4:3

po s.n. (2:1) (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

03.01.2024, 18:00 • TITAN Aréna • 32. kolo • Martin Kožiak sk

Tipsport: 3.26 4.01 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Liptovský Mikuláš nakoniec poráža Zvolen po samostatných nájazdoch. O rozhodujúci gól sa v piatej sérii postaral Marly Quince.
Mikuláš sa vďaka tejto výhre v tabuľke posúva na ôsme miesto. Zvolen zas ostáva šiesty. (20:32:42)

65:00

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 32 Liptovský Mikuláš.

64:43

Tentokrát to už od Hecla bolo omnoho lepšie, ale Krasikov ho pekne vychytal.

64:31

Strela Hecla končí len ďaleko nad bránou.

64:08

Strela Šišku skončila len v Krasikovovej lapačke.

63:17

Nauš teraz spadol po súboji s protihráčom, ale rozhodcovia vylučovať nebudú.

62:07

Domáci v plnom počte.

61:57

Mitch Hults trafil len betón domáceho brankára.

61:28

Langkowovi sa nepodarila táto rozohrávka a Zvolen tak znova prišiel o pásmo.

61:06

Po pár ťažších chvíľach domáci opäť vyhodili puk z vlastného pásma.

60:39

Zvolen je už späť v pásme a Krasikov bol preverený tvrdou strelou Langkowa z prvej.

60:15

Liptáci hneď vyhodili puk cez všetky čiary.

60:07

Vasilyev sa previnil proti pravidlám a Zvolen tak bude hrať hneď na začiatku predĺženia presilovku.

60:04

Po vyhranom vhadzovaní sa okamžite dostal do úniku Mitch Hults. Jeho strela ale končí tesne vedľa brány.

60:01

Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine boli aktívnejší domáci a zaslúžene sa im tak podarilo vyrovnať na 3:3 po góle Lahtinena. O osude zápasu tak rozhodne predĺženie alebo samostatné nájazdy.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:22

Do veľkej šance sa teraz z ničoho nič dostal Peter Zuzin. Zoči-voči Krasikovovi však napokon zlyhal a tento duel sa mu tak rozhodnúť nepodarilo.

58:32

Pri puku sú momentálne hráči Zvolena a vyzerá to, že už sa nikam ponáhľať nebudú.

57:55

Lahtinen dostal dobrú prihrávku na pravej strane útočného pásma. Odtiaľ potom takmer okamžite vypálil, ale Kupského zatiaľ po druhýkrát neprekonal.

56:40

Zuzin si teraz nedokázal spracovať puk na prvý pokus a strelu vyslal až z veľkého uhla. Jeho pokus tak Krasikov bez väčších problémov vyrazil.

55:56

Quincovi sa podarilo spoza brány poslať puk medzi kruhy. Tam si ho ale nedokázal prebrať nikto z Liptákov.

54:58

Momentálne sa oba tímy trápia s útočením a čas riadnej hracej doby sa už pomaly kráti.

53:55

Na druhej strane Lahtinen posielal puk na Krišku, ale tomu sa zakončenie príliš nepodarilo.

53:31

Peter Zuzin to zobral na seba a po prekročení modrej čiary okamžite pálil. Krasikovovi sa nakoniec aj so šťastím podarilo jeho strelu zastaviť.

52:45

Quince hľadal pred bránou voľného Rewaya, ale tomu sa napokon nepodarilo trafiť priestor medzi troma tyčami.

51:40

Po Egleho strele Kupskému vypadol puk pred bránu, ale Naušovi sa ho nepodarilo doraziť do brány.

50:50

Liptovský Mikuláš dal gól!
Vynikajúci individuálny prienik predviedol SEVERI LAHTINEN. Dokázal sa najprv zbaviť svojho strážcu a pred bránou šikovným zakončením prekonal Kupského.
Asistencie: M. Kriška, L. Lalík

50:05

Lahtinen hľadal v útočnom pásme krížnou prihrávkou Mezovského, ale jeho prihrávka nebola presná.

48:30

V posledných minútach puk putuje z jednej strany na druhú a ani jednému z tímov sa nedarí vymyslieť nič v útočnom pásme.

46:35

Tesne po skončení presilovky mohol skórovať Šiška. Jeho zakončenie ale skončilo len na domácom brankárovi.

46:24

46:10

Po skvelej krížnej prihrávke pálil z prvej Mitch Hults. Krasikov sa ale stihol v bráne presunúť a druhý gól útočníkovi Zvolena nedovolil.

45:06

Po dlhšej kombinácii vystrelil od modrej Hults. Puk však trafil iba plexisklo.

44:24

Po Vasilyevovom podrazení bude hrať Zvolen presilovú hru.

43:50

Pri puku sú momentálne viac domáci, ale s prechodom do útoku majú momentálne problémy.

42:20

Viacero domácich hráčov sa teraz snažilo doraziť odrazený puk do brány, ale nakoniec Kupského neprekonali.

42:07

Kolenič ostal po tvrdom súboji ležať na ľadovej ploche. Zvolenský hráč si vyžiadala aj pomoc lekárov, ale nakoniec odkorčuľoval na striedačku sám.

