Joseph Woll (TOR) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 56:14
Arvid Söderblom (CHI) – 36 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,3 %, odchytal 60:00

David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 09:19
Petr Mrázek (CHI) – plnil roli druhého brankáře

2. Andreas Athanasiou (CHI) 0+2
3. John Tavares (TOR) 1+0 (04:02:26)
Statistiky
Střely na bránu: 37 – 31 | Přesilová hra: 0/4 – 1/4 | Trestné minuty: 13 – 13
Hokejisté Toronta si ve třetím zápase sezóny připisují první porážku! Chicagu doma podlehli 1:4.

Domácím dnes selhala jejich hlavní zbraň, kterou je ofenziva. Mlčel i Auston Matthews, který měl své příležitosti zejména v přesilovce, kterou Maple Leafs rozehráli osm minut před koncem. Pojďme ale popořadě.

Góly padaly až ve druhé třetině. Hosté vedli od 23. minuty, kdy se po spolupráci s Athanasiouem trefil MacKenzie Entwistle. Domácí zabrali a rychle srovnali přesnou ranou kapitána Johna Tavarese, ovšem pak už se trefovali zase jen Černí jestřábi. Ve 35. minutě za sebou obrana Maple Leafs zapomněla Coreyho Perryho a protřelý veterán šanci proměnil. Poté ještě přišla využitá přesilovka zásluhou Tylera Johnsona. V závěrečné části se pak domácím nedařilo vstřelit kontaktní gól. Blízko měl k němu Brodie, jehož střelu zastavila horní tyčka, a pak při zmíněné přesilovce Matthews. Divoký byl samotný závěr, kdy při hře Toronta bez gólmana nejprve nebyla uznána trefa Halla do opuštěné klece a následně neplatil ani zásah domácího Nylandera. V obou případech týmům vyšly výzvy na ofsajd. Skóre duelu tak uzavřel až 6 sekund před koncem hostující Taylor Raddysh. Blackhawks tak nemusí vadit, že Connor Bedard vyšel poprvé bodově naprázdno.

59:54

59:54 Taylor RADDYSH - 1:4

59:54

Chicago právě vstřelilo branku!
Tenhle gól už platit bude! TAYLOR RADDYSH trefil od obranné modré čáry opuštěnou branku soupeře a Blackhawks na ledě Toronta zvítězí – 1:4. Bez asistence.

59:43

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Jason Dickinson – 2 min., krosček.

59:25

Čas se vrací do chvíle, kdy došlo k ofsajdu.

59:25

Z pravého kruhu vystřelil William Nylander a kotouč zapadl 6,2 sekundy před koncem do vzdálenějšího horního růžku branky soupeře – 2:3.

Gól ale nakonec není uznán pro postavení mimo hru. Také Chicagu vyšla trenérská výzva!

Domácí vstřelili gól. Opět ale přichází trenérská výzva na postavení mimo hru!

59:20

Domácí pokračují ve hře s prázdnou brankou. Dochází jim ale čas.

59:06

59:06 Gól Halla nebyl uznán pro postavení mimo hru.

59:06

Gól Taylora Halla neplatí! Domácí hokejista se totiž dostal bruslemi do útočného pásma ještě dříve, než tam byl i puk. Torontu tedy challenge vyšla.

59:06

Domácí si po trefě Taylora Halla do prázdné branky vyžádali trenérskou výzvu. Reklamují ofsajd soupeře.

58:56

Corey Perry ve středním pásmu přišel o puk. Domácí ale rovněž chybovali a vracejí kotouč Chicagu.

58:02

Ani teď se Auston Matthews neprosadil! Na zadní tyčce nedokázal usměrnit kotouč do odkryté branky.

57:52

Domácí lavička si bere oddechový čas. 128 sekund dokonce třetí třetiny.

57:45

Po Nylanderově ráně vypadl kotouč před Matthewse, který dnes zatím nepotvrzuje pověst střelce. Domácí útočník zamířil do boční síťky!

57:03

Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

1:4

Branky a nahrávky: 26. Tavares (Nylander, Giordano) – 23. Entwistle (Athanasiou, Katchouk), 35. Perry (A. Vlasic, S. Jones), 38. T. Johnson (Athanasiou, Korchinski), 60. T. Raddysh

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Klingberg, McCabe, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Bertuzzi – Nylander, Tavares (C), Järnkrok – Domi, Minten, Knies – Reaves, Kämpf, Gregor.
Trenér: Sheldon Keefe

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Murphy (A), Korchinski, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Hall – T. Raddysh, Reichel, T. Johnson – Athanasiou, Entwistle, Katchouk – Perry, Dickinson, N. Foligno (A).
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: St. Laurent, Furlatt – Gibbons, Suchánek

Diváci: 19 101

13:48 CHI 2 Entwistle, hákování
14:23 TOR 2 Marner, hákování