10.12.2023, 12:00 • Singapore Indoor Stadium • Finále • Adam Náhončík

Tipsport: 1.75 4.5 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše a budu se na vás těšit v 17:00 u mužské Superligy. (14:24:03)

... a zlatá radost Švédek

Nadešel čas i pro Švédky, které znovu vyhráli MS žen ve florbale a budou jim předány zlaté medaile!

Finky přebírají stříbrné medaile

Nyní už přichází na řadu předávání stříbrných medailí pro Finky.
Nejužitečnější hráčkou "MVP" turnaje se stala Veera Kauppiová!
V ALL-STAR týmu bohužel není žádná česká reprezentantka, ale naše holky tato cena v tuto chvíli příliš nezajímá.
Teď jsou odměňováni čeští rozhodčí Tomáš Kostinek a Martin Reichelt.
Za fair-play jsou odměněny hráčky z Finska Hanna Niemelaová a za Švédsko Lisa Carlssonová.
Nejlepší hráčky utkání

Finsko – Milla Nordlundová
Švédsko – Maja Viströmová
Dobrá zpráva na konec! Rasmussenová skáče na hrací ploše a její koleno je nejspíše v pořádku!
Je konec! Švédky díky skvělé první třetině dokázaly vyhrát MS žen v Singapuru a opět poráží Finky ve finále! Třetí třetina už byla jasně v režii Finek, ale ty dokázaly prostřelit Hedinovou pouze třikrát!
Švédsko – Finsko 6:4
Branky a nahrávky: 1. Viströmová, 7. Tschopová (Johanssonová), 9. Carlssonová (Rasmussenová), 13. Johanssonová (Viströmová), 16. Viströmová (Svärdová), 20. Rasmussenová – 40. Piispaová (Nordlundová), 43. Turunenová (Kauppiová), 49. Kauppiová (Saariová), 57. Saariová (Piispaová). Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 3971. Zásahy brankářů: 29:15. Po třetinách: 6:0, 0:1, 0:3.

59:39

59:39 Švédky ve finále opět poráží Finky a radují se z dalšího mistrovského titulu

59:39

Švédky stále drží náskok dvou gólů a nejspíše to už udrží!

59:20

Střela do boční sítě a Nieminenová opět rychle odchází na střídačku!

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:26

Nepřesná střela na Oonu Kauppivou, ta však ještě dokázala míček vybojovat zpět.

58:04

Finky jsou opět v šesti a chtějí co nejrychleji vstřelit kontaktní gól.

57:28

Švédky drží své soupeřky daleko od branky Hedinové, vzápětí se už Finkám podařilo získat míček.

56:43

56:43 SAARIOVÁ - 6:4

56:43

Finsko právě vstřelilo branku!
Už to máme jen o dvě branky! Sara Piispaová nahrála za branku, kde stála JENNA SAARIOVÁ, která se dostala před branku a dokázala dostat míček vedle levé nohy brankářky Hedinové! Asistence: Sara Piispaová.

56:36

Ostrá střela z pravé strany mířila těsně vedle švédské branky!

56:12

Dlouhá kombinace Finek u branky Švédek, zatím se nic nebezpečného neudálo.

55:45

Míček mimo hřiště. Čeští rozhodčí přisuzují míče Finkám, kterým se už čas velmi rychle krátí.

55:20

Opět to Finsko zkouší v šesti hráčkách v poli, ale vzápětí střela z levé strany mířila do připravené Hedinové.

54:49

Oddechový čas pro tým Finsko.

54:49

Pietliäová byla sražena na mantinel a bude následovat nepíše oddechový čas.

54:16

Finky už napadají dost vysoko a odkrývají tak dost prostoru ve středu hřiště, domácí hráčky toho zatím nedokázaly využít.

53:49

Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny. Švédky opět drží dlouho balónek daleko od své branky a budou chtít už náskok udržet a dojít si pro zlato.

53:16

Švédky velmi rychle získaly míček po zákroku Hedinové, která musí být až do konce zápasu pořád v pozoru.

52:41

Nieminenová opět opouští brankoviště a Finky budou opět chtít zatlačit na své soupeřky!

52:19

Tvrdý zákrok na Johanssonovou, která by chtěla dvouminutový trest. České duo rozhodčích nebude v tomto případě vylučovat.

51:50

Finky se rozhodly opět dát do branky Nieminenovou a Švédky teď mají k dispozici kombinaci u poloviny hřiště.

