Mistrovství Evropy mužů

Maďarsko – Slovinsko

23:22

konec (12:13)

26.01.2024, 15:00 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem (Německo) • O 5. - 6. místo • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 2.05 7.58 2.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Maďarsko – Slovinsko 23:22 (12:13)
Nejvíce branek: Lékai 6, Bóka 4/1, Bánhidi 4 – Dolenec 5/1, Vlah 4, Blagotinšek 3. Rozhodčí: R. Schulze – T. Tönnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 7/2 – 2/2. Vyloučení: 5:2. ČK: Sipos (HUN). (16:44:57)
Zápas je u konce. Maďarsko vyhrává nakonec o jednu branku, ačkoliv většinu druhého poločasu bylo o krok či dva pozadu. Dokázalo se poprat i s červenou kartou, i s tristní úspěšností na sedmičkách, kterou vylepšovalo až v posledních minutách, a která skončila na 8/3. Každopádně to Maďaři zvládli a "vyhráli" konečné páté místo. Slovinci končí na EURU šestí.

Konec zápasu. (23:22)

60

Maďaři přece jen ztratili míč, ale už nebyl čas na to, aby se Slovinci dostali do útoku. (23:22)

60

A ještě tedy jeden timeout pro Maďary. Ti mají přes sebou posledních sedm sekund a vyhrávají o jednu branku. Stačí jim tedy dohrát kombinačně a nepůjčit soupeři míč, nebo vstřelit další gól, aby vyhráli. Všechno mají absolutně ve svých rukou. (23:22)

59

Slovinci si berou poslední timeout. Prohrávají o jednu branku a do konce zbývá něco málo přes minutu. Asi můžu připomenout, že v tomto utkání nepřipadá remíza v úvahu. V případě remízy po 60 minutách by následovaly prodloužení, vždy po pěti minutách na obou stranách, a případně sedmičkový rozstřel. (23:22)

59

A hned následuje další úspěch ze sedmimetrového hodu. Ten si vzal na starost znovu Bendegúz Bóka, který pálil z prvního nápřahu do stejného místa, jako předtím, ale bez odrazu o palubovku. (23:22)

57

Konečně se Maďaři dokázali prosadit i ze sedmičky. Tu si vzal na starost Bendegúz Bóka. Tentokrát míč poslal o zem do levé části branky, a ani Ferlin, který už dnes chytil čtyři sedmičky, nedokázal míč zastavit. Je to ale hodně zajímavá statistika, Maďaři proměnili jen dvě sedmičky ze sedmi. Stejná statistika, jako Češi v duelu proti Portugalsku. Maďaři ale mají i tak reálnou šanci zvítězit. (22:22)

56

Gergő Fazekas pálil k zemi dělovkou ze středu. Jeho parádní ránu brankář nemohl chytit, šla do protipohybu. (21:22)

54

Maďarsko si bere další oddechový čas. (20:22)

54

Aleks Vlah se protáhl středem, před obranou si vyskočil a poslal krásnou střelu do pravé části branky. Slovinci využívají přesilovku hned ze začátku, a tak mají nyní náskok dvou branek, přičemž do konce zápasů zbývá necelých šest minut. (20:22)

53

Tak to je komplikace pro Maďary. Adrian Sipos totiž obdržel třetí dvouminutový trest, což znamená i červenou kartu. Maďar tak míří do sprch, Maďaři do oslabení. (20:21)

53

Jure Dolenec vybojoval druhou sedmičku pro Slovince. Tu si pak sám vzal na starost, a byl úspěšný. Míč poslal podstřelem z druhého náznaku do levého dolního růžku. Slovinci tak ze dvou sedmiček mají více proměněných, než Maďaři z šesti. (20:21)

52

Richárd Bodó se prosadil parádní dělovkou z dálky, a opět tak vyrovnal. Tohle bude ještě drama. (20:20)

51

Slovinsko si bere oddechový čas. (19:20)

50

Miha Zarabec opět otáčí! Dvougólový hráč se "zapomněl" na křídle, a dostal perfektní přihrávku, po které si přiskočil a vstřelil do branky svůj třetí míč v tomto utkání. (19:20)

49

Aleks Vlah už za vyrovnaného stavu, co se hráčů na hřišti týče, dokázal opět srovnat i skóre. Byla to jeho dnešní třetí trefa. (19:19)

48

Další gól při vlastním oslabení, a tak se už Maďaři dostávají do vedení, ve druhém poločase poprvé. Bendegúz Bóka ze skoku z křídla přiletěl až k brankáři, a obstřelil ho na vzdálenější tyčku. (19:18)

23:22

Maďarsko: Andó, Bartucz – Sipos, Bóka, Ligetvári, Fazekas, Bánhidi, Szöllősi, Szita, Ancsin, Bodó, Z. Ilić, Rosta, Lékai, Hanusz, Imre.
Trenér: Miguel Angel Velasco Encinas

Slovinsko: Milj. Vujović, Ferlin – Blagotinšek, Marguč, Dolenec, Cehte, Jovičić-Slatinšek, Kodrin, Zarabec, Bombač, Mačkovšek, Šiško, Novak, Vlah, Drobež, Suholežnik.
Trenér: Uros Zorman

Rozhodčí: R. Schulze – T. Tönnies (oba GER)