03.12.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 3.18 4.17 2.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Allen (MTL) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 60:49
Ville Husso (DET) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 60:52

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:55

Tři hvězdy utkání
1. Daniel Sprong (DET) – 1+1
2. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
3. Joel Armia (MTL) – 1+0
Zajímavé utkání je u konce. Detroit si v první polovině zápasu dokázal vytvořit vedení, které ale neudržel a rozhodovat se muselo až v prodloužení V něm druhý bod pro Red Wings vystřelil Jake Walman, hosté mohou být spokojeni.

60:53

60:53 Jake WALMAN - 4:5

60:53 4/4

Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, druhý bod si z dnešního zápasu odnáší hokejisté Detroitu. JAKE WALMAN po přihrávce Larkina nic nevymýšlel, z vrcholu levého kruhu se opřel do kotouče a ten se zastavil až v brance. Asistence: Dylan Larkin a Alex DeBrincat.
Walman J., Larkin D., DeBrincat A., Husso V.
Matheson M., Suzuki N., Caufield C., Allen J.

60:49

Kapitán Red Wings byl blízko rozhodnutí. Nejdříve jeho střelu z levého kruhu Allen vyrazil, Larkin se však dostal zpátky k puku a pokusil se ho zasunout k tyčce, puk však proletěl brankovištěm.

60:24

Larkin střílel z velké blízkosti, Allen úspěšně zasahuje.

60:09

Ke kotouči se po vhazování dostali hosté, kterým bude patřit první útočná akce.

60:01

Montreal dokázal ve třetí třetině smazat dvoubrankovou ztrátu a rozhodovat se bude v prodloužení.

60:00

59:55

Střela Mathesona od modré čáry byla zablokována. Tento duel míří do prodloužení.

58:48

DeBrincat střílel z velkého úhlu bekhendem, branku těsně přestřelil.

58:05

Copp dokázal vyjet s kotoučem až do útočného pásma a nakonec i zakončil. Allena ale nepřekonal.

57:40

Hosté pouze vyhazují kotouče do středního pásma.

57:00

Montreal má nyní poměrně silný tlak a pokouší se dostat poprvé v zápase do vedení.

56:20

V obrovské příležitosti se ocitl Suzuki, Husso jeho střelu z mezikruží vyrazil.

4:5

Branky a nahrávky: 20. J. Barron (Suzuki), 25. Armia, 45. Suzuki (Matheson), 57. Lindström (Jos. Anderson, Evans) – 8. Veleno (Raymond, Walman), 12. Fischer (Rasmussen), 20. Sprong (Seider), 25. DeBrincat (Seider, Sprong), 61. Walman (Larkin, DeBrincat)

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Monahan, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher (A) – Slafkovský, Evans, Pearson – Armia, Stephens, Ylönen.
Trenér: Martin St. Louis

Detroit Red Wings: Husso (Lyon) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Holl – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Copp (A), Compher, Fabbri – Perron (A), Veleno, Rasmussen – Kostin, Fischer, Sprong.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: L'Ecuyer, Beach – Cherrey, Hughes

Diváci: 21 105

07:21 DET 0:1 Veleno (Raymond, Walman)
10:53 DET 2 Larkin, hákování