29.09.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • 6. kolo • Anna Ardonová

Tipsport: 2.74 4.25 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeji hezký zbytek večera. (20:26:46)
Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček (KLA) a Jakub Flek (KOM).
Třetí třetinu otevřel gólem Martin Zaťovič a pro Kladno bylo hotovo. Poté se navíc domácí museli bránit dlouhému oslabení po vyloučení Vebera a následně Marteneta. Oslabení sice zvládli, ale při následné přesilovce a risku bez gólmana stejně inkasovali zásluhou Jakuba Fleka. V 57. minutě ještě snížil v přesilové hře Jiří Ticháček, ale Brno si veze domů všechny tři body.

59:34

Kladno je na puku, ale až u své branky.

57:45

Kučeříkova střela od modré skončila v Brízgalově lapačce, ale Brízgala ještě rozehrál hru.

56:21

Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. JIŘÍ TICHÁČEK od modré prostřelil všechny a všechno. Asistence: Tomáš Plekanec, Michael Frolík.

56:18

Tralmaksova střela skončila jen na tyčce.

55:36

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Radek Kučeřík – 2 min., podrážení.

55:22

Tralmaks zkoušel objet 3 hráče Brna, ale byl zastaven. Kladno si na 5 vteřin zahraje přesilovou hru pěti proti třem.

54:55

Kladno je pryč z pásma.

54:05

Brízgala je opět pryč z branky.

53:54

Kometa právě vstřelila branku! Risk Kladna se nevyplatil a Kometa jde do trháku 4:0. Kusý pokazil přihrávku a JAKUB FLEK dal přes celé hřiště gól do prázdné branky. Bez asistence.

53:41

Kladno odvolalo Brízgalu z branky.

53:41

Steve Moses – 2 min., hákování.

53:41

Kladenští se poté dál drželi v pásmu, ale hra je přerušena chycením puku do Furchovy lapačky.

52:40

Ani Tralmaksova střela na druhé straně gólem neskončila.

52:25

Ďaloga a Flek ujeli do přečíslení, ale Ďalogovi střela z první nesedla.

52:07

Kusého střela z otočky byla zblokována do ochranné sítě.

50:58

I Ščotkovu střelu Brízgala přikryl.

49:58

Hosté vyhráli čistě vhazování, ale Zbořilova střela končí v náručí Brízgaly.

49:51

Domácím je odpískána přihrávka rukou a místo osvobození se bude vhazovat před Brízgalou.

49:20

Kladno hned posílá kotouč k Furchovi.

49:17

Domácí se sice ubránili dlouhému oslabení a hře pěti proti třem, ale opět jsou vyloučení a hra v oslabení bude pokračovat.

49:17

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Antonín Melka – 2 min., krosček.

49:05

Cingelovu střelu z mezikruží Brízgala zlikvidoval.

45:50

Ale nedostalo se ke střele a puk je znovu až na druhé straně hřiště.

43:31

Brno má další velkou možnost a zahraje si dlouhou přesilovou hru.

43:31

Václav Veber – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Petr Ton.

42:25

Kometa právě vstřelila branku! Po Brízgalově chybě Kometa odskakuje na 3:0. Adam Brízgala rozehrál za brankou přímo na hůl,Flekovi který přihrál před branku MARTINU ZAŤOVIČOVI, který poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Jakub Flek.

40:46

Aktivněji začali domácí, i když byli v početní nevýhodě, ale nedokážou si udržet pásmo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:50.
Druhá třetina byla od obou týmů nepřesná a hra se uklidnila. Ve 33. minutě ale hosté opět rozveselili své fanoušky a zásluhou Kristiána Pospíšila navýšili svoje vedení na 2:0. Brno si do poslední dvacetiminutovky přenese 5 vteřin přesilové hry.

40:00

39:50

Pospíšilova střela z blízkosti z první vůbec nesedla a netrefil puk.

38:42

Zbořil ze středního pásma projel kolem všech kladenských hráčů, ale zakončil nepřesně.

38:19

Kometa vyhrála vhazování, ale Kladno se osvobozuje.

38:05

Brno si na konci druhé třetiny zahraje svou první přesilovou hru v zápase.

