konec (9:9)

15.01.2024, 18:00 • SAP Arena, Mannheim • Skupina E • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.74 7.61 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Bosna a Hercegovina – Gruzie 19:22 (9:9)
Nejvíce branek: Panić 7/2, Hadžić 3/1, Djurdjević 3 – Chovrebadze 7/2, G. Dichaminžia 5, Kbilašvili 3. Rozhodčí: K. Gasmi, R. Gasmi (FRA). Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2. Vyloučení: 2:1. ČK: Faljić (BAH). (19:41:36)
Po závěrečném klaksonu vypukla obrovská radost Gruzínců, kteří se při své premiérové účasti na EURU dočkali v závěrečném utkání předkola i historického vítězství!

Bosna zápas rozehrála lépe a vedla 8:2, ale ve zbytku první půle už její hráči skórovali jedinkrát a Gruzínci toho využili k vyrovnání. Také samotný úvod druhé půle vyšel Bosně, která si vytvořila tříbrankový náskok. O ten ale postupně přišla, za stavu 14:13 se pak poprvé v roli vedoucího týmu ocitla také Gruzie a její házenkáři už nabídnutou příležitost nepustili. Klíčovým momentem v dramatické koncovce bylo počínání brankáře Zuraba Cincadzeho, který vyběhl mimo brankoviště proti přihrávce za obranu, míč chytil, vyrazil s ním až na útočnou polovinu a po jeho nahrávce zvýšil Dichaminžia na 21:19. Tečku za duelem pak udělal nejlepší gruzínský střelec Giorgi Chovrebadze.

Konec zápasu. (19:22)

60

Pravděpodobnou tečku za zápasem učinil Giorgi Chovrebadze, který podepsal historickou výhru Gruzie na velkém házenkářském turnaji! (19:22)

60

Gruzínský kouč Tite Kalandadze si ještě vyžádal oddechový čas. Do konce schází nějakých 25 sekund. (19:21)

60

Bosna potřebovala z tohoto útoku skórovat! Střela Marka Paniće však byla zablokována a míč pak snadno chytil Cincadze. Tohle by si už Gruzie měla pohůídat! (19:21)

60

Bosna samozřejmě nechce tento zápas prohrát a její lavička si bere necelou minutu před koncem oddechový čas. (19:21)

59

Zajímavý signál po rozehrávce ze strany. Ordžonikidze, který by byl sám před brankářem, nedosáhl na pas od Rustamova. (19:21)

59

Kbilašviliho gól nebude platit, už před střelou bylo pískáno. Gruzie bude alespoň rozehrávat. (19:21)

58

Fantastická práce brankáře Cincadzeho, který vyběhl mimo brankoviště, přečetl dlouhou přihrávku soupeře a chytil míč. Pak s ním vyběhl až na útočnou polovinu, uvolnil Giorgiho Dichaminžiu a ten skóroval! (19:21)

57

Nedim Hadžić dostává Bosnu na kontakt proměněnou sedmičkou. (19:20)

55

Teimuraz Ordžonikidze se dobře uvolnil na levé straně a je to zase o dva góly! (18:20)

54

Giorgi Chovrebadze vrací Gruzii vedení. (18:19)

53

Přízemní střela Marka Paniće propadla Cincadzemu do branky kolem nohou. (18:18)

53

Střelu Kbilašviliho vyráží Ahmetasević, který tak svůj tým udržel na nejtěsnějším manku. (17:18)

51

Vladan Djurdjević se zbavil bránícího hráče a snižuje na rozdíl jediné branky. (17:18)

51

Cincadze poslal výhozem do úniku Dichaminžiu a Gruzie vede poprvé o dva góly! (16:18)