HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec

3:0

konec (0:0, 1:0, 2:0)

16.09.2023, 12:00 • Winning Group Arena • 8 • Skupina Východ • Šimon Kuběna

Máme za sebou utkání, které skončilo vítězstvím pro domácí tým Komety v poměru 3:0. O branky se postaral na konci první třetiny Adam Veselský a ve třetí třetině skóre dokončili na konečný stav Robin Rakus a Jindřich Habermann. Je určitě slušné dodat, že do poloviny utkání se jednalo o docela vyrovnanou hru, ale v druhé půli byl jednoznačně lepším týmem ten domácí, který dokázal tak získat další tři důležité body do tabulky. To je z mé strany vše a doufám, že se uvidíme u dalších utkání, nejen z DHL Extraligy juniorů. (14:06:59)

58:46

O bodyček se postaral Pavlík na hostujícího Lysaka, kterému tak znemožnil pokračovat v útoku hostů.

57:50

Kometa je ve hře stále více aktivní a zdá se, že se Třinci nepodaří skórovat aspoň korigující gól.

56:13

Kavan chytá fakt výborně a teďka se o tom přesvědčil Sikora, který nedokázal využít přihrávku kterou dostal na skórování.

54:53

Kometa právě vstřelila branku!
Autorem branky je JINDŘICH HABERMANN. Asistence: Denis Bárta a Denis Svoboda.

54:50

Domácí se mnohem víc drží v útočném pásmu a snaží se omezit počet šancí Třince.

54:07

Třinecká rozehrávka opět skončila na holi Komety, kdy Otava se ocitl pouze před brankářem Třince, ale jeho střela skončila na jeho lapačce.

53:05

Kavan teď dokázal zastavit jak nájezd Bartoše, tak i jednoho třineckého hráče, který se pokoušel střelu dorazit.

52:29

O další pokus z prakticky mrtvého úhlu se postaral Svoboda. Král s touto střelou neměl sebemenší problém.

52:04

Autorem branky je ROBIN RAKUS.

52:00

Jedovatou střelu vyslal na Krále Bůžek, střela byla ještě k tomu zblokovaná, ale dorážka letěla vedle.

51:17

Ulbricht se dokázal prosmýknout přes dva třinecké hráče, ale bohužel puk letěl moc rychle před ním a nedokázal jej zastihnout.

50:42

Petr Sikora se postavil k trestnému střílení po nájezdu Lysaka, kdy ho přidržel Ulbricht. Jenže nájezd skončil pouze na betonech.

50:42

Trestné střílení pro hosty!

50:19

Domácí se usadili v útočném pásmu, jenže bez pokusu na branku hostí.

49:19

Hra se poměrně rychle otočila na druhou stranu. Třinecký Šilar se dostal do pozice před brankovištěm Komety, ale Kavan byl připraven.

48:29

Habermann prověřil Krále střelou z levého vhazovacího kruhu, jenže neúspěšně.

48:20

Kometa se opět dostala docela jednoduše do útočného pásma, jenže Třinec dokázal puk opět vzít na svoje hokejky.

46:56

Kometa se konečně dostala z obraného pásma, jenže jejich útok zastavil ofsajd.

46:10

Třinec, i přes konec přesilovky je stále v útoku. O střelu se pokusil Bartoš, jenže jeho střela mezi betony Kavana skončila pouze v nich.

45:23

45:09

Andrle vystřelil od modré do brankáře Kavana. Je to první střela Ocelářů v této přesilovce.

44:42

Brno, i přes oslabení se pokusilo ohrozit branku Krále, jenže střílející Rakus branku netrefil.

44:02

Třinci se první pokus o vyrovnaní skóre nepovedl a Kometa vyhazuje.

43:23

Danny Chludil – 2 min., hákování.

43:23

Kometa zatím docela chybuje, ale zatím to žádný vážný následek nemá.