38:05

Jaromír Pytlík – 2 min., hákování.

37:51

Ani tuto přesilovou hru Kladno nevyužilo.

37:35

Kusého teč skončila jen v ochranné síti.

37:14

A opět je kotouč až u Brízgaly.

36:32

Kladno začátek přesilové hry strávilo v útočném pásmu, ale žádná střela brankou neskončilo. Brno se osvobozuje.

35:51

Tomáš Marcinko – 2 min., držení.

35:35

Po dlouhé době se Kladno usadilo v útočném pásmu a zahraje si přesilovou hru.

32:52

Kometa právě vstřelila branku! A Brno navyšuje na 2:0. Pospíšil přihrál od levého kruhu osamocenému KRISTIÁNU POSPÍŠILOVI, který zakončil přesně. Asistence: Stephen Moses.

32:40

A další skvělý zákrok Brízgaly špičkou betonu po střele Holíka.

32:00

Brízgala měl plné ruce práce. Kometa na něj vyslala několik nebezpečných střel, ale ani Pospíšil, ani Marcinko nebyli úspěšní.

30:21

Brízgala raději přikryl odražený kotouč od zadního mantinelu.

29:15

Flekova střela letěla jen mimo klec.

27:48

Zbořil mohl dát kotouč do odkryté branky, ale Brízgala se skvěle natáhl přes celé brankoviště a střelu z levého kruhu zachytil vleže.

26:00

Před Babkou se otevřel úplně volný prostor, ale jeho střelu z první Furch vychytal.

24:57

Ticháček ale nestihl zachytit kotouč na modré čáře a Rytířům je odpískán ofsajd.

24:32

Další vhazování vyhrála Kometa, ale Kladna je v útočném pásmu.

24:21

Rozhodčí nesprávně pískli zakázané uvolnění Kladna a vhazovat se bude ve středním pásmu. Vhazování vyhráli domácí, ale po pár vteřinách puk končí na střídačce Kladna.

23:30

Na druhé straně se usadili Brněnští, ale poslední Ďalogovu střelu zablokoval Ton.

22:00

Kladenský tlak končí, po Klepišově střele se domácí vyhání ze třetiny.

20:41

Slováček přímo nahrál ze své obranné třetiny na hůl hostů, ale střelu následně zablokoval v kleče.

20:10

Brno se hned provinilo zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Furchem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:54.
Útočněji začali zápas domácí, ale z velkého tlaku neskórovali. Zato na druhé straně se fanoušci mohli radovat. Daniel Gazda z vrcholu kruhu propálil vše před sebou a Brno šlo do vedení 1:0. I když si Kladenští na konci třetiny zahráli jedinou přesilovku v zápase, nedokázali vystřelit a do druhé dvacetiminutovky naskočí s gólovým mankem.

20:00

18:50

Kusý nedokázal dostat kotouč do útočného pásma a Kladno snad ani jednou za početní výhodu nevystřelilo.

18:06

Ticháček přihrál na hůl přímo brněnskému hráči a Kladnu se přesilovka vůbec nedaří.

17:40

Puk skončil na brněnské střídačce a vhazuje se. Nicméně chvíli po něj se Brno opět osvobozuje.

14:45

Hra začala, ale znovu se vhazuje po zásahu Furcha lapačkou.

14:40

Kvůli upadnuté části mantinelu a nefunkční časomíře a kostce je přerušena hra.

13:10

Ticháčkova střela byla zblokována bránícím brněnským hráčem a vyletěla také jen mimo klec.

11:35

Zbořil ve vysoké rychlosti najel ke kladenské brance, ale jeho tečí puk vyletěl jen vysoko a branku netrefil.

10:18

Kusý chtěl střílet z mezikruží z první, ale uklouzl a dopředu se mohli vydat tři Brněnští. Kladeňáci ale přečíslení nedovolili a hosty zastavili.

09:13

Frolík si uzmul kotouč za brněnskou brankou a zpoza branky zkoušel zakončit. Furch se ale na poslední chvíli přemístil.

09:05

Kvůli posunuté brance je hra přerušena.

