Tipos Extraliga (SR)

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra

2:3

po s.n. (0:2) (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

27.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky, Nové Zámky • 13. kolo • Matej Valkár (@matejvalkar) sk

Tipsport: 1.94 4.48 3.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:38:56)
Je dobojované. HK Nitra odchádza zo štadióna HC Mikron Nové Zámky s bodom naviac. Hostia vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch, po bezgólovej tretej tretine a predĺžení napokon rozhodol Samuel Buček.

65:00

65:00

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.

Samuel Buček dal gól.

Predĺženie o víťazovi duelu nerozhodlo, nasledujú tak samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:06

Gatesov pokus spoza hráča bol zneškodnený Kantorom, ten zlikvidoval aj tutovku Jacksona.

63:30

Manévre hostí v útočnom pásme úspech nepriniesli, Samuel Buček bol viackrát zablokovaný.

62:08

Obrovskú šancu zahodil Čederle, po pase od Harpera zoči voči Kantorovi netrafil bránku.

61:21

Individuálne to tentokrát skúsil novozámocký útočník Troy Loggins, brankár Libor Kašík však úspešne zakročil.

60:59

Domáci manévrujú s pukom na hokejkách v nitrianskom obrannom pásme.

60:09

Ihneď na začiatku predĺženia to skúsil Buček, jeho lišiacku snahu ale domáci zvládli ubrániť.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra nerozhodný, teda 2:2. Nasleduje predĺženie, ktoré sa začne o niekoľko desiatok sekúnd.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:52

Po úspešnom buly pálil nepresne Buček.

58:45

Hostia to ešte skúšajú, od gólu neboli ďaleko spolupracujúci Buček a Gajdoš.

58:28

Do zakončenia sa predral Mamčics, cez skrumáž pred nitrianskou bránkou ale neskóroval.

56:45

Duel sa blíži k svojmu záveru, za súčasného stavu by pochopiteľne nasledovalo predĺženie.

55:39

Čederleho strelu ešte lízol brániaci Laurenčík, Kantor bol takmer prekonaný.

54:37

Gillov teč Kantora jemne zaskočil, domáci brankár však situáciu zvládol.

54:15

Opäť pálil Harper, tentokrát jeho pokusu chýbala razancia. Nitra pokračuje v držaní puku v ofenzíve.

53:44

Harperova strela bola zblokovaná vedľa novozámockej bránky.

53:06

Lee prudko zakončil, jeho pokus zlikvidoval famóznym blokom brániaci Bača.

52:00

Snaha o nitrianske zakončenie úspech nepriniesla, obe mužstvá sa v posledných desiatkach sekúnd výborne blokujú.

50:36

Puk bol mimo hracej plochy, hra sa tak musela prerušiť.

50:25

Bubelov pokus opečiatkoval tyč.

50:06

Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

49:20

Domáci sú v útočnom pásme s pukom, Kašíka však zatiaľ ohrozili iba jediný raz.

48:06

Nové Zámky hrajú v početnej výhode piatich proti štyrom.

48:06

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Sebastián Čederle – 2 min., seknutie.

47:46

Ďalší kuriózny moment, jeden z rozhodcov to tentokrát schytal od brankára Kašíka.

47:34

Gates vyhral vhadzovanie a do zakončenia sa dostal Jackson, úspešný však nebol.

47:19

Dobrú šancu mal Harper, v bránke však namiesto puku skončila iba čepeľ jeho hokejky.

47:02

Sebastián Čederle sa úsmevne zrazil s čiarovým rozhodcom, súčasťou situácie bol aj Andrej Hatala.

46:37

Hru prerušil ofsajd.

45:21

Hra bola prerušená. Poriadnu chvíľu hral bez hokejky Pavel Kantor, zlomila sa mu.

44:56

Gill po dobrom zrýchlení strelou z ľavej strany cez obrancu netrafil bránku.

