SHKM Baník Hodonín – Hokej Vyškov

2:3

konec (2:1, 0:2, 0:0)

14.09.2023, 18:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Tadeáš Rulf

Je konec, hosté mohou slavit, ve třetí třetině jsme již žádnou branku neviděli a Vyškovu tak zůstal jednobrankový náskok, který si vytvořil obratem ve třetině druhé. Střelcem vítězné branky je tak Dominick Vašíček, dvaadvacetiletý forvard hostující z Komety Brno.

Stále jde samozřejmě o pouhou přípravu a tak nemusí prohra hráče Baníku příliš bolet, v některých pasážích prokázali velmi vysokou kvalitu a ačkoliv nebyli ve svém výkonu příliš konzistentní, rozhodně mají před nadcházející sezónou na čem stavět.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top noc všem hokejovým fanouškům. (20:40:47)

59:40

Tribuny ženou domácí borce do ofenzívy, ti do toho teď dávají opravdu vše.

59:15

59:15 Poslední šance domácích na zvrat

59:15

Karafiát našel před brankou volného Lužu, toho ovšem vychytal Synek.

59:00

Branka Baníku zeje prázdnotou.

58:55

Dnešní utkání sleduje 348 diváků.

58:55

Oddechový čas pro tým SHKM Baník Hodonín.

58:55

Zakázané uvolnění Vyškova, troufne si trenér Bachánek odvolat brankáře?

58:20

Další úspěšné vyhození kotouče přes všechny čáry.

57:55

Vyškov úspěšně vyhazuje puk.

57:30

Hodonín sice kontroluje útočné pásmo, vytvořit si nějaké zajímavější příležitosti ke střelbě se mu ale nedaří.

56:44

Štefka – 2 min., podrážení.

56:00

Hodonín se nedokáže dostat ani do útočné třetiny, takhle se do závěrečného tlaku dostane jen velmi těžko.

54:59

Je přerušeno, nejspíše pro zdravotní potíže Jana Štefky.

54:50

Tomajko nedokázal před odkrytou bránou zasáhnout kotouč.

54:15

Obětavý skok vyškovského beka zastavil protiakci soupeře.

54:00

Vyškov je na puku a v útočném pásmu především přibližuje konec zápasu.

53:00

Synek předvedl úspěšný zákrok ramenem.

52:58

52:30

Domácím se podařilo vyhodit a získat útočné buly, Luka Zorko ale při střele promáchl.

52:08

Hosté se snaží o branku jistoty, ačkoliv však střílí poměrně intenzivně, jejich pokusy mají spíše parametry nahození nežli branky.

50:10

Nahození ze středního pásma tlumí Piták, který okamžitě rozehrává.

49:30

V držení puku je po dlouhé době Vyškov.

49:00

Hodonínský hráč našel mezeru mezi obranou dvojicí hostů, branku ovšem trefit nedokázal.

48:20

Baník je opět zatlačený a neutralizovaný ve vlastním pásmu.

47:15

Na druhé straně rozjížděl zajímavou akci Tomajko, jeho pas na Popelku ale neprošel.

46:40

Domácí se konečně dostali do pásma, nepřesně pálil Dobiáš.

46:10

Stále stejná písnička, Vyškov už útočné ambice nemá a pouze si ve středu pole kontroluje náskok.

45:30

Tempo hry klesá na minimum, domácí jsou stále na puku, ale nedaří se jim přejít do středního pásma.

44:30

Hodonín kontroluje puk ve vlastním pásmu.

43:58

43:25

Hodonín zvládá oslabení velmi dobře, kontroluje hru i puk v pásmu soupeře.

42:45

Akci 2 na 1 se Huhtela rozhodl řešit sám, branku minul.

42:25

Baník úspěšně vyhazuje.

41:58

Tomáš Sedláček – 2 min..

41:40

Kotouč vylétl z vyškovské třetiny na lavičku.

41:17

Zakázané uvolnění hostí.

40:45

Hráči Vyškova kombinují na vlastní polovině.

40:01

Je konec, ačkoliv druhá třetina přinesla pětiminutové oslabení Vyškova z čehož hned celé dvě minuty proběhly ve formátu 5:3, odchází právě hosté do kabin spokojenější. Kromě parádní defenzívy je samozřejmě také těší obrat ve skóre, na slepené branky Hodonína zareagovali stejnou mincí, když se v jedné minutě prosadili Mikulík i Vašíček.

40:00

39:43

39:30

Synek právě prokázal, že umí pevně sevřít své betony.

39:10

Domácí tým jen s obtížemi přechází střední pásmo.

38:30

Teď dokonce odvážným průnikem prověřil Pitáka Jan Štefka!

38:05

Domácí tým si aktuálně nedokáže vytvořit žádné další střelecké příležitost, hosté brání velmi zodpovědně.

37:28

Hosté jsou již ve čtyřech.

37:15

Ten dokázal vychytat také Erika Hložánka.

