4:3

po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

30.12.2023, 15:10 • Semifinále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 2.02 4.14 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

O soupeři Davosu se rozhodne ve večerním semifinále, v němž se od 20:15 Pardubice střetnou s Kanadou. (17:32:58)
Je konec! Davos nakonec přetlačil švédského soupeře a zítra si zahraje finále letošního ročníku Spengler Cupu. První semifinálový duel došel až do prodloužení. V něm byl Davos od úvodu aktivnější. Corviho ránu ještě hostující brankář zneškodnil, ale po padesáti sekundách projel do útočného pásma Henrik Haapala, který rozhodl o postupu Davosu.

60:51

60:51 Henrik HAAPALA - 4:3

60:51

Davos právě vstřelil branku! Je hotovo! Čekání Davosu na účast ve finále je u konce! HENRIK HAAPALA projel po levém křídle do útočného pásma, místo přihrávky na pravou stranu zvolil zakončení zápěstím a trefil se pod lapačku!

60:23

První ránu prodloužení obstaral Enzo Corvi, jenže jeho pokus hostující gólman bez větších problémů dokázal zneškodnit.

60:10

Na úvodním vhazování prodloužení uspěl domácí Davos. Uvidíme, zda se rozhodne v následujících pěti minutách hry.

60:01

Šedesát minut hry o prvním finalistovi letošního ročníku Spengler Cupu nerozhodlo. Davos měl sice ve třetí části převahu a několik přesilových her, ale přesto zatím utkání k vítěznému konci nedotáhl. Naopak za hosty v přesilovce vyrovnal Strömwall. Frölunda navíc mohla dokonat obrat, jenže Öberg si v obrovské šanci vylámal zuby na gólmanovi.

60:00

59:10

Hosté měli v poslední minutě obrovskou šanci, jenže zakončení z levého kruhu nakonec domácí gólman skvěle vyrazil ramenem!

58:29

Další útok hostujícího celku zastavuje postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00

Hosté sice uspěli na vhazování v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém se nedostalo do zakončení. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

57:14

Domácí brankář přišel o helmu po tvrdém střetu. Sudí si chvíli nevšimli, nicméně následně přerušili hru.

56:28

Olofsson projel do útočného pásma, ale jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyčky. Davos se ale usadil v útočné třetině.

56:03

Na zadovku zpoza branky si sjížděl Dennis Rasmussen, jenže z těsné blízkosti kotouč nedokázal přizvednout nad beton gólmana.

55:32

Domácí brankář dlouho hledal nahozený kotouč. Nakonec jej našel na výstroji svého spoluhráče z defenzivy.

54:30

Švédský celek je nyní mnohem aktivnější a zdá se, že hosté mají v závěru utkání dostatek sil. Čeká nás dramatická koncovka utkání.

53:57

Hosté mohli dokonat obrat v dnešním duelu! Öberg jel sám na brankáře, přehodil si kotouč na bekhend, ale nepřekonal Aeschlimanna!

4:3

Branky a nahrávky: 5. Nordström (Andersson), 24. Rasmussen (Haapala, Stránský), 36. Corvi, 61. Haapala – 15. Borg (Halbgewachs), 23. Klingberg, 53. Strömwall (Högberg, Innala)

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Egli, Dahlbeck, Andersson, Näkyvä, Fora, Jung, Guebey – Stránský, Rasmussen, Haapala – Wieser, Corvi, Olofsson – Ambühl, Nordström, Knak – Bristedt, Jurčo, Egli Trenér: Josh Holden

Frölunda HC: L. Johansson (Tuohimaa) – F. Hasa, Tömmernes, Heens, Folin, T. Nilsson, Högberg, P. Johansson – Strömwall, Nässén, Friberg – Halbgewachs, Borg, Innala – Klingberg, Lasu, N. Nilsson – Künzle, Öberg, N. Hasa Trenér: Roger Rönnberg.

04:14 DAV 1:0 Nordström (Andersson)
11:04 DAV 2 Jurčo, vysoká hůl
14:55 FRO 1:1 Borg (Halbgewachs)
22:03 FRO 1:2 Klingberg
23:33 DAV 2:2 Rasmussen (Haapala, Stránský)
28:56 FRO 2 Lasu, vražení na hrazení