Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Motor České Budějovice

4:3

konec (1:1, 3:1, 0:1)

27.01.2024, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • 9 • O pořadí v play-off • Leona Tomcová

Ode mě je to pro dnešek vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (20:14:07)
Dnešní utkání je u konce. Energetikům pomohly tři góly ve druhé třetině, díky nim se dostali do vedení, které si i přes snížení Motoru uhlídali až do konce.

59:58

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Fleischman.

59:08

Hostující tým se snaží založit kombinaci, k zakončení se ale nemohou dostat.

58:14

Jen těsně projel kolem tyčky prázdné branky puk nahozený z vlastního pásma.

57:40

Motor to zkusí na ledě v šesti!

57:39

Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

57:05

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Viktor Wardas – 5 min., faul kolenem, odpyká Filip Žalud.

56:47

Hra se přesunula do středního pásma.

56:14

Motor si převzal puk, v útočné třetině se ale moc neohřál.

55:43

Karlovarští jsou v útočné třetině, kde se snaží založit akci.

54:46

Hra se přelévá ze strany na stranu.

53:24

Tentokrát Jiří Novák si připisuje další zákrok.

52:01

Na druhé straně se ke karlovarské brance blížil Nikolas Mařík, ale domácí hráč mu před střelou vypíchl puk.

51:23

A další pokus na bránu. Tentokrát pálil Vlastimil Blažek, ale trefil před sebou bránícího hráče.

50:34

O zakončení se pokusil Jakub Habla, jeho střela z pravého kruhu ale proletěla jen těsně kolem branky.

49:47

Energetici se snaží dostat do útočného pásma.

49:06

Dominik Koníř – 2 min., sekání.

48:43

Motor se i v oslabení drží před karlovarskou brankou, kde si další zákrok připsal Petr Kašpar.

47:25

Jakub Lev – 2 min., držení.

46:27

46:27 David FLEISCHMAN - 4:3

46:27 5/4

České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor se rychle přesunul na druhou stranu hrací plochy, kde z mezikruží pálil DAVID FLEISCHMAN. Petr Kašpar si myslel, že má kotouč v betonech, nakonec ale proklouzl až za brankovou čáru.
Bez asistence.
Fleischman D., Mařík N., Jaroš J., Matějka D., Lev J.
Michalov M., Kůrka P., Poizl D., Žalud F.

46:07

Kryštof Dyk pálil z levého kruhu, ale minul branku.

45:36

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vlastimil Blažek.

44:16

Daniel Matějka – 2 min., nedovolené bránění,

43:07

Střela Jáchyma Jaroše z kruhu končí u mantinelu za brankou.

42:52

České Budějovice zakládají útok.

42:02

Nakonec byl ale zahnán do vlastní třetiny, odkud se znovu prodírají přes střední pásmo.

41:41

Motor je na kotouči a snaží se držet v útočném pásmu.

41:16

Jakub Habla – 2 min., držení.

40:37

Karlovarští se po vhazování přesunuli do útočného pásma.

40:01

Ve druhé části se podařilo energetikům nejen odskočit od soupeře o tři góly, ale dvě branky vstřelili během 34 vteřin. Motor to nenechal být a po třetí brance snížil stav na 4:2. Ačkoliv se soupeř snaží ze všech sil, většinu hry má pod kontrolou Energie.
Poslední základní hrací část začne přibližně v 19:36.

40:00

39:58

Na hostujícího gólmana vypálil ještě Filip Čermák, ale Novák schoval puk pod lapačku.

39:29

Z pravého kruhu vypálil dělovku Nikolas Mařík, ale jeho střela se odrazila od plexiskla.

38:57

Jakub Habla – 2 min., vysoká hůl.

38:28

Střela od modré Kryštofa Dyka jen těsně minula branku.

37:49

Energii se nedaří založit útok.

36:36

Karlovarští si ale opět přebírají puk a drží se v útočném pásmu.

