Turnaj pěti (U20)

Německo – Česko

1:3

konec (1:1, 0:1, 0:1)

07.02.2024, 15:00 • Stimo Arena - tréninková hala, Kloten (SUI) • Karel Jedlička

Čeští hokejisté do 19 let zapisují tři body proti houževnatému Německu, které otevřelo skóre již ve 3. minutě. Obrat zařídili Miroslav Holinka a Jakub Ehrenberger z podobných pozic mezi kruhy a ve skoro shodném čase minutu a půl před koncem třetin po přihrávkách Jaromíra Péreze od mantinelu. Čeští hokejisté v závěru jasně dominovali a Vojtěch Hradec uzavřel skóre do prázdné brány.

Střely na bránu 18:66 (6:14, 5:26, 7:26)
Vyloučení 3:0, bez využití. (17:07:42)

59:14

59:14 Vojtěch HRADEC - 1:3

59:14

Česko právě vstřelilo branku!
Za pukem, který bekhendovou žabkou z obranného pásma vyhodil Volas, vyrazil VOJTĚCH HRADEC a pohodlně do prázdné brány zpečetil české vítězství po pouhé čtvrtminutě německé power-play. Asistence: Patrik Volas.

58:59

Pertuch míří z brány, Němci riskují hru v šesti.

58:13

Naši hráči vracejí hru do útočného pásma a snaží se spíše podržet kotouč na svých holích.

57:21

Po buly kryl Vojtěch Hambálek hbitou vyrážečkou dělovku jednoho z hráčů, jehož číslo není čitelné kvůli shrnutému dresu.

57:16

Teď ovšem čeští hokejisté soupeři pomohli zbytečným zakázaným uvolněním.

56:52

Němci se zatím vůbec nedostávají k pokusu o vyrovnání, neustále se jen brání. Další zákrok si připisuje Pertuch po střele z levé strany.

54:36

Znovu z pravého rohu kluziště nastřeloval kotouč Spěváček a po Pertuchově zákroku se bude vhazovat v útočném pásmu.

53:44

Čároví pískají český ofsajd.

53:02

Těsně střežený Vojtěch Spěváček se obtočil kolem obránce a švihem z těžkého úhlu trefil Pertuchův beton.

51:39

Černožlutým se podařilo s potížemi po vhazování natřikrát vyhodit kotouč z obranného pásma, ovšem je na zakázané uvolnění.

50:42

Hra se přelévala ze strany na stranu, až je Němcům pískán mylně ofsajd a vhazuje se ve středovém kruhu.

48:09

Hradcovu střelu švihem z otočky na pravém kruhu Pertuch vyráží a Češi přicházejí o pásmo.

47:11

Ze závaru na českém brankovišti se Němcům nepodařilo kotouč došťouchnout pod ležícího Hambálka.

46:39

Němečtí obránci nakonec odstavili od kotouče kličkulícího Maštalířského.

46:15

Nahozený kotouč chtá Pertuch a přerušuje hru, obě mužstva střídají.

45:51

Klouzající kotouč napálil pohotově příklepem rovnou od hrazení na českou bránu Focks. Vhazuje se po Hambálkově levici.

44:40

Denis Svoboda vystihl vyhozený kotouč ještě na útočné modré čáře a po jeho přiťuknutí přestřelil Vojtěch Hradec.

42:51

Němečtí hokejisté důrazně napadali a jejich úsilí zakončil Tripcke střelou od modré do výstroje Vojtěcha Hambálka.

40:50

Pertuch vyhmátl semaforem střelu švihem od modré čáry.

40:01

Čeští hokejisté nevyužili tři přesilové hry, ale po gólech v předposledních minutách obou třetin jsou na tom po 40 minutách lépe. V prostřední části měli výraznou převahu, i když do vyložených šancí se nedostávali.

38:35

Prakticky ve shodném čase jako v první třetině naši hráči otáčejí skóre a opět byl základem vyhraný souboj Jaromíra Péreze u mantinelu. Z jeho přihrávky zpoza brány prostřelil švihem k tyči všechny překážky z mezikruží jeho spoluhráč z Liberce, obránce JAKUB EHRENBERGER. Asistence: Jaromír Pérez.

