Tipsport: 2.3 4.01 2.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ilja Sorokin (NYI) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9 %, odchytal 59:50
Casey DeSmith (VAN) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 59:35

Filip Hronek (VAN) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:23

2. Filip Hronek (VAN) 1+1
3. Brock Nelson (NYI) 2+0 (04:12:46)
Statistiky
Střely na bránu: 20 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4
Hokejisté Vancouveru potvrzují výbornou formu v této sezóně a na ledě New Yorku Islanders vítězí zaslouženě 5:2. Hosté se na konci první třetiny ujali dvoubrankového vedení díky trefám obránců Filipa Hronka a Quinna Hughese. V polovině duelu pak přidal třetí zásah Kosatek Elias Pettersson. Domácí korigovali přesilovkovým gólem Brocka Nelsona, jenže na 4:1 po čtyřiceti minutách upravil Tyler Myers. V závěrečné části si hosté tento náskok dlouho v klidu hlídali. Necelých pět minut před koncem ale přeci jen snížil opět Brock Nelson. Následně si však Islanders nejprve zkomplikovali závěrečný nápor vyloučením, a když byli konečně v pěti, odvolali brankáře, za což je však rychle ztrestal Dakota Joshua.
Ještě menší dohady a strkanice po závěrečné siréně. Angažovali se tam domácí Matt Martin a Dakota Joshua. Rozhodčí už ale nechtějí připustit komplikace a kohouty od sebe rychle oddělili.

59:42

Domácím byl ještě odpískán ofsajd. Možná se jedná o poslední přerušení hry.

59:03

Už běží poslední minuta tohoto duelu.

58:38

58:38 Dakota JOSHUA - 2:5

58:38 6/6

Vancouver právě vstřelil branku!
A je hotovo! DAKOTA JOSHUA vystihl před svou obrannou modrou čarou přihrávku Barzala na Leeho. Puk zachytil a ještě z vlastní poloviny ho poslal do opuštěné branky soupeře – 2:5. Bez asistence.
Joshua D., Soucy C., Lafferty S., DeSmith C., Blueger T., Myers T.
Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

58:20

Domácí v plném počtu a Ilja Sorokin vyrazil na střídačku!

58:12

Nástřel Conora Garlanda se snažil tečovat směrem na branku J. T. Miller. To se mu ale nepovedlo.

57:31

Z jedničky vypálil Brock Boeser. Sorokin puk zachytil do výstroje a přerušil hru.

57:13

Ránu Filipa Hronka obětavě zablokoval Holmström.

56:42

Pokus Eliase Petterssona z pravé strany vyrazil Sorokin betonem.

56:17

Vyloučen je Jean-Gabriel Pageau, který při forčekinku zahákoval Filipa Hronka. To je pro Islanders samozřejmě velká komplikace.

56:00

Signalizované vyloučení na straně domácích. Hráči Canucks využívají výhody a drží puk na hokejkách čímž chytře šetří čas.

55:15

55:15 Brock NELSON - 2:4

55:15 6/6

Islanders právě vstřelili branku!
Domácí přeci jen snižují a ještě by to mohlo být zajímavé! Ostrované se dostali do pásma jednoduchým nahozením do zadního mantinelu. V útočné třetině kotouč vybojovali a nakonec si ho vzal BROCK NELSON. Ten s ním vyjel na osu a střelou na lapačku překonal DeSmithe. Svým druhým gólem v zápase tak snižuje na 2:4. Bez asistence.
Pelech A., Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Nelson B., Sorokin I.
Boeser B., DeSmith C., Miller J., Pettersson E., Juulsen N., Zadorov N.

55:04

Hosté se stále brání bez větších problémů. Do konce už schází jen pět minut. Teď je tu reklamní přestávka.

2:5

Branky a nahrávky: 32. Nelson (Palmieri, Barzal), 56. Nelson – 17. Hronek (Michejev, Garland), 19. Q. Hughes, 31. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 38. T. Myers (Blueger, Garland), 59. Joshua

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Juulsen – Boeser, J. Miller (A), E. Pettersson (A) – Kuzmenko, P. Suter, Michejev – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Rehman, Beach – Coormier, Jackson

Diváci: 15 690

14:10 NYI 2 Barzal, podrážení
16:25 VAN 0:1 Hronek (Michejev, Garland)