41:55

Bačov strelecký pokus zlikvidoval pozorný domáci brankár Kantor.

41:44

Osobný trest Stephena Harpera sa skončil.

41:05

Hra bola prerušená, puk sa rozhodcom stratil z dohľadu. Vhadzovanie prebehne pred Kašíkom.

40:15

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra vyrovnaný, teda 2:2. Hostia zvýšili svoj náskok ihneď v úvode tretiny, v presilovej hre skóroval Tomáš Hrnka. Zníženie prišlo do niekoľkých sekúnd, chybu súpera využil Radek Prokeš. V závere potom vyrovnal Austin Farley. Tretia tretina sa začne najskôr o 19:45.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

Richard Ondrušek trestné strieľanie nepremenil, Libor Kašík ho dokázal zneškodniť.

39:59

Alex Cotton – trestné strieľanie, seknutie.

39:44

Nitra hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.

39:14

Hrá sa vo formáte štyria proti štyrom.

38:15

Nitra hrá v početnej výhode štyroch proti trom.

38:15

Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Tomáš Mikúš – 2 min., podrazenie.

37:44

37:44

Stephen Harper – 2+2 min., krosček, nešportové správanie sa.

37:44

Lukáš Kozák – 2 min., pästný súboj, hrubosť.

37:14

37:14

Albert Michnáč – 2 min., krosček.

37:08

37:08

Tím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Je vyrovnané, domáci využili presilovú hru. Priam mimoriadny tlak sprevádzaný jednou ranou za druhou skončil presným zásahom AUSTINA FARLEYHO z dorážky – 2:2.
Asistencia: Albert Michnáč a Roberts Mamčics.

36:03

Hostia sa ubránili enormnému ofenzívnemu tlaku domácich, Mezei zablokoval hneď dvojitý pokus Logginsa.

35:24

35:24

Oliver Fatul – 2 min., držanie protihráča.

35:24

Takmer minútu držali domáci hostí v pomyselnom napätí, gól ale počas avizovaného vylúčenia nestrelili.

34:30

Avizované je vylúčenie hostí, Novozámčania však stále držia puk a útočia.

33:50

Už takmer dve minúty sa hrá bez prerušenia a výraznejšej príležitosti.

32:28

Od modrej strieľal Vitaloš, bol však zablokovaný. Nitrania ostávajú v útočnom pásme.

31:35

Vzhľadom na tesný stav je pochopiteľné, že ani jedno z mužstiev nechce zbytočne chybovať.

30:20

Buček famóznou zadovkou našiel v šanci Harpera, ten ale netrafil Kantorovu bránku.

29:11

Šikovnú individuálnu akciu predviedol Loggins, hostia sa však dokázali ubrániť.

28:50

Domáci sa ocitli v ofsajde.

28:37

Novozámčania síce držia puk v útočnej tretine, už dlho ale nezakončili.

27:20

Kantor musel zasahovať, pri jeho bránke sa následne strhla menšia potýčka.

26:08

25:41

O úspešný strelecký pokus sa pokúsil aj Troy Loggins, uspieť však nedokázal.

25:15

Marc-Olivier Roy to skúšal švihom spomedzi kruhov, zablokoval ho však brániaci Čederle.

24:15

Plexisklá na novozámockom štadióne sú mimoriadne zarosené.

24:08

24:08

Branislav Mezei – 2 min., nedovolené bránenie v hre.

22:40

Tím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Chybu hostí domáci chladnokrvne potrestali. Súboj o puk v rohu klziska skončil prihrávkou pred bránku, autorom bol nitriansky útočník Miloš Bubela. Hrací nástroj ukoristil RADEK PROKEŠ a šikovným bekhendovým zakončením znížil nepriaznivý stav skóre z pohľadu svojho mužstva – 1:2.
Bez asistencie.

22:29

Kantor si po inkasovanom góle napravil chuť úspešným zákrokom proti strele spomedzi kruhov.

21:33

21:33

Tím HK Nitra dal gól! Hostia využili presilovú hru, skvelú prácu odviedol Miloš Bubela. Po jeho akcii a prihrávke strieľal do bránkovej konštrukcie Marek Slovák, gólovú dorážku zapísal TOMÁŠ HRNKA. Domáca obrana a Pavel Kantor boli bezmocní – 0:2.
Asistencia: Marek Slovák a Miloš Bubela.

21:00

Kantor ostáva naďalej neprekonaný, z bočnej strany trafil jeho sieť Robert Jackson.

20:50

Jacksona zneškodnil Kantor.

20:24

Gates a Jackson poslali spolu puk na ľavú stranu, kde ho dokázali vybojovať a vyhodiť preč z pásma brániaci Novozámčania.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra priaznivejší pre hostí, teda 0:1. O jediný presný zásah sa v záverečných desiatkach sekúnd postaral obranca František Gajdoš. Druhá tretina sa začne najskôr o 18:50.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

19:55

Roberts Mamčics – 2 min., nedovolené bránenie v hre.

19:02

Novozámčania boli blízko vyrovnávacieho gólu, svoju šancu však nevyužil Mamčics.

18:33

Tím HK Nitra dal gól! Famózna akcia hostí znamená otvorenie skóre stretnutia. FRANTIŠEK GAJDOŠ to zvládol až na druhý pokus, v prvom prípade bol zablokovaný. Marek Slovák mu adresoval fantastickú zadovku z pravej strany, nitriansky obranca prepálil Kantora z pozície ľavého krídla – 0:1.
Asistencia: Marek Slovák.

17:49

Gajdoš poslal prudký puk na domácu bránku, tú len tesne tečom netrafil Čederle.

17:10

Protiútok domácich sa zakončením neskončil, prečíslenie bolo zablokované.

16:52

Od modrej čiary neúspešne pálil domáci obranca Andrej Hatala.

16:17

Novozámčania vracajú hosťom požičané a držia puk v blízkosti Libora Kašíka.

15:08

14:23

Števuliak opečiatkoval bránkovú konštrukciu.

14:10

Aj druhýkrát za sebou trafil Troy Loggins brániaceho Branislava Mezeia.

14:01

Loggins trafil iba brániaceho Mezeia.

13:50

Od modrej čiary po príprave vypálil Lee, cez skrumáž tiel pred Kašíkovou bránkou však puk do siete nezapadol. Vhadzovať sa bude v nitrianskom obrannom pásme.

13:20

Nahodený puk od modrej čiary musel likvidovať mimoriadne zamestnaný Libor Kašík.

13:08

13:08

Jakub Lacka – 2 min., hákovanie.

12:34

Laurenčík nahodil puk na nitriansku bránku, prišiel aj teč. Domáci pomaly preberajú iniciatívu.

12:14

Novozámčania pokračujú v ofenzívnom znovuzrodení, po šanci Števuliaka dal Kašíkovi zabrať aj Loggins.

11:37

Prehrané buly Nitranov po zakázanom uvoľnení narobilo Kašíkovej defenzíve poriadne problémy, ani táto situácia však presným zásahom neskončila.

10:55

Na opačnej strane ľadovej plochy uspel aj Kantor, vhadzovanie prebehne pred jeho bránkou.

10:43

Z ničoho nič mali domáci obrovskú šancu, zoči voči Kašíkovi zakončoval Roy. Prudká strela z bezprostrednej blízkosti bránky gólom neskončila, hosťujúci brankár situáciu zvládol.

09:51

Od modrej čiary vystrelil František Gajdoš, Kantor zakročil betónmi.

08:40

Kantor s ďalším úspešným zákrokom, Nové Zámky zatiaľ neinkasovali len vďaka nemu.

08:05

Gates po výbornej sťahovačke ohrozil Kantora, domáci brankár opäť uspel.

