Univerzitní liga ledního hokeje

Black Dogs Budweis – UK Kings Prague

2:1

po s.n. (2:1) (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

30.10.2023, 19:30 • Hala Jaroslava Pouzara, České Budějovice • 6. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.7 4.81 3.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu 39:45
Vyloučení 6:5
Využití 1:0 (11:09:53)
Českobudějovičtí hokejisté sice přišli o tříbodové vítězství v poslední minutě při power-play soupeře, ale obratem v rozstřelu si zajistili alespoň dva body. Zápas byl velmi dlouho bezgólový, až v závěru 50. minuty konečně otevřel skóre v přesilovce Masopust, který ale v poslední minutě netrefil prázdnou bránu a po následném vhazování vyrovnal od modré čáry obránce Dušek.

65:00

65:00 Matouš MASOPUST - 2:1

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Black Dogs Budweis.
Autorem vítězné branky je MATOUŠ MASOPUST.

David RUDOLPH

5. série 2:1

David RUDOLPH zakončil jen do Ludvíkovy lapačky, je konec!

4. série 2:1

David SVOBODA neproměňuje mečbol střelou do betonu.

Viktor MARTÍNEK si prohodil puk mezi bruslemi, ale trefuje jen Ludvíka.

3. série 2:1

Matouš MASOPUST švihl kotouč do sítě nad vyrážečku hostujícího brankáře a otáčí vývoj rozstřelu.

3. série 1:1

Adam SOCHOR pod tělem domácího brankáře trefuje tyčku.

Jan JANOCH

2. série 1:1

Jan JANOCH si položil Nováka a hladce vyrovnává.

2. série 0:1

Filip ČMEJLA neuspěl při pokusu o Forsbergovu kličku, Ludvík nechal beton položený na ledě a vyráží.

1. série 0:1

Tomáš VOCHOZKA pokusem mezi betony neuspěl.

David JINDRA

David JINDRA vymíchal Ludvíka a zakončil přes jeho položený beton k tyči.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

Vyhozený kotouč sklepával Dlabola vysokou holí a deset vteřin před koncem prodloužení se vhazuje ve středním pásmu.

64:08

Dušek se uvolnil na levém kruhu a střílel zápěstím do Ludvíkovy výstroje.

63:39

Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis:
Dominik Kaisler – 2 min., držení.

63:39

Po rychlé kombinaci Dlaboly s Jindrou nedokázal Dušek zblízka zvednout kotouč nad ležícího Ludvíka, po jeho zákroku nastane čas na odložený trest.

62:56

Hosté hrají bez brankáře v poskytnuté výhodě po Kaislerově faulu za bránou.

61:25

Krcho se snažil probojovat k dorážce, ale byl dobře pokryt pražskými obránci.

60:01

60:00

59:30

Pražané mohli zasadit v poslední minutě naprosto dokonalý direkt, Jindrova střela z pravého kruhu se ovšem odráží od bližší tyče!

59:13

59:13 Filip DUŠEK - 1:1

59:13

Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
FILIP DUŠEK si vyměnil kotouč na modré čáře s Piskačem a nenápadným pokusem, na který Ludvík dobře neviděl, při power-play vyrovnává. Asistence: Daniel Piskač a David Jindra.

59:01

Oddechový čas pro UK Kings Prague.

59:01

Masopust zpoza červené čáry netrefil prázdnou bránu Pražanů, místo gólové pojistky je pískáno zakázané uvolnění.

58:40

Kristián Novák míří na střídačku, na led skáče šestý bruslař hostů.

58:07

Domácí hokejistě aktivně hájí těsný náskok a vybojovali z protiakce vhazování v útočném pásmu.

56:49

Piskačovi utíká Jindrova přihrávka po modré čáře do středního pásma.

55:52

Z krátkého tlaku hostů si naopak pomohli zakázaným uvolněním Black dogs a také Ludvík musel hned po buly čelit prudké ráně, kterou vyslal Sochor.

55:02

Pražané vyhodili na zakázané uvolnění, poté prohráli buly a okamžitě pálil tvrdě do jejich brankáře z vrcholu kruhu Tomáš Vochozka.

54:48

Kaislerovo nahození podržel ve své výstroji Kristián Novák.

54:19

52:46

52:19

Vyloučení v týmu UK Kings Prague:
Viktor Martínek – 2 min., sekání.

52:00

Domácí obětavě padají do střel, nakonec se hostům podařilo trojici vyšachovat, ale Duškovu prudkou ránu vyráží Ludvík.

51:21

Jindra nabil Martínkovi, který pálil z první jen do Ludvíka.

50:46

Dominik Kovaříček – 2 min., nesportovní chování. Další hloupý počin posílá Budějovice zbytečně na dvě minuty do tří.

