Anglická Premier League

Manchester United – Tottenham Hotspur

2:2

konec (2:1)

14.01.2024, 17:30 • Old Trafford, Manchester • 21. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.05 4.06 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Souboj Manchesteru United s Tottenhamem skončil zaslouženou remízou 2:2, byť blíže k vítězství nakonec měli domíácí.

Domácí během prvního poločasu dvakrát vedli díky brankám Höjlunda a Rashforda, Spurs vyrovnali díky Richarlisonovi v úvodním dějství a v první minutě druhého poločasu po trefě Bentancura.

Výrazně aktivnější byl Tottenham, který měl i třináct rohových kopů, ovšem v poslední minutě nastaveného času mohl a vlastně i měl rozhodnout Scott McTominay, ovšem v obrovské příležitosti hlavou přestřelil branku. (19:31:01)
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 8:13. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:5.

90+5

90+5

Garnacho parádním centrem posadil míč na hlavu naprosto osamoceného Scotta McTominaye, ten v ohromné šanci přestřeluje branku!

90+3

S centrem Dioga Dalota od pravé postranní čáry si hravě poradil Guglielmo Vicario.

90+1

Porrův centr odvrátil Varane za postranní čáru, hosté rychle vhodili míč zpět do hry.

90+1

Rozhodčí Brooks oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90

Bruno Fernandes byl faulován po odehrání míče, domácí rozehrávají ve středovém kruhu.

89

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Micky van de Ven, přichází Emerson Royal.

88

Střídat zřejmě bude muset i Tottenham, neboť svalové problémy trápí Mickyho van de Vena.

88

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Antony.

87

Přízemní centr Bryana Gila mířil na paty Richarlisonovi, Aaron Wan-Bissaka odkopl míč do hloubi pole.

86

Střílený centr Bruna Fernandese je sražen za protější postranní čáru.

85

ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Radu Drăgușin.

85

Pedru Porrovi je pískán velmi přísný faul na Marcuse Rashforda hned vedle vlastního pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace pro Red Devils.

83

Porro tentokrát zahrál rohový kop při zemi, nikoho v bílém ale před brankou nenašel.

82

Po Skippově přihrávce si Brennan Johnson od rohu pokutového území navedl míč na levačku, následná střela byla zablokována.

81

Garnacho se snažil vysunout za hostující obranu Marcuse Rashforda, tomu se ale nepovedlo zpracovat přihrávku svého spoluhráče.

2:2

konec (2:1)

Branky: 3. Höjlund, 40. Rashford (Höjlund) – 19. Richarlison (Porro), 46. Bentancur (Werner)

Karty:   24. Wan-Bissaka (MAN), 45+4. Höjlund (MAN) – 25. Bentancur (TOT)

Manchester United: An. Onana – Wan-Bissaka, Varane, Evans (63. L. Martínez), Dalot – Eriksen (58. McTominay), Mainoo – Garnacho, Fernandes, Rashford (88. Antony) – Höjlund.
Náhradníci: Bayındır, Heaton – Casemiro, Kambwala, Pellistri.

Trenér: Erik ten Hag

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, van de Ven (89. Emerson Royal), Romero, Udogie – Skipp (85. Drăgușin), Bentancur, Højbjerg – Br. Johnson, Richarlison, Werner (80. Gil).
Náhradníci: Austin, Forster – Dorringhton, Donley, Santiago.

Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Brooks – Smarth, Greenhalgh