2. liga skupina Východ

SHKM Baník Hodonín – HK Opava

3:2

po prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

13.01.2024, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín. • 29. kolo • Tomáš Chalupa

Tipsport: 1.95 4.57 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek sobotního večera přeje Tomáš Chalupa. (19:28:40)
Zajímavé utkání má nakonec šťastnější konec pro domácí Hodonín. Ten se v utkání ujal vedení jako první, Opavští sice dvěma góly utkání otočili, vyrovnání nicméně pro Baník zajistil Vojtěch Riedl. A když Slezané promarnili v závěru několik tutovek, uzmuli v prodloužení po úniku Matěje Macha pro sebe druhý bod domácí, kteří tak udrželi třetí příčku v tabulce.

63:18

63:18 Filip WEINTRITT - 3:2

63:18

Baník právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, druhý bod berou domácí! Krejčí vybojoval před vlastní střídačkou kotouč a v prostoru středového kruhu si všiml FILIPA WEINTRITTA, který v úniku propálil Marka Slíže. Asistence: Petr Krejčí, David Rauš.

62:30

Slezan má v moci kotouč ve vlastní třetině.

61:30

Baník přispěchal se zajímavou akcí v opavské třetině. Riedl nahodil puk směrem na branku a dobře přitom věděl, že tam číhá Dominik Luža. Kotouč se nicméně po odrazu ocitl mimo hrací plochu.

61:00

Rousek i Brada mohli v obrovských šancích rozhodnout, ale oba trestuhodně zblízka nerozhodují!

60:30

Novák ale v útočné třetině o kotouč přišel a na tahu je Opava.

60:01

Důležité vhazování zvládli lépe domácí.

60:01

Skutečně jdeme do prodloužení. Třetí třetina nám příliš hokejové krásy nenabídla, v posledních zhruba osmi minutách se ale hra obou týmů přeci jen zlepšila. Blíže k plnohodnotnému vítězství nakonec měla Opava, která promarnila několik vyložených šancí. Který z týmů pro sebe uzme druhý bod?

60:00

59:15

Vypadá to, že za malou chvíli půjdeme do prodloužení. Změnit se to ještě snažil drzým průnikem a následnou střelou pod břevno Hložánek, pozorný Slíž ovšem chytá.

58:30

Kryštof Stuchlík vystřelil jen do betonu Pitáka a domácí mohli jít po odrazu kupředu. Špatná přihrávka ale celou akci pokazila.

58:00

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:00

Hodně nebezpečně ale po rychlém kontru pálil Erik Hložánek! Slíž jeho ránu s problémy vyráží a Opava následně puk posouvá do středního pásma.

3:2

Branky a nahrávky: 24. Mat. Novák (M. Mach), 38. Riedl (Luža, Dobiáš), 64. Weintritt (P. Krejčí, D. Rauš) – 26. Rousek (Šindelář, K. Stuchlík), 31. Šindelář (Rousek)

SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) – Riedl, D. Rauš (A), Sedláček, Vyrůbalík, L. Stuchlík, J. Švejda – Hložánek, Luža, Dobiáš – Mat. Novák, M. Mach, Sajdl (C) – Bachánek, Weintritt, P. Krejčí (A) – Štědrý.
Trenér: Aleš Bachánek.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Brada, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Kotásek, Häring, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Wendelín, Štindl, Buršík.
Trenér: Pavel Zdráhal.

Rozhodčí: Čech – Smetková, Vískot.