36:59

Luka Zorko svou ranou pouze protáhl Synka.

36:20

Jedním ze tří statečných obránců Vyškova je Michal Janeček, který získal kotouč a odpálil ho na druhou stranu.

35:28

Holemý – 2 min..

35:15

Krejčiřík už po tomhle ostrém hitu do dalšího průběhu zápasu nezasáhne a musí se nyní stresovat, zda jeho spoluhráči dokáží udržet příznivý stav.

34:43

Krejčiřík – 5 min. + OK.

34:43

Krejčiřík poslal velmi ostrým bodyčkem k zemi Vyrůbalíka.

34:00

Hosté si vytvořili de facto situaci 3 na 1, přesto se jim ani nadvakrát nepodařilo dostat puk za záda Pitáka!

33:15

Karafiát nebyl před brankou soupeře dostatečně pohotový a nedokázal zpracovat vzduchem letící kotouč.

32:45

Další velmi podobná akce Hodonína končí zakončením mimo branku.

32:00

V perspektivní pozici na lehkou teč našel Němec Zorku, vše ovšem vyřešil Tobiáš Synek.

31:40

Sledujeme urputný boj u hodonínského mantinelu.

31:08

31:00

Vašíčkovu ránu chytá Piták.

30:45

30:15

Domácí bráni velmi kvalitně a úspěšně drží soupeře daleko od potenciálního zakončení.

29:30

Dělovou ránu od modré vyslal Jan Dluhoš, skončila na změti těl před Pitákem.

29:08

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Erik Hložánek.

29:00

Hosté jsou zatlačeni do vlastního pásma.

28:40

Vašíček neúspěšně hledal Seberu, který byl ve velmi zajímavé střelecké pozici.

27:43

27:43 VAŠÍČEK - 2:3

27:43

Vyškov právě vstřelil branku! DOMINICK VAŠÍČEK se uvolnil ve středním pásmu a přináší další obrat dnešního dramatického mače! Vypálil pouhých 58 vteřin po gólu Mikulíka.

26:45

Vyškov právě vstřelil branku! Přesilová hra hostí je využita, na 2:2 dokázal srovnat MATĚJ MIKULÍK! Asistence: Jan Štefek.

26:40

2 min..

26:15

25:40

Vyškovští vyhazují a následně u mantinelu berou soupeři čas.

25:25

Gólman Synek zvládl dva těžké zákrok a drží svůj tým v kontaktu.

25:10

Po přihrávce na paty se Vyškov dostává ke kotouči.

24:30

Vyškov zahajuje hru v oslabení úspěšným výhozem.

24:15

Vašíček – 2 min..

24:05

Vyškovské snahy přejít střední pásmo jsou neúspěšné.

23:25

Po atraktivním úvodu druhé třetiny teď hra přeci jen trochu ztratila tempo, je tu pouze další icing Hodonína.

22:20

Zakázané uvolnění domácích.

21:30

Na Synka pálil Atte Huhtela, utkání nabírá na obrátkách.

21:10

Na druhé straně prozkoušel gólmana Sebera.

20:35

Hodonín vstupuje lépe i do druhé třetiny, první šanci si dokázal vytvořit Karafiát.

20:01

První třetina dnešního zápasu je za námi. SHKM Baník Hodonín poněkud překvapivě vede 2:1. Drtivou většinu dosavadního průběhu zápasu byli lepší hosté, po šťastné vstřelené brance prokázali ovšem také domácí, že mají na to na soupeře zatlačit, což korunovali druhou brankou, která padla v přesilové hře.

20:00

19:50

Hosté sice kontrolují kotouč, jakékoliv ofenzivní snahy jsou jim ale znemožněny.

19:05

Baník tlačí na svého soupeře a nepouští ho ven z obranného pásma.

18:06

18:06 DUFEK - 2:1

18:06

Baník právě vstřelil branku!
ALEŠ DUFEK svou přesilovkovou trefou obrací výsledek zápasu! Hodonín sehrál přesilovku výtečně a najednou je na koni. Asistence: Matěj Novák.

15:50

Baník právě vstřelil branku! Je tu nečekaná zápletka první třetiny, jeden z obránců Vyškova si do sítě srazil ránu, kterou vyslal FILIP WEINTRITT. Nedá se říct, že by byla vyrovnávací branka vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání nějak zvlášť spravedlivá, pro neutrálního diváka je však jedině dobře, že výkon a sebevědomí zatím slabšího týmu stoupá.

15:00

Asi největší šance dosavadního průběhu zápasu pro Hodonín, jeden z jeho hráčů se dostal k podivně odraženému puku, z otočky však ohrozit Synkovu branku nedokázal.

14:20

Sebera byl tvrdě atakován za brankou, sudí měl ale dobrý výhled a zákrok posoudil jako čistý.

13:55

Famózní nahození posílal před domácí branku Remert, nikdo z jeho spoluhráčů však nebyl dostatečně pohotový.

