6:5

konec (0:3, 4:1, 2:1)

09.12.2023, 17:00 • ČPP Arena Ostrava • 15. kolo • Matěj Šoba

Tipsport: 1.9 5.0 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Napínavý zápas je u konce. Ostrava dokázala i třetí třetinu vyhrát a bere tak všechny body. Nejlepší hráč hostů – Vilém Doležal, u domácích je nelepším hráčem – Šimon Kuczera. (18:59:18)

60:00

59:40

Bílí střílí na branku, ale domácím se podařilo balonek odrazit.

58:51

Sudí odebírá domácím míček za zdržování hry. Bílí mají asi minutu na to, aby se trefili.

58:18

Hosté zakončili na branku Ostravy, Binder skvěle zasáhl.

57:34

Hosté jsou bez brankáře. Všechno nebo nic, do konce zbývají asi dvě minuty a třicet sekund.

56:30

56:30 Lukáš PEŠAT - 6:5

56:30

Ostrava právě vstřelila branku!
Autorem branky je LUKÁŠ PEŠAT. Asistence: Šimon Kuczera. Kuczera dobře přihrál před branku. Na slepo tam nabíhal Pešat, jenž si míček našel a zakončil z voleje.

55:53

Matiášek musel skvěle zasáhnout. Ostrava ale po chvíli znovu u míčku a zase dobývá branku.

55:52

Tohle by mohlo být pro hosty velmi nepříjemné, kdyby dostali branku po trochu zbytečném vyloučení.

55:20

Vyloučení v týmu Black Angels:
Vilém Doležal – 2 min., Zdržování hry.

55:20

Je tu coach challenge. Sudí jde znovu k počítači přezkoumat nějakou předešlou situaci.

55:20

Nájezd nebude, sudí změnili svůj verdikt a pokračuje se dál za stavu 5:5.

55:05

Sudí jde vše ještě přezkoumat na video.

55:05

Uvidíme trestné střílení. Burian byl podražen Martinem Šulcem.

54:32

Bleci se dobře vrátili a zamezili tak žlutým v pokračování akce.

53:03

53:03 Tomáš ČÁSLAVA - 5:5

53:03

Black Angels právě vstřelili branku!
Autorem branky je TOMÁŠ ČÁSLAVA. Čáslava si našel odražený míček a uklidil ho pod horní tyčku.

53:03

Přihrávka před branku na Jakuba Renčína nevyšla.

53:01

Hosté rozehrají z rohu.

52:51

Marek Bräuer přiznal, že byl posledním, kdo se dotkl míčku, než přešel za mantinel. Pěkné fair-play gesto.

51:22

Oba týmy střídají, bude se pak pokračovat zhruba z poloviny hřiště.

50:53

Hromada teď po svých odchází na střídačku.

50:53

Jakub Hromada byl nechtěně sražen k zemi za brankou Bindera. Je u něj spoluhráč a zdravotnice.

50:19

Jsme za polovinou třetí třetiny. Hosté ztrácí a musí zabrat. Ostrava se však svého vedení nechce vzdát a je nadále aktivní.

49:30

Ostravský golman znovu dobře zasahuje, jeho celek může jít dopředu.

48:53

Tým Black Angels bude mít standardku z velké blízkosti.

48:29

Bílí musí poprvé v zápase dotahovat. Daleko do dorovnání nebyl Jakub Renčín, který se snažil míček uklidit do branky během zmatku před v brankovišti. Pokračovat se ale bude jen z rohu Ostravy.

48:13

48:13 Lukáš PEŠAT - 5:4

48:13

Autorem branky je LUKÁŠ PEŠAT. Asistence: Lukáš Kučera. Došlo k faulu a Ostrava měla hrát přesilovku. Pak ale přišla dobrá rána Pešata, který se trefil do horní části branky!

48:13

Mělo by se vylučovat, ale bude, domácí se trefují.