50:46

Matouš Hail – 2 min., podrážení.

49:59

49:59 Matouš MASOPUST - 1:0

49:59

Budweis právě vstřelil branku!
V přesilové hře konečně otevírá skóre MATOUŠ MASOPUST, který z bezprostřední blízkosti doklepl k tyči Krchovu akci zpoza brány. Asistence: Vojtěch Krcho a Filip Novák.

49:15

David Rudolph – 2 min., držení.

48:31

Krcho zakončil rychlý výpad Budějovic z levého křídla nepřesně, ale vzápětí se ze stejného prostoru dostal ke golfáku Masopust, ovšem ani teď nepropálil Kristiána Nováka.

47:20

Předčasně přejel útočnou modrou Krcho, čároví pískají ofsajd.

46:53

Po nenápadné akci nezakončil přesně domácí obránce Kubeš a hosté zase rychle otáčejí hru.

45:50

Rolínkova střela z ostrého úhlu se od zadního mantinelu a výstroje jednoho z protihráčů odráží mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

44:37

44:22

43:15

Vochozka si nabruslil před Nováka při hře 4 na 4, ale na brankáře Univerzity Karlovy nevyzrál.

42:37

Filip Čmejla – 2 min., sekání.

42:22

Jiří Kubeš – 2 min., podrážení.

40:01

Ani po 40 minutách hry se nezměnilo na světelné tabuli skóre, navzdory množství střeleckých pokusů na obě strany brankáři stále odolávají. Hokejisté UK nedali gól do budějovické sítě po nedávné domácí porážce 0:4 již pět třetin.

40:00

39:13

Martínkovi najížděl do tandemu Jindra, přihrávka nalevo však neprošla přes hůl bránícího českobudějovického hráče.

38:09

Budějovice teď vyvinuly velmi mocný nápor, Novák ale pochytal i s pomocí beků úplně vše.

37:46

Po buly pálil nejdprve Kovaříček do Novákova betonu, kotouč se odrazil za bránou na pravé křídlo, kde se Janoch protáhl přes obránce, ale jeho křížnou střelu srazil Klinger mimo bránu.

36:12

Kubešovo ztlumené nahození si před brankovištěm našel Rolinek, ale ani on zblízka nezměnil bezbrankové skóre.

35:44

Svoboda vzal zakončení rychlého brejku v tandemu sám na sebe, trefuje jen hruď hostujícího gólmana.

34:43

Polský hokejista se hned po návratu z trestné lavice zapojil do protiakce, kotouč po střele z levého kruhu směřuje po ledě pod Ludvíkův beton.

34:31

33:43

Vochozkovu ránu sice Novák neudržel ve své výstroji, ale jeho spoluhráči pohotově vyhazují přes všechny čáry.

32:31

Paweł Chmiel – 2 min., nedovolené bránění.

31:27

Rolínek v plné rychlosti bekhendem na zadní tyč trefuje jen připravenou vyrážečku pražského brankáře.

31:02

31:02 Dva těžké zákroky Kristiána Nováka

31:02

Jan Janoch dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo a dělovým golfákem ustřelil Novákovi z hlavy brankářskou masku.

30:05

Zakázané uvolnění celku Univerzity Karlovy.

29:43

Dnešní utkání sleduje 89 diváků.

28:58

Moucha hledal při rychlém přečíslení z otočky naslepo Chmiela, přihrávka však neprošla.

26:58

Kaisler nahrával nalevo do jízdy Masopustovi, zákrok na něj zaváněl podrážením, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

26:42

Po rychlém kontru UK má kotouč v lapačce pro změnu Ludvík, za jehož bránou ještě propukla menší a rychle rozehnaná potyčka.

26:21

Vojtěch Krcho přinutil po delší době k zákroku tvrdou střelou také Kristiána Nováka.

25:50

25:33

Ludvík kryje Martínkovu ránu příklepem z pravého kruhu.

24:57

Přesilovkovou souhru neudrželi Pražané na modré čáře, brzy ale získali zpět útočné pásmo, Piskač se protáhl až před Ludvíka, který kryje semaforem.

24:06

Síly na ledě se mohly vyrovnat, kdyby Hail úplně zbytečně ve vzteku neodpálil hůl, kterou ho předtím soupeř zahákoval.

24:06

Současné vyloučení:
Matouš Hail – 2 min., nesportovní chování.

Filip Dušek – 2 min., hákování.

23:50

Jan Vavřík – 2 min., krosček.

23:31

Od brusle Vojtěcha Krcha míří zblokovaný kotouč do ochranné sítě za domácí bránou.