35:48

Motor se nevzdává a Petr Kašpar si připisuje další zákrok.

34:37

Vlastimil Blažek zachytil hostující přihrávku a vydal se s ní naproti Novákovi. V zádech měl ale soupeře, přes kterého se ke střele nedostal.

33:54

Motor se stále drží na puku. Do útočného pásma se ale musí nejprve dostat.

32:20

32:20 Jakub LEV - 4:2

32:20 5/5

Zpoza branky si najel JAKUB LEV, kterému se podařilo procedit kotouč mezi tyčku a brusli domácího gólmana.
Asistence: Nikolas Mařík a Martin Hečko.
Lev J., Mařík N., Hečko M., Jaroš J., Matějka D.
Wardas V., Habla J., Slavík L., Čermák F., Dyk K.

31:58

Motor se přesouvá přes střední pásmo.

31:23

31:23 Vlastimil BLAŽEK - 4:1

31:23 5/3

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici využívají přesilovou hru. Na levý kruh se dostal VLASTIMIL BLAŽEK, který po přihrávce Filipa Žaluda propálil Jiřího Nováka.
Asistence: Filip Žalud
Blažek V., Žalud F., Michalov M., Kůrka P., Poizl D.
Lev J., Schmied M., Benák Al.

29:32

Tomáš Přibyl – 2 min., sekání,
2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování, odpyká David Fleischman.

29:22

Na druhou stranu se podařilo ujet Nikolasovi Maříkovi. Jeho střela z levého kruhu nakonec skončila v lapačce Petra Kašpara.

28:53

Jakub Habla se nedostal ke střele přes blokujícího hráče.

28:24

Karlovarští se zmocnili puku a najíždí si přes střední pásmo.

27:56

Motor vyhazuje do bezpečí.

27:07

Viktor Wardas se pokusil nadzvednout kotouč a zakončit za Nováka, ale puk skončil na jeho hrudi.

26:12

Matyáš Schmied hned po vhazování u modré vystřelil na karlovarského gólmana, který ale bez problémů vyrazil puk betonem zpět do hry.

25:54

25:54 David POIZL - 3:1

25:54 5/5

Energetici se dál drželi v útočném pásmu, což jim přineslo další branku. O tu se postaral DAVID POIZL, který prostřelil českobudějovického gólmana.
Asistence: Šimon Šilhan
Poizl D., Šilhan Š., Kůrka P., Blažek V., Čermák F.
Přibyl T., Matějka D., Jaroš J., Koníř D., Hřebejk T.

25:20

25:20 Lukáš SLAVÍK - 2:1

25:20 5/5

Motor nechal v předbrankovém prostoru osamoceného jejich brankáře, kterého překonal LUKÁŠ SLAVÍK střelou do pravého horního rohu.
Asistence: Viktor Wardas, Kryštof Dyk
Slavík L., Wardas V., Dyk K., Habla J., Bauer M.
Hečko M., Mařík N., Lev J., Benák Al., Schmied M.

24:32

Na puku jsou Karlovarští, kteří se snaží založit útok.

24:08

Hra se přesunula spíše do středního pásma.

23:16

Nejprve to zkusil na Petra Kašpara Dominik Koníř, který si najel zpoza branky a u tyčky chtěl zakončit. To se mu ale nepodařilo a puk se odrazil na hokejku Jáchyma Jaroše, který vypálil z mezikruží. Střela ale mířila přímo na hruď karlovarského gólmana.

22:26

Motor je na kotouči a snaží se udržet v útočném pásmu.

21:32

Na druhé straně straně vypálil od modré Pavel Kůrka, který ale jen orazítkoval beton Jiřího Nováka.

20:39

Martin Hečko najížděl sám na Kašpara, ale puk měl u sebe příliš dlouho a nedokázal tak včas vystřelit.

20:06

Motor se ujímá vhazování a puk posílá hned do útočné třetiny.

