HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav

2:3

po s.n. (0:2) (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

15.12.2023, 17:00 • MFH Ostrava • 4 • O pořadí v play-off • Klára Bártková

Dnešní zápas nabídl vše. Hosté měli v první třetině jasnou převahu, jenže využít ji nedokázali. Naopak Vítkovice se díky štěstí dostaly do vedení. V prostředním dějství pak padly tři branky a stav byl vyrovnaný 2:2. V poslední dvacetiminutovce sice bylo k vidění několik dobrých šancí, nicméně oba gólmani si svůj prostor pohlídali. V prodloužení mohli nejdříve rozhodnout hosté, o malou chvíli později se v gólové šanci ocitli i domácí, brankáři však i nadále předváděli skvělé zákroky. A tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých se nikdo z domácích neprosadil, a tak zvítězila Mladá Boleslav. (19:48:04)

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
O výhře Mladé Boleslavi rozhodl DAVID ŠINDELÁŘ, jenž si položil brankáře a puk pak kolem jeho betonu zasunul do brány.

4. série 0:2

Chaloupka si přendal kotouč na bekhend, ale puk skončil vedle brány.

3. série 0:2

Malínkovi utekl kotouč, který se zastavil u betonu.

Prčík se pokusil zvednout puk nad Forsta, ale nepovedlo se mu to. Kotouč skončil jen na hrudi připraveného brankáře.

2. série 0:2

Gardoňovu střelu sice Irgl nejdříve zastavil, jenže pak puk propadl za jeho záda.

2. série 0:1

Chlán trefil jen zadní mantinel.

1. série 0:1

Šindelář si položil brankáře a zasunul puk kolem betonu do brány.

1. série 0:0

Slusarczyk to zkusil rychlou střelou, ale zakončil vedle.

Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí domácí.
Nerozhodlo ani prodloužení, po úpravě ledu tedy začnou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:18

Také Slusarczyk byl v obrovské šanci. Kotouč si zpracoval před bránou, jenže pak zakončil do betonu.

63:13

Sypecký byl ve skvělé pozici, ale Irgl ránu výborně vyrazil betonem.

62:34

Teď to od modré zkoušel Hradec, ale trefil jen připraveného vítkovického hráče.

62:10

Malínek chtěl posunout puk před domácí bránu, přes obránce se mu to ale nepovedlo.

2:3

Branky a nahrávky: 16. Tobola (Chlán, Chaloupka), 27. Žídek (Chlán, Chaloupka) – 26. Malínek (T. Moravec), 28. M. Vojáček (Teplý, Šachl), rozh. náj. Šindelář