42:34

Kometa se pokusila rozjet útok, jenže přihrávka Bárty nenašla žádného adresáta a hra se vrací opět před Kavana.

42:16

Ofsajd hostů.

42:09

Třinec se dokázal z obraného pásma docela dost rychle přemístit až k brněnské brance, jenže Spěváček nedokázal propasírovat puk za záda Kavana.

41:30

Svoboda ztratil puk v obranném pásmu, jenže svojí chybu dokázal hned v zápětí odčinit a získal puk zpět.

40:18

40:12

První buly vyhrál hostující tým a čeká, jak se vrátí jejich spoluhráč z trestné lavice.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:26.
Máme za sebou druhou třetinu, která byla stejně jako ta první velice vyrovnaná a rozhodně nejde říct, kdo má navrch. Nicméně, skóre dokázal díky přesilovce pět na tři otevřít Adam Veselský, který poslal Kometu do jednobrankového vedení.

40:00

38:59

Autorem branky je ADAM VESELSKÝ. Asistence: Denis Svoboda a Jakub Zembol.

38:40

Veselský vyslal z modré čáry opravdu tvrdou střelu, kterou musel Král zastavit celým tělem.

38:18

Patrik Šutý – 2 min., nedovolené bránění.

38:18

Patrik Volas – 2 min., sekání.

38:00

Pospíšilovi se rozehrávka vůbec nepovedla, a třinecký Gerych se pokusil tohoto využít, ale Kavan puk stihl vypíchnout.

37:19

Pavlík se ocitl sám v objetí dvou třineckých hráčů na mantinelu a nedokázal od tam puk poslat žádnému ze svých spoluhráčů.

36:25

36:18

Otava se dostal za branku Krále, ale třinecká obrana jej zaclonila a puk nedokázal zachytit.

35:34

Třinec se dokázal osvobodit, ale moc práce jejich obránci neměli. Kometa spíš zakládá útok ve středním pásmu.

34:25

Miroslav Holinka – 2 min., krosček.

33:59

Další samostatný únik, tentokrát Volase, který zkusil blafák na Kavana, jenže právě brněnský gólman dokázal levou stranu branky pokrýt.

32:44

Šilař se po sólo akci dostal za obranu a snažil se najít za ním stojícího Osměru, jenže puk prošel Osměrovi mezi nohami.

31:45

Boltvan se pokusil obhodit třineckého Pospíšila, jenže puk skončil za brankou Krále, a tam byla třinecká obrana dříve.

30:29

30:12

Kometa se nedokáže osvobodit z obranného pásma.

29:34

Pro třinecké se jedná o zdaleka nejlepší přesilovku v tomto zápase. Na Kavana to zkoušel Sikora, Spěváček i Gerych, jenže jejich skončili buď na lapačce Kavana, nebo letěli vedle.

28:29

Jakub Bůžek – 2 min., podrážení.

28:08

Tentokrát se usadil v útočném pásmu hostující tým, ale první střela Lysaka skončila pouze na vyrážečce Kavana, druhý pokus skončil na mantinelu.

27:25

Ekrt se postaral o samostatný nájezd na brankáře Krále, jenže levý beton třineckého gólmana byl připraven.

27:05

Kometa dostala hráče Třince pod tlak a dokonce po střele Denise Bárty zazvonila tyč. Kometa je v této době aktivnější na puku.

25:43

25:40

Další pokus, tentokrát Otavy, skončil pouze na mantinelu.

24:59

Ulbricht dokázal svojí rychlostí přebruslit všechny třinecké hráče a dostal se až před brankáře Krále, kterého ale překonat nedokázal.

24:11

Tentokrát má problémy s vyloučeními hostující tým, ale hned po buly se ocitli hned tři hráči hrající v červených dresech ve středním pásmu, jenže k útoku se neodhodlali.

23:43

Klymentii Lysak – 2 min., hrubost.