51:15

Další dvě střely sester Kauppiových a opět fantastická švédská brankářka, která chytá výborný zápas!

50:48

Piispová se dostala ke střele z hranice velkého brankoviště, ale Hedinová podržela svůj tým! Velké smůla pro Finky!

50:20

Finky hrají v šesti! Švédky se budou snažit celou situaci ubránit.

50:04

Po přerušení ve hře přichází komerční přestávka, kterou oba týmy využijí k dalším pokynům.

50:01

Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:21

Dvě velké šance na obou stranách, ale ani jedna z nich nebyla využita. Stav zůstává stále 6:3.

48:43

48:43 O. KAUPPIOVÁ - 6:3

48:43

Je tu další využitá přesilová hra! Jenna Saariová nejdříve zpoza branky se snažila míček dotlačit do branky, jenže se odrazil k OONĚ KAUPPIOVÉ a ta z bezprostřední blízkosti dokázala míček dostat do branky Lovisy Hedinové! Asistence: Jenna Saariová.

48:05

Oona Kauppiová první střelu napálila do Hedinové a i poté její sestra Veera nalezla pouze dobře postavenou švédskou brankářku!

47:56

Finky jsou usazené na polovině Švédek, zatím to však ke střele nevedlo.

47:30

Švédky zatím drží daleko míček od své branky a už půl minuty dokázaly ukrojit.

46:59

Vyloučení v týmu Švédsko:
Lonebergová – 2 min., Sekání.

46:26

Všechny Finky čekají na polovině Švédek a budou chtít využít tuto výhodu, která stále trvá.

45:49

Švédky chvíli drží míček na polovině Finek, ale vzápětí se bude vylučovat na švédské straně po faulu na Nordlundovou!

45:13

Veera Kaupppiová se připomněla, že je ve hře, ale nedokázala přesně zamířil a minula branku Hedinové.

44:45

Finky se dostaly velmi rychle před branku Hedinové a budou chtít co nejrychleji ještě vstřelit třetí branku.

44:19

Johanssonová dostala míček na pravé straně a hned vystřelila, jenže její rána byla ztečována mimo hřiště a rozehrávat budou Švédky.

43:52

Třetí třetina je zatím velmi klidná, až na přesilovou střelu Turunenové se nic velkého zatím nestalo.

43:20

Švédky se snaží rozbít tlak Finek delší kombinací od své branky, ale zatím se jim to nedaří, ve hře jsou zpět sestry Kauppiovy.

42:46

42:46 TURUNENOVÁ - 6:2

42:46

Už je to jen o čtyři branky! Oona Kauppiová přesně nahrála krosovou přihrávkou na MIISU TURUNENOVOU, která dokázala z bezprostřední blízkosti propálit Hedinovou v brance! Asistence: Oona Kauppiová.

42:11

Molinová – 2 min., Držení.

41:50

Další klidná kombinace Finek, které by měly pomalu začít střílet góly jestli chtějí dnes vyhrát.

41:14

Švédky získaly na chvilku míček a Nieminenová vzápětí dokázala vychytat Wibronovou!

40:26

Finky se aktivně vrhly do kombinace u poloviny hřiště, následná střela Homiové byla pouze napálená do připravené Hedinové, která si tak připisuje první zákrok v třetině.

40:01

Úvodní buly vyhrály Finky.

40:01

Střely ve druhé části: 8:10.
Další třetina začne přibližně v 13:30.
Druhá třetina přinesla pouze jednu branku. Obě brankářky podržely své týmy a inkasovala pouze v samotném závěru třetiny Hedinová po střele Sary Piispaové od levého mantinelu. Stav je tedy po druhé třetině stále velmi příznivý pro Švédky 6:1.

40:00

39:16

39:16 PIISPAOVÁ - 6:1

39:16

Finky se poprvé prosazují! Milla Nordlundová nahrála ze středu hřiště na levý mantinel, kam si naběhla volná SARA PIISPAOVÁ, který z první dokázala prostřelit poprvé v zápase Hedinovou! Asistence: Milla Nordlundová.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:16

Wilma Johanssonová se dostala sama až před Nieminenovou, ale minula vzdálenější tyč o malý kousek!

37:45

Finky se opět po delší době dostaly na balónek, ale nedokážou se dostat před branku Hedinové.

37:06

Tschopová kontroluje míček na polovině hřiště a čeká až ji přijdou nové čerstvé hráčky ze střídačky.