07:46

Kometa právě vstřelila branku! Kometa otevírá skóre zápasu. DANIEL GAZDA vystřelil z vrcholu pravého kruhu, a protože měl Brízgala zakrytý výhled, trefil Gazda přesně vzdálenější růžek. Asistence: Kristián Pospíšil, Marek Ďaloga.

06:40

Okál hned po buly prověřil Brízgalu z otočky, ten se ale stihl přemístit.

06:35

Brízgala přerušuje hru zákrokem lapačkou.

05:18

Procházka si obětavě klekl do střely a kotouč se od něj odrazil tak, že Brízgala nemusel zasahovat.

03:00

A následná střela od Plekance projela Fruchovi mezi betony vedle tyčky.

02:45

A velká šance i na druhé straně. Beran vybojoval kotouč za brankou a přihrál osamocenému Tonovi. Jeho střela ale letěla do tyčky.

02:05

Gazda přihrál před brankou stojícímu Zaťovičovi, který tečoval kotouč mimo klec.

00:26

Nicméně jako první se v útočné třetině usadila Kometa, která ale neměla žádnou nebezpečnou šanci.

00:01

Úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Veber, Ticháček, Hejda, Babka, Martenet – Frolík (A), Plekanec (C), Tralmaks – Kusý, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, M. Procházka – Ton, Melka, Beran.

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Kratochvíl.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek.
Výsledky posledních zápasů Brna:

HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov 2:3
BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 6:3
HC Kometa Brno – Banes Motor České Budějovice 4:0
HC Kometa Brno

Kometa se nachází na předposledním 13. místě v tabulce Tipsport extraligy a má na svém kontě 3 body. V posledním zápase Brno konečně vyhrálo a zapsalo si první body do tabulky. Na svém ledě přivítalo Banes Motor České Budějovice a nedovolilo, aby soupeř dal jediný gól. Díky gólům Daniela Gazdy, Steva Mosese, Jakuba Fleka a Martina Zaťoviče zvítězilo 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Daniel Gazda (2+2). V brance má zatím větší prostor Dominik Furch, který odchytal čtyři zápasy, ale jeho úspěšnost je pod 90 % – 88,89 %. Jen jeden zápas si odchytal Štěpán Lukeš proti Mladé Boleslavi a kvůli šesti inkasovaným gólům má úspěšnost pouze 73,91 %. Brněnským se na rozdíl od Kladna příliš v oslabení nedaří a z 18 oslabení inkasovali celkem sedm gólů.
Výsledky posledních zápasů Kladna:

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 2:3sn
Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 1:7
Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 3:2
Rytíři Kladno

Rytíři se nacházejí na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy a mají na svém kontě jen 2 body. V posledním kole se utkali s Bílými Tygry z Liberce a kvůli nezvládnuté první třetině prohráli těsně 2:3. Kladenští inkasovali během prvních osmi minut tři góly a manko dotahovali marně. V prostředním dějství snížili Jiří Ticháček a Eduards Tralmaks, ale v poslední třetině již žádná branka nepadla.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Jiří Ticháček (2+2) a Tomáš Plekanec (1+1). Landon Bow si kvůli třem gólům a jen dvěma zásahům v posledním zápase zhoršil úspěšnost na 88,14 %. Zato Adam Brízgala v zápase s Libercem neinkasoval vůbec a jeho úspěšnost je 91,49 %. Kladno má stále problém s vysokým počtem vyloučení. Se 140 minutami jsou nejvylučovanějším týmem ze všech. Nicméně díky tomu jsou na 2. místě v procentuálním podílu ubráněných oslabení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:4

Branky a nahrávky: 57. Ticháček (Plekanec, Frolík) – 8. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 33. Pospíšil (Moses), 43. Zaťovič (Flek), 54. Flek

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek

07:46 KOM 0:1 Gazda (Pospíšil, Ďaloga)
17:06 KOM 2 Pospíšil, podrážení
32:52 KOM 0:2 Pospíšil (Moses)
35:51 KOM 2 Marcinko, držení
38:05 KLA 2 Pytlík, hákování
42:25 KOM 0:3 Zaťovič (Flek)
43:31 KLA 5+20 OK Veber, faul kolenem+faul kolenem, odpyká Ton