2:1

konec (1:1)

03.11.2023, 17:00 • Městský fotbalový stadion Hlučín • 14. kolo • David Bochňák

Tipsport: 1.58 3.82 3.89 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo utkání 14. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín dokázal porazit FC Slovan Rosice 2:1. Domácí šli do vedení po deseti minutách, když se prosadil kapitán Mládek. Hosté dokázali o pár minut srovnat zásluhou Matuly. Před poločase dostal červenou kartu Koláčný a pro hosty to vypadalo špatně. Nicméně druhý poločas dobře odbránili, párkrát při nich stálo štěstí, podržel je brankář Zádrapa. Tři minuty před koncem ale dokázal vstřelit branku střídající Zajíček a zařídil tak svému týmu tři body. (18:55:49)

90+3

90+2

Závěrečný tlak Rosic přinesl střelu Nováka, Murin si celou situaci pohlídal a ukryl míč ve své náruči.

90+1

Rosice se drží na polovině soupeře, domácí ještě zdaleka nemají vyhráno.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Buchvaldek, přichází Kovala.

90

Hosté propadli a Hlučín šel do přečíslení, na konci byl Kania, který ale ani nezakončil.

89

Rosice na polovině soupeře, dlouhé autové vhazování ale nepřineslo úspěch.

88

Domácí se dočkali, do konce utkání mnoho nezbývá. Rosice se snaží o odpověď.

87

Hlučín právě vstřelil branku! Zasloužená branka nakonec přichází! Skvělý centr do vápna poslal Smékal, na zadní tyči zavíral celou situaci ADAM ZAJÍČEK, který vše propálil a zamířil přesně k tyči! – 2:1.

87

Zajímavá standartní situace pro domácí z pravé strany. K míči se staví Smékal a Mládek.

86

Drtivý tlak domácích, kteří mačkají soupeře. Jak už jsou ale všichni v Hlučíně zvyklí, trápí je na podzim finální fáze.

85

Střídání v týmu FC Slovan Rosice:
ze hřiště odchází Goj, přichází Oborný.

85

Smékal se dostal individuálně do vápna, jeho tvrdý pokus vyrazil Zádrapa pryč.

84

Holzer to zkusil z velké dálky, trefil pouze tyč! Obrovské štěstí se drží při hostech..

84

Hlučín zamkl svého soupeře na třiceti metrech, chybí tomu jen gól.

83

Mládek vedl míč podél vápna, celé to ale překombinoval a Rosice se osvobozují odkopem na polovinu hřiště.

82

Hosté už směrem dopředu stagnují, pouze brání a zatím se jim to daří. Hlučín má ale stále dostatek času a vypadá to, že si ještě nějakou příležitost určitě vytvoří. Jestli ale bude gólová, to je otázka.

81

Mládek táhl míč po pravé straně, centr na zadní tyč byl velmi dobrý, nicméně Ptáček nezakončil přesně! Tohle byla znovu obrovská šance.

80

Další akce Hlučína, tentokrát se neprosadil Ptáček. Zádrapa s rozehrávkou nikam nespěchá a tlačí čas směrem k devadesáté minutě.

79

Všichni svatí nyní stáli u hostujícího týmu! Po závaru v malém vápně se míč odrazil do branky, díky těžkému terénu se ale míč zpomalil a Zádrapa na brankové čáře zachytil míč.

78

Kolaska utekl po levé straně, jeho finální přihrávka ale nebyla přesná. Hlučín ale stále u míče a tlačí.

77

Kulík vybojoval míč na polovině soupeře a následně na svou osobu faul. Rosice získávají cenné vteřiny daleko od své branky.

76

Další nebepzečný centr do šestnáctky Rosic, Zádrapa se dostal k míči a uklidňuje hru.

75

Zbývá patnáct minut do konce utkání, Rosice drží remízu a dle průběhu by to pro ně byl zlatý bod.

74

Hlučín má velký problém kombinovat na těžkém terénu, tlak se ale stále zvětšuje.

73

Z velké dálky to zkusil Buchvaldek, pokus mu ale nesedl a míč končí za brankou Zádrapy.

72

Hlučín se snaží dát vedoucí branku, obrana Rosic ale pozorně brání.

70

Hromadné střídání na obou stranách. Na domácí straně dohrál Tomšů a Cabadaj, místo nich přichází Wala a Zajíček. Na straně hostů odešel Novotný a Matula, přišel Přerovský a Sedláček.

70

Žlutou kartu vidí od hlavního rozhodčího domácí Kania.

69

Po závaru ve vápně nakonec hlavní rozhodčí přerušuje hru a Zádrapa bude rozehrávat od své branky.

68

Další rohový kop pro domácí, kteří zásobují obranu soupeře jedním centrem za druhým.

