Tipos Extraliga (SR)

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Nitra

5:3

konec (2:1, 2:2, 1:0)

28.11.2023, 18:00 • Tipsport Aréna Banská Bystrica • 22. kolo • Klaudia Kadlecová sk

Tipsport: 2.46 4.36 2.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas sa skončil a po šesťdesiatich minútach sa teší z víťazstva Banská Bystrica, ktorá v tretej tretine pridala ešte gól do prázdnej brány a stanovila stav stretnutia na 5:3. Hostia z Nitry sa snažili, tlačili domácich, ale tí sa zomkli a ubránili najväčšie esá hosťujúceho mužstva. V zápase padli tri góly v presilovej hre a jeden v oslabení. K dvojgólovému Bučekovi sa pridal aj Banskobystričan Hora. Barani tak odčinili vysokú prehru z prvého zápasu. Ja vám ďakujem za pozornosť a dočítania aj niekedy nabudúce. (20:19:35)

59:42

Turnbullovi nie je dnes súdené! Hostia hrajú stále bez brankára, ale domáci hráč opečiatkoval žrď.

58:05

Banská Bystrica dala gól! Trest Wilkinsa sa skončil, ale Nitrančania odvolali gólmana. FRANK HORA spoza vlastnej brány poslal dlhý oblúčik, po ktorom puk skončil v bráne Corgoňov.
Bez asistencie.

57:44

Tlak Nitry!

56:34

Domáci si vydýchli a prvú snahu hostí zvládli vyhodením puku do stredného pásma.

53:21

Corgoňom sa podarilo vyhodiť puk po neúspešnom prvom pokuse.

52:55

Banskobystričania sa sami vyhnali z útočného pásma.

52:35

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Stacha – 2 min., vrazenie na mantinel.

51:53

Buček z uhla aj cez Bíreša. Krošelj stál pri bližšej žŕdke a zneškodnil puk.

50:52

50:34

50:24

Hora to skúšal, strela zblokovaná a Aittokallio pokryl puk.

49:22

Zľava pálil Turnbull, ale po jeho strele sa puk obtrel od Stachu a tak mal Aittokallio jednoduchší zákrok.

48:34

Trest si odsedí Ridzoň za brankára Aittokallia, ktorý podrazil Wilkinsa.

48:06

Nasleduje reklamná prestávka, keď Krošelj prerušil hru.

47:45

Nitra tlačí a tlačí, zatiaľ im to gól neprinieslo.

45:41

Bolo avizované vylúčenie na domácej strane, ale rozhodca rozhodnutie zrušil, keď mu bol dohovoriť Lacka, ktorý faulovaný nebol. Pekné gesto.

44:22

Turnbull sa svojou rýchlosťou obtočil okolo brány hostí, ale Aittokallia neprekvapil a stihol sa presunúť.

42:18

Tak Nitrančania sa zahryzli do Baranov. Každý ich útok je nebezpečný.

40:41

Buček s Gillom prečíslili domácich, ale druhý menovaný neprehodil puk nad betón Krošelja!

40:18

Buček si ide po hattrick, ale prudkou strelou minul bránu.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla vyrovnaný priebeh hry. V nej oba tímy strelili po dva góly. Barani viedli pohodlne 4:1, ale Buček dvoma gólmi v presilovej hre dal nádej Nitre na zisk bodov v tomto zápase. Aktuálny stav je 4:3 pre Banskú Bystricu. Tretia tretina sa začne približne o 19:44.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:55

Nitra dala gól! SAMUEL BUČEK si pripisuje druhý gól v zápase. Útočník Nitry má nepríjemnú strelu, po ktorej opäť rozvlnil sieť domácej brány. Presadil sa z ľavého krídla. Využitá presilová hra.
Asistencie: Gates, Gajdoš.

39:44

Gajdoš nahodil od modrej, Krošelj len vyrazil pred seba, ale hostia k dorážke nedostali.

39:00

Posledná minúta druhej tretiny.

38:50

Petriska – 2 min., sekanie.

38:07

Gatesa vychytal Krošelj a o pár sekúnd neskôr sa nedostal k strele Buček.

37:21

Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

36:50

Zasahoval Aittokallio po strele Štraucha z tesnej blízkosti. Reklamná prestávka.

36:10

35:25

Už sa im to úspešne podarilo.

35:16

Hosťom sa nedarí vyhodiť puk do bezpečia.

34:48

Usadení domáci hráči v útočnom pásme kombinujú.

34:10

Ridzoň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

32:45

Nitra dala gól! SAMUEL BUČEK strieľal švihom z hranice ľavého kruhu a puk putoval rovno do siete. Využitá presilová hra.

32:04

Gajdošov pokus zblokovaný, puk sa ale dostával ku Gillovi, ktorý si ho nevšimol v pravej chvíli a Krošelj mu neumožnil vystreliť!

31:40

Bíreš – 2 min., hrubosť.

30:47

Šikovné ručičky Štraucha, ale svoju individualitu nepremenil v gól.

29:11

Krošelj podcenil situáciu, keď išiel rozohrať puk a trafil len Gatesa.

29:01

27:02

Prečíslenie Banskobystričanov 4 na 1 nebolo využité, pretože Bíreš strelou neprestrelil Aittokallia.

26:25

Banská Bystrica dala gól! Petriska strieľal z pravej strany a trafil betóny Aittokallia, od ktorých sa puk odrazil ku ALEXOVI VÝHONSKÉMU a ten uspel vo vlastnom oslabení.
Asistencia: Petriska.

26:07

Barani vystrelili puk ku Aittokalliovi.

25:55

Gatesova strela sprava. Krošelj puk chytil do lapačky.

25:36

Krošelj síce toho moc nevidel, ale dokázal puk zachytiť.

25:09

Vyhodenie puku domácich cez všetky čiary.

24:57

Pavúk – 2 min., hákovanie.

24:16

Pozorný musel byť Krošelj, keď Slovák nahadzoval puk pred neho a nebolo to márne, pretože sa puk odrazil od korčule Bačika.

23:38

Corgoni v snahe znížiť. Prechod do pásma nemajú taký jednoduchý.

21:54

21:33

Čederle unikal sám na Krošelja, ale domáci brankár jeho strelu vyrazil!

20:31

Banská Bystrica dala gól! Presilová hra o dvoch hráčov využitá. Wilkins videl pred bránou MARCUSA VELU, ktorému strela síce až tak nevyšla, ale puk sa dostal do brány.
Asistencie: Wilkins, Eichwede-Wilde.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Zaujímavý hokej prinieslo prvé dejstvo. Úvod začali lepšie domáci, ale neuspeli voči Aittokalliovi. Hostia z Nitry sa postupne rozbehli, čo im prinieslo úvodný presný zásah z hokejky Čederleho. Banskobystričania sa nevzdali a pokračovali ďalej vo svojej hre. Rýchly protiútok úspešne zakončil Hora a ani nie o minútu neskôr otočil skóre Wilkins. Stav po prvej tretine je 2:1. Druhá perióda sa začne približne o 18:54 a domáci budú pokračovať v dlhej presilovej hre o dvoch hráčov.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Vitáloš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

19:49

Gajdoš – 2 min., nedovolené bránenie.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

18:17

Puk sa dotkol nejakého hráča na striedačke a preto sa hra prerušila.

16:49

Banská Bystrica dala gól! Hra sa prelievala zo strany na stranu, Nitrančania svoju možnosť nevyužili, ale Barani zamierili do rýchleho protiútoku. Od hranice pravého kruhu mierila krížna prihrávka Eichwede-Wildeho na MATHEWA WILKINSA a ten prekonal Aittokallia, ktorý mu nechal odkrytú časť brány.
Asistencia: Eichwede-Wilde.

15:51

Banská Bystrica dala gól! Už prvá strela Maceka sa takmer skončila gólom, keď trafil do pravej žrde. Následne odviedol dobrú prácu pred bránou FRANK HORA, ktorý si vybojoval puk a zasunul ho do brány.

14:17

Domáci v plnom počte.

13:34

Skackavý puk pred Krošeljom! Toto sa Banskobystričanom podarilo zneškodniť.

12:27

Vyhrané buly domácich, vďaka čomu puk poslali za bránu Aittokallia.

