1. liga (SR)

HKM Rimavská Sobota – HK Gladiators Trnava

7:5

konec (3:0, 3:2, 1:3)

24.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Rimavská Sobota • 12. kolo • Matej Kubove (@Matej Kubove) sk

Tipsport: 1.92 4.45 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nakoniec z toho bola zaujímavá prestrelka, ale Trnava prehrala siedmy raz po sebe a ostáva posledná. Rimavská Sobota poskočila na deviate miesto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:25:08)

59:02

Oddychový čas Trnavy.

58:35

Brankár Nagy na striedačke, Trnava to ešte skúsi v šestici.

57:48

Oddychový čas Rimavskej Soboty.

57:48

Trnava dala gól!
Alapuranen vyhral buly v útočnom pásme, puk si okamžite prebral ALEX FRANTIŠEK KUPKA a svojou siedmym gólom v sezóne trafil mimo dosah NAgya.

57:46

Zakázané uvoľnenie Rimavskej Soboty.

56:32

Skóre sa ešte mení, rozdelenie bodov to už nezmení. Jurák prihral pred bránkovisko, kde bol voľný ADAM HAŠČIČ a ten zblízka prekonal Nagya.

55:13

Počas posledných minút sa toho veľa nestalo. Trnava už viac-menej pochopila, že prehrá siedmy zápas za sebou.

53:49

Rimavská Sobota znova získala momentum na svoju stranu. Hrá aktívne a snaží sa všetko kontrolovať.

51:18

Tím Rimavská Sobota práve strelil gól!
Ak sa zdalo, že Trnava ešte môže so zápasom niečo urobiť, tak znova je to už asi bezpredmetné. Kupka síce zobral puk jednému zo súperov, ale medzi kruhmi si ho našiel VLADISLAV SOLOMONČAK a prudkou strelou švihom trafil presne.

50:46

AAPO ALAPURANEN patrí dnes k tomu lepšiemu, čo na strane hostí je. Strieľa svoj druhý gól po tom, ako sa k nemu od betónu Nagya odrazil puk. Fín ho poslal rýchlo do siete.

50:02

Aj keď je Trnava v tretej tretine herne lepšia, tak sa jej nedarí pridať ďalšie góly a to s pribúdajúcim časom začína byť vážny problém.

49:08

Vylúčenie v tíme HKM Rimavská Sobota:
Michail Šabanov – 2 min., hákovanie.

46:13

Trnava sa síce drží v útočnom pásme, avšak nedarí sa jej výraznejšie ohroziť Nagya.

45:19

Miklík bol prakticky sám medzi kruhmi, skúsil strelu švihom. Veľmi dobre zasiahol brankár Nagy.

45:02

Martin Čunderlík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

44:32

Ružek ušiel defenzíve Rimavskej Soboty iba na chvíľu, rýchlo sa k nemu stihol stiahnuť Danko a Nagy vypichol puk hokejkou.

43:22

Ďaloga prihrával pred bránkovisko, následne strieľal Soveľ, lenže trafil hráčov pred sebou.

42:13

Jadrný dostal pukom do jedného z menej chránených miest a ostal ležať na ľade. Nakoniec po svojich zamieril na striedačke.

41:27

Miklík prudkou prihrávkou poslal puk pred bránkovisko, tam bol pripravený Nagy, ktorému pomohli aj obrancovia.

40:58

Trnava sa na začiatku tretej tretiny snaží hrať aktívne, ale Rimavská Sobota veľmi dobre bráni svoje pásmo.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Rimavská Sobota aj v druhej tretine strelila tri góly, rovnako ako v prvej. Síce dva razy inkasovala, ale napriek tomu jasne mieri za výhrou v tomto domácom stretnutí.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

37:30

Strela od modrej čiary bola zrazená jedným z hráčov domáceho tímu presne do miest, kde stál Fín AAPO ALAPURANEN. Ten mal pred sebou iba odkrytú svätyňu.

36:41

Ďaloga takmer v šanci našiel Ďuriša, lenže puk zo vzduchu nedokázal zakončiť. Na druhej strane sa do bránkoviska natlačil Haščič, neprekonal Nagya.

34:56

Škultéty si nakorčuľoval do pomerne dobrej streleckej pozícii, ale jeho pokus opäť chytá Adam Nagy.

33:49

Trnava je v plnom počte.

32:24

Presilovka o dvoch hráčov je využitá, nakoľko Šabanov posunul puk na ľavý kruh a JURIJ NAZAROV tvrdou ranou nedal šancu Nagyovi.

