Italská Serie A

Juventus FC – Empoli FC

1:1

konec (0:0)

27.01.2024, 18:00 • Allianz Stadium, Turín • 22. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.27 5.65 14.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:6. (20:05:32)
Fotbalisté Juventusu se rozešli s předposledním Empoli smírně 1:1. Zápas hodně ovlivnila červená karta pro domácího útočníka Arkadiusze Milika a Stará dáma tak hrála od 18. minuty o deseti. Favorit duelu se přesto ujal v úvodu druhé půle vedení, když se po rohovém kopu zblízka prosadil Dušan Vlahović. Hostující Azzurri se po změně stran dlouho nemohli v ofenzivě prosadit, ale v 70. minutě se prosadili ze své první střely po pauze. Pokus střídajícího Tommasa Baldanziho zpoza šestnáctky viděl Szczęsny přes bránícího Locatelliho pozdě a míč zapadl k tyči jeho svatyně. Poté měl ještě slušnou možnost Cambiaghi, jehož zakončení na bližší tyč vyrazil gólman Juve na roh.

Juventus tak přerušil svou vítěznou sérii a v souboji s týmem ze sestupového pásma ztratil dva body. Stoprocentně spokojení asi nebudou ani hosté, kteří asi mohli z přesilovky vytěžit i více.

90+5

90+5

Rozhodčí nechává hrát už přes čas. Vypadá to na překvapivou bodovou ztrátu pro Juventus.

90+4

Nově příchozí Răzvan Marin si rovnou postavil přímý kop. Míč však poslal vysoko nad domácí bránu.

90+4

Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Răzvan Marin.

90+3

Timothy Weah strčil do unikajícího Walukiewicze a dostal za to žlutou kartu.

90+2

Rohový kop zahrával právě Iling. Našel však prvního bránícího hráče Empoli.

90+1

Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Samuel Iling trefil svým centrem hlavu bránícího Emmanuela Gyasiho, který byl nějakou dobu otřesen. Bude ale pokračovat a musí se zapojit do bránění rohového kopu.

90

ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Jacopo Fazzini.

89

Vlahović sice nasadil jesličky Ismajlimu, ale efekt to nemělo, jelikož svého spoluhráče zdvojil Walukiewicz.

89

Po centru Manuela Locatelliho hostující brankář sledoval, jak jeho spoluhráči z obrany hlavičkují. Modří to zvládli a dostali balón mimo svou šestnáctku.

87

Roh Baldanziho byl dobře kopnutý, ale pro volný míč si nakonec skočil Szczęsny.

87

Hosté se snaží útočit a získali sedmý rohový kop.

85

Domácí by samozřejmě chtěli v boji o titul tři body, ale otázka je, zda to je při hře v deseti v jejich silách. Hráči Empoli by před utkáním brali remízu všema deseti. Teď možná cítí šanci i na víc.

83

S rohem Baldanziho si obrana Staré dámy poradila.

82

Nicolò Cambiaghi se na pravé straně odpoutal od Gattiho a střelou na bližší tyč vyzkoušel Szczęsného. Gólman Juventusu vyráží na roh.

81

Hráči Empoli kombinují u pokutového území soupeře. Do konce schází přes deset minut.

79

Po rohovém kopu hostí se míč dostal k Nicolovi Cambiaghimu, jehož střelu zpoza šestnáctky zablokoval Bremer. Další rohový kop.

78

Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Samuel Iling,
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Kenan Yildiz.

77

77. Závar v šestnáctce hostí. Domácí reklamovali ruku, hraje se ale dál.

77

Po rohovém kopu zkoušel vystřihnout nůžky Alex Sandro. Neúspěšně. Sebastiano Luperto pak trefil následným odkopem spoluhráče Ardiana Ismajliho a domácí reklamovali ruku. Hrálo se však dál a následný protiútok Azzurri musel hasit skvělým obranným zákrokem Timothy Weah, jenž se výborně vrátil.