47:44

Kristián Kozák našel Daniela Ludvíka u zadní tyčky branky. Balonek mu ale došel na backhand, což se hostujícímu kapitánu nehodilo a nezakončil ideálně.

46:40

Střela Adana Štylera byla sražená za mantinel. Po vystřídání budou pokračovat bílí.

45:50

Martin Obuškevič upadl, když špatně došlápl. Mohla toho využít Ostrava, která se hned vrhla dopředu, ale brankář dobře zasáhl.

44:44

Daniel Ludvík ztratil ve středu na polovině Ostravy.

43:30

Tomáš Čáslava vystřelil a hned potom chtěl od sudího, aby ukázal směrem na branku Ostravy, kvůli rozehrávce. Tu si ale na starosti vzali žlutí.

42:55

Jakub Renčín po obdržení přihrávky na nic nečekal a zakončil. Ostrava to ubránila. Musí ale v defenzivní práci pokračovat i nadále, protože bílí balonek mají pod kontrolou.

41:49

Bleci drží míček a přihrávají si na své straně.

41:24

Binder raději zasáhnul proti střele Fryše od středové čáry.

41:14

Vilém Doležal získal pro svoje barvy faul na útočné straně.

40:29

Ostrava se krátce po začátku dostala do šance, ale přihrávku z levé strany se domácímu hráči před brankou nepodařilo usměrnit do sítě.

40:01

Jakub Renčín: "Musíme zjednodušit hru, více střílet na branku a snad tam něco spadne a povezeme domů tři body."
Druhá třetina je u konce. Tak jako se v první části podařilo hostům vstřelit tři branky za sebou, teď se to povedlo domácí Ostravě. Ta srovnala už v první desetiminutovce druhé třetiny. Pak přišla branka hostů a při hře čtyři na čtyři zase srovnání ze strany domácích.

40:00

39:37

Nepřesná střela hostujícího týmu. Tak teď je ještě šance pro Ostravu na to, aby šla do kabin za vedoucího stavu.

39:12

Hosté se pokusí už po zbytek času druhé třetiny držet balonek u svých florbalek a pokud možno se dostat do vedení.

37:33

Marcel Jakubec nezakončil ideálně, ale nakonec z toho přeci jen bylo nebezpečné zakončení. Matiášek ale zavčas vykopl nohu a zabránil gólu.

37:21

37:21 Tato branka neplatí. Hromada se radoval zbytečně.

37:21

Branka to není. Sudí to právě potvrdil do mikrofonu.

37:21

Sudí jde zkontrolovat video. Jakub Hromada se s míčkem obtočil okolo branky, avšak zakončení přišlo do padající branky, a nešlo tak hned zprvu říct, zda šlo o regulérní gól.

36:59

Ostrava se vytahuje trochu dopředu a snaží se soupeře donutit zbrkle rozehrát.

35:44

Třicet sekund do konce hry čtyři na čtyři. Míček mají v moci hosté.

34:55

34:55 Filip ŠUBERT - 4:4

34:55

Autorem branky je FILIP ŠUBERT. Šubert si počkal na předposledního hráče Bleků, který měl u sebe míček. Ten mu vypíchnul a potom zakončil. Rána šla při zemi k zadní tyčce.

34:39

Míček drží bílí, zatím se dopředu nehrnou.

34:14

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
Šimon Kuczera – 2 min., Hrubost.

Tomáš Čáslava – 2 min., Hrubost.

Mezi oběma hráči došlo k potyčce po jednom ze soubojů a sudí je posílá na trestnou lavičku.

33:39

Ostrava se snaží o rychlou odpověď, ale střela jednoho z domácích trefila jiného domácího hráče.

33:22

33:22 Vilém DOLEŽAL - 3:4

33:22

Autorem branky je VILÉM DOLEŽAL. Asistence: Radek Hanák. Hanák byl s míčkem v rohu. Zvedl hlavu, všiml si Doležala před brankou a nahrál mu. Ten se z otočky trefil po zemi k tyčce a vrací hostům vedení.

