6:2

konec (3:0, 1:2, 2:0)

07.02.2024, 19:45 • 14. kolo • Michal Heřman

Tipsport: 1.18 6.57 7.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání 14. kola Univerzitní ligy končí vítězstvím domácích hráčů z ČVUT Engineers Prague, kteří porazili podle papírových předpokladů ústecký North Wings 6:2. Zajímavostí zápasu je, že nedošlo ani k jednomu vyloučení. Domácí tak stáhli manko na vedoucí českobudějovický tým Black Dogs na pouhé dva body a navíc mají zápas k dobru. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (21:48:47)

59:53

Štěpánek zkusil nahodit od modré, Pulda s tímto pokusem neměl žádnou velkou práci. Dnešní utkání sleduje 79 diváků.

59:32

Po střele z velkého úhlu vyráží Blažek puk do ochranné sítě. Buly bude po jeho pravici.

59:19

Hráči ČVUT drží puk a kontrolují závěr zápasu.

59:03

Máme tu už poslední minutu zápasu. Na puku jsou domácí.

58:46

Domácí branka je opět posunuta, po úpravě se bude vhazovat před Puldou.

58:01

Běží poslední dvě minuty zápasu.

57:05

Hosté nahazují puk a střídají. Domácí s rozehrávkou teď nespěchají.

56:29

Stále se hraje bez vyloučeného hráče. Pokud to tak i dopadne, bude to poměrně málo vídaná věc v hokeji.

56:00

Zápas se začíná spíše dohrávat, puk je teď hodně ve středním pásmu.

54:30

To se mu teď povedlo a hosté tak mohou prostřídat.

54:15

Stále se hraje před hostující brankou. Ústí se snaží alespoň vyhodit puk.

53:29

Hosté se teď museli bránit. ČVUT mělo další tlak, Blažek zatím ale odolává.

52:38

Vrba se dostal ke střele z mezikruží, puk ale končí nad brankou.

52:02

Souboj před domácí brankou končí pádem jednoho z hostí. Sudí ale ani teď nebude vylučovat. Zatím jsme neviděli ani jednu přesilovku.

51:17

Hráči českobudějovického Black Dogs prohráli v Plzni 3:4 a za současného stavu je tak pražští inženýři stahují na rozdíl dvou bodů a navíc mají zápas k dobru.

50:55

Běží poslední desetiminutovka třetí třetiny a při současném stavu pravděpodobně i celého zápasu.

49:33

Po delší době zkouší zaútočit zase hosté. Ke střele se ale zatím nemohou dostat.

47:27

Na druhé straně to zkusil hostující Macel. Bekhendem ale proti Puldovi neuspěl.

46:36

Fabiánek zkusil dát svůj třetí gól. Blažek ale zasahuje.

46:26

Blažek musel řešit další nepříjemnou skrumáž. Je z toho buly po jeho pravici.

44:44

Engineers právě vstřelili branku!
Spurný předal od mantinelu puk na modrou, odkud JAN SKORČÍK propaluje klubko těl a puk končí až za brankářem Blažkem! Asistence: Spurný a Hasil.

43:33

Stále sledujeme velmi ofenzivní hokej. Hlavně hostující Blažek musí být v pozoru.

42:03

Domácí tým pokračuje v ofenzivním hokeji a tlačí na soupeře. Blažek teď musel řešit tři střely během krátké doby.

40:56

TOMÁŠ FABIÁNEK byl úplně sám v mezikruží, kam posléze dostal přihrávku a bez problémů trefuje prostor u tyče! Asistence: Najman.

40:01

Ve druhé části jsme viděli další zajímavý hokej, dva góly dali hosté, kteří tak zdramatizovali zápas a do třetí třetiny půjdou s mankem jen dvou gólů. Hráči se vrátí na led zhruba v 21:17.

40:00

39:45

Domácí tým ještě bojuje v závěru a pokouší se o pátý gól.

39:02

Začala poslední minuta druhé třetiny.