76

Manuel Locatelli nastřeloval míč před bránu. Po zákroku Walukiewicze budou domácí zahrávat roh.

74

Domácí zkusili přehrát obranu soupeře kombinací dvojice Filip Kostić – Dušan Vlahović. Finální přihrávka Kostiće v pokutovém území už neprošla.

72

Uvidíme, jaká bude reakce domácího týmu. Nějaké ofenzivní manévry asi nemůžeme od oslabeného Juventusu čekat.

70

70. Tommaso BALDANZI - 1:1

70

Empoli právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají! Před pokutovým územím se dostal k míči TOMMASO BALDANZI. Ten se rozhodl vystřelit a to bylo nakonec to nejlepší řešení. Balón prošel mezi nohama bránícího Locatelliho a Szczęsny podle své reakce zřejmě moc neviděl. Domácí brankář si totiž jen klekl a smutně se díval, jak přízemní pokus záložníka Empoli zapadl k jeho levé tyči.

68

Nyní docela nadějná příležitost Empoli! Cambiaghi odcentroval z levé strany a navíc přišel také dobrý náběh Mattea Cancellieriho. Ten však hlavičkoval vedle brány.

67

Domácí teď drželi poměrně dlouho míč. Juventus svého soupeře ani v oslabení k ničemu nepouští. Empoli po změně stran ještě nevystřelilo.

66

Rohové kopy – 3:3

64

Roh Empoli hledal právě Sebastiana Luperta. Obrana Staré dámy dokázala zasáhnout

63

Nyní přišel nástřel Luperta na zadní tyč, kam si nabíhal Szymon Żurkowski. Balón stačil odkopnout na roh Alex Sandro.

62

Hosté se přesunuli před pokutové území soupeře. Opět ale scházel nápad.

60

Pro faul od Luperta si došel Manuel Locatelli. Rozehrává Juventus.

59

ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Timothy Weah.

58

Před pokutovým územím spadl Júsuf Máleh. Odpískání nedovoleného zákroku si nevykoledoval a dopředu mohou domácí.

56

ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Matteo Cancellieri,
ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází Tommaso Baldanzi.

55

Zaútočili domácí. Z pravé strany centroval Andrea Cambiaso. Před Mirettim odvracel Cacace.

54

Alberto Cerri strčil při napadání do Alexe Sandra a pískán byl útočný faul. Rozehrávat bude Juventus.

52

Juventus se tedy i v oslabení ujal vedení a teď to budou mít hosté o to náročnější. Budou muset dobývat zataženou defenzivu.

50

50. Dušan VLAHOVIĆ - 1:0

50

Juventus právě vstřelil branku!
Domácí si počkali na svou šanci! Ta přišla po rohovém kopu. Po něm dokázal Federico Gatti s přispěním bránícího Luperta prodloužit balón k DUŠANOVI VLAHOVIĆOVI, který zblízka prostřelil Caprileho.

47

Alberto Cerri se ocitl v ofsajdu. Rozehrávají domácí.

46

Oba celky nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách. Připomínám, že Juventus hraje bez vyloučeného Milika.

46

Po prvním poločase hraje Juventus s Empoli bez gólů. Souboj prvního týmu tabulky s předposledním dostal nečekanou zápletku v 18. minutě, kdy byl po tvrdém zákroku na Cerriho vyloučen domácí Arkadiusz Milik. Hosté z Empoli pak měli proti deseti územní převahu, ale kromě dvou pokusů Cambiaghiho ze střední vzdálenosti nevymysleli nic velkého. Těsně před přestávkou měl naopak po velké chybě Gyasiho velkou příležitost Miretti, záložník Juve však mířil nad bránu.

45+3

45+2

45+2. Miretti nepotrestal hrubku Gyasiho. Domácí záložník zamířil nad.

45+2

Emmanuel Gyasi v samotném závěru první půle namazal míč napadajícímu Fabiovi Mirettimu. Ten z levé strany postupoval proti hostující bráně, kterou ale přestřelil! Gyasi si jistě oddech, že jeho hrubka zůstala nepotrestána.