36:29

Oba týmy střídají a v tu chvíli jsou na balónku Švédky, které nechtějí do konce třetiny už inkasovat.

35:57

Švédky ve druhé třetině se ničeho nebojí a stále se snaží napadat rozehrávku Finek, které nejspíše už za chvíli opět sáhnou ke hře v šesti.

35:21

Finky už dobré tři minuty se nedostaly na balónek, vzápětí tento údaj mění Westerlundová, která uklidňuje hru a oba týmy střídají.

34:44

Stále trvá dlouhá kombinace Švédska před brankou Nieminenové. Po faulu bude následovat rozehrávka z rohu hřiště.

34:15

Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a zatím jsme v prostřední třetině branku neviděli.

33:48

Finky hrají v plném počtu.

33:25

Finky se v oslabení dostaly až před Hedinovou, ale ta bez problému zasáhla a rychle rozehrává.

32:52

Švédky mají velký tlak, ale zatím ho nedokázaly využít. Finky už toho mají před svou brankou dost.

32:19

Johanssonová z první vystřelila od levého mantinelu do dobře přesunuté Nieminenové!

31:56

Hned první příležitost, ale Molinová před brankou minula letící míček!

31:48

Vyloučení v týmu Finsko:
Rantanenová – 2 min., Hrubost.

30:54

Sestry Kauppiovy zatím nic nevymyslely a stále se snaží o první vstřelenou branku.

30:20

Finky hrají v šesti, protože už není na co čekat, musejí postupně z manka ukrajovat!

30:13

Teč po střele Westerlundové a Finky budou moct po komerční přestávce rozehrát z útočného rohu za brankou Nieminenovou.

30:01

Přesunuli jsme se do druhé poloviny druhé třetiny.

29:29

Čeští rozhodčí ostré souboje zatím pouštějí a ještě žádnou hráčku dnes nevyloučili.

28:58

Svärdová se dostala ke střele ze středu hřiště, ale napálila pouze finskou brankářku!

28:19

Johanssonová se ocitla ve skvělé střelecké pozici, ale minula branku Nieminenové!

27:48

Švédky se ve velkém počtu snažily jít do protiútoku, ale nakonec si finská obrana vše pohlídala.

27:17

Po delší chvilce se už opět hraje, Rasmussenová odskákala po jedné noze a dnes už nejspíše dohrála a bude utkání pouze sledovat.

26:59

Rasmussenová se pokusila vystřelit, ale v tu chvíli se nejspíše zranila a pravý kolenní kloub je to postižené místo. Doufejme, že bude v pořádku.

26:29

Gustafssonová se šikovně natlačila do středu hřiště a snažila se zakončit, jenže Finky dokázaly její střelu zablokovat a Nieminenová nemusela zasahovat.

25:50

Finky budou mít volný úder ve výhodné pozici! Vzápětí Švédky vše přečetly a mohou vyhodit míček daleko od své branky.

25:36

Zatím sledujeme velmi nepřesné akce z obou stran a pokud jsou přesné a dojde až na střelu, tak střely jsou většinou nepřesné.

25:05

Westerlundová podle rozhodčích byla faulována. Finky budou rozehrávat z obranného rohu.

24:30

Finky opět kombinují kolem branky Lovisy Hedinoví, která zatím nemusela řešit nic složitého.

23:56

Oba týmy rychle střídají, nyní jsou u balónku hráčky v modrých dresech. Vzápětí se Nordlundová dostala do větší šance, ale Švédky vše dokázaly ubránit.

23:28

Krosová přihrávka na Veeru Kaupiovou neprošla, ale jmenovaná hráčka dokázala míček vzít zpět pod svoji kontrolu.

22:54

Anderssonová vybojovala míček za brankou Finek a mohou tak pokračovat před brankou Nieminenové.

22:22

Druhá třetina začala velmi aktivně z obou stran, ovšem brankářky zatím své týmy drží.

21:59

Finky se konečně usadily na polovině Švédek, ale nic velkého nevymyslely a domácí hráčky mohou jít střídat.

21:35

Tschopová a její rána z velké dálky byla zablokovaná vlastní spoluhráčkou do rohu hřiště.

21:18

Ostrý zákrok v rohu hřiště za brankou Finek, rozehrávat budou hráčky ve žlutých dresech.

20:45

Obrovská šance Lisy Carlssonové, která nadvakrát nedokázala dostat míček přes Nieminenovou!

