HC Olomouc – HC Kometa Brno

4:1

konec (0:0, 3:0, 1:1)

27.10.2023, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 16 • Skupina B • Petr Martínek

A dnešní zápas je u konce. Moravské derby vyhrála Olomouc o tři branky nad Kometou Brno. V poslední části zvyšoval za Olomouc Adam Krásný po krásné kličce. V posledních 2 minutách se přece jen dočkala i Kometa, Jaroslav Panasenko však jen kosmeticky upravil skóre, které vyznělo lépe pro kohouty.
To je z Olomouce všechno, Petr Martínek se bude zase někdy těšit na počtenou. (19:58:11)

59:20

Utkání už se takřka dohrává, i tak oba celky to stále zkouší.

58:35

58:35 Jaroslav PANASENKO - 4:1

58:35

Kometa právě vstřelila branku!
Kometa se dočkala snížení. Přesnou ránu od modré čáry vyslal JAROSLAV PANASENKO. 4:1. Asistence: Filip Šebela a Jan Brabenec.

58:00

Domácí ukořistili puk a zkouší kombinovat, to nemá dlouhého trvání.

57:26

Obloučkem vyhazuje Mora kotouč do bezpečí.

56:49

Pokus hostů vysoko nad Barčáka.

56:36

Brno zataženo ke své brance a usazuje se v útoku.

55:36

Hosté zakládají útok, Mora si však hned bere puk do své moci.

54:05

Barčák pod tlakem hostů, všechny pokusil vyrazil nebo mu pomohla obrana.

53:47

53:47 Adam KRÁSNY - 4:0

53:47

Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí násobí své vedení. Puk se dostal k ADAMU KRÁSNEMU a ten šikovnou kličkou překonal Váňu. 4:0.

53:32

53:00

Nahozením se Brno dostává do útoku, Olomouc záhy vyhazuje.

52:40

Vhazování před Váňou při zkrácené přesilovce hostů.

52:36

52:00

Boj o kotouč u boxu časoměřiče, puk získává Olomouc.

51:32

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Adam Krásny – 2 min., nedovolené bránění.

51:21

Navrátilův pokus skončil na betonech Váni.

50:36

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jan Brabenec – 2 min., vysoká hůl.

50:34

Mora zkazila dalekou přihrávku Komety a zamezila další postup soupeřů dál.

49:59

Olomouc je v útočném pásmu, zasáhnout musela Váňova vyrážečka.

48:59

48:16

Přihrávka Navrátila velmi bídná a Brno vyhazuje puk.

47:38

Menší ohrožení v podoobě vhazování Brna, Olomouc rychle přejíždí dopředu.

46:59

Vojtěch Kubín – 2 min., napadení.

46:40

Hubáček vracející se z trestné lavice v samostatném úniku měl velkou šanci na čtvrtý gól Mory, Váňa byl v tomto duelu lepší.

46:01

45:36

Panasenko z kruhu pro vhazování pálil jen do Barčáka.

45:00

Navrátil málem využil nepřesnosti brněnského hráče a málem při vlastním oslabení dal gól.

44:33

Brněnský Vyhlídal pálil od modré čáry, Barčák byl na jeho pokus připravený.

44:16

Mora hned vyhazuje puk na druhou stranu.

44:01

Tomáš Hubáček – 2 min., sekání.

43:37

U puku domácí, jejich přechod do útoku úspěšný, moc dlouho v něm ale nejsou.

42:27

Brankáři se zatím moc nemuseli zapojovat, hra spíše probíhá ve středu kluziště.

41:16

Přechod Brna do útočné třetiny skončil jen jedinou střelou.

40:30

Brněnské přejetí do útoku nemělo dlouhého trvání a domácí otáčí.

40:05

Vhazování pro Brno.

40:01

Druhá dvacetiminutovka už nabídla tři góly a to všechny na straně domácí Olomouce. V 29. minutě při přesilovce Mory Kalman střílel od modré čáry a před Váňou se vytvořila skrumáž. Z ní vydoloval kotouč Tomáš Hubáček, který beckhendovou dorážkou otevřel skóre utkání. Podruhé zajásala střídačka domácích na prahu 36. minuty, když Bartok zvýšil na 2:0. Nedisciplinovanost Komety potrestala ve druhé části Mora ještě jednou, Filip Vaněk 20 vteřin před sirénou zvýšil už na 3:0.

40:00

39:40

39:40 Filip VANĚK - 3:0

39:40

Hanáci jdou do tříbrankového vedení. Přesnou střelu z kruhu vyslal FILIP VANĚK. 3:0. Asistence: Adam Kalman a Tomáš Navrátil.

