5:2

konec (1:2, 2:0, 2:0)

12.11.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.35 4.21 2.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a domácí Toronto jej dotáhlo k výhře a zisku dvou bodů. Ve třetí třetině se sice Vancouver snažil obrátit výboj zápasu, jenže skvělý Samsonov a také někdy neklid v koncovce byli proti. Naopak na domácí straně padly dva góly, když se nejprve ve 45. minutě trefil Nicholas Robertson a v 50. minutě předvedl parádní teč u branky David Kämpf. Toronto tak vyhrálo jasně 5:2 a připsalo si druhou výhru v řadě. Po tomto úspěchu tak má 18 bodů a v Atlantické divizi je na třetím místě. Vancouver je v Pacifické divizi na druhém místě s 21 body.

Toronto se v dalším utkání představí až v pátek od 20:00 na ledě Detroitu, Vancouver bude hrát již v pondělí od 1:00 v Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:18:42)

59:43

Publikum aplauduje a bouřlivým potleskem děkuje svým oblíbencům.

59:11

Max Domi se snažil ukličkovat obránce, po přechodu modré čáry ale zaškobrtl, upadl a o puk přišel.

58:22

Neuspěl ani Joshua, jeho ránu z otočky Samsonov nadzvedl nad svou branku.

57:44

Phillip Di Giuseppe se snažil překvapit Samsonova, ten se nenechal a puk srazil do rohu.

56:59

McCabe čeká ve svém pásmu na střídající spoluhráče, hráči Vancouveru jej neatakují.

55:58

O zdramatizování se snažil Suter, jeho rána z levé strany byla sražena k zadnímu mantinelu.

55:25

Hledištěm obíhá mexická vlna, domácí publikum se dobře baví a už tak nějak oslavuje výhru.

54:40

Toronto se už směrem kupředu nijak zvlášť nežene, hlavně se snaží si hlídat střední pásmo.

53:56

Rychlá kombinace Vancouveru vyvrcholila střelou Höglandera, ale i on ztroskotal na Samsonovovi.

53:04

Soucyho nahození od modré čáry šlo vedle branky Toronta. Nápor hostů mírně vzrůstá.

52:38

Nahození hostů od pravého mantinelu před Samsonova, ten vše vyřešil dobře položeným betonem.

51:30

Domácí Knies nahodil do útočného pásma a sám se pak proti přesile snažil puk dojet. Nepovedlo se mu to, ale alespoň na chvíli udržel hru za brankou.

50:45

Hosté zápas nevzdávají, nyní se tlačí před branku Toronta, chybí tomu ovšem klid v koncovce.

49:13

49:13 David KÄMPF - 5:2

49:13

Toronto právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. Otřepané pravidlo se opět dostalo ke slovu, když se domácí usadil v pásmu, od modré čáry nahodil z otočky Gregor a u brankoviště číhající DAVID KÄMPF procedil svou teč mezi Demka a tyčku – 5:2. Asistence: Noah Gregor, Bobby McMann.

48:31

Hughes nebyl daleko od snížení, když si po Hronkově přihrávce najel ke kruhům a zápěstím trefil Samsonovovu tyčku!

47:27

Na opačné straně musel Demko zasahovat proti vážnější střele, z levého kruhu na něj vyslal projektil Matthew Knies.

46:43

Do akce Vancouveru se prodíral Hughes, u kruhů však byl zastaven a na Samsonova nevyslal nic vážného.

45:48

Tlak Toronta pokračuje, hosté teď opravdu neví, kde jim hlavy stojí.

44:56

44:56 Nicholas ROBERTSON - 4:2

44:56

Domácí navíc unikají do dvoubrankového náskoku! Toronto předvedlo tlak v útočném pásmu, hosté nebyli schopni vyhodit a tak přišla zpoza branky příhra na najíždějícího NICHOLASE ROBERTSONA a ten bekhendem překonal Demka – 4:2. Asistence: Max Domi.

44:16

Zakázané uvolnění i na opačné straně. Případné rozkouskování hry by domácím zřejmě moc nevadilo.

43:28

Hughes čeká na střídající spoluhráče, Vancouver se pokusí o nějaký ten výpad.

43:09

Po vyhraném buly v útočném pásmu přišla střela nad Demkovu branku.

42:54

Zakázané uvolnění Vancouveru, zase se vše přestěhuje před Demka.

41:45

Torontu nevyšel ani další nápor, ale je vidět, že domácí vstoupili do třetí části s velkou chutí.

40:27

Tavares vyjížděl zpoza branky a snažil se zasunout, Demko však na brankové čáře včas zakročil.

Trestné minuty: 42:14
Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek se otočil. Toronto ve druhé části přidalo na tempu a výsledkem byly hned dvě branky. O srovnání se ve 25. minutě postaral William Nylander, když chytře skóroval odrazem o Myerse a vedení dal domácím Noah Gregor, když byl na konci rychlého přechodu do útoku. Další šance Toronta navíc vychytal skvělý Demko a do kabin e tak odešlo za těsného stavu 3:2.