20:23

Finky se hned ze začátku třetiny snaží napadat, přeci jen musí dohánět šest branek.

20:01

Úvodní buly vyhrály Švédky.

20:01

Střely v první části: 10:7.
Další třetina začne přibližně ve 12:45.
Je za námi první třetina, která přinesla překvapivě šest branek, což se ve florbale může stát, ale všechny mířily do branky Finska! Švédky přehrávají Finky absolutně ve všem a zásluhou po první třetině vedou 6:0! Uvidíme co nám přinese druhá třetina.

20:00

19:36

19:36 RASMUSSENOVÁ - 6:0

19:36

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédky dávají šestý gól v první třetině! ELLEN RASMUSSENOVÁ se ocitla sama na středu hřiště po nepřesné přihrávce od Piispaové, v klidu si počkala a poslala míček do pravého horního rohu! Bez asistence.

19:26

Saariová se uvolnila na středu hřiště, ale napálila pouze první blokující hráčku!

19:06

Veera Kauppiová se dostal ke střele ze středu hřiště, ale napálila pouze skvěle chytající Hedinovou!

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:22

Dobrá hra tělem do Švédek, ale na druhý pokus to už přehnaly a rozhodčí klidni emoce na hřišti. Rozehrávat budou Finky.

17:42

Rozhodčí ponechali výhodu Finkám, ty ale raději volí vystřídání a do hry se dostává kapitánka Veera Kauppiová.

17:18

Pomalu se nám blíží konec první třetiny, ale zatím to na nějaký gól Finek nevypadá.

16:34

Finky se stále marně snaží dostat před Hedinovou a poprvé v zápase jí překonat. Švédky poctivou obranou své soupeřky k ničemu nepouští.

15:56

15:56 VISTRÖMOVÁ - 5:0

15:56

Teď už to Švédkám vyšlo! Sandra Boric Svärdová nahrála v rohu hřiště na MAJU VISTRÖMOVOU, která se odpoutala od protihráček, dostala se do středu hřiště a zamířila přesně do branky Finek! Asistence: Sandra Boric Svärdová.

15:50

Maja Viströmová měla na florbalce druhý gól, ale nedala!

15:16

Skvělá střela Rasmussenové, ale trefila pouze dobře postavenou finskou brankářku!

14:41

Švédky rozehrály po faulu z útočného rohu, ale zatím to pro brankářku Nieminenovou nic neznamená.

14:09

Švédky po děsivé minutce od Finek se snaží uklidnit hru na své polovině, hostující hráčky se velmi rychle zatáhly a čekají na své polovině.

13:39

Nordlundová se dostal do první velké šance Finska, ale domácí gólmanka dokázala vytáhnout dva skvělé zákroky!

13:03

Dobrá střela z poloviny hřiště od Piispaové, ale Hedinová si připisuje úspěšný zákrok.

12:23

12:23 JOHANSSONOVÁ - 4:0

12:23

Už to máme o čtyři branky! Maja Viströmová nahrála přesně na volnou AMANDU DELGADO JOHANSSONOVOU a ta z levé strany dokázala přesně pod rukou najít místo u bližší tyče! Asistence: Maja Viströmová.

12:01

Po komerční přestávce bude následovat rozehrávka Finek z útočné poloviny.

11:37

Další velký tlak Finek končí nepřesnou přihrávkou do rohu hřiště, kde míček sbírá Molinová.

11:08

Po třetí brance Švédska se hráčky ve žlutých dresech stáhly před svou branku a čekají na chybu soupeřek.

10:34

Finky začínají více kombinovat u brankářky Hedinové, ale zatím švédská brankářka nemusela zasahovat.

10:01

Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:50

Vysoká hůl od Höynäläové, což neuniklo ani rozhodčím, kteří hned pískají faul.

9:23

Dobrá střela z poloviny hřiště od Rantanenové, ale to bylo vše a opět jsou na tahu Švédky.

9:03

Delgado Johanssonová bekhendem napálila míček pouze mimo brankou Nieminenové!

8:13

Střídání v týmu Finsko:
ze hřiště odchází Vuorelaová, přichází Nieminenová.

8:13

8:13 CARLSSONOVÁ - 3:0

8:13

Tohle je už velmi dobré pro Švédky! Ellen Rasmussenová nahrála přesně až téměř na polovině hřiště, kde stála volná LISA CARLSSONOVÁ a ta napálila míček přesně do pravého dolního rohu! Asistence: Ellen Rasmussenová.

