11.10.2023, 18:00 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • Kvalifikace • Jan Janča

Tipsport: 1.06 15.4 31.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (20:01:05)
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 8:1. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:5.
Slavistky v 1. zápase finálové části kvalifikace o Ligu mistryň poráží Kluž 5:0.
Hned v úvodě ve 4. minutě vsítila po skvělém centru Xiaové gól Nekesaová. Ta samá hráčka o pět minut později přidala 2. gól po skvělé individuální akci Černé. Na konci poločasu po hrubé chybě brankářky Blazekové zvyšovala na 3:0 Khýrová. Po změně stran Slávistky ještě víc dominovaly, ale ne a ne vstřelit branku. Až v 81. minutě po úchvatné akci se prosadila Divišová. V samotném závěru dokonala "búra" nádhernou střelou Křivská. Slávistky tak do odvety mají luxusní náskok 5:0 a výrazně se přiblížily časti v Lize mistryň.

90+4

Hlavní rozhodčí Shukrulaová ukončila dnešní utkání.

90+2

Tamara Morávková předvedla nevybíravý zákrok, za který vidí žlutou kartu.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90

90. KŘIVSKÁ - 5:0

90

Slavia právě vstřelila branku!
Tamara Morávková krásně navedla míč, přihrála KAROLÍNĚ KŘIVSKÉ, která nádherně vymetla branku Kluže. Slávistky tak dokonaly pověstného búra.

88

Volný přímý kop budou mít k dispozici hráčky Kluže.

85

Slávistky budou mít k dispozici rohový kop.

84

Velmi nepřesnou střelu vyslala Karolína Křivská.

81

81. DIVIŠOVÁ - 4:0

81

Po fantastické průnikové přihrávce od domácí kapitánky Bartovičové centrovala Michelle Xiaová, která poslala skvělý centr na nohu střídající PETRY DIVIŠOVÉ, která z voleje nádherně uklidila míč do sítě. Naprosto skvělá akce Slávistek.
Asistence: Michelle Xiaová.

80

Karolína Křivská nebezpečně hlavičkovala, ale brankářka Blazeková vyrazila míč na roh.

79

Xianová nebezpečně vystřelila z dálky. Brankářka hostí s problémy vyrazila na roh.

77

Šlajsová vybojovala rohový kop.

76

Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Nekesaová, přichází Křivská.

76

Střídání v týmu FCU Olimpia Kluž:
ze hřiště odchází Sigheartauová, přichází Borodiová.

75

Nekesaová se snažila ohrozit branku, nicméně její střela byla zblokována.

73

Stackpolová ze střední vzdálenosti vyslala zajímavý pokus na bránu. Střelu brankářka Blazeková lapila.

71

Tamara Morávková si v souboji počínala nedovoleně

70

ze hřiště odchází Černá, přichází Šlajsová,
ze hřiště odchází Veselá, přichází Stackpolová.

69

Denisa Veselá centrovala do pokutového území, ale její přihrávka byla hrubě nepřesná.

68

Obrovský závar vznikl ve vápně po centru od Xianové. Gól ale nepadl.

66

Excelentní centr předvedla Xianová, která našla před brankou Franny Černou, která ale nepropálila hostující brankářku. Ta předvedla výborný zákrok.

65

Denisa Veselá se probíjela do vápna a snažila se najít Nekesaovou, ale přihrávka byla nepřesná.

64

Nebezpečně pálila Tamara Morávková, ale bránu minula.

61

Tak to je obrovská smůla pro Slavii. Po signálu z rohového kopu si na míč nabíhala Černá, která byla sama na hraně vápna. Bohužel rozhodčí se nešikovně připletla do míče a pokazila tuto akci Slávistek.

60

59

Po centru Divišové se po odrazech doslala Šurnovské, která nebezpečně vypálila. Ta nepředvedla jistý zákrok a s pomocí tyče odvrátila míč na roh.

58

ze hřiště odchází Růžičková, přichází Morávková,
ze hřiště odchází Khýrová, přichází Divišová.

56

Xianová posílala centr do vápna. Bohužel byl nepřesný a uzmula se ho brankářka hostí.

55

Hra je přerušena, neboť na hrací ploše zůstala ležet po souboji Sigheartauová.

53

Hostující kapitánka Marcuová utekla domácí obraně a řítila se sama na brankářku Lukášovou. Ta ale skvěle vyběhla a vychytala Marcuovou. I kdyby gól padl, asistentka rozhodčího odmávala offside.

51

Denisa Veselá se ocitla sama před brankářkou. Z nepochopitelného důvodu volila místo střely přihrávku, která byla velmi nepřesná.

50

Na hřišti zůstala ležet Veselá. Hraj je na chvíli přerušena.

48

Po volném přímém kopu se k zakončení dostala Mclaughlinová, která jen těsně minula branku.

47

Slávistky budou rozehrávat volný přímý kop.

46

ze hřiště odchází Stamateová, přichází Bumbarová.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Po 1. poločase vede Slavie nad Kluží 3:0. Domácí hráčky měly drtivý nástup, když se již po 4. minutách prosadila Nekesaová, která uklidila brilantní centr Xianové. V minutě 9. byl stav 2:0, když se po skvělé individuální akci Černé prosadila Nekesaová. Slávistky byly po celý 1. poločas jasně lepším týmem a koronovaly svůj výkon ve 42. minutě, když se po chybě brankářky Blazekové prosadila Krýhová.

45+1

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Franny Černá se snažila najít některou ze svých spoluhráček, ale přihrávka byla nepřesná.

