03.11.2023, 17:30 • Spiš Aréna Spišská Nová Ves • 16. kolo • Ivan Harčár sk

Tipsport: 2.59 4.18 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Koniec zápasu. (22:00:00)
Spišská Nová Ves to dnes mohla mať za tri body, ale musí prijať aj dva. Celkovo sme videli kvalitný hokej a diváci si prišli na svoje. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

62:38

Spišská Nová Ves dala gól! Spišiaci sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. OLIVIER ARCHAMBAULT poslal puk medzi betóny brankára Kupskeho a o víťazovi stretnutia je rozhodnuté. Asistencie: Kale Kerbashian a Igor Merežko.

62:06

Pekný hokejový moment. Olivier Archambault sa uvoľnil pri ľavom kruhu. Na Kupskeho poslal kvalitný švih, no zvolenský brankár sa vyznamenal lapačkou.

61:25

Vandas a Burgess mohli mať šance na rozhodnutie, ale v rozhodujúcej chvíli sa zamotali.

60:35

Prvý strelecký pokus v predĺžení patril hosťujúcemu Zvolenu. Mitch Hults sa však trafil do pripravenej Melicherčíkovej lapačky.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 20:05.
Zvolenu pomohli naspäť presilové hry. Možno už nikto nerátal s tým, že na Spiši uvidíme predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:31

Melicherčík má pri sebe zakončenie Colea Hultsa. Išlo o dôležitý zákrok v posledných sekundách záverečnej tretiny.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:43

Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

56:03

Burgessov pokľak a z toho plynúca koncovka! Kupsky opäť dostal pokus len do stredu bránky!

55:43

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Kapcheck – 2 min., údery.

55:33

Hainovu strelu skoro usmernil do siete Radovan Bondra!

55:01

Majdan poslal puk na Kupskeho. Nellis ho tečoval, ale nebolo to dôrazné, keď ho bránil protihráč. Danielčak priskočil k bránke už po prerušení hry.

53:21

Melicherčík kryje strelu Colea Hultsa. Cez Beaudryho sa nedokázal presadiť kapitán Marek Viedenský.

52:43

Juraj Majdan trielil na bránku z pravej strany! Zasiahol bočnú sieť a pár divákov sa nechalo pomýliť!

51:54

Spišiaci chcú získať späť stratené. Kerbashian zvládol prenášanie hry na väčšiu vzdialenosť. Burgess vystrelil z výhodnej pozície, no Kupsky bol na mieste.

51:13

Zvolen dal gól! V Spišskej Novej Vsi je vyrovnané. Divoká tretia tretina a najmä úspešná pre Zvolenčanov. Tretím premožiteľom Melicherčíka je MAREK VIEDENSKÝ, s ktorým hralo aj kus šťastia. Asistencie: Mitch Hults a Matej Kašlík.

50:27

50:02

Zvolen dal gól! Zvolenský vicemajster sa vracia do stretnutia. Navrátilec do zostavy DRAKE RYMSHA vykresal drámu. Asistencia: Mitch Hults.

49:46

Radovan Bondra sa prepočítal s miešaním puku. Výsledkom je strata útočnej tretiny.

49:13

Merežko prišiel ako raketa do stredného pásma. Úspešnou prihrávkou ho k sebe pripojil kapitán Vartovník. Domáci získali zopár cenných sekúnd.

48:51

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Melicherčík – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

48:27

hráčska lavica Zvolen – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup.

48:27

A to nie je všetko! Hráčska lavica HKM Zvolen inkasuje menší trest za zdržiavanie hry! Na trestnú lavicu si sadol Kašlík!

48:27

Ohlušujúci piskot Spiš Arény! Diváci sa búria proti vylúčeniu Hamráčka! Zvolen s ideálnou možnosťou zdramatizovať stretnutie pri nadchádzajúcej presilovke o dvoch mužov!

48:27

Hamráček – 2 min., hákovanie.

47:24

Bortňák – 2 min., držanie hokejky.