37:39

Tým North Wings právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek! MICHAL SVOBODA si najel před obránce na přihrávku Macela a lehkou tečí mezi betony dává druhý gól North Wings. Asistence: Macel a Dykast.

36:57

Hráči ČVUT založili další rychlý útok podél mantinelu a už jsou natlačeni před Blažkem.

36:11

Další velká šance domácích. Z těsné blízkosti ustál Blažek střelu jednoho z domácích útočníků.

36:01

Blažek raději podrží puk a bude se vhazovat po jeho levici.

35:32

Holanik mohl dát svou druhou branku. Z dobré pozice ale pálí těsně vedle!

34:45

Protiútok North Wings nevyšel a dopředu tak jdou opět domácí.

34:18

Po dalším domácím útoku je tu pokus o protiútok hostí.

32:15

Domácí reagují po necelé minutě! FILIP HOLANIK dostal puk na pravou stranu a z kruhu propaluje brankáře střelou na vzdálenější tyč! Asistence: Routa a Kučera.

31:35

Je sníženo! Hosté si vytvořili šance a po skrumáži před brankou dokázal puk dorazit za čáru aktivní JAKUB TOT! Asistence: Dykast.

30:01

Jsme v polovině základní hrací doby, hraje se teď před Blažkem.

29:38

Zajímavý protiútok hostí hasí vracející se Hasil.

28:09

Aktivní Kučera se zkusil dostat do dalšího zakončení. Obrana Ústí mu puk nakonec vypíchla.

27:06

Je signalizován ofsajd domácích. Ústecký klub tak má čas zformovat řady a založit nový útok.

26:41

Hosté vyhazují a mohou prostřídat. Domácí rychle zakládají další útok.

25:32

Jarý pálil od modré, po teči ale končí puk mimo kluziště a vhazovat se tak bude před Puldou.

24:58

Sledujeme i nadále podobný obraz hry. Domácí mají více ze hry, hosté to zkouší z protiútoků.

23:35

Domácí branka je posunuta a musí se tedy znovu ukotvit. Poté bude buly po Puldovo levici.

22:20

Spurný si pokryl puk před Filipem a zakládá další domácí útočnou akci.

21:04

Macel to zkusil bekhendem, Pulda ale v pohodě kryje.

20:45

Zakázané uvolnění domácího celku. Hra se stěhuje před Puldu.

20:01

Hráči jsou zpět na ledě, jdeme na druhou část.
Máme za sebou první třetinu, kterou podle očekávání ovládli domácí hráči. Hosté, kteří hrají de facto na dvě a půl lajny ale měli také své šance a budou rozhodně bojovat o co nejlepší výsledek. Další třetina začne přibližně v 20:32.

20:00

19:38

Po zakázaném uvolnění hostí mají domácí ještě dvaadvacet sekund na ohrožení branky.

19:08

V útoku jsou hosté, Jarý zkouší najít střeleckou pozici.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:22

MICHAL KUČERA dává svůj druhý gól! Počkal si před brankou na výbornou přihrávku Routy a jen usměrnil puk do sítě. Asistence: Routa a Januška.

18:01

Kučera ujel do protiútoku 2 na 1. Přihrávku před branku mu zablokoval ale obránce.

17:26

Aktivní Janoušek je znovu u puku a po jeho akci pálí od modré Petržílka. Pulda bez problémů chytá.

16:38

Janoušek byl ve slibné akci před domácí brankou. Pulda ale nakonec zasahovat nemusel, puk šel mimo.

14:42

Po střele Raitermana vznikla před brankou skrumáž, ze které dokázal vyšťourat puk a prostřelit brankáře MICHAL KUČERA! Asistence: Routa a Raiterman.

14:22

Na druhé straně si vyjel zpoza branky do střelecké pozice Hynek. Z dobré pozice následně míjí.

13:46

Filip se dostal k dorážce a málem bylo vyrovnáno! Pulda ale dokázal situaci ustát.

13:21

Domácí tým střídá a zakládá od své branky novou útočnou akci.