42

42. KHÝROVÁ - 3:0

42

Kristýna Růžičková poslala nádherný centr, který se snesl na horní tyč, od které se míč odrazil k MICHAELE KHÝROVÉ, která poslala míč do prázdné branky. Brankářka Blazeková udělala chybu, když míč přeběhla a odkryla tak kout své brány.

41

Kristýna Růžičková přihrávala na Nekesaovou, která míč ještě pouštěla za sebe, kde bohužel pro Slávistky nikdo nebyl.

39

Franny Černá si zpracovala míč na hraně pokutového území, ale udělala o dotek navíc a přišla o míč. Následný protiútok Kluže neměl dlouhého trvání.

38

S rohovým kopem Xianové si hostující obrana poradila.

37

Kristýna Růžičková se snažila nacentrovat do vápna, ale rozhodla se hru otočit a po centru Xianové budou domácí hráčky kopat rohový kop.

34

Nepřesný centr vyslala Xianová.

33

Martina Šurnovská se pokusila ohrozit branku hostí, ale její střela byla velmi nepřesná.

32

Michelle Xianová perfektně obrala o míč unikající Taburovou.

30

Slávistky budou zahrávat rohový kop.

29

Hra se odehrává kolem středové poloviny.

26

Volný přímý kop budou zahrávat hráčky Kluže.

24

Po skvělém centru nebezpečně hlavičkovala Michaela Khýrová. Branku jen těsně minula.

23

Po rohovém kopu pálila domácí kapitánka Bartovičová. Její střela byla ale zablokována.

23

Nebezpečnou střelou se presentovala Krýhová.

21

Slávistky kombinují a trpělivě vyčkávají na chybu v obraně Kluže.

18

Slávistky absolutně dominují. Nedovolují Kluži se dostat přes polovinu.

16

S rohovým kopem si hostující hráčky poradily.

15

Po střele Franny Černé budou Slávistky zahrávat rohový kop.

13

Kristýna Růžičková se hodně zlobí, neboť si myslí, že by měli Slávistky kopat roh. Rozhodčí Shukrula je ale opačného názoru.

12

Kristýna Růžičková si krásně obhodila protihráčku a utíkala s míčem po lajně. Její centr bohužel pro ni skončil jen u hostující brankářky.

11

Michaela Khýrová se presentovala útočným faulem.

9

9. NEKESAOVÁ - 2:0

9

Po skvělé individuální akci Franny Černé, která s míčem prošla půl hřiště a obešla několik protihráček, se k míči dostala Nekesaová, která propálila k tyči brankářku Blazekovou.
Aiśistence: Franny Černá.

9

Slávistky úspěšně pressovali a získali míč pod svou kontrolu.

7

Kristýna Růžičková ve skluzu jen o kousek minula hostující braku. O pár chvil později Franny Černá taktéž těsně minula branku.

4

4. NEKESAOVÁ - 1:0

4

Po skvělé kombinaci se k centru dostala Xiaová, která vyslala nádhernou přihrávku přímo na hlavu Nekesaové, která uklidila míč do sítě. Brankářka Blazeková neměla nárok střelu chytit.
Asistence: Xiaová

3

Denisa Veselá se snažila obejít jednu z hráček hostí, ale míč jí unikl do zámezí.

2

S volným přímým kopem si obrana Kluže poradila.

2

Domácí hráčky budou rozehrávat volný přímý kop.

1

Slávistky získali výhodu outového vhazování.

1

Hlavní rozhodčí přivádí aktérky dnešního utkání na hrací plochu.

SK Slavia Praha: Lukášová – Veselá, Keene, Bartovičová (C), Xianová – Mclaughlinová, Šurnovská – Růžičková, Černá, Khýrová – Nekesaová
Náhradníci: Bryscejnová, Sladká – Bendová, Divišová, Košíková, Krejčiříková, Křivská, Morávková, Stackpolová, Surová, Šlajsová, Vithová
Trenér: Piták K.

FCU Olimpia Kluž: Blazeková – Stamateová, Sigheartauová, Lindahlová, Pinzariová – Bateaová, Giurgiová, Johnsonová – Taburová, Marcuová (C), Balaceanuová
Náhradníci: Briciová – Anamariová, Bedeová, Borodiová, Bumbarová, Neaguová, Onetová, Varová, Vinczová
Trenér: Olariu C.

Rozhodčí: Shukrulaová – Overtoomová, Boerová (vš. Nizozemsko).
Hostují tým, FCU Olimpia Kluž Ženy, je tým pocházející ze 3. největšího města Rumunska. Na rozdíl od Slávie se museli Rumunky do finálového klání kvalifikace o Ligu mistryň probojovat přes dva zápasy. Ve čtvrtfinále si poradili s celkem Myjava Ženy vysoko 6:2. V semifinále pak porazili irský Kiryat Gat po penaltách 1:0. Hostující hráčky se na tohle důležité utkání naladily vysokou výhrou nad CSM Alexandria 8:0.
Domácí Slávistky byli nasazeni přímo do finálového kola kvalifikace ligy mistryň. V domácí soutěži se Slávistky nacházejí ja místě 1; když vyhrály všech 6 dosavadních zápasů se skóre 32:1. Jediný gól v soutěži obdrželi na půdě Slovácka, kde ale vyhráli 4:1. V minulém zápase porazili doma Lokomotivu Brno Ženy vysoko 5:0.
V rámci finálové části kvalifikace o Ligu mistryň se mezi sebou utkají domácí SK Slavia Praha Ženy a hostující FCU Olimpia Kluž Ženy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.