HC Tábor – HC Motor České Budějovice

2:3

konec (1:0, 0:2, 1:1)

30.11.2023, 16:00 • Zimní stadion Tábor • 22 • Skupina A • Filip Lefenda

Jihočeské derby mezi Táborem a Českými Budějovicemi skončilo těsným vítězstvím Motoru v poměru 3:2. Ten se v roli velkého favorita na triumf dost nadřel. Tábor od 14. minuty vedl. V poslední minutě druhé třetiny odčaroval kouzlo skvěle chytajícího Moustafy v přesilovce Hečko a následně pět vteřin před sirénou dokonal obrat Trefil. V 57. minutě zvyšoval na 3:1 Přibyl. Domácí nesložili zbraně a zanedlouho po velké skrumáži snížili, k zisku bodu už jim ale nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. (18:33:12)

59:57

Domácí trenér Milan Dančišin si ještě tři vteřiny před koncem třetiny vyžádal oddechový čas.

59:40

Adam Moustafa je na střídačce. Tábor zkouší štěstí v šesti hráčích.

58:21

Další přečíslení Motoru! Nalevo si sjížděl do zakončení Nikolas Mařík, na přihrávku před odkrytou část branky ale nedosáhl ideálně.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Aktuálně není vůbec jisté, zda i celého zápasu.

57:17

57:17 Adam SUCHAN - 2:3

57:17 6/6

Tábor právě vstřelil branku!
Pozor, domácí ještě vykřesávají naději! Před brankou Českých Budějovic se utvořila obrovská skrumáž. Novák neudržel puk ve výstroji a pohotový ADAM SUCHAN ho dopravil za jeho záda. Asistence: Ondřej Slívko a Antonín Bačo.
Suchan A., Slívko O., Bačo A., Lomoz L., Pánek S., Moustafa A.
Novák Ji., Hřebejk T., Hečko M., Schmied M., Blažek F., Mařík N.

56:01

56:01 Tomáš PŘIBYL - 1:3

56:01 6/6

České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté zřejmě rozhodují o svém vítězství. Motor se dostal do přečíslení dva na jednoho. Hanzákovu střelu z levé strany vyrazil Moustafa před sebe, odkud kotouč dorazil za jeho záda TOMÁŠ PŘIBYL. Asistence: Jakub Hanzák a Václav Nedorost.
Přibyl T., Hanzák J., Nedorost V., Matějka D., Lev J., Novák Ji.
Moustafa A., Ryšavý J., Špaček V., Pícha J., Bušta Z., Šustík R.

55:35

Další pasáž zápasu, která je ve znamení vzájemného odevzdávání kotoučů. Třetí třetina jde pomalu do svého finiše.

54:48

Ondřej Slívko střílel zpoza dva protihráče ze středu kluziště na střed branky. Jiří Novák hopsající puk zkrotil. Jsou to vesměs takové pološance z nouze. Tábor potřebuje vymyslet něco lepšího.

53:42

České Budějovice se dostaly do přečíslení dvou na jednoho. Jakub Lev to vzal na sebe, z pravé strany ale Moustafu nepřekonal. Stále platí hubené a zrádné jednogólové vedení.

52:38

Hra je po delší době přerušena. Pomalou přízemní střelu Matyáše Schmieda od levého mantinelu v pohodě zastavil Adam Moustafa.

52:00

Ani jednomu z mužstev se aktuálně nedaří usadit v pásmu soupeře. Kotouč si aktéři vyměňují jako horký brambor ve střední části kluziště.

50:38

Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Tábor se konečně stěhuje před branku Motoru, kde se v posledních okamžicích příliš nedostával.

49:53

Je to tak. Trest Jindřicha Ryšavého je u konce. Tábor je v plném počtu.

49:36

Táboru se povedlo vyhodit puk k protější brance. Vypadá to, že by se domácím mohlo podařit přesilovku soupeře ubránit.

48:59

Jakub Lev vypálil zápěstím. Nepřesná rána skončila na zadním plexiskle.

2:3

Branky a nahrávky: 14. V. Svoboda (Pufr), 58. Suchan (Slívko, Bačo) – 40. Hečko (Nedorost, N. Mařík), 40. Trefil (J. Novotný, Hanzák), 57. T. Přibyl (Hanzák, Nedorost)

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Bačo, Lomoz, Rob. Mohyla, Pufr (C), J. Ryšavý, Špaček, Mareš – Suchan, S. Pánek (A), Strachota – Slívko, Slabý, V. Svoboda – Pícha, Bušta, Šustík – Kostka.
Trenér: Milan Dančišin

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (J. Hájek) – J. Šrámek, Nedorost, F. Blažek (A), M. Schmied, D. Matějka, J. Jaroš – Hečko, N. Mařík (A), Lev (C) – Hanzák, T. Přibyl, Hřebejk – Muška, J. Novotný, Trefil – Čečetka.
Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Valda – Motl, Černohlávek