5:4

po prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

04.02.2024, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • 42. kolo • Samuel Brecko sk

Tipsport: 1.8 4.34 3.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nitra premiérovo v tejto sezóne poráža Liptovský Mikuláš, po 23 sekundách predĺženia o tom rozhodol Robby Jackson, ktorý dnes odohral 3-bodový duel, rovnaké konštatovanie platí aj pre Brenta Gatesa. Pod Zoborom sa hral dynamický hokej, ktorý priniesol viacero zvratov, napokon sa domáci tešia z víťazstva za dva body, no hostia vzhľadom na tabuľkový rozdiel predviedli veľmi kvalitný výkon, po ktorom sa takisto nemajú za čo hanbiť.
To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa. (19:25:56)

60:23

60:23

Nitra dala gól!
Predĺženie dlho netrvalo. Cotton založil akciu, ktorú rozvinul Gates, ten potom priťukol puk ROBBYMU JACKSONOVI, ktorý zakončením spoza ľavého kruhu nedal šancu Krasikovovi a rozhoduje o domácom víťazstve – 5:4.
Asistencie: Brent Gates, Alex Cotton

60:01

Začalo sa predĺženie.
Základný hrací čas nepriniesol víťazstvo ani jedného z celkov, v úvode tretej časti hry síce poslal hostí do vedenia Žilka, no onedlho na to vyrovnal Čederle, pričom ďalšie presné zásahy už napriek viacerým šanciam neprišli. Pokračovať sa bude v predĺžení vo formáte 3 na 3.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:55

Avcinovi veľa nechýbalo a mohol rozhodnúť, po prieniku zakončoval z pravej strany, ale Kašík ho vychytal.

59:30

Buček po prihrávke Gajdoša pálil z ľavej strany, no Krasikov si s týmto pokusom poradil.

58:46

Okoličányho prienik do útočného pásma zastavil ofsajdový verdikt.

57:35

Prízemná strela Gilla spomedzi kruhov mala zaujímavé parametre, Krasikov si s ňou ale poradil.

55:37

Jackson sa zastreľoval spomedzi kruhov, no strela mu nesadla a bránku minul.

54:25

Nastrelenie Berryho z pravej strany uchmatol do svojej moci Kašík.

53:55

Berry sa snažil spoza bránky prekvapiť Kašíka, no ten si postrážil bližšiu žŕdku a zasiahol betónom.

52:25

Avcin prihrávkou do pravej strany našiel Krišku, no ten neprepálil Kašíka, ktorý nepustil puk pomedzi betóny.

52:05

Zakázané uvoľnenie na hosťujúcej strane.

50:26

Lacka pálil spoza pravého kruhu, Krasikov mal síce mierne zakrytý výhľad, no napokon zasiahol úspešne.

49:49

Berryho prienik po pravej strane priniesol zaujímavú šancu tohto legionára, Kašík ho ale vychytal a poradil si aj s dorážkou Egleho.

48:50

Aurel Nauš pálil z pravej strany, Kašík musel puk vyrážať, oba tímy chcú strhnúť vedenie na svoju stranu.

5:4

Branky a nahrávky: 16. Bajtek (Gates, Buček), 22. Gates (Jackson), 26. Buček (Jackson), 45. Čederle (Lacka, Newell.), 61. Jackson (Gates, Cotton) – 15. Hraško (Berry, Egle), 19. Vojtech (Réway, Sukeľ), 37. Nauš (Berry), 41. Žilka (Avcin, Kriška)

HK Nitra: Kašík (Aittokalio) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Vybiral
Trenér: Antonín Stavjaňa

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ (C), Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala
Trenér: Juraj Faith

Rozhodčí: Výleta, Klejna – Hercog,Vyšný