32:37

Daniel Chatrný vypálil vedle. Pokračují obránci Angels.

32:02

Domácí jsou po třech brankách živější a chtějí víc. Hosté se ale taktéž snaží připomenout svou útočnou sílu.

31:45

Vojtěch Novotný dostal ramenem do obličeje od Lukáše Herblicha. Z opakovaného záběru těžko soudit, jestli v tom nebyl trochu úmysl. Věřme, že ne, že šlo o nešťastnou srážku.

31:14

Martin Obuškevič přihrál do prostoru na Matyáše Sirotka, který upaloval směrem na branku. Ač se po míčku natahoval, nedosáhl a něj a nedošlo tak ani ke střele.

30:41

Bleci chtěli pokračovat rozehrávkou z poloviny soupeře, ale sudí měl jiný názor.

30:27

Oddechový čas pro tým Black Angels.

30:27

30:27 Lukáš KUČERA - 3:3

30:27

Autorem branky je LUKÁŠ KUČERA. Asistence: Lukáš Herblich. Herblich nedal na střed Kučerovi nejhezčí přihrávku, ale i tak si s ní hráč Ostravy poradil a dobře zakončil na levou stranu do branky. Je srovnáno.

30:12

Binder měl dobrý výhled a vychytal soupeřovu ránu.

Dnešní utkání sleduje 115 diváků.

29:40

Sudí nechává vyměnit míček, který byl poškozený. A zase se hraje.

29:14

Faul domácího hráče. Bílí rozehrají z rohu.

29:05

Střela Vladimíra Bačinského prověřila pozornost brankáře. Ten svou levou rukou zabránil brance.

28:10

Rychlá kombinace hostů, kdy Vilém Doležal dobře z první narazil svému spoluhráči u mantinelu. Ten se tak uvolnil a mohl zakončit. Rána ale za brankáře nezapadla.

27:30

Jakub Hromada se trochu zlobil na sudího, který mu odpískal faul za brankou soupeře.

26:56

Bleci pokračují rozehrávkou z útočného rohu.

26:15

26:15 Daniel CHATRNÝ - 2:3

26:15

Autorem branky je DANIEL CHATRNÝ. Asistence: Marek Bräuer. Chatrný si našel na pravé straně u mantinelu balonek, na nic nečekal a tvrdě vypálil. Svou ránou do vzdálenějšího horního rohu rozradostnil fanoušky a spoluhráče.

25:23

Nepřesné zakončení Bleků. Binder se za střelou jen ohlédl.

24:59

Lukáš Pešat hledal na druhé straně někoho ze spoluhráčů, míček si však nikdo z nich nenašel.

24:23

Adan Štyler a Tomáš Čáslava v útočném rohu zdvojili obránce Ostravy a obrali ho o míček. K zakončení na branku už však nedošlo.

23:54

Balonek nebezpečně skákal před brankou Ostravy, ale domácím se podařilo ho odklidit. Hned z protiútoku došlo k zakončení, střelu z pravé strany si ale brankář pohlídal.

22:58

Adam Mikoláš hledal před brankou Marka Bräuera, ten nebyl daleko od toho, aby míček zasáhl a snížil.

22:26

Bílí rozehráli z útočného rohu, ale přihrávka za branku nebyla dobrou volbou.

21:40

Dobrý vstup domácích do druhé třetiny. Bleci jsou na míčku a mají možnost odpovědět.

20:18

20:18 Lukáš HERBLICH - 1:3

20:18

Autorem branky je LUKÁŠ HERBLICH. Asistence: Lukáš Pešat. A je tu rychle snížení. Pešat přihrál na pravé straně po mantinelu na Herblicha a ten se trefil přesně.

