1:6

konec (0:3, 0:2, 1:1)

01.12.2023, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Mateo

Tipsport: 2.36 4.12 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit na počtenou zase někdy příště. Hezký den všem. (05:11:35)

Česká a slovenská stopa
Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Connor Dewar (MNS) 3+0
2. Filip Gustavsson (MNS) 26 zásahů
3. Kirill Kaprizov (MNS) 1+1
Utkání je za námi. Ve třetí části padly dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve se ve 43. minutě prosadil domácí Pärssinen díky šikovné teči McDonaghovy střely. V 50. minutě pak zkompletoval hattrick hostující Dewar, který ze skrumáže na brankovišti, která vznikla po Lankinenově vyražení Lettieriho střely, v pádu bruslí dostal puk do sítě a jeho zásah muselo potvrdit video. Video šlo do hry ještě jednou, když v 57. minutě odvolalo gól Dewara kvůli ofsajdu. Stalo se tak poté, co si Nashville vzal trenérskou výzvu právě na ofsajd. Preds si dnes spoustu šancí vytvořil, avšak Gustavsson chytal opravdu skvěle a inkasoval jen jednou.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13

56:03

Minnesota sice vstřelila branku díky Dewarovi, ale Nashville znovu sáhnul po trenérské výzvě kvůli ofsajdu. Video tentokrát odhalilo, že skutečně šlo o těsný ofsajd. Branka tak neplatí, Tomasino se musí vrátit na trestnou lavici a Wild pokračují v přesilovce.

55:13

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Philip Tomasino – 2 min., vysoká hůl.

54:27

Boldyho střelu vykopl Lankinen pravým betonem.

53:31

Po střele Zuccarella má kotouč ve své rukavici Lankinen. Vhazuje se před jeho bránou.

52:37

52:21

Gustavsson má kotouč v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

51:58

Tomasino mohl snížit, ale ze skrumáže před bránou nedokázal usměrnit kotouč do sítě.

51:03

Minnesota vyhodila kotouč až k brance Lankinena.

50:37

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Jacob Middleton – 2 min., podrážení.

50:24

Minnesota musí začít další akci zpoza vlastní brány.

49:47

49:47 Connor DEWAR - 1:6

49:47 6/6

Minnesota právě vstřelila branku! Wild dávají už šestý gól! Lettieriho ránu dokázal vyrazit Lankinen pouze před sebe a na brankovišti vznikla skrumáž, ve které byl nejdůraznější CONNOR DEWAR, který v pádu bruslí dostal puk do sítě za záda Lankinena. Celá situace se ještě zkoumala na videu, jestli nešlo o úmyslné kopnutí, ale gól platí a Dewar tak kompletuje hattrick. Asistence: Vinni Lettieri a Zach Bogosian.
Dewar C., Lettieri V., Bogosian Z., Duhaime B., Brodin J., Gustavsson F.
Schenn L., Forsberg F., Nyquist G., McDonagh R., Lankinen K., O'Reilly R.

48:40

Lankinen zasáhl úspěšně proti střele Gaudreaua z pravého kruhu.

47:39

Boldy měl velkou šanci. Lankinen byl vyjetý z brány a Boldy měl před sebou úplně odkrytou bránu, ale místo toho, aby ji trefil, poslal puk nad branku a Lankinen si tak mohl oddechnout, stejně jako celý Nashville.

47:24

Nyní už to ofsajd opravdu je. Je odpískán Nashvillu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
Tak nakonec se vhazovalo před Lankinenem, protože finský gólman měl puk v lapačce.

46:41

Minnesotě odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.

45:58

Puk mimo hrací plochu. Hra přerušena. Buly před Gustavssonem.

45:06

Střelu Forsberga z předbrankového prostoru vyhrál jeho krajan Gustavsson, jenž sebral puk do lapačky a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

42:37

42:37 Juuso PÄRSSINEN - 1:5

42:37 6/6

Nashville právě vstřelil branku! Domácí se konečně dočkali! Na levém kruhu se k puku dostal McDonagh, do jehož střely před brankou vložil hůl JUSSO PÄRSSINEN, který šikovnou tečí překonal Gustavssona a sebral mu čisté konto. Asistence: Ryan McDonagh a Luke Evangelista.
Pärssinen J., McDonagh R., Evangelista L., Forsberg F., Barrie T., Lankinen K.
Faber B., Lettieri V., Duhaime B., Brodin J., Dewar C., Gustavsson F.

41:55

41:12

Preds vyhazují puk k brance Gustavssona.

40:22

Kaprizov ze své oblíbené pozice z pravého kruhu přinutil Lankinena k zákroku, který střelu vyrazil.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18:21
Třetí třetina začne zhruba ve 4:09.
I ve druhé třetině padaly góly jen na jedné straně. Ve 22. minutě se prosadil Maroon, který šikovně před bránou tečoval ránu Goligoskiho od modré čáry. Po tomto gólu vystřídal Sarose v brance domácích Lankinen, který musel lovit puk ze své sítě ve 32. minutě, kdy ho překonal z mezikruží svou druhou trefou v zápase Dewar poté, co mu puk od mantinelu poslal Kaprizov. Nashville si sice šance vytváří, ale zatím nemůže odčarovat kouzlo gólmana Gustavssona, který v tomto utkání chytá opravdu výborně. O vítězi je už zdá se rozhodnuto, ale uvídíme, jestli se ještě nedočkáme nějakého dramatu v poslední třetině.

40:00

39:55

Dante Fabbro – 2 min., hákování.

39:08

Lankinen má puk v lapačce. Buly před jeho brankou.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:16

38:03

Gustavsson má na kontě další zákrok, tentokrát po střele Barrieho. Buly před jeho bránou.

37:38

Duhaime to zkusil při oslabení a od pravého mantinelu se dostal až ke střele, ale minul branku.

36:53

Minnesota vyhazuje až za Lankinena, který pošle puk zpět na své spoluhráče.

36:32

Josiho ránu od modré sebral do lapačky Gustavsson a vhazuje se před jeho bránou.

36:16

Kirill Kaprizov – 2 min., sekání.

35:43

Duhaime pálil z první, ale minul bránu Lankinena.

35:17

Icing Wild. Buly před Gustavssonem.

35:03

Po střele Forsberga končí puk mimo hrací plochu. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

34:52

Teď už Gustavsson svým zásahem přerušil hru. Buly před jeho brankou.

34:33

Josi znovu pálil, tentokrát tvrdě od modré, ale jeho pokus skončil nad břevnem Gustavssonovy branky.

33:49

Josi dostal nahrávku do mezikruží, ale jeho střela skončila vedle branky. Gustavsson stále drží čisté konto.

32:52

Lankinen si poradil se střelou zápěstím od Erikssona Eka a má kotouč ve své lapačce. Buly před jeho brankou.

32:16

Gustavsson si zapisuje další zákrok a přerušuje hru. Po komerčním brejku se bude vhazovat před jeho bránou.

31:12

31:12 Connor DEWAR - 0:5

31:12 6/6

Minnesota právě vstřelila branku! Nedáš – dostaneš! Kaprizov vybojoval u pravého mantinelu puk a vydal se s ním dopředu. Všiml si ale v mezikruží lépe postaveného CONNORA DEWARA, který se nemýlil a Lankinena překonal ranou nad jeho beton. Asistence: Kirill Kaprizov.
Dewar C., Kaprizov K., Faber B., Lettieri V., Bogosian Z., Gustavsson F.
Schenn L., Forsberg F., Sissons C., Nyquist G., Lankinen K., Josi R.

30:30

Schenn svou ranou orazítkoval břevno!

30:14

Jeden z hráčů domácích nahodil puk za bránu Gustavssona a odjel střídat.

29:19

Dewar z pravého kruhu svou ranou netrefil bránu a kotouč skončil vedle branky.

28:10

Dobrou příležitost měl Tomasino, ale toho ještě lepším zásahem vychytal Gustavsson.

27:33

Lankinen se chystal vyjet za pukem a rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel a nechal to na svém spoluhráči.

26:41

Lankinen teď vytáhl důležitý zásah proti Zuccarellovi a uchránil svůj tým od inkasování.

25:43

Gustavsson po nahození McDonagha za brankou rozehraje kotouč.

25:06

Po zásahu Gustavssona se vhazuje před jeho klecí.

24:25

Puk dojel až za bránu Lankinena poté, co ho tam vyhodila Minnesota. Icing to ale není a hraje se dál.

23:47

Nyquist vypálil z hranice pravého kruhu, ale jeho rána byla sražená vedle branky.

23:21

Zakázané uvolnění Preds. Vhazuje se před Lankinenem.

21:43

Střídání v týmu Nashville Predators:
ze hřiště odchází Juuse Saros, přichází Kevin Lankinen.

21:43

21:43 Patrick MAROON - 0:4

21:43 6/6

Minnesota právě vstřelila branku! Minnesota znovu skóruje. Saros dvakrát dokázal zasáhnout, ale pak se puk dostal na modrou čáru na hůl Goligoskiho, do jehož rány před brankou šikovně vložil hokejku PATRICK MAROON, který šikovnou tečí překonal Sarose a vyhnal ho z brány. Asistence: Alex Goligoski a Frederick Gaudreau.
Maroon P., Goligoski A., Gaudreau F., Duhaime B., Bogosian Z., Gustavsson F.
Barrie T., Tomasino P., McCarron M., Josi R., Saros J., Pärssinen J.

21:22

Minnesota si špatně nahrála, čehož chtěl využít Tomasino a mířil za pukem, ale obránce Wild byl rychlejší a k puku Tomasina nepustil.

20:49

Barrieho rána od modré nebyla přesná a skončila vedle brány.

20:18

Icing Minnesoty. Buly před Gustavssonem.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 10:14
Druhá třetina začne zhruba ve 03:15.
První třetina nám toho přinesla opravdu hodně, ale také tři branky Minnesoty. Jako první se trefil v 7. minutě Dewar, který dorazil zcela volný puk na brankovišti do brány po předchozí Duhaimeově ráně, kterou Saros vyrazil. V 15. minutě vypálil Middleton z hranice levého kruhu a jeho rána proletěla Sarosovi nad ramenem. Nashville si ještě vzal trenérskou výzvu na ofsajd, ale ofsajd to těsně nebyl. Preds tak šli do oslabení za zdržování hry a z přesilovky skóroval Kaprizov z pravého kruhu a kotouč procpal pod Sarosovou rukou. V 16. minutě jsme viděli bitku Schenna s Folignem, kterou vyhrál domácí hráč a oba zamířili na 5 minut na trestnou. V závěru třetiny pak po potyčce za brankou šli ven čtyři hráči, dva na každé straně. První třetina tak byla hodně divoká. Uvidíme, co nabídne druhá část.

20:00

19:58

McCarron vypálil z mezikruží. Gustavsson má ale kotouč mezi betony a přerušuje hru. Ještě jedno vhazování před jeho bránou.

19:53

Josi zpět na ledě.

19:09

Po ráně Gaudreaua zasahuje Saros, jenž má puk v lapačce. Vhazování před jeho bránou.

18:45

Boldy se natlačil až před Sarose, který jeho ránu skryl mezi betony. Jeden z hráčů Wild následně strčil do Sarose, což se nelíbilo domácím hráčům a za Sarosovou bránou se strhla rozmíška několika hráčů.

17:53

Roman Josi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

16:59

Další ránu na Gustavssona vyslal kapitán Preds Josi, ale Gustavsson i tentokrát chytá a má puk ve své lapačce. Další buly před jeho bránou.

16:45

Od modré čáry tvrdě vypálil Lauzon, ale Gustavsson jeho pokus viděl a má kotouč mezi betony a přerušuje hru. Vhazování před bránou Minnesoty.

15:44

Luke Schenn – 5 min., bitka.

Marcus Foligno – 5 min., bitka.

15:44

Schenn a Foligno se v levém kruhu pustili do pěstní výměny názorů, a pak se přesunuli k mantinelu. Bitku vyhrál k nadšení domácích fanoušků domácí hráč, který Foligna povalil na zem.

14:32

14:32 Kirill KAPRIZOV - 0:3

14:32 6/5

Minnesota právě vstřelila branku! Je tu třetí gól! Zuccarello nabil na pravý kruh KIRILLU KAPRIZOVOVI, jehož střela z kleku proletěla Sarosovi pod rukou a skončila za jeho zády. Asistence: Mads Zuccarello a Jared Spurgeon.
Kaprizov K., Zuccarello M., Spurgeon J., Boldy M., Eriksson Ek J., Gustavsson F.
Schenn L., Sissons C., McDonagh R., Smith Co., Saros J.
Gól platí, o ofsajd se nejednalo! Puk byl ještě na modré čáře a těsně to tak ofsajd není. Preds jdou navíc do oslabení za zdržování hry.

Ale pozor! Střídačka Nashvillu si bere trenérskou výzvu. Bude se zkoumat, jestli celé akci nepředcházel ofsajd.

14:01

14:01 Jacob MIDDLETON - 0:2

14:01 6/6

Minnesota právě vstřelila branku! Minnesota zvyšuje náskok! Wild se chopili puku a dostali se do útočného pásma. Kotouč se následně dostal kousek za levý kruh na hůl JACOBA MIDDLETONA, jehož pokus proletěl nad Sarosovým ramenem a skončil za jeho zády. Asistence: Marcus Foligno a Connor Dewar.
Middleton J., Foligno M., Dewar C., Maroon P., Spurgeon J., Gustavsson F.
Forsberg F., Barrie T., Tomasino P., McDonagh R., McCarron M., Saros J.

13:30

Foligno jen těsně minul Sarosovu bránu.

12:28

Ránu Erikssona Eka srazil do rohu Saros.
Nakonec se nevylučuje a vhazuje se ve středním pásmu.

11:14

Schenn teď u střídačky Nashvillu trefil do hlavy Gaudreaua, a následně se strhla menší potyčka u střídaček. Uvidíme, jak s celou situací naloží rozhodčí. Po komerční pauze se bude hrát dál.

10:16

Sissons dostal nahrávku od Smithe do jízdy, ale jeho pokus z mezikruží vyrazil Gustavsson, který pokryl i následnou dorážku.

09:30

09:09

Wild znovu vyhazují. Saros vyjel za pukem z branky a hokejkou pošle puk zpět do hry. Preds se zatím přesilovka vůbec nedaří.

08:34

A do třetice Minnesota vyhodila puk za Sarosovu klec.

08:10

Kotouč znovu za brankou Sarose.

07:45

Puk je za brankou Sarose, který jde rozehrát.

07:30

Kirill Kaprizov – 2 min., nedovolené bránění.

06:08

06:08 Connor DEWAR - 0:1

06:08 6/6

Minnesota právě vstřelila branku! Minnesota se dostává do vedení! Sotva se Wild ubránili přesilovce Nashvillu, dostávají se do vedení. Duahime vypálil a Saros jeho ránu vyrazil. Puk skončil zcela volný na brankovišti, odkud ho do brány zcela bez problémů dorazil CONNOR DEWAR. Asistence: Brandon Duhaime a Marco Rossi.
Dewar C., Duhaime B., Rossi M., Gustavsson F., Middleton J., Spurgeon J.
Lauzon J., Barrie T., Tomasino P., Saros J., Pärssinen J., Evangelista L.

05:58

05:27

Wild vyhazují puk až za bránu Sarose. Buly před Sarosem.

04:39

Josiho rána od modré byla zblokována jedním z bránících hráčů Wild.

04:02

Gustavsson zlikvidoval střelu jednoho z hráčů Preds, a pak si poradil i s následnou dorážkou.

03:58

Marco Rossi – 2 min., hákování.

03:34

Zakázané uvolnění Nashvillu. Buly před Sarosem.

02:48

Tomasino dostal nahrávku na pravou stranu a zkoušel přejkonat Gustavssona, ale ten vymrštil svou lapačku a zlikvidoval tuhle příležitost. Buly před jeho bránou.

