16.11.2023, 20:45 • Tehelné pole, Bratislava • Skupina J • Matyáš Kotlan

Tipsport: 1.71 3.71 5.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešní den úplně vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (22:47:30)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:14.
Domácí hráči a realizační tým se radují na hrací ploše z postupu a v Bratislavě se dlouho nepůjde spát.
V Bratislavě je dobojováno! Kvalifikační duel o Euro 2024 mezi Slovenskem a Islandem je u svého konce! Výhrou 4:2 si Slováci zajistili přímý postup na šampionát do Něměcka. Vítězství se nerodilo lehce, jelikož v 17.minutě poslal Island do vedení Óskarsson. Jenže poté začala demolice domácího týmu. Ve 30.minutě se z rohu trefil Kucka, aby o sedm minut později proměnil penaltu Duda. Druhá půle také patřila domácím, když gólami jako přes kopírák zvyšoval na 3:1 a 4:1 Haraslín. V 74.minutě se po rohu trefil severský celek, konkrétně Gudjohnsen. Zbytek zápasu si Slovensko pohlídalo a může slavit zasloužený postup na Euro 2024.

90+6

90+5

Róbert Polievka mohl zasadit pátý hřebíček do rakve Islandu, ale netrefil ideálně balón.

90+5

Tato snaha je neúspěšná, jelikož Gyömbér vybojoval aut pro modré barvy.

90+4

Na Tehelném poli už probíhají mezi fanoušky velké oslavy. Island se snaží o poslední snahu o snížení stavu.

90+3

Juraj Kucka se opřel do přímého kopu z nějakých 25 metrů. Tvrdá rána prostřelila zeď, ale brankář Elias Ólafsson ji chytá v pohodě do rukavic.

90+3

Další ušetřený čas pro domácí Slováky, jelikož bude zahrávat přímý kop z levé strany.

90+2

Po centru do vápna se k odraženému míči dostal Juraj Kucka, jenže svou střelu nasměroval pouze do isladnského obránce.

90+1

Cenné vteřinky pro domácí celek, který bude po práci Bénese zahrávat rohový kop.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Dlouhý nákop Dúbravky prodlužoval Róbert Polievka na žádného ze spoluhráčů. Akci hostů začne jejich brankář.

89

Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Róbert Polievka.

88

Za zdržování vidí žlutou kartu domácí brankář Martin Dúbravka.

88

Gyömbér šel tvrdě a čistě do souboje na pravé lajně. Oba aspekty se mu vyplatily, protože od branky bude vykopávat Dúbravka.

87

Island mohl zahrozit po dlouhém autu do vápna. Domácí obrana vše dokázala uskákat a vysouvá soupeře na svou polovinu.

86

Na trávníku zůstal ležet domácí Stanislav Lobotka. Okamžitě k němu míří lékaři, ale vypadá to, že bude v pořádku.

4:2

konec (2:1)

Branky: 30. Kucka (Haraslín), 37. Duda (pen.), 47. Haraslín (Duda), 55. Haraslín (Kucka) – 17. Óskarsson (Pálsson), 74. A. Gudjohnsen (J. Gudmundsson)

Karty:   88. Dúbravka (SVK)

Slovensko: Dúbravka – Gyömbér, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka, Lobotka, Duda (79. Bénes) – Schranz (79. Ďuriš), Boženík (89. Polievka), Haraslín (66. Suslov).
Náhradníci: Rodák, Ravas – Hollý, Tomič, Šatka, Strelec, De Marco, Mak.

Trenér: Francesco Calzona

Island: E. Ólafsson – Sampsted, Ingason, Pálsson, Finnsson – Willumsson (72. Finnbogason), Traustason (25. Thórdarson), Hlynsson (46. Jóhannesson) – Sigurdsson (61. A. Gunnarsson), Óskarsson (72. A. Gudjohnsen), J. Gudmundsson (C).
Náhradníci: Rúnarsson, Valdimarsson – Thorarinsson, Hermannsson, Thorsteinsson, Haraldsson, Ellertsson.

Trenér: Åge Hareide

Rozhodčí: Pawson – Bennett, Betts (ENG)