38:57

Brno okamžitě vyhodilo, Olomouc při návratu byla v ofsajdu.

38:37

Dominik Hamák – 2 min., hákování.

38:16

Brno přechází do útočné třetiny, puk má záhy Olomouc.

37:29

Po nadějných dorážkách se Brno osvobozuje, ale na dlouho.

36:27

Hned po brance samostatný únik Mináře, rychle však zastaven obranou Brna.

36:02

36:02 Marek Patrik Bartok - 2:0

36:02

MAREK PATRIK BARTOK dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma a přesně zamířil k přední tyči. 2:0. Asistence: Marek Balog a Timo Holaň.

35:38

Volný puk získává jeden z domácích, nyní ho mají na holi hosté z Brna.

34:33

Brno bere kotouč a i hosté chtějí mít více ze hry než domácí mužstvo.

34:00

Domácí byli v útoku po dobu asi 30 vteřin, žádné výrázné ohrožení Váni neproběhlo.

32:40

Brym po návratu z trestné lavice chtěl odčinit své vyloučení, avšak v samostatném úniku neuspěl.

32:30

31:56

Při návratu Komety do útočné třetiny zastavil hosty ofsajd.

31:36

Brno se vrátilo, ale hned pásmo ztrácí.

31:16

Olomouc se osvobodila a chvíli to vypadalo na nějakou šanci.

30:30

Matyáš Brym – 2 min., napadení.

30:00

Mora nemá dost a opět kombinuje a střílí.

29:09

29:09 Tomáš HUBÁČEK - 1:0

29:09

Kalman střílel od modré čáry a před Váňou se vytvořila skrumáž. Z ní vydoloval kotouč TOMÁŠ HUBÁČEK, který bekhendovou dorážkou otevřel skóre utkání. 1:0. Asistence: Vojtěch Prokop a Adam Kalman.

28:49

Brno hned na to vyhazuje.

28:27

Olomouc se drží v útoku a vymýšlí pokusy na Váňu.

27:30

Michal Hartl – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michal Hartl.

27:27

Navrátil mohl trefit odkrytou část Váňovy branky, při svém pokusu neměl puk pořádně na čepeli.

25:46

Brno hrozí při pobytu v útoku, hra se záhy přesunuje na druhou stranu.

24:25

Brabenec zapomenutý olomouckou obranou pálil vedle Barčáka.

23:27

Černý měl nadějný pokus, Váňa puk zachytil a hned rozehrál.

22:45

22:16

Opět jen slabé vyhození Mory, Kometa si však dala načas s návratem.

21:48

Šebela zkusil vypálit tvrdý projektil z pravé strany, Barčák si puk pohlídal.

21:16

Olomouc sice vyhodila, ale jen ke středovému logu.

20:45

Peter Holéczy – 2 min., hákování.

20:40

Hosté jsou v útoku a domácím se nedaří získat kotouč.

20:05

Úvodní vhazování pro Brno.

20:01

Skončilo prvních 20 minut, během kterých jsme branku neviděli. Navíc se hraje čistě bez vyloučení a ani se moc nepřerušuje a tak hra rychle plyne. Domácí hokejisté mají krom podpory rodičů a kamarádů na zimáku také podporu hloučku místních Ultras a tak je toto utkání pro ně tak trochu speciální. I když se jedná o dorost, moravské derby je moravské derby, ať hraje jakákoliv kategorie.

20:00

19:47

Mora v útoku a její poklusy nevypadají špatně.

19:00

Štulo jel v samostatném úniku na Barčáka, ten si tuto akci pohlídal.

18:00

Černého pokus mířil na branku Váni, ten mohl zůstat v klidu.

16:28

Nepřesná nahrávka a puk plachtí až za gólmanem Brna Váňou.

15:37

Betony Barčáka vyrazily střelu po návratu Brna do útoku.

15:16

Nepřesná daleká střela Brna a hra se přesunuje dopředu.

14:05

Po zmatkách před vlastní brankou Kometa na chvíli vyjela ven

13:38

Dlouhá přihrávka Barčáka kýžený efekt neměla, Kometa hru otáčí.

12:38

Po pokusu Brna teď zkouší získat útočné pásmo Mora.

11:55

Kukleta prověřil lapačku Barčáka, která byla připravena a stále má tak čisté konto.

11:38

Oba celky se chtějí usídlit v útoku, nikomu to na moc dlouho nevychází.

10:45

Olomouc zakládá nový útok, průnik jim brzdí ofsajd.