38:09

Jaromír Pérez si nabruslil na přihrávku z pravého křídla po rychlém protiútoku, zblízka však trefuje jen gólmana.

37:17

Kalužíkův střílený centr zleva před bránu vypíchl Pertuch holí. Němci rozjeli protiútok, ale zapomněli na pravidlo o ofsajdu.

36:19

Volas mířil zpoza levého kruhu do šibenice, i teď si Pertuch poradil.

36:05

34:39

Po vyhraném buly nabil Samson na pravé křídlo Maštalířskému, jehož ránu příklepem Pertuch chytá.

34:33

Od modré čáry pálil Samson do chumlu hráčů na brankovišti, jeden z nich posunul německou bránu a rozhodčí přerušují hru.

34:05

Vyloučení v týmu Německa:
Philipp Seidel – 2 min., podrážení.

33:29

Adámek zachytil vyhozený kotouč, obkroužil útočné pásmo a přes Svobodu na modré čáře se dostal puk k Volasovi, jehož zblokovaná střela přeletěla plexisklo.

31:39

Na druhé straně vyráží a poté zalehává kotouč Pertuch po Adámkově tvrdé střele z levého křídla po přečíslení tři na dva.

31:17

Vojtěch Hambálek kryje pohotovou střelu hned po vyhraném buly Christiana Schilinga.

31:14

Konečně se černožlutým podařilo vyvézt kotouč a vybojovat útočné pásmo.

30:51

I v plném počtu jsou Němci pod tlakem a nemohou se dostat k puku. Vehovský bekhendem o kousek netrefil.

30:17

29:40

Česká přesilovková formace v zámku trpělivě kombinovala, jenže než si našla prostor ke střele, přeskočila zpětná přihrávka Svobodovi na modré čáře hůl.

28:17

Björn Salhi – 2 min., nedovolené bránění.

27:45

Opravdu se snad ještě nestalo, aby se více než minutu hrálo bez přerušení. Hru hyzdí množství ofsajdů a zakázaných uvolnění z obou stran.

27:29

Těsný ofsajd zhatil české přečíslení.

26:11

Samson prostřelil od styku modré čáry s mantinelem všechny překážky, nepříjemnou ránu ale Pertuch na poslední chvíli vyráží.

24:44

Po Vehovského průniku a střele zblízka si nebyl Pertuch jistý, kde má kotouč, ale nakonec se Češi nedostali k dorážce.

23:43

Zakázané uvolnění německého manšaftu.

22:42

Od Hambálka za českou bránou začala rychlá akce, kterou završil Maštalířský střelou do výstroje Nica Pertucha.

21:56

Hamrlou rozjetá akce končí za bránou, Češi nakonec po ústupu za červenou čáru opět vyhazují na zakázané uvolnění.

20:23

Svěřenci Patrika Augusty zahájili aktivně a Miroslav Holinka tvrdou ranou z mezikruží prověřil Pertucha.

20:01

Většinu úvodní části česká hokejová devatenáctka prohrávala, proti důraznému soupeři měla velké potíže dostat se do nějaké šance, ale v předposlední minutě udeřil Miroslav Holinka a do šaten jdou obě mužstva za nerozhodného stavu.

Střely na bránu 6:14

20:00

18:44

Po zakázaném uvolnění se čeští hokejisté ještě musejí sousředit na buly ve vlastním obranném pásmu.

18:32

18:32 Miroslav HOLINKA - 1:1

18:32

Mezi kruhy si najel MIROSLAV HOLINKA na přihrávku Jaromíra Péreze, který byl důrazný u mantinelu na pravém křídle, a švihem prostřelil Pertucha. Je vyrovnáno. Asistence: Jaromír Pérez a Matěj Maštalířský.

17:34

Kotouč přeskočil mezi střídačky, vhazuje se ve středním pásmu.

16:33

Němcům se po dlouhém boji podařilo kotouč u mantinelu vytlačit do středního pásma, následně je pískán český ofsajd.