20:01

Za námi je úvodní část zápasu, po které je stav vyrovnaný. Kotouč měli více pod kontrolou energetici, kteří v 16. minutě otevřeli utkání. Českobudějovický tým ale po dvou minutách zareagoval a skóre srovnal. Do konce třetiny se snažili Karlovarští ještě využít přesilovou hru, ale to se jim již nepodařilo.
Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:38

Motoru se podařilo vyhodit a energetici si tak najíždí z vlastního pásma.

19:04

O zakončení se pokusil Viktor Wardas, ale jeho střela z mezikruží byla příliš vysoká.

18:52

Karlovarští zakládají útočnou kombinaci.

18:18

Ondřej Havlena – 2 min., podrážení.

17:44

Karlovarští se rychle přesunuli přes střední pásmo, odkud poté z levého kruhu vystřelil Vlastimil Blažek, ale přestřelil.

17:15

17:15 Ondřej HAVLENA - 1:1

17:15 5/4

Autorem branky je ONDŘEJ HAVLENA. Asistence: Martin Hečko a Nikolas Mařík.
Havlena O., Hečko M., Mařík N., Přibyl T., Lev J.
Michalov M., Postl D., Dyk K., Habla J.

16:47

Motor chce využít možnost přesilové hry a stáhl se do útočné třetiny.

16:00

Šimon Šilhan – 2 min., sekání.

15:27

15:27 Viktor WARDAS - 1:0

15:27 5/4

Kryštof Dyk přihrál z jednoho kruhu na druhý na VIKTORA WARDASE, který zakončil přesně pod víko.
Asistence: Kryštof Dyk
Wardas V., Dyk K., Habla J., Čermák F., Slavík L.
Hřebejk T., Čečetka F., Jaroš J., Matějka D.

15:04

Kryštof Dyk si najel z vlastního pásma, kdy ještě přihrál na spoluhráče. Ten mu nabil nazpět a vystřelil tvrdou ránu z mezikruží, ale střela letěla kolem branky.

13:52

David Poizl vypálil z kruhu, trefil ale brusli bránícího hráče.

12:47

Z levého kruhu vypálil dělovku Šimon Šilhan, ale střela mířila jen kolem branky.

12:01

Energetici byli vyhnáni z vlastního pásma, po chvilce jsou ale již zpět v útočné třetině.

11:37

Martin Hečko – 2 min., vražení na hrazení + 2 min., nesportovní chování.

11:12

Daniel Matějka vypálil od modré na Kašpara, puk ale jen těsně minul branku.

10:28

Z pravého kruhu vystřelil Lukáš Slavík, jeho rána ale mířila nad branku.

10:02

Jakub Habla si najížděl do mezikruží, ale před nápřahem byl pozastaven hostujícím hráčem.

09:35

08:56

O zakončení se pokusil David Poizl, ale puk byl odražen betonem.

07:35

Jakub Lev – 2 min., faul kolenem.

07:06

Karlovarští jsou opět před českobudějovickou brankou.

06:31

Hraje se spíše ve středním pásmu.

05:27

Na druhou stranu se přesouval Nikolas Mařík, ale před nápřahem byl zastaven jedním z energetiků.

04:47

Karlovarští se dostali před Nováka, kde se snaží vytvořit útočnou kombinaci.

03:56

Energie vyhodila přes střední pásmo.

03:38

České Budějovice se pokoušeli zakončit, přes karlovarskou obranu se ale nedostali.

02:57

Vlastimil Blažek se dostal od modré až k Novákovi, trefil ale pouze boční síť.

02:08

Střelu Ondřeje Havleny zblokoval jeden domácích hráčů a puk tak nabral jiný směr.

01:18

Motoru se podařilo vyhodit a snaží se udržet před karlovarskou brankou.