20:01

Lukáš Pobořil: "První třetina byla hodně studená sprcha, nikdo to nečekal, ale myslím, že nemáme problém Bleky porazit i s deficitem třech gólů."
První třetina je u konce. Domácí do utkání nevstoupili dobře a dostali tři branky. Hostům naopak góly pomohli a byli v první třetině sebevědomější a aktivnější. Druhá třetina začne asi za 10 minut.

20:00

19:45

Lukáš Herblich vyzkoušel zakončit golfovým způsobem, ale branku minul.

19:19

Buly v rohu Ostravy vyhráli domácí a mají možnost vyrazit dopředu.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:45

Brankář Ostravy znovu podržel svůj celek.

18:32

Hosté rozehrávají kousek před brankovištěm.

18:20

Jakub Hromada zakončoval z otočky, to mu nevyšlo, ke střele se mohl ale ještě dostat jeho spoluhráč, ten však nezpracoval balonek ideálně.

17:39

Tečovaná rána Ostravy letěla za mantinel.

17:26

Ostrava pokračuje rozehrávkou z útočného rohu.

17:10

Fryš se dobře utrhl od bránícího hráče, ale z pár decimetrů netrefil branku!

16:57

Ostrava už brání v pěti.

16:37

Zakončení Daniela Ludvíka bylo zblokované a nepřesné.

15:45

Binder na poslední chvíli zachytil balonek před čárou! Hosté nebyli daleko od čtvrtého zásahu. Jakub Hromada zakončoval k pravé tyčce, brankář ale skvěle zasáhl.

14:49

Martin Šulc – 2 min., Držení.

14:33

Znovu se hraje pět na pět. Boček posouvá balonek po mantinelu na spoluhráče dopředu.

13:48

Po menším faulu se vrací k balonku Ostrava.

13:32

Teď už jsou ale zase bílí u míčku a kontrolují hru.

12:50

Zatím to vypadá, že domácím hra čtyři na čtyři svědčí víc. Ramenem musel brankář Black Angels vyrážet ránu mimo tři tyče.

12:16

Lukáš Pešat – 2 min., Hrubost.

Martin Obuškevič – 2 min., Hrubost.

12:16

Sudí musí klidnit spor mezi dvěma hráči. Martin Obuškevič trochu zbytečně srazil svého soupeře, ale ten si to nenechal líbit a vyloučení si tak zaslouží oba.

11:37

Jakub Renčín přihrál na Jakuba Hromadu, který měl kolem sebe hodně volného prostoru, ale branku netrefil.

10:45

Bílí nepůjčují míček, ale jsou jen na své straně. Žlutí se snaží trochu zatlačit na obránce soupeře, ti si z toho ale moc nedělají a drží míček i nadále.

09:59

Bleci jsou znovu u míčku, zaskočená Ostrava je zatím mimo rytmus hry.

09:31

09:31 Vilém DOLEŽAL - 0:3

09:31

Autorem branky je VILÉM DOLEŽAL. Asistence: Matouš Burian. Rychle je tu třetí branka Bleků! Burian šel rychle po levé straně, našel napravo Doležala a ten se trefil přesně.

08:52

08:52 Marek FRYŠ - 0:2

08:52

Autorem branky je MAREK FRYŠ. Asistence: Jakub Hromada. Druhou branku hostů přidává Fryš, jenž si pěkně narazil se spoluhráčem číhajícím u tyčky, a potom přesně zakončil k té druhé tyčce.

08:26

Black Angels získali faul v útočném rohu. Ostrava je lehce zmáčknutá.

08:12

Ostrava kombinuje blízko půlící čáry.

06:53

Burian šel na branku Bindera. Když už byl skoro u branky, začal se s míčkem otáčet a upadl. Ještě ale stihl přihrát na spoluhráče, který pak branku minul. O faul ale nešlo, takže hra pokračuje dál.

05:50

Bílí pokračují rozehrávkou z vlastní strany, kde došlo k menšímu faulu.

