IPH Team – Česko

1:2

konec (0:1, 0:0, 1:1)

08.10.2023, 15:00 • Ostravar Aréna • Klára Bártková

Je rozhodnuto! Češi si na IPH Cupu dokráčeli pro třetí místo, i když to bylo drama až do úplného konce. Český celek se sice v první třetině ujal vedení, které držel až do 33. minuty. Nicméně pět vteřin před koncem základní hrací doby ujel po levé straně Zdeněk Hábl, který překonal brankáře Rietvelda. (16:46:33)

44:55

Oddechový čas pro IPH Team.

44:55

44:55 HÁBL - 1:2

44:55

Česko právě vstřelilo branku!
No tak to je závěr! Pět sekund před sirénou Češi rozjásali Ostravar Arénu. Na levou stranu si totiž najel ZDENĚK HÁBL, kterého hostující obrana nedokázal zastavit, a tak se domácí útočník přiblížil k bráně a propálil brankáře IPH. Asistence: Pavel Kubeš.

44:17

Veselý přihrával najíždějícímu Oharovi, který však kotouč nezpracoval a na druhou stranu míří hráči IPH.

43:41

No tak to byla velká příležitost týmu IPH! Malloy jen o kousíček minul z mezikruží branku.

42:57

Veselý byl zastaven defenzivou IPH, která pak otočila směr hry.

42:34

Enderle posílal puk k bráně, Kudela měl sice s tímto nahozením problémy, nakonec ho ale stihl přikrýt lapačkou.

42:25

Crane to zkusil z hodně těžkého úhlu, recept na Kudelu ale nenašel a hra je znovu přerušena.

42:13

Nyní se píská icing na druhé straně a uvidíme vhazování po levici Kudely.

41:54

Zakázané uvolnění týmu IPH, buly po levé ruce Rietvelda.

41:21

Malloy čekal na přihrávku na pravé straně, sice ji dostal, ale nedokázal ji zpracovat.

41:08

Geier najížděl k bráně, Rietveld však pohotově zasáhl.

40:42

Kuhli Lauenstein spěchal k bráně, ale stihl se k němu vrátit Kubeš.

39:43

Larch poslal z levé strany puk k bráně a Kudela raději přerušil hru. Následuje vhazování po jeho pravé ruce.

38:56

Hábl už si chystal střelu, jenže rozhodčí přerušili hru kvůli postavení mimo hru.

38:32

Doležal pohlídal prostor před českou bránou a hráčům IPH nedal šanci.

37:57

Geier vystřelil z klubka hráčů, ale bránu minul, pak se puk odrazil do střední třetiny.

37:07

Tým IPH v plném počtu.

36:44

Háblovi přeskočil puk přes modrou čáru, a tak se Češi musí vrátit.

35:07

Vyloučení na straně IPH, za najetí do protihráče musí pykat Antochi.

34:57

Hábl odzbrojil hráče IPH, jenže Češi ani tak moc daleko nedošli.

34:00

Rozhodčí sice zapískal zakázané uvolnění, nakonec je ale tento verdikt odvolán a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

33:36

Zelinka chtěl pokračovat ve hře, jenže puk nechal za sebou.

32:54

Na pravé straně se ocitl nikým nehlídaný Kuhli Lauenstein, o kousek však bránu minul.

32:14

32:14 EASLEY - 1:1

32:14

IPH Team právě vstřelil branku!
Tým IPH srovnává skóre zápasu! ROB EASLEY se na levém kruhu napřáhl ke střele, na kterou se sice Kudela natahoval, ale zastavit ji nedokázal, takže puk zaplul pod horní tyč branky. Bez asistence.

32:03

Zakázané uvolnění Česka přerušilo hru.

31:47

Odražený kotouč Rietveld raději schoval pod lapačku, uvidíme buly po jeho pravé ruce.

31:44

Česko v plném počtu.

31:40

Češi se úspěšně osvobodili.

31:10

Hra je přerušena, neboť jeden z hráčů IPH se nacházel v brankovišti.

31:08

Zych se natahoval na teč, ale bránu minul.

30:40

Zych se nedokázal prodrat k bráně, po malé chvíli puk přebrali Češi.

30:08

Úvodní vhazování poslední třetiny pro tým IPH, kterému se však nepodařilo projít do útočného pásma, je pískán ofsajd.

30:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, za malou chvíli začne třetí třetina, na jejímž začátku budou hráči IPH zahrávat přesilovou hru.
Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, hrálo se z jedné strany na druhou. Nicméně asi největší šanci měl Veselý, který mohl dorážet do prázdné brány.
Další třetina začne přibližně v 16:10.

30:00

29:44

I tým IPH si zahraje přesilovou hru, za nedovolené bránění míří na trestnou Palát.

29:09

Veselý se po vyhraném vhazování prokličkoval na pravý kruh, kde už se chystal vystřelit, jenže na poslední chvíli mu v tom zabránila obrana.

29:00

Češi se provinil postavením mimo hru, vhazování ve středním pásmu.

28:39

Veselý mohl dorazit puk do prázdného místa v brance, jenže se na něj nedokázal natáhnout.

28:09

Tým IPH nemohl pokračovat v akci, protože by se pískal ofsajd. Kotouč přebírají Češi.

27:09

Crane se protáhl po pravé straně, Kudela jeho zakončení zastavil a schoval pod lapačku.

26:25

Icing Čechů vrací hru zpátky před Kudelu.

25:55

Tým IPH se už delší dobu drží v útočné třetině, ale k žádným střelám nedochází.

24:59

Zych neměl moc času, i tak ale střílel, puk proletěl kolem brány.

23:37

Na druhé straně byla k vidění obrovská šance, Geier jel z pravé strany sám na Rietvelda, kterého však nepřekonal.

23:19

Nyní se mezi obránci prodral Dixon, jeho zakončení skončilo nad bránou.

23:13

Z otočky to zkusil Hering, ale Kudela proti němu vytáhl svou lapačku. Následuje proto další vhazování.

23:03

Zakázané uvolnění Česka přerušilo hru, buly po levé ruce Kudely.

21:57

21:45

Zelinkovo nahození od modré zastavil Easley, nicméně Češi puk vybojovali znovu a přihrávají si v pásmu.

20:37

Přihrávka na Doležala se sice trochu zadrhla, i tak ale Češi prošli do pásma a po delší kombinaci pálil Žižlavský, Rietveld však v pohodě zasáhl.

19:57

Češi si zahrají přesilovou hru, Dixon totiž musí pykat za nedovolené bránění.

19:40

Z mezikruží to znovu zkusil Dixon, tentokrát jeho střelu zblokoval jeden z českých obránců.

19:28

Český celek se provinil zakázaným uvolněním, následuje proto vhazování po levici Kudely.

18:23

Dixon pálil hned po vhazování, ale trefil jen zadní mantinel.

18:15

Na druhé straně musel zasáhnout Kudela, protože se k němu docela nečekaně odrazil kotouč.

17:56

Puk je sice v útočném pásmu Čechů, ti se však zatím nemohou dostat ke střele.

17:05

Nyní se icingem provinili hráči IPH.

16:32

Crane vystartoval na bránu, na poslední chvíli se však k němu stihl vrátit Zelinka, a tak z této akce nic nebylo.

15:14

Nahození týmu IPH se od zadního mantinelu odrazilo na hokejku Kubeše, ten nepřesnou přihrávkou posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Kudely.

15:01

Tým IPH měl sice v první třetině více příležitostí, kterými se mohl dostat do vedení, nicméně jsou to Češi, kteří se prosadili. V 10. minutě se trefil Veselý, jenž z pravé strany překonal brankáře IPH.
Další třetina začne přibližně v 15:33.