23:17

Třinec nepustil Kometu k žádné velké šanci a naopak hned po návratu Volase se Sikora se dostal k velké šanci, když od pravého vhazovacího kruhu se snažil prověřit Kavana, jenže střela letěla vedle branky.

22:59

21:06

První pokus při první přesilovce Komety skončil vedle třinecké branky.

20:59

20:30

Ekrt se sám dostal přes ocelářskou obranu, ale Krále nedokázal překonat.

20:30

Hned od začátku vidíme tempo, které jsme měli i na konci první třetiny. Třinec se dostal hned do útoku, jenže bez střely na brankáře Kavana.

20:01

Oba dva týmy už vidíme na ledové ploše. Druhé dějství může začít.
Další třetina začne přibližně v 12:43.
První třetina nám nenabídla ani jeden gól a s klidem můžeme říct, že si ho ani jeden tým nezasloužil. Třinec se dočkal i krátké přesilovky pět na tři, ale bez žádného velkého výsledku. Kometa má zase problém s vývojem hry ve středním pásmu, kde se domácím snad ani jednou nepodařilo vyhrát osobní souboj. Nicméně na konci hry se hra rapidně zrychlila a pokud tempo hry tak vydrží, tak nás čeká velice zajímavý zbytek utkání.

20:00

19:25

Kometa se pokusila o poslední útok, jenže Král dokázal střelu Ekrta vyrazit do bezpečí.

19:00

Brněnský Pospíšil dokázal odzbrojit Kurbaku, který se opět dostal přes brněnsky nezabezpečené střední pásmo.

18:17

Třinec je na konci třetiny mnohem aktivnější a dostává Kometu pod tlak. Teďka se uvolnil úplně Spěváček, ale na poslední chvíli dokázal puk vyrazit Kavan.

17:14

Třinec se usadil v útočném pásmu a od střelu se postarali Sikora a Gerych, jenže obě dvě střely dokázala brněnská formace zablokovat.

16:16

Sikora se dostal sám přes dva brněnské obránce, ale Kavan dokázal puk poslat do bezpečí.

15:07

Buják se snažil poslat dlouhou přihrávku na jednoho ze svých spoluhráčů, jenže jeho přihrávka skončila v zakázaném uvolnění.

14:34

Domácím se podařilo uhlídat třineckou přesilovku bez nějakých velkých šancí.

13:54

13:45

Gerych se pokusil poslat puk na Šilara, jenže ten nedokázal zpracovat přihrávku na svojí hůl a opět se hraje ve středním pásmu.

12:37

Jednadvaceti sekundová přesilovka Ocelářů pět na tři neskončila žádnou velkou šancí.

11:54

Denis Svoboda – 2 min., krosček.

11:42

Z pohledu Třince se jedná o mnohem lepší přesilovku, ale stále se nedokázali probít do tlaku v útoku.

10:55

Volas prověřil Kavana od modré čáry, jenže jeho střela byla zblokována brněnskou obranou.

10:15

Antonín Pospíšil – 2 min., podrážení.

10:01

Pospíšil se pokusil o další střelu od modré čáry, ale jeho projektil mířil vedle brněnské branky.

09:38

Moravec ztratil puk na obranné polovině, jenže dokázal rychle útočícího Spěváčka zastavit.

08:48

08:11

Kurbaka se šikovně dostal přes obranu Komety a sólo akcí se dostal až před Kavana, kde ale puk nedokázal protlačit za jeho záda.

07:39

Ulbricht vystihl přihrávku Pospíšila, jenže nedokázal vypálit na třineckou branku.

07:03

Třinci se přesilovka vůbec nepovedla, ale hned po ní se snažil zahrozit Pospíšil, jenže si nepohlídal, že stojí za modrou čárou a rozhodčí pískal ofsajd.

06:32

06:06

Sikora vyslal první tvrdou střelu na Kavana, ale jeho střela se setkala pouze s betonem brněnského brankáře.