00:26

Ti se hned vydávají do útočného pásma, kde to zkusil Lukáš Slavík. Jemu se ale kotouč mezi tyčku a brankáře nepodařilo propasírovat.

00:03

Úvodní vhazování připadlo energetikům.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Kadoun) – Dyk (C), Kůrka, F. Čermák, D. Postl, Bauer – Wardas (A), Habla, L. Slavík – Poizl, Š. Šilhan, V. Blažek, – Žalud, Šedivec, Michalov.
Trenér: Tomáš Andrys

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – D. Matějka, M. Schmied, J. Jaroš, Al. Benák, Smejkal – Fleischman, N. Mařík (A), J. Novotný – Hečko, Čečetka, Hřebejk – Koníř, T. Přibyl, Lev (C) – Havlena
Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Helecz – Tichý, Pěkný.
HC Energie Karlovy Vary

Energetici mají za poslední tři utkání dvě výhry a jednu prohru za jeden bod. Západočeské derby, které karlovarští dorostenci odehráli v Plzni, ovládli po výsledku 6:3. Hattrickem a dvěma asistencemi se blýskl Vlastimil Blažek. K dalšímu venkovnímu zápasu se přesunuli do Třince, kde postupně dokázali srovnat stav až na 5:5. V prodloužení se nic nezměnilo a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých Karlovarští neuspěli a odvezli si tak bod. Tříbodovou chuť si spravili hned následující den, když je hostily Vítkovice. Výsledek s Riderou skončil stejně, jako s Plzní a to 6:3 pro Energii. Zde se třemi góly blýskl Viktor Wardas. V tabulce je karlovarský dorost na 2. místě s 15 body.

Nejproduktivnější hráči:

Petr Tomek: 45 bodů (14+31)
Vlastimil Blažek: 42 bodů (20+22)
Vojtěch Čihař: 22 bodů (12+10)
HC Motor České Budějovice

Českobudějovičtí dorostenci se v posledních třech zápasech postupně zlepšovali. Nejprve odehráli utkání v Mladé Boleslavi, kde se snažili stav srovnat, ale nakonec odjeli bez bodů po konečném stavu 2:4. Minulý týden poté přivítali na svém ledě tým z Pardubic, se kterým neinkasovali a hostující celek porazil 3:0. V sobotu hostili hráče z Přerova, proti kterému vedl Motor po druhé třetině 2:1. Nakonec ale soupeř dokázal stav srovnat a po základní hrací době byl výsledek 3:3. O vítězi tak rozhodlo prodloužení, ve kterém si dva body zajistili právě domácí. V tabulce se České Budějovice nachází na 9. místě se 6 body.

Jakub Lev: 29 bodů (9+20)
Nikolas Mařík: 28 bodů (18+10)
Martin Hečko: 24 bodů (12+12)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 16. Wardas (Dyk), 26. L. Slavík (Wardas, Dyk), 26. Poizl (Š. Šilhan), 32. V. Blažek (Žalud) – 18. Havlena (Hečko, N. Mařík), 33. Lev (N. Mařík, Hečko), 47. Fleischman

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Kadoun) – Dyk (C), Kůrka, F. Čermák, D. Postl, Bauer – Wardas (A), Habla, L. Slavík – Poizl, Š. Šilhan, V. Blažek – Žalud, Šedivec, Michalov.

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – D. Matějka, M. Schmied, J. Jaroš, Al. Benák, Smejkal – Havlena, Fleischman, N. Mařík (A) – J. Novotný, Hečko, Čečetka – Hřebejk, Koníř, T. Přibyl – Lev (C).

Rozhodčí: Helecz – Tichý, Pěkný

07:35 CEM 2 Lev, faul kolenem
11:37 CEM 2+2 Hečko, vražení na hrazení+nesportovní chování
15:27 KVA 1:0 Wardas (Dyk)
16:00 KVA 2 Š. Šilhan, sekání
17:15 CEM 1:1 Havlena (Hečko, N. Mařík)