2:4

konec (0:1, 1:1, 1:2)

17.10.2023, 19:30 • TIWAG Arena, Innsbruck • 6. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 7.26 5.46 1.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno a hosté si odváží všechny body. Ve třetí třetině se švédský celek prosadil jako první a ve 42. minutě se střelou z mezikruží trefil Axel Sandin-Pellika a vše vypadalo jasně. Jenže v 50. minutě se do jednoho z mála útoků dostal i Innsbruck a Kele Steffler vrátil svůj celek do hry. Došlo pak i na závěrečnou power-play, tu ale v úplném konci potrestal Pär Lindholm a uzavřel skóre na 2:4.

Innsbruck je po této prohře na průběžném 14. místě s devíti body, Skellefteå je šestá s 12 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:45:03)

Skellefteå právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Hosté dostali puk ze svého pásma, dostihl jej v bruslařském souboji PÄR LINDHOLM a doklepl jej do prázdné branky – 2:4. Bez asistence.

59:08

Je tu ještě oddechový čas pro Innsbruck, domácí vymýšlí možná poslední útok.

59:08

Nahození od levého mantinelu, Lindvall musel po delší době vytáhnout pohotový zákrok.

58:30

Teď je už ale gólman na střídačce, domácí tým hraje power-play.

58:20

Gratzer se už chystal na střídačku, byl ale ještě zastaven, situace nebyla ideální.

57:44

Z. Forsfjäll se snažil protlačit puk zpoza branky na brankoviště, obrana Innsbrucku jej ale zvládla zablokovat.

56:59

Innsbruck přečkal oslabení a zase hraje v plném počtu.

56:40

Závar před brankou domácích, Gratzer polapil i střelu z mezikruží.

55:52

Gratzer drží šance svého celku na případné srovnání skóre, nyní si věděl rady i v oslabení.

54:59

Přesilovka pro hosty, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Daniel Jakubitzka.

53:47

Lindström a po něm i Pudas zakončovali z pravého křídla, gólman Innsbrucku má další dva úspěšné zákroky.

53:15

Puk letěl přes všechny čáry, hosté mají možnost rozehrát další postupnou akci.

52:34

Oscar Lindberg si najížděl z levé strany, vyslal rychlou střelu, tohle ale Gratzer dokázal vytěsnit.

51:29

Skellefteå pokračuje se své snaze o další úder, nyní se ale z holí hráčů vytratil klid na zakončení.

50:44

Za hosty hrozil Pudas, Gratzer měl co dělat, aby tento nepříjemný pokus vyrazil mimo své brankoviště.

49:57

49:57 Kele STEFFLER - 2:3

49:57

Innsbruck právě vstřelil branku!
Je sníženo a máme založeno na drama. Do útočného pásma se dostal KELE STEFFLER, kličkou na střed se zbavil obránce a prudkou ranou zápěstím překvapil Lindvalla – 2:3! Asistence: Nicholas Albano.

49:24

Od modré čáry vystřelil Sandin-Pellika, Gratzer puk vyrazil vedle své pravé tyčky.

49:18

Puk je mimo ledovou plochu, je to teď tak trochu rozkouskované, což vyhovuje hlavně hostům. Ti nemusí tvořit.

48:16

Další střelecký pokus hostů, ti jsou teď v opravdu velké herní pohodě.

47:35

Ofsajd domácích, až příliš rychlý byl Kevin Roy.

46:35

Z levé strany střílel přes obránce Sikura, gólman Gratzer si puk dokázal najít a vyrazil jej.

45:51

Oba celky jsou zase v plném počtu.

44:41

Hra ve čtyřech na obou stranách nepřináší šance, spíše se hraje ve středním pásmu.

43:51

Vylučuje se na obou stranách, domácí Nathanael Halbert obdržel dvě minuty za krosček, hostující Lukas Vesterlund zase dvě minuty za úder do hlavy.

43:42

Gratzer se dostal až mimo své brankoviště, ale i v této nepříjemné pozici dokázal branku uhájit.

42:49

Hosté jsou opět v laufu a cítí šanci zápas definitivně rozhodnout ve svůj prospěch.

41:43

41:43 Axel SANDIN-PELLIKA - 1:3

41:43

Už je to ale o dvě branky! Hosté se bleskově dostali do útočného pásma, od levého mantinelu poslal bekhendovou příhru Sanndberg, mezi kruhy si zpracoval AXEL SANDIN-PELLIKA a ranou podél levého betonu překonal Gratzera – 1:3. Asistence: Filip Sandberg, Oskar Nillson.

41:05

Následoval ale rychlý kontr Innsbrucku a střela z levého kruhu. Lindvall se stihl přemístit a puk vyrazil!

40:50

I úvod třetí části mají lepší hosté, snaží se o okamžitý výpad.

Trestné minuty: 0:2
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté stále drží jednobrankové vedení. Tentokrát je to ale 1:2. Jako první se v této třetině prosadili domácí a ve 22. minutě srovnal ranou pod horní tyčku Senna Peeters. S postupujícím časem se ale hosté zase dostali do tempa, přebrali iniciativu a v 36. minutě se ranou zápěstím trefil Linus Lindström. Švédský celek je tak i nadále blíže k výhře a bodům.

40:00

39:51

Hosté se nyní sami zbavili útočného pásma, zbytek třetiny odehrají u červené čáry.

38:50

Innsbruck se už snaží přežít závěr třetiny bez úhony a případně neinkasovat ještě potřetí.

37:53

A gólman Innsbrucku si poradil i se střelou Pudase. Teď je to prakticky hokej na jednu branku.

37:39

Třetí branku měl na holi Heikkinen, jeho zakončení z prostor u brankoviště ale za potlesku tribun zneškodnil skvělý Gratzer.

36:21

A Skellefteå pokračuje v náporu. Gratzer je v ohni střel.

35:29

35:29 Linus LINDSTRÖM - 1:2

35:29

Teď už ale ani on neodolal vytrvalému náporu a inkasoval. Sandberg zadovkou našel LINUSE LINDSTRÖMA a ten prudkou ranou zápěstím trefil horní růžek Gratzerovy branky – 1:2. Asistence: Filip Sandberg.

35:10

Gratzer ale na brankovišti vládne, nyní vleže vyřešil střelu z levé strany.

34:35

Pudas nenašel na modré čáře prostor pro střelu, raději tak rozehrál do šířky. Hosté nyní tlačí.

33:12

Na gólmanovi Innsbrucku si vylámal zuby i Vuollet, vhazovat se bude po levici brankáře Gratzera.

32:47

Z pravého kruhu vystřelil hostující Sikura, Gratzer měl ale dobrý výhled a povedlo se mu puk vytěsnit.

31:39

Protiútok Innsbrucku táhl Green a byl i tím, kdo před LIndvallem zakončoval. Gˇolman švédského celku zvládl puk přikrýt a přerušit hru.

30:55

Skellefteå se začíná nadechovat k velkému tlaku, bránící celek vytváří před Gratzerem obranný val.

30:20

U vrcholu pravého kruhu byl na chvíli volný Lindberg, ani on ale Gratzerovu branku netrefil.

29:59

Další nahození od modré čáry, tohle letělo nad branku domácích.

28:54

Nesupěl ani Sikura, ten se sám zbrzdil u modré čáry.

27:46

Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat ke tvrdé střele od modré čáry, vše ale pohořelo na nepřesné přihrávce Eliase Salomonssona.

26:22

Po delší době se ke střele dostali i hosté, Heikkinen ale trefil jen připraveného Gratzera.

25:30

Innsbruck je po vyrovnávací trefě tím aktivnějším týmem, hosté se teď pouze brání.

24:23

Další střela domácích, nyní od Rockwooda, opět zakročil pozorný Lindvall.

23:25

Protiútok Innsbrucku byl ve formě brejku dva na jednoho, zakončoval Schintler, ale jen do Lindvallova postoje.

22:49

Už zase Skellefteå při puku, je to ale bez střeleckého vyjádření.

21:52

21:52 Senna PEETERS - 1:1

21:52

Teď už si ale domácí uvědomili, že hrají přesilovku, udržel se v útočném pásmu a po přihrávce k modré čáře vystřelil SENNA PEETERS. Jeho tvrdá rána zaplula pod horní tyčku Lindvallovy branky a je to 1:1. Asistence: Dario Winkler, Kevin Roy.

20:45

V úvodu druhé části mají puk hostující hráči a snaží se probít do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:16.
Statistiky

Střely na branku: 3:12
Zásahy brankářů: 11:3
Vyhraná vhazování: 5:6
První třetina je za námi a my sledovali hokej ve vysokém tempu, ale s minimem šanci na obou stranách. O něco více ze hry měli hosté ze Švédska, Gratzer v brance Innsbrucku vyřešil několik ošemetných situací a už to vypadalo, že se v této části gólu nedočkáme, tak třináct sekund před koncem se před brankou domácích objevil Lukas Vesterlund a sklepl Sikurovu přihrávku za brankovou čáru. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:52

Ještě jedno vyloučení na straně hostů, dvě minuty za hrubost obdržel Oscar Lindberg.

19:47

19:47 Lukas VESTERLUND - 0:1

19:47

Hosté se dostávají gólem do šatny do vedení. Zpoza branky vyjel Sikura, přihral na brankoviště, kde číhal LUKAS VESTERLUND a ten zblízka sklepl puk za marně zasahujícího Gratzera – 0:1. Asistence: Dylan Sikura.

18:59

Winkler urputně bojoval o puk v rohu kluziště v pásmu hostů, proti přesile ale nakonec neuspěl a dopředu už jde Skellefteå.

17:51

Zase je vše u Gratzera, střela z otočky letěla nad jeho branku.

17:09

Po dlouhé době se k zákroku dostal i na druhé straně Lindvall, ten čelil výpadu středem.

16:24

Hosté dostali hru z rohu kluziště ke kruhům, odkud zakončoval Lundberg. Jeho rána letěla nad branku.

15:11

Další střela švédského týmu, Gratzer se však na brankovišti dobře roztáhl a puk zvládl zastavit.

14:17

Po zpětné přihrávce na modrou čáru se ke střele cpal M. Lindholm, v rozhodujícím okamžiku mu ale ujel puk od hole a Innsbruck se už cpal do náznaku protiútoku.

13:04

Domácí gólman Gratzer teď vychytal zcela volného Heikkinena, který se objevil mezi kruhy. Bleskurychlá lapačka ale zabránila úvodnímu gólu utkání.

12:45

Hosté jsou zatím aktivnějším celkem, finální fáze ale skřípe.

11:37

Už se zase hraje u branky Innsbrucku, stále ale sledujeme hru prakticky bez střeleckého zakončení.

10:38

Domácí Roy se pokoušel kličkami se dostat ke kruhům a vystřelit, těsně před vyvrcholením akce však o puk přišel.

09:41

Lindholm nevydoloval puk z rohu kluziště, domácí poté dostali hru do středního pásma.

08:54

Lindström střílel od levého mantinelu, gólman Innsbrucku měl ale dobrý výhled a neměl problém puk vyrazit.

07:44

Šance hostů, po průniku přes modrou čáru přišla bekhendová střela na vzdálenější tyčku, Gratzer vykopl betonem.

06:45

Po akčním úvodu tu máme menší útlum a čekáme na výraznější hokejový moment.

05:59

Vyhození domácích přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepískalo.

04:40

Další přerušení hry, nyní se vhazuje u gólmana Gratzera. Skellefteå se snaží o nějaký ten tlak.

03:44

Vhazování ve středním pásmu, proti pravidlům se provinil hostující Heikkinen.

03:12

Úvod zápasu se hraje ve velkém tempu a bez přerušení hry. Hra se přelévá ze strany na stranu.

