26.01.2024, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Petr Frömel

Tipsport: 3.1 4.03 2.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 26 – 46 | Přesilová hra: 2/5 – 3/8 | Trestné minuty: 15 – 10

úspěšnost 93,5 %, odchytal 60:00
Semjon Varlamov (NYI) – 22 zákroků, 4 OG,
úspěšnost 84,6 %, odchytal 58:21

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:44

Tři hvězdy utkání
1. Sean Monahan (MTL) 2+1
2. Mathew Barzal (NYI) 1+1
3. Nick Suzuki (MTL) 1+1 (03:51:37)
Dlouho se hrálo ve třetím dějství bez gólů a zdálo se, že si domácí odnesou výhru 3:1, pak ovšem úplně zbytečně osm minut před koncem fauloval montrealský Gallagher a začaly se dít věci. Hosté nejprve, ač to zpočátku nevypadalo slibně, dlouho pětiminutovou přesilovku dvakrát využili a dorovnali manko. Vypadalo to na prodloužení, avšak to odmítli hráči kanadského mužstva, kteří zhruba dvě minuty před třetí sirénou skórovali počtvrté a tentokrát už těsný náskok nepustili. Měli i štěstí, protivník nastřelil devět vteřin před koncem tyč.

59:51

Obrovské štěstí stálo při domácích, neboť Samuel Montembeault už byl překonán, avšak kotouč se odrazil od pravé tyče jeho svatyně.

59:02

A znovu. Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:45

Montrealu se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

58:29

Hosté hrají bez gólmana.

58:12

Domácí se snaží držet puk v útočném pásmu, což se jim moc nevede.

57:48

57:48 Sean MONAHAN - 4:3

57:48 5/5

Montreal právě vstřelil branku!
Tak nyní jsou k vidění neuvěřitelné brankové hody, domácí jdou zpátky do vedení. SEAN MONAHAN tvrdou ranou bez přípravy ke vzdálenější tyči překonal Varlamova počtvrté..
Asistence: Josh Anderson a Cole Caufield.
Matheson M., Anderson Jos., Caufield C., Struble J., Monahan S.
Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Romanov A., Nelson B.

56:52

Domácí jsou kompletní, ale přišli o dvoubrankový náskok.

56:28

56:28 Kyle PALMIERI - 3:3

56:28 5/4

Islanders právě vstřelili branku!
Tři a půl minuty před koncem třetí části máme srovnáno, hosté nakonec dlouhou početní výhodu přeci jen využívají více než jednou. KYLE PALMIERI si zpracoval kotouč u pravé tyče a nadvakrát jej dostal nad vystrčený beton brankáře.
Asistence: Noah Dobson a Bo Horvat.
Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B.
Matheson M., Armia J., Savard D., Evans J.

55:39

Islanders jsou rychle v útoku a znovu obléhají bránu.

54:51

54:51 Mathew BARZAL - 3:2

54:51 5/4

Teď už se ale radují a snižují na rozdíl jediné branky. MATHEW BARZAL zamířil z levého kruhu přesně do prostoru u vzdálenější tyče.
Asistence: Noah Dobson a Kyle Palmieri.
Matheson M., Harvey-Pinard R., Savard D., Monahan S.

54:30

Zatím se hostům početní výhoda moc nedaří, pro puk musí za svou bránu.

54:00

Po vyhraném buly domácí znovu vyhazují.

53:40

Domácí posílají kotouč do bezpečí.

4:3

Branky a nahrávky: 8. Suzuki (Slafkovský, Monahan), 12. Caufield (Suzuki), 13. Monahan (Matheson, Montembeault), 58. Monahan (Jos. Anderson, Caufield) – 24. Horvat (Barzal, Dobson), 55. Barzal (Dobson, Palmieri), 57. Palmieri (Dobson, Horvat)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson (A), Savard, Guhle, Struble, Kovacevic, Xhekaj – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Armia, Monahan, Slafkovský – Gallagher (A), J. Evans, Harvey-Pinard – Condotta, Pearson, Pezzetta.
Trenér: M. St. Louis.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, S. Aho I, Pelech, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, Fasching.
Trenér: P. Roy.

Rozhodčí: F. StLaurent, J. McIsaac – T. Hughes, S. Barton

Diváci: 21 105

06:18 NYI 2 Fasching, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
07:06 MTL 1:0 Suzuki (Slafkovský, Monahan)
09:52 MTL 2 Harvey-Pinard, hákování
10:19 NYI 2 Palmieri, sekání
11:36 MTL 2:0 Caufield (Suzuki)
12:19 MTL 3:0 Monahan (Matheson, Montembeault)
46:12 NYI 2 Lee, nedovolené bránění
51:52 MTL 5+20 OK Gallagher, nedovolené bránění+nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Pezzetta
54:51 NYI 3:2 Barzal (Dobson, Palmieri)
56:28 NYI 3:3 Palmieri (Dobson, Horvat)
57:48 MTL 4:3 Monahan (Jos. Anderson, Caufield)