7:29

Švédky opět velmi rychle na své polovině Finkám odebraly balónek a mohou jít do útoku.

7:03

Finky se snaží rozbít tlak Švédek kontrolou míčku, což se jim zatím v tuto chvíli daří.

6:31

6:31 TSCHOPOVÁ - 2:0

6:31

Švédky jdou do vedení o dvě branky! Wilma Johanssonová přesně a velmi rychle přenesla hru až na vrchol, kde stála připravená MOA TSCHOPOVÁ a ta se přesně trefila do levé části branky! Asistence: Wilma Johanssonová.

6:06

Finky získaly míček na své polovině a snaží se co nejrychleji přenést hru k Hedinové, která zatím moc práce neměla.

5:35

Rasmussenová skončila v brance Vuorelaové, ale čeští rozhodčí nic nepískají a pokračuje se ve hře.

5:16

Finky jsou v posledních minutách dost zatažené a čekají až přijde nějaká chyba od soupeřek.

4:55

Stenvallová po chybě soupeře vystřelila z pravé strany, ale zamířila jen na zadní mantinel, kde opět kombinují Švédky.

4:19

Oona Kauppiová byla úplně volná před brankou Švédek, ale krosová přihrávka na ní neprošla!

3:43

Gustafssonová dlouho točila soupeřky u branky, ale nakonec jí míček přeskočil přes florbalku a odevzdala tak velmi jednoduše balónek.

3:10

Molinová se vytočila dobře do středu hřiště, ale nakonec si vše rozmyslela a rozvíjí další kombinaci.

2:45

Začátek zápasu, pokud nepočítáme branku Švédska je velmi opatrný, přeci jen je to finále.

2:13

Johanssonová vybojovala míček za brankou, ale následně obrana Finska vše zvládla a může rozehrát další útočnou akci.

1:53

Hráčky ve žlutých dresech uklidňují hru a kombinují už delší dobu na své polovině.

1:33

Další dobé otočení hry od Švédek, které vedlo pouze ke střele od Rasmussenové vedle branky.

1:03

Finky opět velmi rychle napadají rozehrávku soupeřek. Následně je odpískán faul u střídačky Švédek. Finky opět budou u balónku.

0:31

0:31 VISTRÖMOVÁ - 1:0

0:31

Švédky jdou rychle do vedení! MAJA VISTRÖMOVÁ vystihla přihrávku podél mantinelu, následně se dostala až před branku a zakončila přesně k bližší tyči branky Vuorelaové. Bez asistence.

0:26

Finky hned z kraje utkání získaly míček a mohou kombinovat na své polovině, vzápětí přišel na Valtolaovou faul.

0:01

00:01

Ještě jednou vítám všechny florbalové příznivce! Vyvrcholení MS žen v Singapuru je tady! Už za malou chvíli se představí Švédky, které nastoupí ve žlutých dresech a jejich soupeřky Finky, které nastoupí v modrých dresech. Přeji všem příjemnou zábavu.
Úvodní sestavy

Švédsko: Hedinová (Östlund Visenová) – Anderssonová, Carlssonová, Svärdová, Stenvallová, Tschopová, Sundbergová (C), Öhgrenová – Lonebergová, Rasmussenová, Bäckstedtová – A. Johanssonová, Viströmová, Wibronová – W. Johanssonová, Molinová, Gustafssonová – Nordstrandová, Elmová.
Trenér: Asa Karlssonová

Finsko: Vuorelaová (Nieminenová) – Valleniusová, Valtolaová, Westerlundová, Kippiläová, Pietliäová, Manninenová, Laitilaová – Homiová, Höynäläová, Niemeläová – Turunenová, V. Kauppiová (C), O. Kauppiová – Piispaová, Saariová, Nordlundová – Rantanenová, Leinová.
Trenér: Lasse Kurronen
Poslední dva odehrané vzájemné zápasy

Obě dvě poslední utkání se odehrály v rámci EFT. První zápas Byl velmi vyrovnaný a muselo se jít po stavu 4:4 do prodloužení, kde gól nepadl a rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byly lepší Finky.

Druhý zápas byl také velmi vyrovnaný a také došel opět až do samostatných nájezdů, kde opět byly lepší Finky a připsaly si tak výhru na Švédkami.
Nominace Švédska

Brankářky: Matilda Ostlundová Visénová, Lovisa Hedinová.