10:00

Boj u mantinelu za Váňou, Brno jen na chvíli vyvezlo puk ven.

09:10

Křižná přihrávka se nezdařila a Olomouc musí dobýt útočné pásmo znovu.

08:27

Boj o kotouč za Barčákem, s pukem vyjíždí Olomouc.

08:05

Olomouc přejela dopředu, ale hra se hned otáčí.

07:40

Šebela na poprvé narazil na obránce Mory, napodruhé mu Barčák ukázal svou lapačku.

07:15

Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Barčákem.

06:47

Mora se usídlila v útoku a Váňa je zkoušen, zatím drží.

05:50

U puku je Olomouc, snažící se prostoupit do útočné třetiny, není tam moc dlouho.

05:10

Brno jede do útoku, ale nedrží pásmo moc dlouho.

04:05

Střela od olomouckého před brankou neměla dostatečnou razanci a šla jen vedle Váni.

03:20

Střela z boku na Bračáka od Panasenka, ten byl u tyče připraven pokrýt.

03:07

Brabenec to zkousil vyslat na Barčáka, ten měl připravenou lapačku.

02:30

Boj o kotouč za brankou kterou stráží Váňa.

01:30

Útočný výpad Brna zakončen zkaženou přihrávkou do tutovky.

00:48

První šance mají na svědomí domácí, Holéczy byl blízko.

00:05

Vhazování se vydařilo Olomouci.

00:01

Olomouc dnes nastoupí v bílých dresech, Kometa oblékne modré dresy.
Poslední vzájemný zápas
Ten se odehrál na ledě Brna před měsícem a za stavu 3:3 dospěl až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl ve prospěch kohoutů v 8. sérii Tomáš Navrátil. Bude dnes 60 minut stačit nebo se bude muset i dnes nastavovat?

HC Olomouc: Barčák (Jareš) – Hubáček, Holéczy, Kalman, Vaněk, Přidal (A), Holaň, V. Černý – Prokop, Minář (A), Brym – Navrátil (C), Sekanina, Krásny – Vogl, Bartok, Koryčanský – Balog.
Trenér: Petr Rutar

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (A), Polák, J. Veselý, Panasenko, M. Mátl (C), Bína – Štulo, Kubín, Šebela (A) – Šulla, Brabenec, Hartl – Kerbler, Stibůrek, Hamák – Čajka, Kukleta.
Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Poláček – Kučera, Lainka.
HC Kometa Brno
Hostující celek je s 25 body třetí ve skupině. Stejný počet bodů mají i Pardubice, ty mají ale odehráno o 2 zápasy méně. Brno je po Hradci Králové nejofenzivnějším celkem skupiny s 53 góly. Avšak v posledních 5 duelech získala Kometa jen 6 bodů, naposledy hrála doma s Přerovem a byla z toho vysoká výhra 8:2 pro jihomoravský celek. Brno má ve svém kádru lídra kanadského bodování celé skupiny B Jana Brabence. 23 bodů, z toho 8 gólů a 15 asistencí jsou jeho čísla.
HC Olomouc
Kohouti se zatím nemají moc čím chlubit. Mora je po 15 zápasech na posledním místě se ziskem 13 bodů. Skóre zatím činí 24:63, což je nejmenší počet vstřelených gólů a největší počet inkasovaných branek. Z posledních 5 střetnutí vybojovala Olomouc jeden bod, naposledy to domácím nevyšlo na ledě Jihlavy, kde padla 1:5. S 12 body je nejproduktivnějším hráčem Tomáš Navrátil za 7 branek a 5 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Branky a nahrávky: 30. Hubáček (Prokop, Kalman), 37. Bartok (Balog, Holaň), 40. Vaněk (Kalman, T. Navrátil), 54. Krásny (Kalman) – 59. Panasenko (Šebela, Brabenec)

HC Olomouc: Barčák (Jareš) – Hubáček, Holéczy, Kalman, Vaněk, Přidal (A), Holaň, V. Černý – Prokop, Minář (A), Brym – T. Navrátil (C), Sekanina, Krásny – Vogl, Bartok, Koryčanský – Balog.

Rozhodčí: Poláček – Kučera, Lainka

20:45 OLO 2 Holéczy, hákování
27:30 KOM 2 Hartl, příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Hartl
29:09 OLO 1:0 Hubáček (Prokop, Kalman)
30:30 OLO 2 Brym, napadení
36:02 OLO 2:0 Bartok (Balog, Holaň)
38:37 KOM 2 Hamák, hákování