41:08

Zvolenu nevyšlo toto striedanie, keď veľa priestoru dostal po rýchlom útoku Hraško. Jeho tvrdá strela však skončila iba na Kupskom.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli už podstatne väčší počet presných zásahov. Keďže ale oba tímy skórovali v tomto dejstve dvakrát, tak Zvolen stále vedie tesne 3:2. Zatiaľ rozdielový gól dal v 39. minúte Marcinek.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Bondra našiel pred bránou voľného Hecla. Jeho strela z veľkého uhla však skončila len na Krasikovovi.

38:34

Zvolen dal gól!
Ani teraz však tento vyrovnaný stav netrval dlho. Niečo vyše minútu po góle Avtsina si PATRIK MARCINEK nakorčuľoval s pukom do voľného priestoru a presnou strelou potom vrátil Zvolenu jednogólové vedenie.
Asistencie: A. Rauhauser, J. Šiška

38:16

Koncovka Hecla od modrej čiary skončila v lapačke brankára Krasikova.

37:27

Quince teraz obkorčuľoval bránu a nakoniec sa mu podarilo nájsť voľného ALEXANDRA AVTSINA, ktorý dokázal trafiť odkrytú časť brány. Stav zápasu je tak znova vyrovnaný.
Asistencia: M. Quince

37:06

Avstin sa spoza brány natlačil na Kupského, ale puk cez neho do siete nedostal.

35:42

Hostia v plnom počte.

35:32

Reway si s pukom nakorčuľoval až pred bránu, ale k zakončeniu sa napokon nedostal.

35:15

Domáci majú problém s návratom do útočného pásma a presilovka sa im pomaly kráti.

34:20

Zvolenčania sa teraz vyslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

34:14

Liptáci sú nasťahovaní v útočnom pásme, ale zatiaľ si nevedia vypracovať žiadnu lepšiu šancu.

33:42

Chris Langkow si pri bránení pomohol faulom a domáci tak budú hrať ďalšiu početnú výhodu.

33:03

Tvrdú strelu od modrej čiary dokázal Krasikov vyraziť tesne vedľa brány.

32:25

Hráči Mikulášu sa pustili do rýchleho protiútoku. Egleho prihrávka však Nauša pred bránou nenašla.

32:07

31:45

Mikulášu sa opäť podarilo oslobodiť z vlastného pásma.

31:22

Strela Mitcha Hultsa bola tečovaná, ale Krasikov ju napriek tomu dokázal chytiť.

31:07

Quinceovi sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

30:50

Heclova strela od modrej bola zrazená mimo brány.

30:07

Po nedovolenom zákroku Lahtinena bude si Zvolen zahrá svoju druhú presilovku v zápase.

28:43

Zvolenčania sa teraz oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude v ich tretine.

28:18

Koncovka Vasilyeva od modrej čiary mierila len priamo na Kupského.

26:37

Blízko k vyrovnaniu bol teraz opäť Egle. Ten sa ale nakoniec rozhodol pre prihrávku, ktorou sa mu nepodarilo nájsť Lahtinena.

26:00

Uhríkova strela z väčšej vzdialenosti trafila len plexisklo.

25:20

Po úspešnom vhadzovaní Šišku sa puk dostal k PETROVI ZUZINOVI, ktorý ho takmer okamžite poslal na bránu. Krasikov už na túto strelu nestihol zareagovať a Zvolen sa tak veľmi rýchlo vracia do vedenia.
Asistencia: J. Šiška

24:38

Domácim sa nakoniec presilovú hru do tretice podarilo využiť. 7 sekúnd pred jej koncom vystrelil HARALDS EGLE a jeho koncovka aj vďaka dobrému cloneniu Uhríka prešla až do siete.
Asistencia: A. Nauš

24:28

Od modrej to teraz vyskúšal opäť Egle. Kupsky však puk vyrazil betónom.

24:13

Po Egleho strele sa puk odrazil do nepríjemnej výšky a našťastie pre Kupského zapadol až za bránku.

23:50

O ďalšie zaujímavé zakončenie sa postaral Kriška. Ani ten však proti zvolenskému brankárovi neuspel.

23:35

Až teraz si dobrú príležitosť na strelu pripravil Reway. Kupsky však puk vyrazil vedľa brány.

22:45

Kubka zasiahol jedného z protihráčov hokejkou do tváre a Mikuláš tak bude mať už tretiu presilovku.

22:22

Aurel Nauš teraz dostal skvelú prihrávku a ocitol sa úplne sám pred bránou. Kupského sa mu však prestreliť nepodarilo.

21:40

Zuzinovi sa podarilo prejsť do súperovej tretiny, ale jeho následná prihrávka bola nepresná.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvom dejstve vedie Zvolen nad domácim Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól sa postaral ešte v štvrtej minúte Mitch Hults. Pred ďalším priebehom zápasu je ale všetko otvorené a uvidíme, čo prinesie druhá tretina.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:35

Hults to tentokrát skúsil individuálne, ale po svojom prieniku nedokázal pred bránou presne zakončiť.

18:49

Po chybe v rozohrávke domácich mohol druhý gól pridať Mitch Hults. Jeho strelecký pokus však pokryl Krasikov.