05:08

Lukáš Kučera mohl využít zaváhání posledního hráče Black Angels, avšak na Matiáška nevyzrál.

04:20

Ostrava tvrdě vypálila z pravé strany, brankář byl připraven.

03:40

03:40 Daniel LUDVÍK - 0:1

03:40

Autorem branky je DANIEL LUDVÍK. Asistence: Jakub Renčín. Je tu první branka. Svou první velkou příležitost Renčín neproměnil, ale o pár vteřin později našel na druhé straně hřiště spoluhráče Ludvíka, který zakončil do horní části branky.

02:51

Faul proti Lukáši Herblichovi. Žlutí pokračují z rohu soupeře.

02:28

Poprvé musel zasáhnout i Matiášek, kterého se snažil domácí hráč překonat střelou mezi nohy.

02:10

Teď se Ostravákům podařilo získat balonek.

01:42

Rychlý přechod do útoku Blekům nevyšel, ale došlo při něm k faulu, takže zůstanou na míčku.

01:31

Zakončení hostů jde mimo. Pokračují žlutí.

01:10

Doležal hledal přihrávkou nějakého spoluhráče před brankou, první si však míček našel obránce Ostravy a odpálil ho pryč.

00:45

Teď už jsou ale u míčku hosté, kteří si zatím přihrávají jen na své straně.

00:25

Buly vyhráli domácí, kteří se mohou jako první vrhnout do útoku.

00:01

Oba celky jsou už na hrací ploše. Domácí oblékli žluté dresy, hosté mají bílé dresy.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Strakoš) – Němec, Šulc, Kuczera, Jakubec (C), Šubert, Mikoláš, Friedel, Košarišťan – Pešat, L. Kučera, Herblich, Daniš, Bräuer, Chatrný, Tomek, Pobořil.
Trenér: Jakub Robenek

Black Angels: Matiášek (Netopilík) – Kozák, Fryš, Obuškevič, Štyler, V. Novotný, Bauman – Ludvík (C), Renčín, Hromada, R. Hanák, M. Burian, Doležal, M. Boček, Čáslava, Sirotek, Bačinský, Vinkler, Krahulec.
Trenér: Tomáš Janeček

Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka.

Domácí Ostrava přivítá na své palubovce Black Angels. Naposledy se spolu celky utkaly v druhé polovině září letošního roku. Zápas došel do prodloužení, ve kterém o vítězství 5:4 rozhodli domácí Black Angels. Jinak tomu ale bylo 12. února, kdy vyhrála Ostrava u Black Angels 9:3.

Ostrava svůj poslední zápas vyhrála. Proti Butchis se dvakrát trefili Herblich a Chatrný. Celkové skóre pak bylo 3:7. I předchozí utkání Ostrava vyhrála. V liberci vyhrála na nájezdy. Těmto dvěma výhrám předcházela ale série proher. Šest utkání předcházelo zápasu s Libercem, ve kterých Ostrava nebodovala.

Hráči Black Angels poslední zápas prohráli. Přijeli k nim florbalisté z Vítkovic, kteří jsou každoročně silný soupeř. Dvě kola dozadu porazili Chodov po prodloužení, a úplně stejným výsledkem, tedy 5:6, pak prohrály tři kola dozadu proti Spartě.

V tabulce si lépe vedou ostravští hráči, kteří jsou na devátém místě se sedmnácti body. Black Angels jsou o dvě příčky pod nimi, mají bodů čtrnáct.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

6:5

Branky a nahrávky: 21. Herblich (Pešat), 27. Chatrný (Bräuer), 31. L. Kučera (Herblich), 35. Šubert, 49. Pešat (L. Kučera), 57. Pešat (Kuczera) – 4. Ludvík (Renčín), 9. Fryš (Hromada), 10. Doležal (M. Burian), 34. Doležal (R. Hanák), 54. Čáslava

Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka