konec (0:1)

28.12.2023, 21:15 • Emirates Stadium, Londýn • 19. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.28 5.96 11.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 12:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:8. (23:17:05)
Fotbalisté Arsenalu v londýnském derby nevyužili možnost vrátit se do čela tabulky, když navzdory zdrcující převaze po většinu hrací doby prohráli poprvé v sezoně doma s West Hamem 0:2. Vítězný gól dal český záložník Tomáš Souček již ve 13. minutě, když mu míč z koncové čáry vrátil Bowen. Po přestávce pak po rohu Warda-Prowse zpečetil hlavou o břevno a o tyč vítězství Mavropanos. Domácí Saka ještě předtím trefil tyč, pak kanonýři mnohokrát ztroskotali na skvělém Aréolovi.
Naopak Raya si paradoxně připsal jediný zákrok až v poslední vteřině zápasu v podobě zneškodněné Benrahmovy penalty.

90+6

90+6

I takové kuriozity patří k dnešnímu derby. David Raya neměl až do 96. minuty jediný zákrok, ten si připsal až vychytáním pokutového kopu, který kopl Saíd Benrahma dost mizerně.

90+5

Declan Rice uklouzl ve vlastním pokutovém území a poté spíše nešťastně při vstávání podrazil nohu Emersonu Palmierimu. Penalta pro West Ham může dovršit domácí truchlohru.

90+3

Dva centry hlavičkáři West Hamu zvládli, míč odkopává co nejdále Benrahma, ovšem modří si oddechnou jen na pár vteřin.

90+2

Po Salibově tečované hlavičce si Arsenal exekuci zopakuje.

90+2

Kanonýři dál zoufale pálí, Sakův pokus srazil Palmieri na další roh.

90+1

Žlutou kartou je napomínán Gabriel Jesus (Arsenal).

90+1

Po rohu se míč odrazil před Nelsona, který z velkého vápna netrefil zařízení.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Alphonse Aréola se blýskl i proti výstavní dalekonosné ráně Martina Ødegaarda, kterou od své levé tyče vyráží na další roh.

89

Do odvráceného centru se položil zády k bráně Nketiah a střihl efektní nůžky. Slabinou byla razance, Aréola míč pohodlně lapil na čáře.

89

Saka získal rohový kop pro domácí.

87

Brankář kladivářů zalehl nakopávaný míč, který ztlumil Souček.

85

Aréola jen nastavil náruč nepříliš prudké střele Smithe-Rowea nártem z velkého vápna.