31:49

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
Matúš Nagy – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

30:57

Michel Miklík – 2 min., hákovanie.

30:51

29:41

Hostia sa predsa len dnes zapíšu minimálne raz na streleckú listinu, pretože ALEX FRANTIŠEK KUPKA vypichol puk Nazarovi, potiahol kontru troch proti jednému a po výmene puku bol aj na jej konci.

28:51

Richard Marko – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

28:18

Trnava sa neúspešne snažila prejsť do útočného pásma. Dvakrát ju zastavilo ofsajdové postavenie a následne zakázané uvoľnenie.

26:59

Ružek zaujímavo nahodil puk od mantinelu na bránu súpera, ale Nagy si dal pozor a dobre zareagoval.

25:45

Trnava je v poriadnych problémoch, z tohto sa už asi nedostane. Jurij Nazarov poslal strelu od modrej čiary, ktorá vďaka clone a teču JAKUBA SOVEĽA skončila v sieti.

24:36

Michel Miklík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

24:26

Ďaloga sa natlačil do bránkoviska, ale Nagy veľmi dobre zasiahol a ešte lepšie pokryl dorážku Ďuriša.

23:49

Trnava by síce rada strelila konečne nejaký gól, ale v ofenzívnej tretine je to nesmierne statické.

22:15

Trnava síce bola na začiatku druhej tretiny aktívnejšia, ale nedala gól a spravila chybu vzadu, keďže pred bránkovisko ostal sám MICHAIL ŠABANOV a ten strieľa svoj druhý gól.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:57

Martin Ďaloga – 2 min., hákovanie.

18:06

Jadrný si krásne potiahol puk cez posledného obrancu pred bránkovisko, kde mu síce vyskočil, ale bejzbalovo ho parádne trafil. Matúš Nagy skvele zasiahol lapačkou.

17:27

Šabanov nepríjemne poslal puk do bránkoviska súpera, ale Solomončak zblízka neprekonal gólmana súpera.

15:31

Haščič sa veľmi dobre natlačil cez posledného obrancu, ale jeho pokus bekhendom skončil dobrým zákrokom Nagya.

14:55

14:38

Trnava so štyrmi hráčmi.

14:01

Rimavská Sobota je v plnom počte a hrá krátku presilovku o dvoch hráčov.

12:55

Presilovka Trnavy trvala iba zhruba pol minúty a teraz už hrá v početnej prevahe Rimavská Sobota.

12:55

Richard Marko – 2 min., nedovolené bránenie.

12:38

Matúš Nagy – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

12:01

Michail Šabanov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

10:49

Ejem spravil chybu pred vlastnou bránkou, keďže mu puk preskočil hokejku. Strelu domácich z dobrej pozície ale zablokoval Korím.

09:29

Trnava každopádne vpredu zlepšila prístup a je aktívna. Z mierneho uhlu to skúsil Ružek, pozor si však dal Nagy.

08:23

Galimov zahodil nemožné! Ocitol sa s pukom na hokejke pred úplne prázdnou bránkou, ale trafil iba brvno. Tento moment doslova vystihuje, ako sa Trnave v posledných dňoch nedarí.

08:04

Trnava smerovala do protiútoku dvoch proti jednému a Jurák mohol znížiť skóre, ale netrafil puk podľa predstáv.

07:44

Chvíľu sa nehrá, pretože po posunutí bránky musia byť v akcii aj ľadári.

06:51

Zakázané uvoľnenie Trnavy.

05:44

Tvrdá strela od modrej čiary smerovala tesne nad domácu bránku, ale puk sa odrazil späť do bránkoviska. Adam Nagy sa mu uhýbal, aby si ho nezrazil za čiaru.

04:58

Striedanie v tíme HK Gladiators Trnava:
z ihriska odchádza Juraj Hollý, prichádza Matúš Nagy.

04:58

Trnava je v obrovskej kríze. Dnes chcela ukončiť sériu šiestich prehier, ale zdá sa, že z toho siedma porážka. Domáci hrajú jednoducho. Lenďák prihral spoza vlastnej brány do stredného pásma, kde si MICHAIL ŠABANOV puk až príliš jednoducho prehodil cez Škultétyho a zblízka prekonal Hollého.

04:09

Presilová hra je využitá už po jedenástich sekundách. Obranca MICHAL FRÍDEL sa vďaka robustnej postavy dostal pred brankára Hollého, aby mu clonil, čo sa ukázalo ako skvelý ťah, keďže dorazil za čiaru strelu Ordzovenského od modrej.