47:24

Hain zlomil hokejku! Anthony Nellis sa dral do šance, v ktorej nedokázal zakončiť ani prihrať Majdanovi! Spišská Nová Ves bude hrať v oslabení!

46:47

Merežko nastreľoval z prvej. Hamráček bol v súboji s Kubkom, a tak sa nemohol pokúsiť sklepnúť tento puk za Kupskeho.

45:47

Zvolen dal gól! Zvolen prvýkrát skóruje na Spiši. Melicherčík si nevedel poradiť s pukom, ktorý nezovrel v lapačke. Úspešnou dorážkou reagoval MAREK HECL. Asistencie: Mitch Hults a Cole Hults.

44:41

Matej Kašlík sa nepresadil, ako chcel. Vymiešal domácich obrancov, no trafil len ich hokejky. Puk skončil na hornej sieti.

43:24

Kerbashian aj Archambault si hľadali miesto v pásme na kombináciu s Burgessom. Američan to zobral na seba. Kupsky mu chytil strelu do stredu bránky.

42:01

Patrik Marcinek nevypálil podľa predstáv. Proti bola hokejka Beaudryho, ktorý svojho súpera dostatočne dostúpil.
Dnešný šláger 16. kola sleduje 3697 divákov.

41:19

Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.

41:13

Cole Hults neudržal puk v tretine. Dalibor Bortňák chvíľku rozmýšľal, či ho bude atakovať, ale nechal to tak.

40:31

Miroslav Mucha pálil celkom dobre a bol tam aj priestor na teč pre Langkowa. Kanaďan sa však nedotkol puku.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:24.
Prostredné dejstvo sa premenilo na strieľanie gólov domácej Spišskej Novej Vsi. Zvolenčanom niečo chýba v hernom prejave. Možno na to prídu v priebehu tejto prestávky.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:19

Kerbashian – 2 min., držanie.

39:09

Melicherčík mohol prísť o nulu! Ďalšia ľahkovážnosť domácich pred bránou! Rymshu však stihli stopnúť Groch s Beaudrym!

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:48

Kašlík nepotrestal menšie zaváhanie spišskej obrany. Vystrelil vysoko nad Melicherčíkovu bránu.

36:21

Danielčák sledoval Zuzina. Zvolenský kanonier sa pošmykol na nerovnosti v útočnom pásme. Domáci mladík vyviezol puk pred súperovu bránku a ešte dokázal vytvoriť šancu pre Nellisa. Kupsky si urobil svoju prácu.

35:02

34:41

Východniari posielajú puk do bezpečia.

34:07

Veľký kus prospešnej roboty odviedli pre Spišiakov Majdan a Vandas. Dvojica poriadne dlho strpčovala život hosťom v ich obrannom pásme.

33:47

33:02

hráčska lavica Spišská Nová Ves – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

32:29

Bondrov zámer vysunúť cez stred klziska Langkowa do nájazdu neslávil úspech. Naopak sa Zvolenčania musia vracať brániť oslabenie, pretože Rysy si už vytvárali presilovkový vzorec.

32:13

Burgess poslal ľahký puk na bránku z rohu! Kupsky na neho reagoval lapačkou! Hain sa ešte pre istotu po ňom hodil a posunula sa brána!

31:47

Kubka – 2 min., hákovanie.

31:03

Vandas dlho vyčkával so zakončením. Kupsky bol nakoniec odolný a rovnako tak obstál pri okamžitej strele Merežka.

29:14

V tejto chvíli sa zmocnil zvolenskej strely brankár Marcel Melicherčík, ktorý v druhej tretine nie je veľmi vyťažený.

28:29

Beaudry sa poctivo vrátil do obrany a vo veľkej miere pomohol spoluhráčom. Spišská Nová Ves mieri pred bránku Jakea Kupskeho.

27:52

Žiak nechal smerovať puk na Grocha, no vznikla z toho strata útočnej tretiny. To však Spišiaci rýchlo napravili.

26:36

Spišská Nová Ves dala gól! Jednoduchá akcia Spišskej Novej Vsi. Z prihrávky Majdana sa presadil ukrajinský obranca IGOR MEREŽKO. Kupsky nemal šancu. Asistencie: Juraj Majdan a Anthony Nellis.

25:52

Spišská Nová Ves dala gól! Spiš Aréna sa otriasa v základoch. Archambault na konci svojej individuálnej akcie neohrozil Kupskeho. Puk sa následne dostal ku TODDOVI BURGESSOVI, ktorý ho všemožne poslal do poloprázdnej brány, keďže americký brankár bol z nej vytiahnutý. Asistencia: Michael Vandas.

25:52

2:0! Ale gesto hlavného rozhodcu znie jasne – prebieha skúmanie videa, pretože nie je jasné, akým spôsobom prešiel puk bránkovú čiaru, nakoľko išlo o veľmi spletitú situáciu!

25:12

Peter Zuzin vzal puk od Kubku. Založenie útoku skončilo postavením mimo hry.

23:25

Opäť bol v hlavnej úlohe Michael Vandas. Pri tejto útočnej robote sa rozhodol zaseknúť všetkých Zvolenčanov a preniesť hru vľavo. Hostia to vyrazili na ochrannú sieť.

23:03

Vandas pripravil šancu Džuganovi! Chýbalo málo od úspešného zásahu!

22:29

Nellisovu nahrávku dostal Majdan na päty. Inak sa to mohlo skončiť dobre v prípade kvalitného zakončenia na bránku Zvolena.

21:46

Spišská Nová Ves dala gól! Bomba Todda Burgessa sa ešte neujala, pretože ju zachytil Kupsky. Hneď na to poslal nekompromisný príklep KALE KERBASHIAN a otvára skóre. Asistencie: Igor Merežko a Todd Burgess.

21:11

Kerbashian strieľal prudko zápästím. Puk sa odrazil od zadného mantinelu a putoval v tesnej blízkosti Kupskeho, no nik z domácich sa nepokúsil o dorážku.

20:53

Kupsky – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

20:53

Jake Kupsky posunul svätyňu! Hlavný rozhodca Roman Výleta mu okamžite udelil dvojminútový trest, ktorý si odsedí Juraj Šiška!

20:15

Spišská Nová Ves pokračuje v presilovke pri vylúčení Viedenského zo záveru úvodného dejstva. Prvý príchod do pásma bol ohodnotený hvizdom rozhodcu kvôli ofsajdu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:23.
Tabuľkové postavenie sa odrazilo na hre v prvej tretine. Stretávajú sa dva najlepšie tímy extraligy. Bezgólové skóre je absolútne zaslúžene.

18:27

Kerbashianovi hostia prečítali úmysel! Z toho pramenil nájazd Miroslava Muchu! Melicherčík si poradil s jeho pokusom zblízka!

17:58

Mudrák cúval pred Bortňákom. Domáci center okolo neho vystrelil. Brankár Kupsky bol aj v tomto prípade stopercentný.

17:08

Ališauskas sa sťahoval pred hosťujúce bránkovisko. Juraj Majdan vypálil zľava. Kupsky podržal Zvolen.

16:08

Marcinek tečoval Kubkovu strelu od modrej čiary. Ale išlo o nie príliš dobrý teč. Melicherčík sa pri zákroku nezapotil.

14:19

V ofenzívnej práci sa ukázal Tim Danielčák. V jazde vyprodukoval bekhendovú nahrávku na Nellisa. Puk tesne minul bránku Kupskeho.

13:39

Traja hráči Spišiakov smerovali dopredu. Myklucha bol obsadený, Vandas vzdialený, a tak musel zakončiť Džugan, no pokus mu veľmi nesadol.

12:43

Pekná kombinácia Zuzina s Marcinekom, ktorý aj vystrelil. Melicherčík poľahky zasiahol vyrážačkou.

11:27

11:06

Tentoraz domácim vyšiel útok. Kupsky zasahoval. Prerušená hra.

10:17

Spišiaci sa točili v súperovej tretine. Burgess skúšal šťastie smerom na pravú žŕdku, ale úspech to neprinieslo. Vzápätí Merežko stratil puk. Bryndziari získali potrebné sekundy.