45+1

Sebastiano Luperto to zkusil po obléhání domácí šestnáctky z dálky. Zamířil nad bránu.

45+1

Tak ještě dvě minuty.

45

Už nám běží poslední minuta první půle. Bude tam muset být ještě nějaké nastavení, ale oba celky to již asi chtějí hlavně dohrát.

44

Na hřišti skončil Júsuf Máleh, kterého fauloval Federico Gatti. Stoper Juventusu si vyslechl kázání od sudího.

42

Standardní situace hostí. Centr Máleha usměrnil nad bránu Emmanuel Gyasi.

40

Liberato Cacace byl s balónem zahnán až za brankovou čáru. Rozehrává se od brány Juventusu.

40

Střely na bránu – 2:3

39

Hosté mají proti deseti optickou převahu. Také se ale ukazuje, že ofenziva je jejich velká slabina. Finální fáze totiž, kromě střely Cambiaghiho ze střední vzdálenosti, chybí.

37

Hosté se ubránili a sami už přešli s míčem na útočnou polovinu.

36

Protiútok domácích táhl Fabio Miretti. Obešel Ismajliho a odrazem o Walukiewicze pak získal pro Starou dámu roh.

35

Centrovaný míč hledal Emmanuela Gyasiho. Před ním míč přizvedl Filip Kostić tak, že ho mohl lapit brankář Szczęsny.

34

Domácí momentálně vycházejí z hlubokého obranného bloku. Čekají na nějakou šanci na rychlý brejk a případně také na poločasovou poradu, kde si budou moci říci, co hrát v oslabení na Empoli dál.

32

Držení míče – 48 % : 52 %

30

Hosté se snaží početní výhodu využít a zatím opravdu mají více ze hry.

28

Následoval Málehův roh, se kterým si obrana Juve poradila.

28

28. Cambiaghův centr nakonec musel řešit až Szczęsny.

28

Opět Cambiaghi! Ten tentokrát levačkou spíše centroval na Júsufa Máleha, ale míč propadl až na bránu. U své pravé tyče musel zasahovat Szczęsny!

26

Nicolò Cambiaghi to hezky zkusil zpoza pokutového území. Výborně zasáhl Wojciech Szczęsny, který projektil hostujícího útočníka vyrazil!

24

Také druhý útočník Staré dámy Dušan Vahović se teď prezentoval ostrým zákrokem. Poslal k zemi Máleha. Rozhodčí to tentokrát řešil domluvou.

23

Elia Caprile musel odehrát míč před napadajícím Vlahovićem. Gólman Empoli to řešil odkopem do autu

22

Hráči Juventusu se teď ujali míče a snaží se uklidnit hru. Modří ale napadají.

21

Bude zajímavé sledovat, jak Empoli k přesilovce přistoupí. Určitě by to mělo být pro předposlední tým tabulky povzbuzení.

20

Žlutá karta pro tým Empoli FC (Sebastian Walukiewicz).

18

18. Červená karta

18

Žlutá karta je zrušena a Arkadiusz Milik dostává přímou červenou kartu! Domácí tedy pokračují o deseti.

17

17. Sudí si prohlížel tyto záběry Milikova faulu.

17

A pozor! VAR řeší potencionální červenou kartu pro Milika. A sudí se jde dokonce osobně podívat!

16

Domácí Arkadiusz Milik zajel do Cerriho a vyfasoval za to žlutou kartu.

15

Tahle snaha Empoli však skončila rukou, na kterou se míč odrazil Júsufovi Málehovi.

14

Nyní zase hosté další dobu kombinují na své útočné polovině. Rozhodně nepřijeli jen bránit.

12

Andrea Cambiaso si z pravé strany navedl míč na levačku a střílel z rohu šestnáctky. Caprile nepředvedl úplně jistý zákrok. Balón směřující blízko něho vyboxoval jen před sebe, pomohli mu však obránci.