15:45

Pokračuje upracovaná hra bez sebemenšího náznaku šance z obou stran.

13:19

Před forčekujícími útočníky raději Vojtěch Hambálek přidržel kotouč pod lapačkou na ledě.

11:51

Svoboda střílí po buly od modré čáry vedle německé brány.

11:32

Adámek se protáhl po levém mantinelu a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

10:36

Jeden z Němců, bohužel čísla jsou přes síťovinu špatně čitelná, projel osou kluziště a švihem vyzkoušel Hambálka, který raději přerušuje hru.

9:26

Hraje se z obou stran hodně nepřesně, hra je kouskovaná a zakázané uvolnění pro změnu vyrobil soupeř.

7:42

Ani teď čeští hokejisté nezachytili přihrávku z obranného pásma a pískáno je už čtvrté zakázané uvolnění.

7:30

Další český icing, zatím marně hledáme rytmus.

6:52

Češi nahodili kotouč po mantinelu a po přihrávce zpoza brány chytá střelu zblízka Pertuch.

6:10

5:56

Ve vlastní přesilovce se naši mladíci provinili zakázaným uvolněním.

5:12

Svobodovu střelu od modré čáry zastavil německý hráč bruslí, na chvilku zaužoval i o brejku, ale raději jde celá čtveřice rychle střídat.

4:10

Raphael Jakovlev – 2 min., sekání.

2:57

2:57 Timo RUCKDÄSCHEL - 1:0

2:57

Německo právě vstřelilo branku!
Brandl přejel útočnou modrou čáru a jeho pěknou zadovku v rychlosti využívá k přesné střele z levého křídla TIMO RUCKDÄSCHEL. Asistence: Linus Brandl a Lukas Kopietz.

2:14

Zakázané uvolnění českého výběru.

1:33

Češi byli při prvním střídání aktivnější, jako první ale musí zasahovat Hambálek po protiútoku a střele z pravého křídla.
Dost silnou nevýhodou je, že přenos musíme sledovat z kamery umístěné za sítí.

0:00

Menší tráninkovou ledovou plochou klotenské arény znějí státní hymny. Čeští letos devatenáctiletí hokejisté pod hlavičkou U20 budou hrát v bílo-červeném, Němci v černých dresech se žlutými rameny.

Německo: Pertuch (Hümer) – Mayer, Peukert, Kühnhauser, Vladělščikov, Seidel, Kukuk, Homann, Burghard – Kopietz, Brandl /C/, Ruckdäschel – Jakovlev, Thal, Fischer – Focks, Rieke, Scheibengraber – Salhi, Schiling, Tripcke
Trenér: Abstretter

Česko: Hambálek (Kavan) – Volas, Svoboda, Samson, Beran, Hamrla, Vandas, Ehrenberger, Bialy – Pérez, Holinka, Maštalířský /C/ – Hradec, Felcman, Spěváček – Adámek, Žmola, Vehovský – Fiala, Kalužík
Trenér: Augusta

Rozhodčí: Borga, Hebeisen – Urger, Burgy (SUI).
Čeští hokejisté ročníku 2005 zahájili turnaj pěti zemí ve Švýcarsku utkáním plným zvratů, když dlouho vedli nad domácím výběrem 2:0, ale po třech inkasovaných brankách mezi 51. a 54. minutou museli dotahovat, což se povedlo v 59. minutě Holinkovi. O druhém bodu rozhodl až penaltový rozstřel, v němž byl jediným úspěšným exekutorem Matěj Maštalířský. Litvínovský útočník ozdobil svůj výkon třemi asistencemi a byl mu tak připsán i vítězný gól.
Německo mělo v úvodní hrací den volný los a turnaj tak pro něj teprve ve středu začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

1:3

Branky a nahrávky: 3. Ruckdäschel (Brandl, Kopietz) – 19. Holinka (Pérez, Maštalířský), 39. Ehrenberger (Pérez), 60. Hradec (Volas)

Rozhodčí: Borga, Hebeisen – Urger, Burgy (SUI)