02:01

Saros poprvé zasahuje a přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

01:48

Boldy dostal přihrávku do mezikruží, ale minul bránu.

00:59

Minnesota usazena v útočném pásmu, ale Saros zatím odolává.

00:29

Wild nahodili puk za branku Nashvillu, tam ho přebírají hosté.

00:20

Minnesotě se píská přihrávka rukou. Buly ve středním pásmu.

00:01

Ještě zazní státní hymna USA.
Nashville bude hrát ve žlutých dresech a Minnesota v bílých. Před samotným zápasem se ještě připomíná akce na podporu boje proti rakovině. Každý hráč z obou týmů ukázal na kartičce pro koho, kdo má aktuálně onkologické onemocnění, bojuje.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, A. Carrier, Barrie, L. Schenn, Fabbro – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg (A) – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron.
Trenér: Andrew Brunette

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Faber, Goligoski, Bogosian – Kaprizov (A), Rossi, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek, Boldy – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Halkidis, Hebert – Murchison, MacPherson.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Čeká nás souboj mezi Nashvillem a Minnesotou. Nashville v minulém zápase porazil na domácím ledě Pittsburgh 3:2 po prodloužení. Přestože Nashville vedl po první části 2:0, Tučňáci ale v průběhu zápasu dvěma góly srovnali. V prodloužení pak rozhodl o výhře Nashvillu Forsberg už po 14 vteřinách. Dva góly Preds v zákaldní hrací době dal McCarron. Nejproduktivnějším hráčem Nashvillu je švédský útočník Filip Forsberg, který v 21 utkáních nasbíral 28 bodů (12+16) a je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším bekem je Švýcar Roman Josi, který v 21 zápasech zapsal 16 bodů (4+12). Mezi brankáři je na tom nejlépe Juuse Saros, který odchytal 17 utkání s procentuální úspěšností 90,04% a s průměrným počtem inkasovaných gólů 2,98 branky na zápas.
I Minnesota svůj poslední zápas zvládla, když doma porazila St. Louis 3:1. Mezi střelce Wild se zapsali Eriksson Ek, Gaudreau a Boldy a první třetinu vyhrála Minnesota 2:1. Nejproduktivnějším hráčem Wild je norský forvard Mats Zuccarello, který ve 20 utkáních zapsal 22 bodů (5+17). Nejlepším střelcem týmu je ale s 11 góly švédský útočník Joel Eriksson Ek, který přidal ještě 7 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem jsou Kanaďan Jacob Middleton, který zaznamenal 9 bodů (3+6) ve 20 zápasech a Švéd Jonas Brodin, který zapsal ve 20 zápasech také 9 bodů (1+8). Mezi brankáři si nejlépe vede Švéd Filip Gustavsson, který odchytal 12 utkání s procentuální úspěšností zákroků 88,6 % a s průměrným počtem inkasovaných gólů 3,67 branky na zápas. Úvodní buly bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

1:6

Branky a nahrávky: 43. Pärssinen (McDonagh, Evangelista) – 7. Dewar (Duhaime, Rossi), 15. Middleton (M. Foligno, Dewar), 15. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 22. Maroon (Goligoski, F. Gaudreau), 32. Dewar (Kaprizov), 50. Dewar (Lettieri, Bogosian)

Nashville Predators: Saros (22. Lankinen) – McDonagh (C), Josi (A), Lauzon, A. Carrier, Barrie, L. Schenn, Fabbro – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg (A) – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron.

Rozhodčí: Halkidis, Hebert – Murchison, MacPherson

03:58 MNS 2 Rossi, hákování
06:08 MNS 0:1 Dewar (Duhaime, Rossi)
07:30 MNS 2 Kaprizov, nedovolené bránění
14:01 MNS 0:2 Middleton (M. Foligno, Dewar)
14:32 MNS 0:3 Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon)
15:44 NSH 5 L. Schenn, bitka
MNS 5 M. Foligno, bitka
17:53 NSH 2 Josi, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
18:45 MNS 2 Boldy, hrubost