11

Hosté si dovolili kombinovat na útočné polovině. Po ztrátě však může přijít protiútok Staré dámy do otevřenější obrany.

9

Filip Kostić zahnal svou hlavičkou spoluhráče Mirettiho do autu. Vhazují hosté z Empoli.

7

Následný roh hosté bez problémů přestáli.

6

6. Dušan Vlahović z přímého kopu protáhl Caprileho.

6

Přímý kop zahrával Dušan Vlahović. Troufnu si říct, že míč směřoval do tyče, brankář Elia Caprile situaci pojistil zákrokem, kterým balón vyrazil na roh.

4

Liberato Cacace podrazil Westona McKennieho. Ten následkem toho špatně došlápl a zdá se, že to odnesl kotník záložníka Juventusu.

2

Dlouhý aut McKennieho si hledal Fabio Miretti. V modrém hrající hosté k němu balón nakonec nepustili.

1

Hosté hned zahrávali standardní situaci po faulu na Emmanuela Gyasiho. Následný centr ale nic převratného nepřinesl.

1

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro (C) – Cambiaso, McKennie, Locatelli, Miretti, Kostić – Vlahović, Milik.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Nonge, Iling, Weah, Yildiz, Danilo, Rugani, Nicolussi Caviglia.
Trenér: Massimiliano Allegri

Empoli FC: Caprile – Ismajli, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Żurkowski, Grassi, Máleh, Cacace – Cerri, Cambiaghi.
Náhradníci: Perisan, E. Beriša – Baldanzi, Pezzella, Cancellieri, Shpendi, Bereszyński, Ră. Marin, Indragoni, Goglichidze, Fazzini.
Trenér: Davide Nicola

Rozhodčí: Marinelli – L. Rossi, C. Rossi.
Juventus FC (1. místo, 16 – 4 – 1, skóre 35:12, 52 bodů)
Juventus zažívá po utrápeném období renezanci. V loňské sezoně se po bodovém odpočtu za machinace v účetnictví nedostal ani do evropských pohárů, letos je ale ve hře o titul. Dokonce je aktuálním lídrem tabulky, na druhý Inter má ale k dobru jen bod a přitom sehrál o zápas více. Stará dáma momentálně táhne sedmizápasovou vítěznou šňůru, z toho pětkrát triumfovala v Serii A a dvakrát v poháru. Naposledy hráči Juve vyhráli 3:0 na půdě Lecce.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
Juventus – Salernitana 6:1
Salernitana – Juventus 1:2
Juventus – Frosinone 4:0
Juventus – Sassuolo 3:0
Lecce – Juventus 0:3
Empoli FC (19. místo, 4 – 4 – 13, skóre 14:35, 16 bodů)
Celek Empoli má vážné sestupové starosti. V tabulce Serie A se totiž nachází na devatenáctém místě se ztrátou dvou bodů na záchranu. Největším problémem celku z Toskánska je produktivita. Tým totiž disponuje nejhorší ofenzivou v lize, když nastřílel pouhých 14 gólů ve 21 zápasech. A to ještě tři hráči Empoli zaznamenali v posledním duelu proti Monze, v němž potěšili své fanoušky vítězstvím 3:0. Tým navíc našel střelce, kterým je Polák Szymon Żurkowski, jenž přišel v lednu z druholigové Spezie. Ten totiž zaznamenal proti Monze hattrick a trefil se i při své premiéře za Azzurri proti Hellasu, kde Empoli prohrálo 1:2.

Posledních 5 zápasů Empoli:
Empoli – Lazio 0:2
Cagliari – Empoli 0:0
Empoli – AC Milan 0:3
Hellas – Empoli 2:1
Empoli – Monza 3:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve 22. kole italské Serie A přivítá vedoucí Juventus předposlední Empoli. Rozjetý celek z Turína tak bude proti soupeři hrajícímu o záchranu, velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.