DHL Extraliga juniorů

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno

3:4

konec (1:1, 1:1, 1:2)

09.12.2023, 12:00 • Svijanská aréna, Liberec • 2 • O pořadí v play-off • Kryštof Havíř

Je konec. Kometa nakonec dokázala přetlačit Tygry rozdílem jednoho gólu a to konkrétně z hole Jindřicha Habermanna. To je ode mně vše, budu se na vás těšit zas někdy u onlajnů. Napočtenou! (14:20:10)

59:38

Liberec hraje bez brankáře!

58:29

Krásná individuální akce Mikuláše Jenčovského nekončí gólem. Ten se prokličkoval až před branku, odkud nahrál na vzdálenější tyč. Ondráček se ale bleskurychle přesunul.

57:34

Hosté ne a ne vyhodit. Už třetí icing v krátkém intervalu z jejich strany.

57:15

A střídačka Bílých Tygrů si bere oddechový čas. Uvidíme, co svěřenci Valdemara Jiruše navaří.

57:15

Zakázané uvolnění hostů vrací hru do útočného pásma příhodně pro Tygry.

56:36

56:34

Ani Prokůpkův pokus z bezprostřední blízkosti se nepotkal s úspěchem.

56:20

Meiselova dělovka od modré jen těsně minula bránu.

55:28

Jenčovského nahrávka na Průška u modré čáry byla vypíchnuta a šelmy tak musejí zakládat útok nový.

54:36

Tygři mají dobrou příležitost reagovat na stav utkání. Faulem se provinil Bárta, kterého nyní stihne trest dvou minut na trestné.

52:12

Pekař se prokličkoval až do útočného pásma, jeho zadovka zpoza branky na modrou ale byla vychýlena brněnskou holí.

50:53

Průšek se jako obránce ve spolupráci s Vološínem dostal z hloubi obranné třetiny až do samotného zakončení před Ondráčkem, právě brněnský brankář ale proti jeho pokusu předvedl nelehký zákrok.

50:32

Kometa zamkla Tygry v pásmu a zkouší ostřelovat jejich bránu. Nyní to zkoušel od modré Bůžek, jeho pokus ale Schnattinger lapil.

49:46

Po souboji v neutrální třetině se hra vrací do obranného pásma Tygrů kvůli icingu.

49:27

Rána Otavy po zásahu Schnattingera končí v ochranné síti.

49:16

Hned dvě za sebou následující zakázaná uvolnění hostů nám teď kouskují hru.

48:46

48:46 Jan EKRT - 3:4

3:4

Branky a nahrávky: 14. Janata (J. Ehrenberger), 27. Janata (TS), 45. Meisel (Pilíšek, Lachkovič) – 10. Boltvan (Ekrt, Bůžek), 32. Zembol (Ekrt, D. Moravec), 48. Habermann (D. Svoboda, Boltvan), 49. Ekrt (Rakus)

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Macourek) – J. Ehrenberger (A), A. Král, P. Průšek, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Macháček – Jenčovský (C), Šťástka, Janata – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Lachkovič, Kofroň, Hrabčák.
Trenér: Valdemar Jiruš

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – Antony, D. Svoboda (A), Zubíček, A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Zembol, Ekrt, Rakus – J. Nesvadba, D. Moravec, Chludil – Veselský, Habermann, Mots – Halačka.
Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Vepřovský, Bernat – Roischel, Landsmann

09:29 KOM 0:1 Boltvan (Ekrt, Bůžek)
13:17 KOM 2 Ekrt, držení
13:41 LIB 1:1 Janata (J. Ehrenberger)