13:10

Podařilo se mu to teprve nyní zásluhou Kořénka.

12:20

Prakticky je teď na kotouči pouze Vyškov, nedaří se mu ale přejít do útočné třetiny.

11:38

Teď už se přechod přes střední pásmo vydařil, rána Sebery jde ale těsně mimo.

11:25

Zakázané uvolnění Vyškova.

10:55

Prudká rána Jiřího Karafiáta jde mimo.

10:20

Snaha zaskočit domácího gólmana rychlým obkroužením klece hokejistům Vyškova také úspěch nepřinesla.

Vyškov právě vstřelil branku!
V útočném pásmu bleskově vytvořené přečíslení 2 na 1 přináší první branku dnešního zápasu, kterou dává MATĚJ SEBERA. Asistence: Jan Štefka a Dominick Vašíček.

07:00

Také Tobiáš Synek první ostřejší zákrok zvládl.

06:24

05:55

Poprvé v zápase musel výrazněji zakročit domácí gólman Dominik Piták.

05:20

Vyškov se stále nedokázal zformovat v útočné třetině, domácí opět úspěšně vyhazují.

04:45

A je tu další úspěšné vyhození.

04:30

Výtečný výkon defenzívy Baníku stále pokračuje.

03:40

Další úspěšného vyhození, tentokráte je kotouč dokonce až za brankou hostí.

03:15

Vzápětí domácí úspěšně vyhánějí soupeře až k vlastní modré.

03:00

Teprve nyní dokázali hosté přejít do útočného pásma.

02:24

Luža – 2+2.

02:24

Hohl odjíždí po svých, je ale podpírán spoluhráčem.

02:24

Následně je k zemi sražen Dominik Hohl, nevypadá to vůbec hezky.

02:15

Akci Vyškova teď zastavil velmi ostrý bodyček domácího beka.

01:25

Tomajko neuspěl při hledání před brankou stojícího Remerta.

00:50

V úvodu zápasu mají lehkou převahu hosté, rána Hefka od modré na branku neprošla.

00:01

Hráči Vyškova jsou již na ledě, Hodonínští teprve přicházejí z kabiny.

SHKM Baník Hodonín: Piták, Dolíška, Zorko, Karafiát, Luža, Hložánek, Sedláček, Sedlák, Štědrý, Laciga, Vyrůbalík, Novák, Bílek, Sajdl, Němec, Huhtela, Dobiáš, Dufek, Weintritt, Vícha.
Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov: Synek, Šarman, Dluhoš, Holemý, Mikulík, Hohl, Hefka, Studený, Kořének, Tomajko, Janeček, Krejčiřík, Štefka, Sebera, Vašíček, Remert, Popelka.
Trenér: Michal Konečný.
Vážení, je tu další pořádný hokejový nášup, ve čtvrtek večer nás mimo jiné čeká také přátelské utkání mezi týmy SHKM Baník Hodonín a Hokej Vyškov. Oba týmy to loni dotáhly až do play-off o postup do Chance Ligy, Hodonín skončil právě vinou Vyškova už v osmifinále, hosté v námi sledovaném mači to dotáhli až do semifinále a postup výš tak měli opravdu na dosah ruky. Nutné je navíc dodat, že šlo o jejich vůbec první účast ve třetí nejvyšší české lize.

Ani jeden z celků tak jistě nebude mít před novou sezónou malé ambice a rozhodně nelze ani očekávat to, že by toto přátelské utkání nemělo ten pravý náboj a samozřejmě také hokejovou kvalitu.

SHKM Baník Hodonín má za sebou tři výhry (2 x s Trnavou a po prodloužení právě s Vyškovem), naopak nad jeho síly byly taktéž tři mančafty (Topol'čany, Skalica, Havířov). Minulý týden smlouvu u týmu nově podepsali útočníci Dominik Luža, odchovanec Beranů Zlín, který však patřil loni Vyškovu, a Adam Laciga, který strávil loňskou sezónu ve zlínské juniorce.

Vyškov vstoupil do přípravné fáze sezóny čtyřmi výhrami (2x Technika Brno, Chomutov a Přerov), následně však třikrát za sebou soupeři podlehl (Hodoník, Opava, Valašské Meziříčí). Před koncem přípravy pak mají hosté v plánu ještě jeden zápas, v úterý 19. 9. se od 18:00 střetnou se Žďárem nad Sázavou. Před sezónou přivedl nový majitel týmu exzlínský Roman Hamrla v podobě novojičínského Jakuba Lehečky a hodonínského Vojtěcha Krejčiříka. Kromě těchto dvou útočníků bude v barvách Vyškova nově nastupovat také bek Jan Dluhoš ze Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:3

Branky a nahrávky: 16. Weintritt, 19. Dufek (Novák) – 9. Sebera (Štefka, Vašíček), 27. Mikulík (Štefek), 28. Vašíček

Trenér: Michal Konečný