09:27

Mudrák – 2 min., krosček.

09:04

Hostia vypálili tvrdú strelu. Na ňu však bola pripravená lapačka Marcela Melicherčíka. Hľadisko ocenilo tento zákrok.

09:01

08:03

Hamráček výborne dobiedzal do Mitcha Hultsa a odzbrojil ho. Ališauskas už pripravoval finálny puk na únik, ale napokon sa títo dvaja nedohodli.

07:33

07:01

Žiak – 2 min., hákovanie.

06:58

Melicherčík chytil šancu Viedenského, ktorý mohol trestať ľahkovážnosť Spišiakov v obrannej tretine!

06:35

Archambault už veľa špekuloval s pukom. Burgessa vyhnal z pásma, ktorý sa to pokúšal zachrániť. Rozhodcovia ešte čakali s hvizdom, no nedočkavý bol Nellis.

05:33

R. Bondra – 2 min., podrazenie.

04:37

Kerbashian ležal na ľade pri stredovom kruhu, no hra pokračovala! Zvolenčania boli v prečíslení dvoch proti jednému! Peter Zuzin sa rozhodol zakončiť na vyrážačku Melicherčíka a neuspel!

03:36

Po Hamráčkovej prihrávke premiešal puk na modrej čiare Merežko. Chcel trafiť nastavenú Vartovníkovu čepeľ pri ľavej žŕdke zvolenskej bránky, no nepodarilo sa to.

03:03

Hamráček odolal tlaku dvojice zvolenských hráčov, ktorí mu dýchali na krk vo vlastnej obrannej tretine. Spišská Nová Ves prechádza do útoku.

02:06

V tejto chvíli podporil domácu ofenzívu útočník Myklucha. Jeho strela ale neniesla gólové parametre.

01:32

Výborne našiel Groch Nellisa pri mantineli. Hostia o ňom príliš nevedeli. Kanadský strelec ešte prihrával na stred klziska Majdanovi, ale ten sa k puku nedostal.

00:43

Nepresná prihrávka Bondru pripravila Zvolen o útočné pásmo! Archambault prešiel celú plochu až pred Kupskeho, ale pri zakončení nechal puk vedľa seba!

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas (A), Merežko, Žiak, Groch, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, T. Danielčák – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník (C), Bortňák (A), Hamráček.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HKM Zvolen: Kupsky – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Čulík – R. Bondra, Langkow, Kašlík – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Šiška, Rymsha.

Tréner: Peter Oremus.

Rozhodca: Výleta, Jobbágy – Kacej, Pribula.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 16. kola Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Zvolenom.

HK Spišská Nová Ves

Východniari nestratili čelo tabuľky. V utorok prehrali na Slovane 2:4, no pred Zvolenčanmi ostal náskok jedného bodu. Spišiaci hrajú výborný hokej, ktorý baví priaznivcov a sú veľkým prekvapením ročníka. S hosťami majú nejakú minulosť vďaka poslednému semifinále play-off a sú im dlžní už aj porážku z tohto ročníka. Na sklonku septembra zvíťazili Bryndziari 3:2.

HKM Zvolen

Vicemajster po strate bodov so Slovanom takmer zaváhal aj s nováčikom z Humenného. Zemplínčanov dokázal zdolať len tesne 4:3. Zvolenčania aktívne dýchajú na krk Spišskej Novej Vsi, ktorú chcú opäť vymeniť na prvom mieste.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

4:3

Branky a nahrávky: 22. Kerbashian (Merežko, Burgess), 26. Burgess (Vandas), 27. Merežko (Majdan, Nellis), 63. Archambault (Kerbashian, Merežko) – 46. Hecl (M. Hults, C. Hults), 51. Rymsha (M. Hults), 52. Viedenský (M. Hults, Kašlík)

Trenér: Vlastimil Wojnar.

Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Výleta, Jobbágy – Kacej, Pribula.

Diváci: 3697.

05:33 ZVO 2 R. Bondra, podrážení
07:01 SNV 2 Žiak, hákování