06:36

S pukom najskôr v útočnom pásme manévroval Okoličány, defenzívu Nových Zámkov ale neprepálil. Strieľal až Buček, nebolo to ale ideálne.

05:21

Spomedzi kruhov strieľal aj Ondrušek, prihral mu Stupka. Kašíka však neohrozil, jeho pokus bol zablokovaný.

04:54

Stupka ohrozil Kašíka spomedzi kruhov, nitriansky brankár zakročil betónmi a puk vyrazil preč.

04:18

Nitra sa rútila do prečíslenia troch hráčov proti jedinému domácemu, hostia však skórovať nedokázali. Pavel Kantor si naďalej drží čisté konto, zlikvidoval ranu Alexa Cottona.

03:25

Pas medzi kruhy dostal Samuel Buček, medzi dvojicou brániacich protihráčov sa však nedokázal prepracovať do zakončenia.

02:57

Hostia sa ihneď po icingu dostali do útoku a ohrozili Kantora, po práci Slováka šikovne pálil Lacka.

02:47

Nitrania to prehnali s ofenzívnou aktivitou a pridlhý pas skončil zakázaným uvoľnením.

02:02

Pri mantineli zabojoval Hrnka, zaujímavý teč vymyslel Čederle. Domáci majú problémy s defenzívou a nedokážu sa dostať vpred.

01:09

Nebezpečný pokus vyslal na Kantorovu bránku Miloš Bubela, domáci brankár však uspel.

00:58

Novozámčania sa snažili prebiť do protiútoku, proti bol však dobre brániaci Oliver Fatul.

00:12

Hra bola ihneď po začiatku zápasu prerušená, puk skončil mimo ľadovej plochy.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Duel sa čoskoro začne, na oboch stranách dnes nastúpi viacero hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v súperovom celku. Dokonca aj tréner Nových Zámkov Erik Čaládi sa pohyboval v štruktúrach HK Nitra.

Videorozhodca: Juraj Konc st.
Novozámčanom sa v novom extraligovom ročníku pomerne výrazne darí, v tabuľke okupujú po dvanástich dueloch výborné tretie miesto. V doterajšom priebehu zatiaľ naviac vo všetkých bezbodových zápasoch zviedli tesný súboj až do konca stretnutí. Zmena nastala až v dvanástom kole, na ľade Spišskej Novej Vsi. Zverenci trénera Erika Čaládiho padli vysoko, konkrétne výsledkom 1:6. O jediný, čestný presný zásah tímu, sa postaral v samom závere skúsený Václav Stupka. Motivácia a cieľ na trináste kolo sú tak jednoznačné – napraviť si chuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu.
“Corgoni” začali sezónu katastrofálne, až na výhru po predĺžení s Michalovcami boli mimoriadne dlho bez bodu. Pomyselný odrazový mostík prišiel vo ôsmom kole, kedy zverenci trénera Antonína Stavjaňu porazili vonku nováčika z Humenného. Odvtedy, až na tesnú prehru v Košiciach, bodovali hneď trikrát. Po piatkovom sfúknutí Banskej Bystrice 10:1 na domácom ľade zvládla Nitra aj napínavý duel v Poprade, kde triumfovala 4:3 po predĺžení. Na presné zásahy Roberta Jacksona, Brenta Gatesa a Sahira Gilla nadviazal aj po sekundárnej asistencii brankára Libora Kašíka ostrieľaný Filip Bajtek. Tím je tak vo výrazne lepšej nálade, než v úvode sezóny.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu trinásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) – 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. náj. Buček

0:2   Farley (NZM)

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Farley – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč
Trenér: Erik Čaládi

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Ridzoň – Harper, Gill, Buček – Bubela, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Griffin – Lacka, Slovák, Okoličány
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Goga, Crman – Gegáň, Orolin – Konc

Diváci: 3 046

13:08 NIT 2 Lacka, hákování
18:33 NIT 0:1 Gajdoš (Slovák)
19:55 NZM 2 Mamčics, nedovolené bránění