22:45

Kaisler střílel do Novákovy lapačky, tři vteřiny po následném buly pálil švihem Masopust a brankář UK měl opět práci.

20:57

Z otočky střílel po ledě Masopust, rozklekem vše vyřešil hostující brankář Novák.

20:11

Hned po 11 vteřinách hry zasahoval lapačkou Dominik Ludvík, vhazuje se v budějovickém pásmu.

20:01

Zápis o utkání je po první třetině čistý jako lilie, diváci v hale Jaroslava Pouzara sledovali svižný a překvapivě zcela vyrovnaný hokej nahoru-dolů, ale gól nepadl a ani dvířka z trestné lavice se nemusela za první třetinu otevřít.

20:00

18:51

18:51 Rudolphovu šanci vychytal na čáře domácí obránce Hail

18:51

Ludvíkův riskantní výjezd málem potrestal Rudolph, jenže i další šanci mu zhatil domácí obránce, v tomto případě Hail, který si poklekem pokryl opuštěnou klec.

18:29

Ofsajd je pískán hostujícím hokejistům.

17:08

Z rychlého protiútoku přes celé hřiště neprostřelil Radek Rolínek brankáře UK z mezikruží mezi betony.

16:59

Ludvík si při zákroku posunul bránu, kterou teď čároví rozhodčí znovu upevňují do ledu. Vhazuje se v budějovickém obranném pásmu.

15:56

Masopustova tvrdá rána z levého kruhu se odráží od zadního mantinelu.

13:23

Masopustovi najížděli Vavřík s Vochozkou, střílenou přihrávku na brankoviště si Novák stahuje brankářskou holí do své rukavice.

13:01

Janoch si vyměnil kotouč z přečíslení 3 na 2 s Krchem, jenže nepřesná přihrávka končí v rohu kluziště.

11:28

Mezi tyče se nevešlo bekhendové zakončení z Vochozkovy hole, protiútok hostů zhatil ofsajd.

10:27

Během dalšího úseku se hra několikrát přelila, nejnebezpečnější průnik předvedl ve zlaté přilbě hrající Masopust, blafák do forhendu po ledě však Nováka nezaskočil.

8:22

Domácí jeli do brejku po nepřesné rozehrávce soupeře, Janochova křížná přihrávka před bránu však končí pod lapačkou brankáře Nováka.

7:00

První velká příležitost domácích, z mezikruží však pálil úplně volný Kaisler nad břevno.

6:29

Black Dogs vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a rozvinuli akci přes celé hřiště, buly se přesouvá do pásma UK.

5:15

Kohoutova rána od modré byla přizvednuta nad břevno.

3:18

Po vyhraném buly v útočném pásmu pálil hostující obránce Klinger od modré čáry do Ludvíkovy vyrážečky.

2:28

Jindra si dojel vyhozený kotouč a bekhendem z úhlu netrefil mezi tyče, Ludvík měl tu přední dobře utěsněnou.

1:40

Rudolph neumístil i díky teči Krtkovy hole dorážku do odkryté brány Budweisu.

1:19

Osamocený Rolínek nezpracoval prudkou kolmici na útočné modré čáře a kotouč končí za bránou hostů.

0:52

Vochozkovu střelu chytá pražský brankář Novák, který poprvé přerušuje hru.

00:01

Black Dogs Budweis: Ludvík – Kohout, Kubeš, Masopust, Novák, Hail, Krtek, Svoboda – Rolínek, Masopust, Vochozka, Kaisler, Janoch, Vavřík, Krcho, Kovaříček

UK Kings Prague: Novák – Gebell, Piskač, Kopenec, Dlabola, Klinger, Glitta – Krchňák, Jindra, Čmejla, Moucha, Škoda, Dušek, Sochor, Chmiel, Čermák, Martínek, Hradil, Rudolph.
Kings Prague, neboli Univerzita Karlova, je na tom v tabulce o tři body hůře, má dvě vítězství a tři porážky. Takto to vychází i chronologicky, sérii tří proher by Pražané potřebovali ukončit a oplatit Budějovicím ani ne dva týdny starou porážku 0:4 z vlastního ledu.
Mužstvo VŠTE České Budějovice, hrající pod anglicko-německým názvem Black Dogs Budweis, bodovalo naplno v prvních třech zápasech letošního ročníku Univerzitní ligy. První porážka přišla až ve středu na domácím ledě s celkem ZČU Plzeň poměrem 3:6. Jihočeši tak přepustili vítězům čelo tabulky, když devět bodů má kromě této dvojice ještě brněnská dvojice VUT – MUNI.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

2:1

Branky a nahrávky: 50. Masopust (Krcho, F. Novák), rozh. náj. Masopust – 60. Dušek (Piskač, Jindra)