67

Kania individuálně prošel přes pravou stranu, jeho střelecký pokus byl sražený do míst, kde stál Smékal, který byl ale velmi překvapen, že se míč k němu dostal, a jeho střela tak byla nepřesná! Další velká šance nevyužita, hosté si oddechli.

66

Buchvaldek z levé strany poslal míč na přední tyč, Ptáček byl v souboji příliš aktivní a dopustil se faulu.

65

Další centr do vápna, Rosice pouze odvrací míč na roh. Hlučín stupňuje svůj tlak.

64

Nyní zastavuje útočné snažení pomezní rozhodčí, který signalizuje ofsajdové postavení jednoho z hráčů Hlučína.

63

Nové tváře na trávníku se hned dostaly do akce, Smékal poslal do vápna přízemní centr, obrana si celou situaci pohlídala.

62

Dobrou práci na útočné polovině odvedl Kotásek, jeho finální řešení ale nebylo úspěšné. Murin rychle rozehrává od své branky a tlačí své svěřence dopředu.

61

Avizované střídání je tady. Dohrál Dostál a Praus, místo nich přichází Kania a Smékal.

60

Třicet minut do konce utkání, domácí trenér připravuje Smékala a taky nejlepšího střelce týmu Kaniu.

59

Domácí kombinují na útočné polovině, Ptáček se nyní dostal do zakončení, Zádrapa se proletěl, zasahovat ale nemusel.

58

Hosté poprvé střídají. Ze hřiště odstupuje Praks, místo něj přichází Němeček.

57

Hlučín se dál snaží útočit, Rosice se musí bránit.

56

Na nebezpečný centr do vápna si naběhl Aririerisim, který ale zakončoval rukou a hlavní rozhodčí to posoudil jako úmyslné hraní a ukazuje domácímu stoperovi žlutou kartu.

55

Domácí se snažili dostat přes pravou stranu, Novotný fauloval a vidí od rozhodčího žlutou kartu. Hlučín má k dispozici standartní situaci.

54

Dostál centroval z levé strany, míč se dostal k Prausovi, jehož střela skončila nad brankou.

53

Obraz hry je očekávaný, Hlučín drží míč na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.

52

Mládek odvedl dobrou práci na levé straně, poslal míč na zadní tyč, kde se ocitl úplně sám Buchvaldek, který ale ve stoprocentní šanci přestřeluje branku!

51

Další nebezpečný centr do vápna hostů, obrana odvrátila pouze na hranici penalty, kde se zjevil Praus, ten si ale zpracoval míč rukou a hlavní rozhodčí přerušuje hru.

50

Tomšů vybojoval míč na pravé straně, míč se dostal na střed, kde se opřel do střely Mládek, jeho pokus k tyči ale včas zastavil Zádrapa.

49

Domácí tým obléhal šestnáctku soupeře, Praus ani Dostál ale nebyli přesní. Rosice se dle očekávání zatáhli a brání.

48

Praus vybojoval míč na pravé straně, centr byl sražený na rohový kop.

47

Hosté chtěli svého soupeře překvapit a natlačili se na něj, byl z toho ale nepřesný střelecký pokus. Poprvé u míče i domácí, kteří budou chtít co nejdříve skórovat, protože terén jim nehraje do karet.

46

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Zbyněk Proske ukončil první poločas 14. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín hraje s FC Slovan Rosice nerozhodně 1:1. Domácí byli aktivnější a kapitán Mládek poslal svůj tým do vedení. Hosté snížili o pár minut později zásluhou Matuly. Poté několikrát Zádrapa podržel svůj tým a hlavně díky němu je stav stále nerozhodný. Pár minut před přestávkou ale odešel předčasně do sprch Koláčný za ostrý faul u středového kruhu. Hlučín tak bude hrát v početní výhodně.

45+1

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Míč do vápna byl nebezpečný, Kolaska ale nedokázal zakončit přesně. Blíží se konec prvního poločasu, Hlučín má o jednoho hráče v poli navíc a tlačí svého soupeře.

44

Zádrapa dnes drží svůj tým a je jasné, že to nebyl jeho poslední zákrok. Opět se musel pořádně natáhnout, aby míč vyškrábl mimo branku. Rohový kop pro Hlučín.

43

Domácí se ihned zmocnili míče a znovu jsou na útočné polovině. Kolaska kombinoval s Dostálem na levé straně, míč do vápna ale nedostali.

42

Centrovaný míč do šestnáctky našel pouze Zádrapu, který ukryl míč ve své moci a uklidňuje hru.

41

Hlučín ke konci poločasu i díky početní výhodě zamkl svého soupeře a chce co nejdříve převrátit stav utkání na svou stranu.