Obránkyně: Jonna Stenvallová, Sandra Boricová Svardová, Moa Tschöpová, Klara Molinová, Ida Sundbergová, Moa Anderssonová, Lisa Carlssonová.

Útočnice: Amanda Johanssonová Delgadová, Klara Lonebergová, Cajsa Elmová, Maja Viströmová, Wilma Johanssonová. Ellen Bäckstedová, Moa Gustafssonová, Nellie Öhgrenová, emelie Wibronová, Hanna Nordstrandová.
Nominace Finska

Brankařky – Noora Vuorelaová, Krista Nieminenová.

Obránkyně – Alma Laitilaová, Daniela Westerlundová, Laura Manninenová, Ulla Valtolaová, Mia Valleniusová, Emilia Pietiläová, My Kippiläová.

Útočnice – Sara Piispaová, Laura Rantanenová, Meri-Helmi Höynäläová, Miisa Turunenová, Johanna Homiová, Oona Kaupiová, Veera Kauppiová, Milla Nordlundová, Hanna Niemeläová, Jenna Saariová, Sofia Leinová.
Švédsko

Švédky jsou opět ve finále a to bez ztráty zápasu! Ve skupině B Švédky nejdříve narazily na Slovenky, které dostaly od severského soupeře 20 branek a po kvalitním výkonu přišla výhra 20:3. Druhý zápas přinesl souboj s Českem, kdy se dlouho naše reprezentantky držely, ale nakonec padly po prohře 1:6 a Švédky si připsaly další body do tabulky. Třetí zápas ve skupině a Švédky opět nadělily velký příděl. Bylo to přesněji 25 branek do sítě Polek! Ty vůbec nekladly žádný odpor a Švédky ukázaly, že jsou velmi silné. Ve čtvrtfinále to bylo opět jednoznačné. Lotyšky se zmohly na 3 góly a 13 jich od Švédek dostaly, z toho plyne, že Švédky velmi jednoduše postoupily do semifinále. V semifinále na ně čekalo Švýcarsko, které odolávalo prakticky celý zápas, ale nedokázalo se dotáhnout. Švédky si tak pohlídaly dvougólový náskok a postoupily do finále po výhře 4:2. Nejproduktivnější hráčkou Švédek je Johanssonová, která je i zatím nejproduktivnější hráčkou turnaje, připsala si už 11 branek a 7 asistencí.

Finsko

Finky zatím turnajem projíždějí bez ztráty kytičky! V základní skupině nejdříve narazily na Lotyšky, které bez problému porazily 14:1! Druhý zápas ve skupině už byl o něco těžší, protože to byl zápas se Švýcarkami, které dokázaly první třetinu odolat, jenže v druhé dostaly šest branek a ani zlepšená hra ve třetí třetině nestačila, Finky nakonec vyhrály 9:5. Posldní zápas ve skupině byl proti Norkám a tady se svěřenkyně Lasse Kurronena natrápily nejvíce. Norky výbornou obranou držely krok s mnohem silnějším soupeřem, ale stačilo to pouze na prohru 3:6 a Finky tak bez problému dokázaly vyhrát celou skupinu A. Čtvrtfinále Finky odehrály už ve čtvrtek proti Polkám, díky první třetině, kde Finky nastřílely 7 gólů dokázaly zápas dotáhnout do vítězného konce a opět si zahraly na MS semifinále. V semifinále to bylo zápas, kdy Finky proměňovaly proti Češkám každou chybičku a vyhrály přesvědčivě 8:2. Dnes proti Švédkám budeme sledovat trochu jiný florbal. Nejproduktivnějšími hráčkami Finska jsou sestry Kauppiovy, které už dohromady nasbíraly 36 kanadských bodů!
Vítáme vás u on-line přenosu z finále MS ve florbale žen. Ve finále se proti sobě jako obvykle postaví Švédko a Finsko. Utkání začíná v 12:00.

6:4

Branky a nahrávky: 1. Viströmová, 7. Tschopová (Johanssonová), 9. Carlssonová (Rasmussenová), 13. Johanssonová (Viströmová), 16. Viströmová (Svärdová), 20. Rasmussenová – 40. Piispaová (Nordlundová), 43. Turunenová (Kauppiová), 49. Kauppiová (Saariová), 57. Saariová (Piispaová)

Využití: 0:2. Zásahy brankářů: 29:15.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt