17.11.2023, 11:00 • Hřiště Lutín, Lutín • 16. kolo • Matěj Skula

Tipsport: 2.97 3.45 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (13:20:58)
Dnešní duel sledovalo 200 diváků.
Duel 16. kola mezi Zlínskem a hosty z Hlučína končí za stavu 1:0 pro domácí.
Jedinou a nakonec rozhodující brankou byla trefa z 19. minuty, kdy si centr z levé strany srazil do vlastní sítě obránce Vojtěch Kolaska. Ještě v první půli mohl vyrovnat Wala, avšak jeho pokus vykopl z brankové čáry Denis Dziuba.
Hned v úvodu druhého poločasu měl obrovskou šanci kapitán Hlučína Mládek, avšak ztroskotal na parádním zákroku Marka Kaliny. V 68. minut pak mohl zvýšit vedení otrokovického celku Jakub Sova, ale centr z levé strany usměrnil jen vedle pravé tyče. Závěr zápasu se nesl ve snaze hostů o vyrovnání, avšak brankář Kalina svůj celek velmi podržel.

90+5

90+5

Na druhé straně zasáhl před Iličem Murin, ale Zlínsko bude vhazovat.

90+4

Další nákop za obranu letěl do ofsajdu na Zajíčka, odkopává domácí gólman.

90+4

Krakovčík odehrává raději před Dostálem na další roh.

90+3

Danovu střelu zblokoval obránce Hlučína.

90+2

Po rohu ale bl faulovaný Dziuba, także Hlučín zase musí o balon zabojovat.

90+2

Střelecký pokus Aririerisima ztečován i přes nesouhlas domácích na rohový kop.

90+1

Aririerisim faulovaný na půli hřiště Robertem Russmannem, Hlučín rozehrává.

90

Brankář Kalina si sebral nepřesný balon od hráčů Hlučína, Zlínsko se blíží k výhře.

90

Střídání v týmu FC Zlínsko:
ze hřiště odchází Kašpárek, přichází Rožek.

89

Střelu Dominika Mládka zblokoval Jakub Sova, následně balon odkopává co nejdále Dano.

88

Obrovskou chybu Murina v rozehrávce málem potrestali domácí, avšak Dano pálí vysoko nad.

87

Domácí brankář Marek Kalina vidí žlutou kartu za zdržování.

87

ze hřiště odchází Waclawik, přichází Ilič.

86

Hlučín mohl vyrovnat, ale v první moment zasáhl brankář Kalina, tom druhém zase pálí Moučka vedle branky!

85

Patrik Gerža si ukousl až příliš velké sousto, přes dvojici hráčů neprošel.

84

Střela Ondřeje Moučky míří jen do náručí brankáře Kaliny, který určitě nikam spěchat nebude.

83

Stoper domácích Martin Krakovčík odkopává míč dostatečně daleko, Hlučín musí začínat až u brankáře Murina.

82

Vojtěch Wala si naběhl do gólmana Kaliny, což se samozřejmě domácímu brankáři nelíbilo. Rozhodčí Dorušák píská hostujícímu fotbalistovi faul.

81

David Kašpárek chtěl zakončit rychlý brejk svého celku, avšak přes tři hráče Hlučína se nedostal. Následně navíc fauluje.

80

Rychlý brejk sice přerušil Aririerisim, avšak i tak bude domácí celek z Otrokovic vhazovat.

79

Aririerisim zastavil pronikajícího Geržu, Zlínsko však bude vhazovat na levé straně hřiště.

78

Dostálova přihrávka za obranu na Moučku byla až příliš dlouhá, rozehrává brankář Kalina.

77

Dano trefil v souboji Cabadajepouze balon, avšak sudí Dorušák mu písknul faul.

77

Žlutý kartonek viděl trenér Zlínska David Rojka.

76

Nebezpečný Sovův cetr však pouze proletěl celým pokutovým územím Hlučína.

76

Rohový kop pro Zlínsko.

75

Vojtěch Wala fauloval Kišku, rozhodčí musí po tomto zákroku klidnit emoce obou celků.

74

Na přihrávku Waclawika po brejku si naběhl David Kašpárek, ten však balon těsně nezasáhl.

73

Červenou kartu dostal z lavičky Ondřej Kolenko, který použil několik vulgárních výrazů na adresu hlavního rozhodčího..

72

Dziubovi balon odskočil a potenciar velmi nepříjemně sejmul hostujícího Buchvaldka, rozhodčí Dorušák však kartu nevytahuje.

72

Žlutou kartu vidí trenér Hlučína Filip Smékal.

71

Ondřej Moučka v ofsajdu, k míči se dostávají domácí.

71

Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Kania, přichází Dostál.

70

Po souboji mezi Kašpárkem a Aririerisimem je pískán přestupek proti pravidlům domácímu útočníkovi.

69

Dziuba odkopává míč pouze ke kopačkám Jana Holzera, Hlučín rozjíždí další akci.

68

Obrovskou šanci na zvýšení teď měl Jakub Sova, avšak centr z pravé strany usměrnil jen vedle pravé tyče!

67

Nepřesný nákop Murina zachytil Kiška a vypálil, jeho pokus však srazila hostující obrana.

66

Ale Zlínsko se zase dostalo k míči a bude ohrožovat branku Murina.

65

Sova svým centrem těsně netrefil hlavu Krakovčíka, míč tak končí mimo hrací plochu.

65

Avšak teď byl nedovoleně zastaven před šestnáctkou Hlučína Sova a Zlínsko čeká zajímavá standardka.

64

Nákop Mládka sražen na další aut pro hosty.

63

Tomás Cabadaj čistě obehrán Danem, hosté však pokračují dalším autem.

62

Lukáš Kania míč přes Kišku na svého spoluhráče nedostal, Hlučín bude alespoň vhazovat.

61

První nákop na střídajícího Moučku přesný nebyl, Zlínsko bude vhazovat před oběma kotly.

61

ze hřiště odchází Praus, přichází Moučka.

60

Hosté teď obehrávají šestnáctku Zlínska, domácí se jen velmi těžko brání.

59

Dano trefen z blízkosti do ruky, sudí hru samozřejmě přerušuje.

58

Standardku rozehrávali i hosté, avšak jejich akce končí ofsajdovým postavením Mládka.

57

Krakovčík zvládl souboj proti Kaniovi, na druhé straně všakKašpárek centruje jen do náručí brankáře Murina.

56

Kašpárkovu přihrávku za obranu na Waclawika zastavila na poslední chvíli obrana Hlučína.

55

Rychlý brejk po levé straně vedl Gerža, avšak celou situaci nevyhodnotil dobře a balon ztratil.

54

Rozehrávku rohu si vzal na starost Jakub Sova, jeho centr však končí v rukavicích brankáře Murina.

53

Centr ze standardky odvrátil Holzer jen k Danovi, který vybojoval rohový kop.

53

Patrik Gerža vybojoval u rohového praporku standardní situaci.

52

Geržův centr po přiklepnutí Kišky míří jen do rukavic hostujícího gólmana.

51

Poprvé v držení míče i domácí, Adam Kiška vhazuje.

50

K rozehrávce si stoupl Buchvaldek, ale trefil jen zlínskou zeď.

50

Po rohu byl faulovaný před vápnem střídající Tomšů, hlavní sudí Dorušák i přes protesty domácích píská.

49

Hlučín na začátku druhé půle tlačí svého soupeře, teď byl pokus Buchvaldka zpoza šestnáctky ztečován na roh.

48

Nákop brankáře Zlínska Marka Kaliny končí jen u kopaček soupeře.

47

Hned v úvodu druhé půle mohl vyrovnat kapitán Dominik Mládek, v dobré pozice však ztroskotal jen na parádním zákroku gólmana Kaliny!

46

ze hřiště odchází Kolaska, přichází Tomšů,
ze hřiště odchází Ptáček, přichází Zajíček.

46

Po první půli je stav na hřišti v Lutíně 1:0 pro domácí Zlínsko, které vede díky vlastní brance z 18. minuty.
Kromě vlastní branky jsme viděli i dva závary před brankou Marka Kaliny, ale proti Walovi zasáhl na brankové čáře Dziuba a další zajímavá střela skončila nad horní tyčí.

45+2

45

Pokus Aririerisima tečován na rohový kop.

44

Gouamene Dano dohrál ve středu hřiště Dominika Mládka a je prvním potrestaným hráčem.

44

Žlutá karta pro tým FC Hlučín (Aririerisim).

43

Zlínsko se i další akci ubránilo díky dobrému obrannému zákroku Dana, na druhé straně hřiště navíc fauluje Aririerisim domácího snajpra Davida Kašpárka, na kterého se dnes přišlo podívat i několik skautů z druholigových celků.

41

Jakub Sova se přes Vojtěcha Walu do pokutového území hostů neprobil, další akci rozehraje Hlučín.

40

Lukáš Kania se díky tlaku domácích dostal s balonem od šestnáctkz Zlínska až na půli hřiště.

39

Sova odehrává baron před aktivním Walou pouze do autu, Zlínsko se bude zase bránit.

38

Ani další akce hostů ovoce nepřinesla.

37

Adam Kiška oči samostatném průniku čistě zastaven Aririerisimem.

36

Mládkův nákop za obranu byl na všechny ofenzivní hráče Hlučína dlouhý, rozehrává gólman domácích Kalina.

35

Sovovo prodloužení Russmannova autu směřuje znovu na postranní lajnu, míč vrací do hry hosté z Hlučína.

34

Waclawikova přihrávka na Kašpárka byla na poslední chvíli sražena, jinak by postupoval útočník Zlínska sám na branku Murina.

33

Russmann zastaven čistě Walou, domácí mají další autové vhazování.

32

Pobídka Waclawika z pravé strany hřiště přeletěla Kašpárka, následně navíc fauluje Dano.

31

Jakub Sova sice nasadil jesle Walovi, tam ale akce Zlínska skončila.

30

Geržovy kličky zastavuje až Vojtěch Kolaska, domácí ale pokračují autem.

30

V souboji dvou hráčů s číslem 10 vyhrál domácí Dziuba, který vybojoval autové vhazování.

29

Hosté se s balonem dostali až do autu, vhazuje Zlínsko.

27

Nádhernou kombinační akci Hlučína zakončil střeleckým pokusem jeden z hostů, zaříení Kaliny však těsně přestřelil!

26

Střelecký pokus Buchvaldka zastavuje zeď Zlínska.

25

Hlučín bude po faulu asi deset metrů před vápnem soupeře rozehrávat standardku.

25

Ve velké šanci se teď zničehonic zjevil hostující Wala, který sice překonal brankáře, avšak poté vykopl balon vracející se Dziuba.

24

Po trhu odkopává balon mimo šestnáctku otrokovického klubu Russmann.

23

Ke střele zpoza vápna se odhodlal Matěj Praus, jeho pokus tečoval na roh Jiří Kiška.

23

Domácí v ofsajdu, pomezní rozhodčí zvedá praporek.

21

Denis Dziuba při pokusu o rozehrávku faulován Dominikem Mládkem, domácí rozehrávají.

20

Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale centr do šestnáctky Zlínska odvrací hlavou Denis Dziuba.

18

Tým Zlínsko právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Jako dnes už několikrát Patrik Gerža skvěle napadl a získal balon pro svůj tým, celá situace vyústila až v centr z pravé strany, kde si tuto pobídku srazil do vlastní sítě VOJTĚCH KOLASKA. Brankář Murin nedokázal na teč zareagovat.

17

Centr z levé strany si nedokázal zpracovat Ptáček, míč se tak odráží do náručí brankáře Marka Kaliny.

16

Vojtěch Wala trefil svým odkopem Sovu, Hlučín ale vhazuje.

15

Lukáš Kania míč na hrací ploše nemůže stihnout, k míči se tak zadarmo dostávají na vlastní polovině domácí.

14

Gerža dobře napadal a nakonec dohnal hostujícího Kolasku k chybě, Zlínsko vhazuje.

13

Matěj Praus prodloužil balon jen k brankáři domácího celku.

12

Hostující Hlučín rozehrává až od brankáře Murina.

12

Zajímavý útok hostů zastavuje včasným zakřižováním Waly Dziuba.

11

Kiška prodloužil balon za sebe jen k soupeři, avšak Hlučín jen odkopává.

10

Centr na Buchvaldka na obranu skončil až v zámezí, rozehrávat bude gólman Zlínska Kalina.

9

Přihrávka na Geržu byla až příliš dlouhá, vhazují hosté.

8

Teď si však v podobném prostoru pomohl faulem Kiška, takže balon mají hosté.