02:21

Střela domácích z takřka nulového úhlu, Lindvall vše jen kontroloval u své levé tyčky.

01:43

Innsbruck poprvé v útočném pásmu, tohle ale skončilo jen za Lindvallovou brankou.

00:34

Hosté se hned usadili v útočném pásmu a po přiklepnutí M. Forsfjälla střílel od modré čáry Pudas. Trefil přesně postoj gólmana Gratzera.

00:01

HC TWK Innsbruck: Gratzer (Buitenhuis) – Lattner (C), Halbert, Steffler, Albano, Jakubitzka, Krogsgaard, Ulmer, Kerber – Green, Mackin, Shaw – Peeters, Rockwood, Roy (A) – Winkler, Ludin, Bär – Schintler, Mader (A), Ploner.
Trenér: Mitch Okeefe

Skellefteå AIK: Lindvall (Rautio) – Pudas (C), M. Forsfjäll, Salomonsson, Lundberg, Sandin-Pellika, Nilsson, Granberg, Vesterlund – Vuollet, P. Lindholm (A), Sikura – Heikkinen, Lindberg, Hugg (A) – Sandberg, Lindström, M. Lindholm – Dzierkals, Z. Forsfjäll, Keilin.
Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: Nikolić (AUT), Piragić (CRO) – Seewald (AUT), Sparer (AUT).
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v TIWAG Areně začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Zápas budou jako hlavní řídit Kristijan Nikolić z Rakouska a Trpimir Piragić z Chorvatska, kterým budou na čárách asistovat Elias Seewald a Daniel Sparer, oba z Rakouska.
Vzájemné zápasy

V této kolonce zatím svítí prázdné místo, soupeře tak dnes čeká premiéra.
Skellefteå AIK

Také švédský celek má jistotu postupu, také on si z dosavadních pěti odehraných soubojů odnesl devět bodů. V prvním utkání Ligy mistrů porazil 4:0 jiný rakouský mančaft, a sice Salzburg, následovaly těsné porážky 3:4 a 0:1 s Pardubicemi, resp. Rouenem, ovšem poté pro změnu dvě výhry za sebou, 5:3 na ledě Tappary a 2:1 v Košicích.
Nejlepšími hráči klubu ze Skandinávie jsou domácí hokejisté Par Lindholm a Linus Lindström, oba mají na kontě pět bodů za dva góly a tři asistence.
HC TWK Innsbruck

Rakouský tým má postup do další fáze Ligy mistrů v kapse, na kontě má po pěti zápasech devět bodů, když dokázal porazit 5:2 Servette, 2:1 Belfast a 6:4 zvítězit v Aalborgu. Vysoké porážky zaznamenal s Bielem, kterému podlehl 1:6 a debakl 2:9 schytal v Mnichově.
Nejproduktivnějším hráčem mužstva z Tyrolska je s 8 body (5+3) Američan Corey Mackin, který v celkovém bodování soutěže pobývá na druhé pozici za nejlepším krajanem Jonathonem Blumem, který je pouze o bod lepší.
Dobrý večer u Champions Hockey League. Společně se podíváme na utkání 6. kola mezi týmy HC TWK Innsbruck a Skellefteå AIK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

2:4

Branky a nahrávky: 22. Peeters (Winkler, Roy), 50. Steffler (Albano) – 20. Vesterlund (Sikura), 36. Lindström (Sandberg), 42. Sandin-Pellika (Sandberg, Nilsson), 60. P. Lindholm

Rozhodčí: Nikolić (AUT), Piragić (CRO) – Seewald (AUT), Sparer (AUT)

Diváci: 2 000

19:47 SKE 0:1 Vesterlund (Sikura)
19:52 SKE 2 Lindberg, hrubost
21:52 INS 1:1 Peeters (Winkler, Roy)
35:29 SKE 1:2 Lindström (Sandberg)
41:43 SKE 1:3 Sandin-Pellika (Sandberg, Nilsson)
43:51 INS 2 Halbert, krosček