12:22

Po delší době jsou v útoku i hosté, o puk se ale bojuje v rohu kluziště.

11:07

Dykast to zkusil na vzdálenější tyč přes obránce. Puk šel ale vedle branky.

09:55

Janoušek ujel do úniku, byl ale nakonec tísněn Šonským, který ho dojel a nakonec mu při zakončení i vypíchl puk! Pulda tedy zasahovat nemusel!

08:49

Dohnal s Březinou kombinovali v útočné třetině, brankář Blažek ale zatím zasahovat nemusel.

06:51

Puk je ve středním pásmu, kde se o něj bojuje u mantinelu.

05:41

Domácí tým pokračuje v ofenzivě a je opět natlačen před brankářem soupeře.

03:15

Šest sekund po buly se ale domácí už prosazují. Po rychlé souhře se trefuje přesně TOMÁŠ FABIÁNEK. Asistence: Najman a Vaňous.

03:09

Najman dostal před branku dobrý puk, proti Blažkovi ale neuspěl!

02:59

Routa se dostával podél mantinelu do úniku, v poslední chvíli ho ale zastavil jeden z obránců.

02:12

Zatím čekáme na první šanci. Puk nyní drží domácí, hrají ale ve vlastním pásmu.

01:20

Hosté začali o něco aktivněji a jsou natlačeni před domácí brankou.

00:01

Hosté nastupují v modrých dresech, domácí jsou v bíločerné kombinaci. Zajímavostí je, že hosté nemají náhradního brankáře a přijeli ve velmi malém počtu.

ČVUT Engineers Prague: Pulda (Mann) – Svach, Staněk, Vobořil (K), Šonský, Skorčík – Raiterman (A), Spurný, Holanik, Hynek, Březina, Hasil, Januška, Fabiánek, Vaňous, Kučera, Dohnal, Najman, Routa (A), Srb, Kleveta
Trenér: Daniel Fuks

HC North Wings Ústí nad Labem: Blažek – Werner, Petržílka (A), Šubrt, Martínek, Filip, P. Jarý (A), Štěpánek – Janoušek (K), Vrba, Dykast, Macel, Svoboda, T. Jarý, Tot
Trenér: Martin Štěpánek

Rozhodčí: Jechoutek – Maňák, Bernard.
První vzájemný duel na půdě ústeckého celku vyhráli hráči ČVUT 6:3 po třetinách 4:1, 1:1 a 1:1.
Domácí pražští inženýři mají po 13 zápasech na kontě 29 bodů a kladné skóre 56:31. Na vedoucí tým Blag Dogs z Českých Budějovic mají Pražané manko pěti bodů, ale mají zápas k dobru. Na třetí ZČU Plzeň mají naopak při stejném počtu duelů náskok čtyř bodů. Českobudějovický celek hraje v podobný čas, takže pokud započítáme teoreticky i vítěznou dohrávku, mohou jít Pražané v případě zaváhání soupeře poté do vedení v soutěži.

Celek z Ústí nad Labem má po třinácti zápasech 15 bodů při skóre 48:58. V tabulce je na sedmém místě s náskokem 10 bodů na poslední Ostravu a pěti bodů na předposlední Pardubice. Na týmy před sebou ale ztrácí jen tři (VUT Brno) a čtyři body (HC MUNI).
Přejeme pěkný den při sledování dalšího kola Univerzitní ligy. V rámci 14. kola na sebe narazí hokejisté ČVUT Engineers Prague a HC North Wings Ústí nad Labem. Půjde o souboj celků z opačných polovin tabulky. Jaká je tedy jejich předzápasová situace?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

6:2

Branky a nahrávky: 4. Fabiánek (Najman, Vaňous), 15. Kučera (Routa, Raiterman), 19. Kučera (Routa, Januška), 33. Holanik (Routa, Kučera), 41. Fabiánek (Najman), 45. Skorčík (Spurný, Hasil) – 32. Tot (Dykast), 38. Svoboda (Macel, Dykast)

Rozhodčí: Jechoutek – Maňák, Bernard