7

Domácí Adam Waclawik faulovaný před střídačkami, Zlínsko bude rozehrávat.

7

Akce Hlučína na druhé straně ale také úspěšná nebyla, rozehrává brankář Kalina.

6

Další chyby v rozehrávce využil k centru Denis Dziuba, jeho přihrávka se však stočila mimo branku.

6

I rohového kopu se však hosté ze severu Moravy ubránili.

5

Krakovčíkovo zakončení srazila domácí obrana na rohový kop.

4

Chybnou rozehrávku zachytil David Kašpárek a postupoval na branku, těsně před šestnáctkou Hlučína jej však fauloval hostující obránce. Zajímavá standardka pro domácí.

3

Kašpárek sice odchází za postranní lajnu, ale bude moci pokračovat.

3

Domácí David Kašpárek byl zblízka trefen do hlavy Aririerisimem, sudí Dorušák hru přerušuje.

2

Jakub Sova vybojoval pod tlakem několika hráčů alespoň aut.

2

První pokus na branku Zlínska si připsal kapitán Mládek, horní tyč ale přestřelil.

1

První centr do pokutového území domácích poslal Buchvaldek, jeho pas však pouze proletěl celým vápnem.

1

Hostující Jakub Ptáček poprvé kopl do balonu, zas začíná!

1

Hráči obou celků doprovodu tria rozhodčích přicházejí na hrací plochu hřiště v Lutíně.

FC Zlínsko: Kalina – Krakovčík, Kašpárek, Dziuba, Kiška, Pernatskyi, Dano, Gerža, Russmann, Waclawik, Sova
Náhradníci: Gröger – Mirvald, Tkadlec, Ilić, Vychodil, Rožek
Trenér: David Rojka

FC Hlučín: Murin – Wala, Holzer, Ptáček, Praus, Kania, Mládek (C), Aririerisim, Kolaska, Cabadaj, Buchvaldek
Náhradníci: Kolenko – Kovala, Hasala, Dostál, Tomšů, Zajíček, Moučka
Trenér: Filip Smékal

Rozhodčí: Dorušák – Vejtasa, Grečmal.
FC Hlučín
Celek ze stejnojmenného města se odehrání kompletní porce šestnácti zápasů nachází na sedmém místě se ziskem slušných 27 bodů, na čelo tak ztrácí pouhých pět bodů.
Poslední duel odehráli svěřenci trenéra Filipa Smékala v Areálu Vlastislava Marečka ve Zlíně, kde hraje své domácí utkání B-tým Zlína. Celek z krajského města, podpořen několika hráči „áčka“, však tento duel s Hlučínem vůbec nezvládl. Hosté se dostali do vedení v 30. minutě, když se prosadil Dominik Mládek. V druhém poločase pak přidali branky i Lukáš Kania a střídající Ondřej Moučka. Trenér Smékal, který přebral celek z rukou Ondřeje Smetany na konci října, tak mohl oslavovat výkon svých svěřenců i tři body do tabulky.
Zlínsko
Tento celek sice hraje většinu svých zápasů na stadionu v Otrokovicích, díky špatnému terénu však bude tento duel přesunut na hřiště Lutína, kde se tento zápas nakonec odehraje.
Letošní sezona se ale zatím pro domácí vyvíjí velmi dobře. Po odehraných patnácti kolech totiž mají 29 bodů a k tomu ještě dohrávaný zápas s B-týmem Zlína. Pokud jej vyhrají, mohou se dotáhnout na vedoucí béčko Baníku Ostrava.
Poslední utkání odehráli svěřenci Davida Roky na trávníku Třince, kde sice Zlínsko prohrávalo s domácími 1:0, hosty však spasil útočník David Kašpárek, který nejprve v 72. minutě vyrovnal a v 90. minutě zápasu dokonce otočil skóre na vlastní stranu. Otrokovický celek si tedy odvezl ze severu Moravy všechny tři body za vítězství 2:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky, speciálně pak posílám pozdrav všem příznivcům Moravskoslezské fotbalové ligy. Ta má na programu poslední kolo před zimní pauzou, kterého součástí je i duel mezi Zlínskem a Hlučínem. Duel začíná o státním svátku 17. listopadu v jedenáct hodin, tak si jej určitě nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.