40:00

39:22

Ještě jedno zakázané uvolnění Toronta a přesun hry před Samsonova.

38:50

Od modré čáry vystřelil hostující Myers, jeho dělovku musel Samsonov hlídat pravým betonem.

37:33

Závěr třetiny se teď nese v mírném nárůstu nepřesností. Výsledkem je i vyšší množství přerušení.

36:05

Už to vypadalo na přesilovku pro Toronto za vysokou hůl, rychlá kontrola u videa ale odhalila, že k faulu nedošlo a jeden z domácích hráčů obdržel ránu pukem.

35:43

Hosté se samozřejmě snaží o rychlou odpověď, Samsonovovi ale vydatně pomáhá obrana a sráží puky.

34:22

34:22 Noah GREGOR - 3:2

34:22

Tlak přinesl své ovoce a domácí již vedou. Po rychlém přechodu do útočného pásma vyslal Rielly křížnou přihrávku na levou stranu, kde zápěstím vystřelil NOAH GREGOR a překonal Demka ranou na vzdálenější tyčku – 3:2. Asistence: Morgan Rielly, Bobby McMann.

33:50

Hráči Vancouveru teď neví, kam dříve skočit, tlak domácích stále narůstá.

33:04

Je po přesilovce, Michejev je už opět ve hře.

32:31

O malou chvíli později to byl Marner, kdo se snažil o zakončení bekhendem, Demko byl u své pravé tyčky jako přilepený.

32:22

Velký tlak domácích v útočném pásmu, z levého kruhu zakončoval Giordano, Demko se rychle přemístil a puk srazil.

31:04

Přesilovka tentokrát pro Toronto, dvě minuty za sekání si vysloužil Ilja Michejev.

30:27

Toronto začíná nenápadně přebírat iniciativu, Demko si musí dávat velký pozor, domácí totiž zakončují ze všech možných pozic

29:20

Toronto se ubránilo a je v plném počtu.

29:07

V oslabení se na výlet vydal Nylander, na jeho střelu od pravého mantinelu měl ale Demko výborný výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.

28:16

Nejhorší má Toronto za sebou, jsou už ve čtyřech, nyní ale musel Samsonov řešit střelu Eliase Petterssona.

27:20

Problém pro Toronto. po špatném střídání tu je dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí jdou do tří. Trest odsedí Matthew Knies

26:35

Domácím zatím oslabení vychází, puk letí přes všechny čáry.

25:43

Další vyloučení na straně Toronta, tentokrát si dvě minuty za držení odsedí Mark Giordano.

24:53

24:53 William NYLANDER - 2:2

24:53

Zase máme srovnáno. Domácí pokračovali v tlaku v útočném pásmu, k puku se dostal WILLIAM NYLANDER a i když byl skoro u zadního mantinelu, tak mu to nezabránilo v zakončení a o Myerse odrazil puk za brankovou čáru – 2:2! Asistence: John Tavares, Tyler Bertuzzi.

24:48

24:48 Velká šance domácích a skvělý Demkův zákrok

24:48

Obrovská šance domácích, kdy se před brankou objevil Marner, jenže Demko se zvládl bleskově přemístit a puk vyrazit.

24:32

Garlandův postup středem skončil u červené čáry, hostujícímu útočníkovi utekl puk od hole.

23:17

Toronto je v plném počtu, Brodie už naskočil na ledovou plochu.

23:01

Vancouver v útočném pásmu, snaží se o co nejčastější střelbu, Samsonov odolává.

22:33

Ve vlastním oslabení se dopředu hrnul Järnkrok, byl ale zablokován Millerem.

21:17

Vzápětí se ale domácí dopustili faulu a za faul na Michejeva si dvě minuty vykoledoval TJ Brodie. Trest je za podrážení.

21:13

Na opačné straně se před branku cpal Michejev, bekhendem ovšem Samsonova nepřekonal.

20:36

První výpad druhé části předvedli domácí, Bertuzzi ale nebyl úplně přesný.

Trestné minuty: 36:12
Je za námi první třetina, která přinesla celkem divočinu. Viděli jsme celkem tři branky, ale také dvě bitky, ve kterých byli domácí hráči označeni jako ti, kteří ji vyprovokovali a následné přesilovky Vancouver dokázal využít. První gól padl v šesté minutě, ranou nad lapačku se trefil hostující J. T. Miller. Toronto odpovědělo v deváté minutě, kdy srovnával z dorážky pohotový Matthew Knies. Poslední slovo této části ale měli opět hosté, o úpravu na současných 1:2 se postaral Pius Suter. Sledujeme opravdu zajímavý zápas, na obou celcích je vidět obrovská nažhavenost.

20:00

19:42

Ze vzduchu se snažil sklepnout puk Auston Matthews, Demko skryl puk ve své lapačce.

