USA – Česko

4:1

konec (3:0, 0:0, 1:1)

05.10.2023, 18:00 • OSTRAVAR ARÉNA, Ostrava • Filip Lefenda

Čeští parahokejisté podlehli v závěrečném skupinovém vystoupení Spojeným státům 1:4. Favorit se v úvodních šesti minutách dostal do tříbrankového vedení a zdálo se, že se schyluje k debaklu. Češi se ale nesesypali, a byť tahali herně za kratší konec, dokázali v dalších dvou třetinách ubojovat s USA nerozhodný výsledek. Ve třetím dějství pak rozjásali slušně zaplněnou Ostravar Arénu i gólem, o který se po Hečkově vysunutí postaral levačkou Geier. V sobotu si oba týmy zápas v rámci semifinále zopakují. Do té doby se mějte krásně. Na viděnou. (19:42:14)

44:50

Duel se dohrává v českém obranném pásmu. Hraje se každopádně podél mantinelu.

44:10

Declan Farmer otřel křižnou střelu o levou tyčku. Následně vybídl ke skórování Jacka Wallacea, ten u levé tyče rovněž neuspěl. Američané teď znovu tlačí.

43:30

Dnešní utkání sleduje 2 654 diváků.

43:02

Po Zelinkově nahození se před brankou natahoval Filip Veselý. Tečovat ho nedokázal. Lee následně podržel kotouč ve výstroji.

42:21

Spojené státy hrají v plném počtu.

41:34

41:34 Michal GEIER - 4:1

41:34

Česko právě vstřelilo branku!
Velká radost v Ostravar Aréně! Hečko vysunul na zteč MICHALA GEIERA. Ten si posunul pod saněmi kotouč na levačku a vypálil krásně do pravého horního růžku branky. Lee si na puk lehce sáhl lapačkou, v cestě za svá záda mu ale nezabránil. Asistence: Václav Hečko a Zdeněk Hábl.

41:12

Declan Farmer vyhodil kotouč po mantinelu z obranné třetiny. Následně napadá i v českém pásmu, kde sbírá cenné vteřiny.

40:21

Vyloučení v týmu USA:
Jack Wallace – 2 min, nedovolené bránění.

40:08

Velká možnost na korekci skóre! Václav Hečko střílel jen těsně nad branku! Následně bylo pískáno další americké provinění proti pravidlům.

39:42

Ben Musselman – 2 min, nedovolené bránění.

38:03

38:03 David EUSTACE - 4:0

38:03

Spojené státy právě vstřelily branku!
DAVID EUSTACE se raduje ze svého prvního gólu na turnaji. Z levé strany si povyjel do prostoru mezi kruhy a dobře umístěnou střelou pod horní tyč zvýšil na 4:0. Kudela tentokrát máchnul lapačkou už jen do prázdna. Asistence: Travis Dodson a Noah Grove.

37:39

Po americkém ofsajdu je pískáno. Poslední třetina vstoupila do své druhé poloviny.

36:48

Martin Kudela lapil v pádu do lapačky ránu rozjetého Liama Cunninghama, hráče ročníku 2008.

36:07

Náznak české útočné akce. Filip Veselý byl ale mezi kruhy pokryt Benem Musselmanem. Následně se Američan octl v českém brankovišti. Hra se stěhuje do středního pásma.

USA – Česko

4:1

Branky a nahrávky: 3. Roybal (Wallace, Cunningham), 5. Farmer (Nichols), 6. Wallace (Jones, Pauls), 39. Eustace (Dodson, Grove) – 42. Geier (Hečko, Hábl)

USA: Lee (La Marre) – Wallace, Pauls (C), Eustace – Roybal, Dodson (A), Easley, Musselman, Zych, Farmer (A), Nichols, Jones, Grove, Cunningham, McKee
Trenér: David Hoff

Česko: Kudela (Sedláček) – Wágner, Zelinka (C), Vrubel, Kubeš, Doležal – Žižlavský, Novotný (A), Ohar, Hečko (A), Veselý, Geier, Palát, Kapko, Hábl
Trenér: Jakub Novotný

Rozhodčí: Hranoš, Vaněk – Blažek Najman