Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HK DUKLA Trenčín

5:2

konec (1:0, 2:0, 2:2)

27.10.2023, 18:30 • Zimný štadión mesta Poprad • 13. kolo • Klaudia Kadlecová sk

Tipsport: 1.82 4.33 3.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Poprad odčinil prehru z prvého zápasu a vyhráva dnes zaslúžene 5:2. Dvakrát sa presadil domáci Kukuča a hosťujúci Denis Hudec. Vojaci znížili na 3:2, ale ani nie po minúte sa Popradčania dostali späť do dvojgólového vedenia a výsledok si poistili gólom do prázdnej brány. Dukla ostáva naďalej na chvoste tabuľky a natiahla si sériu prehier na číslo šesť. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (20:58:44)

59:53

Vay s pukom v lapačke, keď videl nastrelenie z ľavej strany.

59:01

Poprad dal gól! Dvaja Popradčania proti jednému Trenčanovi, čo znamená presný zásah ANDREJA KUKUČU do prázdnej brány.
Asistencie: Dmowski, Kotvan.

58:26

Poprad s ďalším icingom.

58:00

Prebieha záverečná dvojminútovka tretej tretiny.

57:56

Vysoká hokejka na hosťujúcej strane.

57:18

Dmowski minul prázdnu bránu a tak je domácim odpískané zakázané uvoľnenie.

56:30

Dukla hrá bez brankára!
Oddychový čas Dukla Trenčín.

56:08

Poprad dal gól! Dmowski zrýchlil a trielil sám na bránu, ale neuspel s bekhendom, následne od zadného mantinelu puk poslal pred svätyňu hostí ANDREJOVI KUKUČOVI a ten už strieľal do odkrytej brány.
Asistencia: Dmowski.

55:14

Trenčín dal gól! Giľák prudkou prihrávkou z uhla našiel pred bránou DENISA HUDECA, ktorý priamou strelou prekonal Vaya a znížil na rozdiel jedného gólu.
Asistencie: Giľák, Conway.

54:55

Zlú rozohrávku nevyužili Trenčania.

54:26

Hra je kúskovaná. Tentokrát aj Trenčínu odpískaný icing.

52:47

Po niekoľkých pokusoch sa hostia oslobodili.

52:09

Trenčania získali puk a vyviezli ho ďaleko od svojej brány.

51:24

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Ekberg – 2 min., podrazenie.

50:58

50:28

Trenčín dal gól! Hostia začali svoju gólovú akciu z obranného pásma, prihrávku dostal Giľák, ktorý puk posunul na pravú stranu DENISOVI HUDECOVI, ten si ho spracoval, vystrelil a Vayovi puk prepadol do brány.

48:57

Vay si stále drží čisté konto.

47:29

Mikúšova strela z ľavého krídla skončila u Vaya. Reklamná prestávka.

46:25

Hráči Dukly sa sami vyhnali z útočného pásma.

45:16

Ani na dvakrát neuspel Suchý.

44:47

Jendek z uhla posielal puk na bránu, kde bol aj Urbánek. LaCouvee bol pri puku skôr.

44:20

Náznak prečíslenia kamzíkov, ale Kukučovi už nevyšla strela, ktorá ani nesmerovala na bránu.

42:30

Domáci poľahky prešli s pukom až pred brankára.

41:15

Zakázané uvoľnenie Trenčína.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Popradskí kamzíci strelili v druhej tretine dva góly a vedú rozdielom triedy 3:0. Trenčianski vojaci dvakrát nastrelili žŕdku, ale gól im to neprinieslo a naďalej pokračujú vo svojej mizérii. Tretia tretina sa začne približne o 20:18.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:16

Poprad dal gól! Turan strieľal od modrej, LaCouvee vyrazil puk k TYLEROVI COULTEROVI, ktorý nemal problém dostať puk za bezmocného ležiaceho brankára.
Asistencie: Turan, Urbánek.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:14

38:07

Nepresná prihrávka domácich. Trenčania s ľahkosťou puk poslali zo svojho pásma.

37:39

Conwayovi sa podarilo získať útočné pásmo aj v oslabení.

37:25

Domáci v plnom počte.

36:49

Nemčíkova štipľavá strela, s ktorou si Vay poradil.

35:01

Suchý sa chcel presadiť z predbránkového priestoru. LaCouvee bol úspešnejší. Reklamná prestávka.

34:00

Domácim fanúšikom sa nepáčila táto dlhá presilová hra, ktorú hokejisti Popradu nevyužili.

33:35

33:19

Drgoň nastrelil Slobodu.

33:05

Popradčanov zastavil ofsajd.

32:49

Hostí treba pochváliť aspoň za to, že dobre doposiaľ bránia dlhé oslabenie.

31:55

Zrazený pokus Drgoňa na ochrannú sieť.

31:07

Coulterova prihrávka popri mantineli, ale ani jeden jeho tímový kolega puk nezachytil.

30:29

Vojaci to zatiaľ zvládajú. Opäť dostali puk až k Vayovi.

29:53

Strela McFaddena tečovaná na ochrannú sieť.

29:12

Brankárovi hostí pomohli spoluhráči. Následne puk poslali mimo svoje územie.

28:54

Ranu od modrej chytá LaCouvee do lapačky.

28:35

Pietroniro – DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.

Skúma sa faul Pietronira. Je tu možnosť aj vyššieho trestu.

28:33

Aj Conway nastrelil tyčku! Smola pre Trenčín.

28:16

Trenčania nemôžu dať gól.

27:52

Pietroniro nabil Charbonneauovi na ľavý kruh, ale Vay bol pohotový.

26:55

Sloboda strieľal spomedzi kruhov, ale bol poslaný k zemi.

26:32

Drgoň – 2 min., krosček.

26:21

LaCouvee podržal Duklu! Zvládol prečíslenie, ktoré zakončoval Šotek. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.

24:48

Za Vayom sa ozvala ľavá žŕdka!

24:34

Conway prihrával Denisovi Hudecovi, Vay puk po strele vyrazil.

23:49

23:34

Dmowski neuspel sám proti LaCouveemu.

23:12

Zblokovaný pokus pred hosťujúcou bránou.

22:24

Trenčania sú s pukom v útočnom pásme.

21:49

Hráčska lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

20:13

Poprad dal gól! Na druhý presný zásah sa dlho nečakalo. Vyhraté buly domácich, PATRIK SVITANA sa otočil s pukom a rozvlnil sieť hosťujúcej brány.
Asistencia: Mlynarovič.

20:10

Kundrik so strieľanou prihrávkou. LaCouvee má puk v lapačke.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvých dvadsiatich minútach sa teší z vedenia 1:0 domáci Poprad, keď sa úspešne presadil Peresunko po tvrdej strele. Obe mužstvá mali pasáže, v ktorých boli šance, ale len Popradčania dokázali vsietiť gól. Druhá tretina sa začne približne o 19:22.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:10

Šotek pred bránu na Betkera, lenže všetko zneškodnil LaCouvee.

19:00

Posledná minúta do konca prvej tretiny.

18:35

Trenčianska útočná snaha zmarená. Odpískaná prihrávka rukou.

17:42

17:03

Immov pokus z pravého kruhu chytil Vay bez väčších problémov.

16:40

Hráči Dukly sa vôbec nevedia usadiť v pásme.

16:13

Zlá prihrávka Trenčanov. Domáci sa oslobodili.

15:50

Popradčanom sa podarilo vyhodiť puk z obrannej tretiny.

15:42

Betker – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

15:35

Baláž puk len nahodil na Vaya.

14:28

Fanúšikovia pískajú, pretože sa im nepáčil hvizd rozhodcu, ktorý znamenal icing.

12:44

Poprad dal gól! OLEKSANDR PERESUNKO bol prvý pri odrazenom puku, ako sa k nemu dostal, tak ihneď vypálil a puk skončil nekompromisne za chrbtom LaCouveeho.
Asistencie: McFadden, Suchý.

11:56

Trenčania mali niekoľko gólových dorážok, ale ani jedna neskončila v bráne!

11:33

Brankár hostí si v týchto momentoch pripisuje zákroky.

11:17

Ďalšie domáce zakázané uvoľnenie.

10:57

Urbánek dokázal vystreliť cez napádajúceho Baláža, ale LaCouvee úspešne zasiahol.

10:29

Dmowski a ani Brejčák neuspeli voči LaCouveemu.

09:17

Peresunko poslal oblúčikový pozdrav do lapačky brankára Dukly.

08:29

LaCouvee vyrazil puk na opačnú stranu odkiaľ naňho mierila ďalšia strela. Po tej už mal puk vo svojej moci.

07:52

Vayov zákrok, keď pokryl nepríjemný pokus od modrej čiary.

07:14

Icing popradských kamzíkov.

06:34

Charbonneau naservíroval puk Slobodovi, ktorý ale z prvej neprekonal Vaya!

05:46

Nepresná strela Imma, smerovala len na zadný mantinel.

04:45

Urbánek pálil z medzikružia, brankár LaCouvee predviedol dôležitý zákrok.

04:30

Oba tímy striedajú. Puk na hokejkách majú domáci.

03:17

Zakončoval Kukuča z uhla. LaCouvee pozorný.

02:46

Vojaci sa tlačia do brány, Immo sa pokúšal dostať puk za Vaya.

02:24

Domáci opäť vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

02:04

Aj na opačnej strane icing. Vhadzovanie pred Vayom.

01:36

Zakázané uvoľnenie Dukly.

01:08

Prvá strela novej krátkodobej posily Dukly Mikúša, ktorá mierila mimo hraciu plochu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Valluš) – Brejčák, Drgoň – Betker, McFadden – Kotvan, Turan – Brincko, Česánek; – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko
Tréner: Aleš Totter

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Vereš) – Pietroniro, Nemčík – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Starosta – Hudec M.; – Hudec D., Conway, Giľák – Petráš, Mikúš, Immo – Sloboda, Baláž, Charbonneau – Krajčovič, Vaňo, Feranec
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak.
Piatkové 13. kolo Tipos Extraligy prinesie súboj tabuľkových susedov z opačného konca. HK Poprad si zmeria sily s HK DUKLA Trenčín.
Úvodný vzájomný zápas zvládli lepšie Trenčania, ktorí si s kamzíkmi poradili jednoznačne 4:0.

HK Poprad: Popradčania sú na tom o bod lepšie než Trenčania. S 12-timi bodmi im prislúcha 10. priečka. Prehrali dva zápasy po sebe, ten posledný doma s Nitrou 3:4 po predĺžení. Najlepším strelcom tímu spod Tatier je Tomáš Záborský so siedmimi gólmi, pripísal si aj dve asistencie.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci nie sú na tom najlepšie. Päť prehier v sérii hovorí za všetko. Sú predposlední s 11-timi bodmi na svojom konte. Naposledy podľahli Banskej Bystrici 1:4. Trenčanom hapruje útok aj obrana, vsietili najmenej gólov a inkasovali spomedzi všetkých tímov najviac spolu s Humenným. Deväť kanadských bodov má Jozef Baláž aj Scott Conway.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:2

Branky a nahrávky: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Urbánek), 57. Kukuča (Dmowski), 60. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. Hudec D. (Giľák, Conway), 56. Hudec D. (Giľák, Conway)

Trenér: Aleš Totter

Trenér: Milan Bartovič

Rozhodčí: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak

12:44 POP 1:0 Peresunko (McFadden, Suchý)
15:42 POP 2 Betker, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
20:13 POP 2:0 Svitana (Mlynarovič)
21:49 TRE 2 lavička, příliš mnoho hráčů na ledě
26:32 POP 2 Drgoň, krosček
28:35 TRE 20 DKZ Pietroniro, nedovolený zásah do hlavy nebo krku
35:25 POP 2 Vay, zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník
36:13 TRE 2 Giľák, hákování
39:16 POP 3:0 Coulter (Turan, Urbánek)
50:28 TRE 3:1 Hudec D. (Giľák, Conway)