 Träffl, sekání
21:40 CZE 2 Spěváček, podrážení
29:24 CZE 1:0 Spěváček (Hradec, Felcman)
31:05 CZE 2 Bialy, sekání
32:16 SWE 1:1 Hedqvist (Nilsson)