41

Domácí mohli soupeře potrestat, nicméně jeden z obránců Rosic vykopl míč z brankové čáry a stav se tak zatím nemění!

40

Velká komplikace pro hosty! Koláčný šel do souboje velmi nevybíravě a fauloval domácího středopolaře. Zbyněk Proske neváhá ani vteřinu, vytahuje žlutou kartu a jelikož už Koláčný jednu měl, jde předčasně do sprch.

38

Buchta důrazně dostoupil Ptáčka a nakonec hlavní rozhodčí píská faul. Hlučín se drží na polovině soupeře.

37

Sledujeme boj kolem středového kruhu, stav hřiště se díky počasí zhoršuje a minutu od minuty je kombinace těžší.

36

Další postupný útok Mládka, ten ale finální přihrávku neprovedl ideálně a Rosice se zmocnili míče.

35

Hlučín držel míč na své polovině, poté se Aririerisim rozhodl dlouhou nahrávkou najít Buchvaldka, ten byl ale zdvojen a neuspěl.

34

Pohledná kombinace hostujícího týmu, Praks dostal míč do vápna z levé strany, Koláčný ale hlavičkoval v záklonu nad branku Murina.

33

Několik náznaků Hlučín nevyužil, Zádrapa bude rozehrávat od své branky.

32

Zezula se snažil dostat k hlavičce, byl ale dobře bráněn. Hlučín získává míč a jde do útoku.

31

Rosice dávají o sobě vědět, mají k dispozici rohový kop.

30

Máme za sebou první třetinu zápasu, Hlučín je o něco aktivnější, stav je ale nerozhodný. Před zápasem to ale byl právě Hlučín a Rosice, kteří měli na kontě šest remíz a nikdo jiný v soutěži jich nemá víc.

29

Za nafilmovaný pád vidí hostující Koláčný žlutou kartu. Je ale pravdou, že Aririerisim šel do souboje hodně nebezpečně.

28

Domácí tým propadl, hosté šli do rychlého protiútoku, Koláčný se snažil dostat přes obránce, v dobré pozici ale upadl a hodně se zlobí, že na něj není pískán faul.

27

Hlučín měl k dispozici rohový kop, nejprve se Aririerisim k hlavičce nedostal, poté už Mládek ke střele ano. Jeho tvrdá střela ale proletěla nad břevnem hostující branky.

26

Dostál se uvolnil na levé straně, postupoval s míčem a rozhodl se vystřelit, jeho pokus z hranice velkého vápna ale neměl šanci ohrozit brankáře Zádrapu.

25

Jako bych to zakřikl, v posledních vteřinách vidíme kolem středového kruhu jeden lehký faul vedle druhého a hra se kouskuje i díky hvizdu rozhodčícho.

24

Na druhé straně taktéž podobná situace a v držení míče Buchta, který rozehrává a bude zakládat útok svého týmu.

23

Až nyní musel Zbyněk Proske zastavit hru, neboť Ptáček na středu hřiště skvěle pokryl míč a vybojoval na svou osobu faul.

22

Vidíme nepřesnosti na obou stranách, hra je hodně neuspořádaná, hraje se však v tempu, hlavní rozhodčí do hry příliš nezasahuje.

21

Oba týmy se snaží hrát fotbal, sledujeme zajímavé utkání a o šance není nouze. Aktuálně je to Hlučín, který tlačí svého soupeře.

20

Další náznak šance, Buchvaldek si nabíhal za obranu, nicméně míč nestihl před vyběhnutým Zádrapou, který zatím drží svůj tým.

19

Hlučín si mohl vzít vedení zpět, nicméně Zádrapa vytáhl další skvělý zákrok po střele Dostála, který nevěříčně kroutí hlavou a nemůže uvěřit tomu, že z této šance není gól.

18

Rosice právě vstřelily branku! Hosté vyrovnávají stav utkání! Po centru z pravé strany domácí brankář neodhadl dráhu letu, míč se dostal do volného prostoru, kde se zjevil FABIAN MATULA, který neměl problém doklepnout míč do branky! – 1:1.

17

Hosté znovu v útoku, vybojovali autové vhazování poblíž vápna.

16

Domácí se ubránili, Aririerisim byl v souboji bezchybný a získal tak pro svůj tým míč.

15

Hosté vybojovali standartní situaci na útočné polovině a mohou tak zahrozit.

14

Domácí zahráli rohový kop nakrátko, Tomšů se dostal ke střele, jeho střela ale nebyla přesná.

13

Buchvaldek dostal příliš prostoru na hranici velkého vápna a tak zkusil štěstí, jeho technická střela byla sražená nad branku. Rohový kop pro Hlučín.