03:58

Bogdan Jakovlev – 2 min., sekanie.

03:39

Hra sa rozbehla a Rimavská Sobota nabudená gólom chce pridať ďalšie zásahy, čo sa jej momentálne nedarí.

02:22

Tužinský z krídla prihral pred bránkovisko, kde dostal mladý ĽUBOMÍR HOJO dosť času na to, aby puk zodvihol pod brvno a strelil svoj prvý gól v sezóne.

01:29

Šabanov sa síce dostal k strele na pravom kruhu, ale zrazený pokus skončil až na ochrannej sieti.

00:36

Ejem získal puk vo svojej tretine a chcel nájsť vpredu Galimova, ktorému puk z hokejky ušiel.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HKM Rimavská Sobota: A. Nagy (Pončák) – Frídel, Ordzovenský, Soveľ, Lenďák, Rákoš, Danko, Klajban, Kožuch – Ďuriš, Cútt, Ďaloga – Solomončak, Nazarov, Šabanov – Jadrný, Mlynčár, Novota – Tužinský, Hojo, Čunderlík
Tréner: Vladimír Klinga

HK Gladiators Trnava: Hollý (M. Nagy) – Ejem, Korím, Marko, Škultéty, Kadirov, Kocúr, Štefanka, Korytko – Haščič, Jurák, Galimov – Jakovlev, Kukumberg, Miklík – Alapuranen, Kupka, Ružek – Moncman, Krištofík, Piskarev
Tréner: Martin Baran

Rozhodca: Adamec, Valach – Jonec, Haringa.
HKM Rimavská Sobota sa ako nováčik nachádza na desiatom mieste tabuľky, kde má na konte 13 bodov. Naposledy porazila Trebišov a ukončila dlhú sériu prehier. Doposiaľ tento tím vyhral štyri zápasy.

HK Gladiators Trnava je v poriadnej kríze, pretože prehral šesťkrát v rade a na poslednej priečke má iba desať bodov. Jediný raz mužstvo trénera Barana vyhralo v riadnom hracom čase, iba dvakrát za dva body. Nutne potrebuje uspieť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

7:5

Branky a nahrávky: 3. Hojo (Tužinský, Čunderlík), 5. Frídel (Ordzovenský, Cútt), 5. Šabanov (Lenďák, Danko), 23. Šabanov (Nazarov), 26. Soveľ (Nazarov, Lenďák), 33. Nazarov (Šabanov, Ordzovenský), 52. Solomončak (Šabanov) – 30. Kupka (Alapuranen), 38. Alapuranen (Korím), 51. Alapuranen, 57. Haščič (Jurák, Galimov), 58. Kupka (Alapuranen)

Trenér: Vladimír Klinga

HK Gladiators Trnava: Hollý (5. M. Nagy) – Ejem, Korím, Marko, Škultéty, Kadirov, Kocúr, Štefanka, Korytko – Haščič, Jurák, Galimov – Jakovlev, Kukumberg, Miklík – Alapuranen, Kupka, Ružek – Moncman, Krištofík, Piskarev
Trenér: Martin Baran

Rozhodčí: Adamec, Valach – Jonec, Haringa

02:22 HRS 1:0 Hojo (Tužinský, Čunderlík)
03:58 TRN 2 Jakovlev, sekání
04:09 HRS 2:0 Frídel (Ordzovenský, Cútt)
04:58 HRS 3:0 Šabanov (Lenďák, Danko)
04:58 TRN -Hollý +Nagy (Střídání)
12:01 HRS 2 Šabanov, vysoká hůl
12:38 TRN 2 Nagy, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
12:55 TRN 2 Marko, nedovolené bránění
18:57 HRS 2 Ďaloga, hákování
22:15 HRS 4:0 Šabanov (Nazarov)
24:36 TRN 2 Miklík, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
25:45 HRS 5:0 Soveľ (Nazarov, Lenďák)
28:51 TRN 2 Marko, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
29:41 TRN 5:1 Kupka (Alapuranen)
30:57 TRN 2 Miklík, hákování
31:49 TRN 2 Nagy, zdržování hry / posunutá branka
32:24 HRS 6:1 Nazarov (Šabanov, Ordzovenský)
37:30 TRN 6:2 Alapuranen (Korím)
45:02 HRS 2 Čunderlík, vysoká hůl
49:08 HRS 2 Šabanov, hákování
50:46 TRN 6:3 Alapuranen