19:18

Toronto se snaží ještě před pauzou o případné srovnání skóre, od mantinelu to ale půjde jen velice těžko.

18:52

Demko má úspěšný zákrok, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

17:50

Teď to hostům nevyšlo a po kostrbaté rozehře tu je zakázané uvolnění.

16:55

Po vstřelené brance je Vancouver opět na koni a tlačí se do dalšího útoku.

15:48

15:48 Pius SUTER - 1:2

15:48

Vancouver právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a hosté podruhé vedou. Po rychlém přechodu do útočného pásma přihrál Hronek na Beauvilliera, jeho ránu Samsonov pouze vyrazil a PIUS SUTER dorážel bekhendem do odkryté části branky – 1:2. Asistence: Anthony Beauvillier, Filip Hronek.

15:11

Kousek od modré čáry dostal příhru hostující Kuzmenko, ihned zakončoval zápěstím, ale přesně do Samsonovova postoje.

14:12

Max Domi i Ian Cole obdrželi pětiminutové tresty za bitku, domácí útočník navíc i dvě minuty za vyprovokování bitky a deset minut osobní trest.

14:12

Vše se teď přesunulo před Samsonova, který musel se spoluhráči vyřešit závar. Po něm následoval další z tvrdších hitů a bitka. O tu se postarali Domi a Cole.

13:15

Z levé strany střílel Rielly, mířil do chumlu před Demkem, ten dokázal puk vyrazit.

12:43

Toronto v náporu, hráči v modrém se snaží o obrat ve skóre.

11:38

Rielly je s pukem za vlastní brankou, čeká, až mu dostřídají spoluhráči.

10:27

Hosté u Samsonova, ten si dobře hlídá své brankoviště, výrazně mu pomáhají i spoluhráči.

09:45

Hraje se teď velice živý hokej, vše se přelévá ze strany na stranu.

08:37

08:37 Matthew KNIES - 1:1

08:37

Teď už ale máme srovnáno! Zpoza branky se dostával Bertuzzi, odrazem chtěl dostat puk za Demka, první pokus ještě obrana zastavila na brankové čáře, ale MATTHEW KNIES z dorážky doklepával do sítě – 1:1. Asistence: Tyler Bertuzzi, Max Domi.

07:40

U pravé tyčky se neprosadil ani Marner, hosté pak opět vyhodili.

07:10

Tavares z mezikruží netrefil ideálně svou střelu, Hronek vzápětí vyhodil přes všechny čáry.

06:36

Další vyloučení, tentokrát ale na straně Vancouveru. Dvě minuty za krosček si vykoledoval Tyler Myers.

05:43

05:43 J. T. Miller - 0:1

05:43

Přesilovka je využitá a hosté vedou. Po kombinaci v útočném pásmu se dostal puk kousek za vrchol kruhu, odkud zamířil J. T. MILLER a trefil se nad Samsonovovu lapačku – 0:1. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.

04:45

Jak Mark Giordano, tak i Dakota Joshua obdrželi po pěti minutách za bitku, domácí hráč navíc dvě minuty za vyprovokování bitky a deset minut osobní trest.

04:45

Máme tu bitku! V pásmu Vancouveru se do sebe pustili Giordano a Joshua a navrch měl domácí obránce. Ten trestal tvrdý hit na Kämpfa.

04:34

Giordano zablokoval příhru hostů od modré čáry, dopředu už jde Toronto.

03:24

Zpoza branky si vyjel Matthews a nakonec střílel z pravého kruhu. Demko byl na místě.

02:41

Knies je už na ledě, ova celky jsou v plném počtu.

02:31

Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry, přesilovka se blíží ke svému konci.

02:14

Vancouver je v přesilovce hodně aktivní, tentokrát zakončoval Hronek. Gólman domácích už sklízí aplaus publika.

01:51

Dobrou pozici měl Miller, ale i jeho ránu zápěstím dokázal Samsonov pokrýt.

01:09

Od modré čáry vystřelil Boeser a Samsonov toho moc neviděl. Přesto se mu povedlo puk vytěsnit.

00:41

A je tu už i první vyloučení. Přesilovku si zahraje Vancouver, za faul na Hronka obdržel dvě minuty za podrážení Matthew Knies.

00:09

Hned po devíti sekundách tu máme přerušení a před Samsonovem menší roztržku. Čároví sudí tak musí hned ze startu trhat hráče od sebe.

00:01

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Klingberg, Lagesson – Marner, Matthews (A), Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.
Trenér: Sheldon Keefe

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Myers, Soucy, Friedman, Cole – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, P. Suter, Joshua – Beauvillier, Lafferty, Höglander.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Halkidis, O'Rourke – Suchánek, Baker.
Máme po hymně Kanady, zápas může začít.
Před začátkem utkání probíhá připomenutí Dne veteránů a Toronto na ledě vítá několik hrdinů 2. světové války.
Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.