12

Hosté se znovu snažili na útočné polovině vyvinout tlak, jejich snažení ale zastavuje hlavní rozhodčí, který píská útočný faul.

11

Domácí i po vstřelené brance nepolevují, nyní musel daleko z branky Zádrapa, aby zažehnal nebezpečí.

10

Hlučín právě vstřelil branku! Nyní už to domácím vyšlo a Hlučín se dostává do vedení! DOMINIK MLÁDEK si vzal míč na středu hřiště, individuálně se dostal přes obránce až do střelecké pozice, a tvrdou střelou k tyči rozvlnil síť! Zádrapa se natahoval marně. – 1:0.

9

Praus odvedl na středu hřiště velmi dobrou práci, míč dostal na pravou stranu, kde se k centru dostal Tomšů, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

8

Další náznak domácích, Mládek chtěl vysunout do šance Dostála, míč ale po mokrém trávníku sklouzl a Zádrapa tak byl u míče včas.

7

Po rohovém kopu se dostal do zakončení Praus, ten byl v těžké pozici a míč poslal nad branku soupeře.

6

Obrovská šance i na straně Hlučína! Ptáček poslal z pravé strany střílený centr do vápna, na zadní tyči byl osamocený Dostál, který mířil přesně k tyči, nidméně Zádrapa vytáhl fantastický zákrok nohou a pokus vyrazil na roh!

5

První obrovská šance zápasu! Centr z pravé strany odvrátil domácí obránce na malé vápno, kde byl osamocený Kulík, který se ocitl ve skvělé pozici, nečekal ale, že se k němu míč dostane a jeho zakončení tak skončilo mimo branku!

4

Poprvé na útočné polovině i hosté z Rosic, ti se ale přes pozornou obranu nedostali.

3

Dostál operoval s míčem na levé straně, jeho následný přízemný centr ale neohrozil soupeře.

2

V Hlučíně od rána vydatně prší, nicméně správce hřiště patří mezi nejlepší ve svém oboru a hrací plocha je tak ve skvělém stavu. Domácí tým kombinuje s míčem a snaží se najít skulinku v obraně soupeře, který je zatím v obranném bloku.

1

-3

Oba týmy nastupují za vydatného deště s doprovodem rozhodčích na hrací plochu.

FC Hlučín: Murin – Tomšů, Holzer, Aririerisim, Kolaska – Cabadaj, Praus – Buchvaldek, Mládek, Dostál – Ptáček
Náhradníci: Kolenko – Kovala, Wala, Hasala, Kania, Smékal, Zajíček
Trenér: Filip Smékal

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula (K), Kulík, Praks, Novák, Buchta, Koláčný, Novotný, Kotásek, Goj, Matula
Náhradníci: Drobek – Fila, Přerovský, Němeček, Sedláček, Oborný
Trenér: Petr Čuhel

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Josef Tomanec, Luboš Drozdy.
Poslední vzájemné zápasy
Minulou sezónu se oba týmy střetly spolu v třetí nejvyšší fotbalové soutěži a lépe na tom byli hráči Hlučína.

12.5.2023
FC Hlučín 0:0 (0:0) FC Slovan Rosice

15.10.2022
FC Slovan Rosice 1:2 (0:1) FC Hlučín
Branky: 63. Koláčný – 34. Zajíček, 81. Moučka
FC Hlučín
Tým pod vedením Filipa Smékala se aktuálně nachází na 7. místě tabulky, na kterém má při bilanci 5-6-3 celkem 21 bodů. Doma Hlučín ještě neprohrál, s bilancí 3-4-0 se drží v horní polovině tabulky. Hlučín má druhou nejlepší defenzívu soutěže, na druhou stranu se velmi trápí v koncovce. V posledním kole zajížděl tým do Kunovic, kde zahodil několik tutovek a nakonec prohrál 1:2. Před čtrnácti dny doma přivítal Uničov, s kterým remizoval 1:1. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Kania a Jakub Ptáček, kteří mají na kontě po čtyřech brankách.
FC Slovan Rosice
Tým z jihu Moravu se aktuálně nachází na 11. místě tabulky, na kterém má při bilanci 4-6-4 celkem 18 bodů. Venku ještě nedokázaly Rosice zvítězit, s bilancí 0-5-2 patří mezi remízové krále soutěže. Poslední kolo se celku trenéra Čuhela podařilo, neboť zvítězil doma s rezervou Zlína 2:1. Poslední venkovní utkání odehrál tým se Zlínskem, kterému podlehl 1:2. Nejlepším střelcem týmu je Adam Fila, který má na kontě šest branek.
Páteční podvečer nabídne v Hlučíně 14. kolo MSFL. Domácí tým FC Hlučín změří síly s týmem FC Slovan Rosice. My Vám tento zápas v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.