15:00

14:18

Dixon se posunul na pravou stranu, odkud vystřelil na bránu, Kudela byl ve střehu, ale zasahovat nemusel, jelikož puk letěl mimo.

14:06

Branka Kudely je posunuta, proto je hra přerušena.

13:40

Výběr IPH musel vyjet u útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

13:13

Ani teď se icing nepíská, dopředu však míří hráči IPH.

12:17

Chvíli to sice vypadalo, že se bude pískat zakázané uvolnění, nicméně Wágner kotouč stihl dojet, a tak Češi mohou pokračovat v akci.

11:44

Český celek teď týmu IPH nedovoluje projít přes střední pásmo.

11:12

Češi jsou znovu u puku a drží se u branky IPH.

09:16

09:16 VESELÝ - 0:1

09:16

Češi jdou do vedení! FILIP VESELÝ prošel přes několik hráčů, chvíli mu sice trvalo, než si kotouč zpracoval ideálně, nicméně pak ho posunul pod sledgí brankáře IPH do brány. Asistence: Václav Hečko a Alex Ohar.

08:48

Češi musejí začít od vlastní branky.

07:59

O hodně pěknou akci se postaral Easley, který si najel na pravou stranu, odkud vyslal hodně ostrou střelu, Kudela ji však lapil do lapačky a hra je přerušena.

07:35

Velký zmatek před brankou Čechů, nakonec se tam ale objevil Žižlavský, který zabránil tomu, aby tým IPH vystřelil.

06:45

Boj o puk za brankou IPH vyhráli Češi, proto se ke střele dostal Žižlavský, který však trefil jen prvního bránícího hráče v cestě.

05:42

Tým IPH se nyní nemůže vymanit z vlastního obranného pásma, Češi jsou hodně aktivní.

04:55

Kubeš posílal puk k bráně, jenže u tyče nebyl nikdo, kdo by ho dorazil za záda Rietvelda.

04:33

Hra se vrátí před Kudelu, protože Češi se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po pravé ruce českého brankáře.

03:25

Žižlavský přiťukl puk Novotnému, který si poradil s bránícími hráči a vypálil, jenže puk skončil nad bránou, takže brankář IPH práci neměl.

02:48

Češi si nepohlídali přechod přes modrou čáru, proto je pískán ofsajd.

02:00

Kapko vrátil puk k modré čáře na Ohara, jenže ten neměl takovou rychlost, aby mohl pokračovat v útočné akci.

01:10

Zych si najel až k bráně, ale Kudela mu nedovolil zakončit, tým IPH se však stále drží na puku.

00:50

Kudela raději přikryl kotouč, na který se natahoval Crane, hra je tedy přerušena.

00:12

Crane sice zavezl puk do útočného pásma, tam ho však získali Češi.

00:01

IPH Team: Rietveld – Dixon (C), Antochi, Armstrong, Enderle – Depaoli (A), Crane, Larch, Malloy, Zych, Easley, Andreoni, Hering, Kuhli Lauenstein (A)
Trenér: Mirko Bianchi

Česko: Kudela (Sedláček) – Zelinka (C), Wágner, Doležal, Kubeš, Vrubel, Ohar – Geier, Žižlavský, Veselý, Palát, Hábl, Novotný (A), Hečko (A), Kapko
Trenér: Jakub Novotný

Rozhodčí: Hranoš, Vaněk – Najman, Veselý.
Sobotní den nabídl dvě semifinálová utkání, v tom prvním se tým IPH utkal s Kanadou, která nakonec zvítězila 4:1 a postoupila do finále. Ve večerním zápase se Češi postavili Americe. Výběr USA dominoval od prvních minut a v pohodě si dokráčel za výhrou 6:1.
Krásné nedělní odpoledne z Ostravy, je tady poslední den IPH Cupu a my budeme od 15:00 sledovat zápas o třetí místo mezi týmem IPH a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.