17:54

17:35

Jeden z hráčov Zvolena opäť vyhadzuje puk cez všetky čiary.

17:23

Avstinova koncovka končí tesne vedľa brány.

16:45

Až teraz sa domácim podarilo dostať späť do útoku.

16:01

Zvolenčania uspeli na vhadzovaní a puk okamžite poslali von zo svojho pásma.

15:54

Ďalším hráčom Zvolena s previnením proti pravidlám je Kubka. Mikuláš tak bude mať ďalšiu početnú výhodu.

15:05

Po individuálnom prieniku napokon z otočky vypálil Hecl. Jeho strelu však chytil Krasikov.

14:40

V hre teraz vidíme mnoho nepresností a ani jednému z tímov príliš nevychádza prechod do útoku.

13:02

12:50

Ani tento Rewayov pokus sa cez zvolenského brankára nedostal.

12:35

Domáci sú už späť v útočnom pásme, ale Rewayovu strelu Kupsky pokryl.

12:10

Hostia teraz vyhodili puk cez všetky čiary.

11:50

Liptáci sa pohybujú s pukom v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im súperovu bránu nepodarilo nejak výraznejšie ohroziť.

11:02

Po nedovolenom zákroku Haboráka si prvú presilovku dnes zahrá aj Mikuláš.

10:33

Po Sládkovej nepresne rozohrávke sa opäť píska zakázané uvoľnenie.

09:58

Kupsky musel vyraziť ďalšiu strelu od modrej čiary.

09:17

Mucha získal puk v útočnej tretine, ale jeho prihrávka smerujúca pred bránu nenašla nikoho z hráčov hostí.

08:21

Kriškove zakončenie sa pokúšal dorážať ešte Avtsin, ale Kupsky puk za svoj chrbát nepustil.

07:39

Hostia sa po nepresnosti v rozohrávke dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Kupskym.

06:58

Po skvelej prihrávke bol jeden zo Zvolenčanov sám pred bránou, ale zakončiť sa mu presne nepodarilo a Krasikov tak nemusel vyťahovať žiadny náročný zákrok.

06:47

06:23

Zuzinova strela z prvej skončila len v lapačke Krasikova.

05:55

Až teraz sú Zvolenčania rozostavení v útočnej tretine.

05:40

Zvolen sa zatiaľ trápi s usadením v útočnom pásme.

05:10

Domáci sa pomerne rýchlo oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

04:47

Avtsin si v súboji pomohol vysokou hokejkou a Zvolen si tak zahrá prvú presilovku.

04:10

Na druhej strane vyrazil do individuálneho prieniku Martin Reway. Slovenský útočník potom napriahol k tvrdej strele príklepom, ale Kupsky jeho pokus pokryl.

03:24

Bondra dokázal peknou krížnou prihrávkou nájsť MITCHA HULTSA, ktorý bol potom v útočnom pásme voľný v dobrej pozícii a presnou strelou k tyčke otvoril skóre dnešného zápasu.
Asistencia: R. Bondra

03:10

Liptáci sa teraz tlačia dopredu, ale táto strela od modrej bola zblokovaná.

01:52

Avtsinova koncovka spôsobila Kupskému poriadne problémy. Nakoniec sa mu ale podarilo puk vytesniť vedľa brány.

01:31

Na druhej strane predviedol tvrdú strelu od modrej Rauhauser. Krasikov však tento puk pokryl lapačkou.

00:31

Prvý útok domáceho tímu sa končí nepresnou prihrávkou.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský, Lalík, Reway, Quince, Berry – Žilka, Vasilyev, Nauš, Egle, Lahtinen – Hraško, Fekiač, Avtsin, Uhrík, Kriška – Jendroľ, Nespala, Tkáč, Vankúš, Sukeľ
Tréner: J. Faith

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Hain, Bondra, M. Hults, Hecl – Rauhauser, Kubka, Zuzin, Šiška, Marcinek – Sládok, Čulík, Jakúbek, Langkow, Mucha – Haborák, Csányi, Fekiač, Kolenič
Tréner: N. Javorčík.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 32. kole na seba narazia Hk 32 Liptovský Mikuláš a HKM Zvolen.

Liptovský Mikuláš sa momentálne v tabuľke nachádza na deviatom mieste a jeho forma je dosť nevyrovnaná. Na domácom ľade však zvíťazil v 5 z posledných 6 zápasov a dnes bude určite chcieť v tomto trende pokračovať.
Zvolenu sa zas v poslednej dobe príliš nedarí. Vicemajster z poslednej sezóny je momentálne až šiesty a hladko prehral posledné 2 stretnutia s Popradom. Vonku navyše vyhral naposledy ešte začiatkom decembra so Slovanom a napriek úspešnému poslednému vzájomnému zápasu s Mikulášom to dnes bude mať veľmi ťažké.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 25. Egle (Nauš), 38. Avtsin (Quince), 51. Lahtinen (Kriška, Lalík), rozh. náj. Quince – 4. Hults (Bondra), 26. Zuzin (Šiška), 39. Marcinek (Rauhauser, Šiška)