12:17

Adam – 2 min., hákovanie.

11:40

10:56

Ďalší súboj Aittokallia a Turnbulla! Domáci brankár opäť úspešnejší, keď ho vychytal v samostatnom prieniku!

09:40

Krošelj si trochu vyšiel z brány, aby zmaril strelu Harpera! To sa mu aj podarilo.

09:17

Aittokallio puk radšej pokryl a prerušil hru.

08:20

Nitra dala gól! Skúsený Slovák uspel na vhadzovaní, posunul puk SEBASTIÁNOVI ČEDERLEMU, ktorý z medzikružia uspel so svojou strelou.
Asistencia: Slovák.

08:02

Už sa prebúdzajú aj hostia, ktorí sa dostávajú bližšie k brankárovi Krošeljovi.

07:14

Puk pripravený pre Bajteka, ale ten ho netrafil ideálne.

06:18

Hráči Nitry sa do väčšej šance ešte nedostali, aj keď v posledných sekundách sa držali v útočnom pásme.

04:33

Rýchlych Baranov zastavilo postavenie mimo hry.

03:38

Stacha zle rozohral, puk mu zobral Turnbull a ten prešiel s pukom do priestoru medzi kruhmi, odtiaľ vyslal strelu, ktorá ale minula bránu hostí.

03:08

Opäť zákrok domáceho brankára.

02:58

Krošelj pokryl puk po streleckom pokuse Lacku.

02:05

Vysoké napádanie domácich, hráči Nitry s tým majú problémy.

00:41

Aittokallio zachránil Nitru! Vo veľkej príležitosti vychytal Turnbulla, ktorého nikto nebránil pred bránou.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Eichwede-Wilde – Hora, Luža – Ďatelinka, Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Stránský, Štrauch
Tréner: Raimo Helminen

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Bača, Cotton – Gajdoš, Valent – Stacha, Vitáloš – Fatul; – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Korba, Jobbágy – Valo, Jedlička.
Pekný podvečer želám všetkým fanúšikom hokeja. HC´ 05 Banská Bystrica bude chcieť odčiniť hanebnú prehru 1:10 s HK Nitra z prvého vzájomného zápasu.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystrickým baranom sa až tak nedarí. Po výhre nad Zvolenom 3:2 v predĺžení, prišla prehra so Spišskou Novou Vsou 2:4. Nachádzajú sa na 9. priečke si ziskom 28 bodov. Tabuľka je od 4. až 11. miesta vyrovnaná. Banskobystričania strácajú na Slovan a Poprad jediný bod. Kanadský útočník Marcus Vela bude chcieť určite ukázať toho veľa, keďže je najproduktívnejším hráčom spod Urpína.

HK Nitra: Skvelá šesťzápasová víťazná šnúra bola prerušená Košičanmi, ktorým Corgoni podľahli na vlastnom ľade 0:4. Nitra sa vyšvihla až na 4. miesto a na tretí Zvolen má manko dvoch bodov. Lídrom produktivity je Samuel Buček, ktorý má po 21 odohratých zápasoch 29 kanadských bodov a to ho radí na celkové druhé miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 16. Hora, 17. Wilkins (Wichede-Wilde), 21. Vela (Wilkins, Eichwede-Wilde), 27. Výhonský (Petriska), 59. Hora – 9. Čederle (Slovák), 33. Buček (Gates, Gajdoš), 40. Buček (Gates, Gajdoš)

HC MONACObet Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Eichwede-Wilde – Hora, Luža – Ďatelinka, Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Stránský, Štrauch

19:49 NIT 2 Gajdoš, nedovolené bránění
19:55 NIT 2 Vitáloš, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
20:31 BBY 3:1 Vela (Wilkins, Eichwede-Wilde)
24:57 BBY 2 Pavúk, hákování
26:25 BBY 4:1 Výhonský (Petriska)
31:40 BBY 2 Bíreš, hrubost
32:45 NIT 4:2 Buček (Gates, Gajdoš)
34:10 NIT 2 Ridzoň, vysoká hůl
38:50 BBY 2 Petriska, sekání
39:55 NIT 4:3 Buček (Gates, Gajdoš)