05:27

Ze strany Třince jsme se zatím žádné velké šance nedočkali.

04:42

Kometě se hned po vhazování podařilo dostat do úniku, ale Pospíšil prověřil první střelou v zápase pouze do chráničů.

04:32

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matěj Pavlík.

04:13

Kometa se na chvíli udržela v útočném pásmu, jenže domácí byli pouze sevřeni u mantinelů.

03:57

Hra se zatím přelívá ze strany na stranu a ani jeden z týmů nechce darovat soupeři žádnou lacinou chybu v obranném pásmu.

02:54

Gerych se pokusil objet brněnskou svatyni, ale Kavan stihl puk vypíchnout.

02:10

Tentokrát se na druhé straně pokusil o sólo akci Habermann, ale o puk na útočné modré přišel.

01:23

Třinečtí se pokusili rozjet útok od branky Krále, ale přihrávka Sikory nenašla svého adresáta.

00:36

Úvodní buly vyhrál hostující tým, který hraje v červených dresech, zatímco domácí hrají v bílo-modré sadě dresů.

00:01

Oba dva týmy už máme na ledové ploše. Utkání za nedlouho začne.

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Ulbricht (A), A. Pospíšil, D. Svoboda, Bůžek, Jurný, Kuswito – Chludil, Ekrt, Zembol – Boltvan (A), Otava (C), Rakus – Veselský, Habermann, De. Bárta – Pavlík, Moravec, J. Nesvadba.
Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (A. Černý) – Andrle (A), A. Horváth, Volas, Kurbaka, Buják (A), M. Pospíšil, Ošmera – Šilar, Bartoš, Lysak – Holinka, Sikora, Spěváček – Šutý (C), Gerych, Blaha – Svozil, Mikula.
Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Čunočka, Mejzlík – Polák, Viskot.
HC Oceláři Třinec

Proti domácím se postaví Třinec, který dokázal brněnský tým už jednou porazit. A to výsledkem 3:0. Následovala vysoká výhra nad Jihlavou 1:6, dále Pardubice dokázal tým z Třince udolat poměrem 2:4. Doma se podařilo Třinci porazit Zlín po třaskavé bitvě 6:5 po prodloužení a ani s Přerovem neměl tým vedený Reném Muchou větší problém, když dokázal vyhrát 2:5. Poslední zápas ale byl i první prohrou pro Oceláře, když nedokázali porazit Vítkovice, kterým podlehli 1:2 po prodloužení. Ve čtvrtečním utkáním dokázal na ledě Olomouce vytěžit výhru 3:4.
HC Kometa Brno

Junioři si zatím z pěti dosavadně hraných utkání odvezli osm bodů. V prvním utkání nestačily na Třinec 3:0, který doteď ztratil pouze tři body. Pak přišla šňůra tří výher proti Zlínu na domácí půdě, následně dokázali udolat venku Olomouc 2:3 po prodloužení a v neposlední řadě i Vítkovice v poměru 3:2. Poslední zápas ale skončil prohrou na půdě Jihlavy 5:3. Hlavním cílem bude tím pádem opětovný nájezd na vítěznou vlnu. Může tomu dopomoct i faktor toho, že Kometa dokázala v přípravě pardubický tým doma porazit 4:0. Poslední zápas, který Kometa odehrála doma proti Pardubicím skončil výhrou 5:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

3:0

Branky a nahrávky: 39. Veselský (D. Svoboda, Zembol), 53. Rakus, 55. Habermann (De. Bárta, D. Svoboda)

Rozhodčí: Čunočka, Mejzlík – Polák, Viskot

04:32 KOM 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Pavlík
10:15 KOM 2 A. Pospíšil, podrážení
11:54 KOM 2 D. Svoboda, krosček
20:59 TRI 2 Volas, sekání
23:43 TRI 2 Lysak, hrubost
28:29 KOM 2 Bůžek, podrážení
34:25 TRI 2 Holinka, krosček